Tema: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

Double or Nothing SNG StrategijaStage by Stage

DoN Strategija - Early Stages - Blindovi 10 / 20 do 25 / 50:

 
•    Pratite svoje protivnike, grinderi će ovdje foldati 95% ruku, dok će oni novi u igri raisati ili callati sa većim rasponom. Saznajte tko igra samo najbolje handove i klonite ih se kasnije u igri.
•    Foldajte sve osim najboljih handova u ranoj pozicijii izbjegavajte flat callane raisove sa bilo koje pozicije, reraise-ajte sa monster handom. Big-pot handovi kao što su mali parovi mogu biti limpani sa kasnije pozicije, no ukoliko se igrač koji još treba djelovati pokaže kao agresivan, to treba izbjegavati.
•    Očuvanje vašeg stacka je ključno u nekoliko prvih levela blindova. To vam daje priliku da protivnici izbace jedni druge.


DoN strategija – Middle Stages - Blindovi 25 / 50 do 75 / 150:

   
•    Uz malo povećanje ante-a na 25 / 50 blindovima, poticaj da se ukradu blindovi se povećava, dok od 50 / 100 razine ovo postaje važna strategija održavanja stacka. Kombinirajte dobru poziciju sa vašim prethodnim opažanjima i usredotočite se na srednje-stackove i tight protivnike za stolom kako biste osigurali da ukradete svoj udio.
•     Rijetko callajte bilo koji raise. Svaki puta kada ste suočeni s raisom, trebali biste se zapitati koliko često očekujete od protivnika da folda na re-raise, bazirano na prethodnom ponašanju, poziciji te očekivanom raise/call rasponu. Ako vaš hand nije dovoljno dobar za re-raise all-in onda je rijetko dovoljno dobar da vidite flop kada je rizik od gubitka čipova ključne važnosti za kasnije faze igre.
•    Razmatranja veličine stacka počinju biti važna tijekom srednjih faza, posebice u onim igrama gdje je 3 igrača već izbačeno. Izbjegavajte igranje potova s vrlo velikim ulozima gdje je to moguće. Također, treba imati u vidu da je short-stack u stanju uzvratiti sa slabijom rukom te tako izbjeći da bude pot-comitted protiv onih koji drže jači hand – kockanje za polovicu stacka je katastrofa u takvoj strukturi isplate.


DoN Strategija - Late Stages - Blindovi 100 / 200 +

 
•    Na 6-player bubble pojavljuje se zanimljiv fenomen, s (hipotetski) 'jednakim stackovima' svaki igrač bi imao equity 16,66% od nagradng fonda - dakle $ 16.66c u $10 buy in igri. Međutim, osvojivši all in može to povećati samo do 20% (ili $20 u našem primjeru). U bilo kojoj konfrontaciji riskirate skoro $17 da osvojite dodatnih $3 - ovaj omjer utječe na bubble strategije na temeljni način.
•    Vaša strategija tokom kasnijih faza trebala bi biti da nikad ne callate all-in, sa vrlo rijetkom iznimkom, a to je kada držite aseve ili imate vrlo velik ili mali stack. Ovo se takkođer odnosi na situacije u kojima će callanje manjih raisova obvezati vas ili vašeg protivnika na pot.
•    Igranje all-in da biste ukrali blindove je sjajna strategija protiv igrača koji razumiju dinamiku Double or Nothing Sit N Go bubble. Budući da biste trebali biti callani samo maleni broj puta, to je nizak rizik za osigurnje dovoljne količine čipova. Vaša zapažanja iz ranijih faza u igri su važna. Ako protivnik calla sa slabim handom onda se zapitajte kako ste mogli predvidjeti to iz prethodnih handova prije nego što pokrivite nekoga za 'loše igranje'.
•    Foldanje je profitabilno za agresivnim stolom, sa 6 ljudi u bubble postoji veća vjerojatnost da još 2 igrača budu izbačena nego u normalnom SNG. To također znači da je 'pritisak' blindova manji nego inače. Foldanje bi trebala biti uobičajena igra sa prvih dvaju pozicija pretpostavljajući da ste zadržali broj čipova s kojima možete normalno nastaviti igrati.


Double or Nothing SNG Strategija - Završne misli i daljnji koraci

U pokeru je sve u prilagođavanju situacijama i protivnicima, dobit od Double or Nothing SNG-ova dolazi iz razmišljanja kroz strukturu + bubble-dinamike a zatim prilagođavanju protivnika. Upamtite, u smislu rizika / nagrada na bubbleu, može biti ispravno foldati hand kao što je Ace-King čak i ako znate da vaš iskusan protivnik  guranje bilo koje 2 karte - ukoliko ste sposobni razumijeti zašto je ovo tako (i djelujete na to!) tada ćete saznati da su Double or Nothing SNG-ovi zaista vrlo profitabilni.

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

....jel znas ikoga ko igra samo DON uglavnom, jese isplati to igrat na duze vrime?

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

pozdrav
poker sam počeo igrati tek prije 2 mjeseca, tak da i nisam baš neki koji je tu previše pozvan za dijeliti savjete no evo da kažem svoje dojmove o DON
kao svi sam eksperimentirao, malo cash, mal turniri, malo sng(od velikih pa do malih, po broju igrača)
Kad sam sve isprobao vidio sam da mi ti sng DON idu najbolje.
Ovaj članak što je roba napisao iznad je generalno gledajući "to je to" za DON, no sve ovisi na kojim ulozima igrate, razlike se jako velike, te dali se igra sa 6 igrača ili sa 10 igrača
Ja sam igrao 2$,5$,10$ DON, i to na početku sa 6 igrača za stolom a kasnije sa 10 igrača (razlog je naravno neiskustvo, jer sa 6 igrača treba puno više igrati i biti puno agresivniji)
iako izgedaju kao mali ulozi, razlike u kvaliteti na ova 3 nivoa su jaaako veliki
na ulogu od 2$ ima zbilja svaakvih bisera, moje iskustvo je da je na tom nivou najvažnije strpljenje, u većini situacija se bez problema ostane među šestoricom, a dalje uz malo taktiziranja se pokupi lova
najveći minus ovih DON od 2$ a možda i preveliki minus je preveliki rake koji se naplaćuje, na ovom nivou je on od 10-20%, što zahtjeva jako velik postotak pobjeda da bi se nešto zaradilo
ja sam ih prošli mjesec  odigrao oko 600 na 2 $i čim sam skupio neku lovicu i malo iskustva na DON prešao sam na ove od 5$
Kao i kod ostalih poker igara  i ovdje je jako važan bankrool, možda i više nego npr. na cash stolovima
Istina je da ovdje skoro u svakoj partiji morate odigrati makar 1 ili 2 coinflipa(i neka Vam se zalomi da izgubite recimo 5-6 coinflipova dosta padate), zato malo bolji i kvalitetniji igrači dosta izbjegavaju DON i na njemu je dosta početnika ili boljih igrača koji se na ovaj tip pokera dolaze samo opustiti
Početnici uglavnom samo čekaju neki veliki par sa nadom da će se poduplati i onda čekati kraj(većina ih pada jer ih blindovi pojedu), dok malo bolji igrači krenu igrati odmah na početku, na kraju to jako koristi, jer kad bacaju all in teško ih je pročitati.
ovo je moj dojam na 2$, kad stignem napišem nešto o 5 i 10$

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

ivansmit napisao:

Ovaj članak što je roba napisao iznad je generalno gledajući "to je to" za DON, no sve ovisi na kojim ulozima igrate, razlike se jako velike, te dali se igra sa 6 igrača ili sa 10 igrača

Da, ovo je za 10 ljudi. Sa 6 ljudi se drugačije igra i teže je doći do love.

ivansmit napisao:

Istina je da ovdje skoro u svakoj partiji morate odigrati makar 1 ili 2 coinflipa(i neka Vam se zalomi da izgubite recimo 5-6 coinflipova dosta padate), zato malo bolji i kvalitetniji igrači dosta izbjegavaju DON i na njemu je dosta početnika ili boljih igrača koji se na ovaj tip pokera dolaze samo opustiti

Ovo baš i ne stoji. Možda se treba odigrati koji coin flip, ali ako redovito kradeš blindove s SB-a i buttona, to se bi trebalo često dešavati. I na DON bi trebalo biti dosta početnika što je dobro jer ih večina nezna strategiju za ovakve turnire.

ivansmit napisao:

Početnici uglavnom samo čekaju neki veliki par sa nadom da će se poduplati i onda čekati kraj(većina ih pada jer ih blindovi pojedu), dok malo bolji igrači krenu igrati odmah na početku, na kraju to jako koristi, jer kad bacaju all in teško ih je pročitati.
ovo je moj dojam na 2$, kad stignem napišem nešto o 5 i 10$

Ovo je totalno krivo. Istina je da ako se poduplaš da to kasnije koristi, ali svi koji igraju na malim blindovima su loši igrači i možda se tebi čini da su dobri. Kod takve igre će ti se dosta puta desiti da naletiš na setup (kad imaš dobru ruku i moraš ići all in ali protivnik ima bolju od tebe) i ispast ćeš s turnira što je na DON jako velika greška jer ako i na slijedečem uđeš u lovu još si na gubitku zbog rake-a. Najbolje je pričekati nek se oni lijepo poizbace, a ti kad se povečaju blindovi kradeš blindove samo da se održiš u turniru i netko će kad tad ispasti i ući ćeš u lovu.

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

već sam bio pitao na chatu no da još jednom pitam
koji je najbolji sajt za igranje DON
ovo su mi kriteriji(poredani prema važnosti):
1) rakeback od oko 30%
2) što manji rake, tj. da mi za 2$ rake nije 0.4$(toliki je trenutno na expektu gdje igram), dalje je 5+0.5$, 10+1$
3) da u svakom trenutku ima dovoljno igrača
4) neki fini loyaliti program u kojem se mogu bodovi mijenjati za cash
(tj. da kad dobijes rakbeack da ti ne uzmu te bodove...)
5) sign up bonus

unaprijed hvala

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

jučer sam malo experimentiro sa double or nothing.

na buyinu od 1$ doslovno nisam niti jednu ruku odigro (stavio sam na sit out next hand) i završio sam među prvih 5, i tako par puta!

na buyinu od 5$ odigrao sam u kasnijoj fazi jednu ruku sa AA i ukrao blindove i završio među prvih 5, dva puta.

kod 10$ se već mora igrat ali dovoljne su mi bile 5-6 premium ruku kako bih završio među privh 5.

zaključak iz mojeg iskustva:
                                               za ovo treba puno živaca i samokontrole jer gledat i čekat je ono najteže u pokeru, više volim akciju.

Potpis.
00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

ivansmit napisao:

već sam bio pitao na chatu no da još jednom pitam
koji je najbolji sajt za igranje DON
ovo su mi kriteriji(poredani prema važnosti):
1) rakeback od oko 30%
2) što manji rake, tj. da mi za 2$ rake nije 0.4$(toliki je trenutno na expektu gdje igram), dalje je 5+0.5$, 10+1$
3) da u svakom trenutku ima dovoljno igrača
4) neki fini loyaliti program u kojem se mogu bodovi mijenjati za cash
(tj. da kad dobijes rakbeack da ti ne uzmu te bodove...)
5) sign up bonus

unaprijed hvala

pokerstars ti je definitivno najbolji izbor za taj tip turnira jer imaju najvise igraca i doslovno svaki sekund se popunjavaju DoN turniri. na turbo DoNovima, fee je 10%. najbolji izbor radi toga, a i radi cinjenice da je najlakse multitejblanje tamo. osobno sam 30 komada bez vecih problema igrao odjednom.

ako gledas i rb... onda ti nije los izbor luckyace (imas ga u ponudi foruma). igraca ima dovoljno, bodove mozes minjat za cash, al ne znam jel se to onda odbija od rb ili ne. signup bonus imas.

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

markluxster napisao:

j
zaključak iz mojeg iskustva:
                                               za ovo treba puno živaca i samokontrole jer gledat i čekat je ono najteže u pokeru, više volim akciju.

da... zato igras 15+ tih turnira odjednom pa dobivas dovoljno akcije. tako ne dosade, jer ne stigne ti dosadit kad stalno moras klikat smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

Ljudi ja ne kužim kako možete igrati toliko stolova odjednom. Ja igram max 4-5, rijetko 6. Da mi stanu svi na ekran (pod uvjetom da su "normalne" veličine) možda i bi, ali ovako me živcira jer ne mogu pratiti kako stojim na kojem...

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

dfable napisao:

Ljudi ja ne kužim kako možete igrati toliko stolova odjednom. Ja igram max 4-5, rijetko 6. Da mi stanu svi na ekran (pod uvjetom da su "normalne" veličine) možda i bi, ali ovako me živcira jer ne mogu pratiti kako stojim na kojem...

roba je napravio vrlo dobar video uz koji mozes bez problema igrati 10+ stolova, pšoslozis ih jedan iza drugoga i rokas...

wink

"...Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?..."
00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

i mei se činilo da je 15 stolova puno za igrati, no dojma sam da je sve stvar rutine
ja kad sam počeo prije 2 mjeseca ludilo mi je bilo igrati 1 stol  za lovu, i malo po malo sam dosao na 6 stolova...
osobno volim imati sve stolove na oku, a pošto mi je na laptopu ekran dijagonale 16, 6 mi je maksimum, u planu mi je neki monitor od 22 inča, pa da ih mogu 12tak  složiti
i kod DONova(ja igram na TURBO) prosjecna partije 28-33min, i onda si ljepo otvorim svakih 5 min( makar ja tako) novi stol, pa onda uvijek imas jedan stol koji ti je pri kraju i na koji moras malo vise obratiti paznju te one koji su tek na pocetku  i gdje prvih 10 min skoro pa nista ne igras.

roba je bio predložio powerpoker, on mi se čini ok(ima dobar rakeback), samo me brine ima li dovolno igrača

Zadnji popravljao ivansmit (23-12-2009 18:40:42)

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

imas pokergalaxy tamo se cine svi ludi za tim, al sto se rake-a tice, nebih preporucio,
na svim siteovima to moze bit solidno, al mislin da ako se mislis bavit iskljucivo time moras bit negdje di ce bit dovoljno igraca, i di ce se stolovi punit konstanto bez da ces cekat, po tome mi se cini da ti je najjednostavnije na pokerstars, posto ima po 200 000 igraca u svakom trenutko i stolovi se konstantno pune, nema bas takvih siteova osim na tilta i starsa da ima toliki broj igraca,  a nisam siguran sto se tice  DON-a  na tiltu, kad sam ja tamo igra cini mi se da toga nije bilo, moj savjet ti je starsi kako ti je zamorano predlozio gore ...

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

13

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

InterPoker je na istoj mreži kao i Pokergalaxy.

00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

zamorano11 napisao:

da... zato igras 15+ tih turnira odjednom pa dobivas dovoljno akcije. tako ne dosade, jer ne stigne ti dosadit kad stalno moras klikat smile

najviše mogu igrat 8 odjednom jer igram bez ikakvih softwarea ali se brzo umorim, pogotovo kad na par njih dobijem dobre karte onda zujim ko muha  big_smile

Potpis.
00

Re: Članak: Double or Nothing SNG Strategija

markluxster napisao:
zamorano11 napisao:

da... zato igras 15+ tih turnira odjednom pa dobivas dovoljno akcije. tako ne dosade, jer ne stigne ti dosadit kad stalno moras klikat smile

najviše mogu igrat 8 odjednom jer igram bez ikakvih softwarea ali se brzo umorim, pogotovo kad na par njih dobijem dobre karte onda zujim ko muha  big_smile

za DoN ti i ne triba neki dodatni softver. igrao 1 ili 15 njih, vrime igranja ti dođe na isto, cca 30min. ako na starsima igras jer ti svi pocnu u razmaku 1-2min najvise.
nije problem pomaknit stol na jednu stranu da vidis kako se akcija nastavila.

pokusaj, isplati se smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00