Re: Project Omaha!

ovo vec pocinje biti frustrirajuce...konstantno all inove gubim jel...biser dana, idem sa 4567 all in protiv jj7q na board 553t, i gubim..to je vec treci pogoden 2-outer u zadnjih tjedan dana cca...jedina dobra stvar je u tome da sam se samo vise skoncentrirao na svoju igru...(treba reci i da sam jbg, danas stiltao 30$ tongue) current roll je 1450

00

Re: Project Omaha!

odlucio sam malo promijeniti nacin igre...izgleda da uopce ovdje ekipa ne prati kako je hand isao, vec gleda samo svoju ruku i igra na to (izuzev 3,4 rega)...igrat cu samo jake ruke, dakle smanjit PFR i VPIP i igrat straightforward...
all in situacija se cini mi se pocela normalizirat, tj bar pocinje bit manje frustrirajuca nego dosad...
javim za par dana kako ide..

10

Re: Project Omaha!

odlucio sam malo promijeniti nacin igre...izgleda da uopce ovdje ekipa ne prati kako je hand isao, vec gleda samo svoju ruku i igra na to (izuzev 3,4 rega)...igrat cu samo jake ruke, dakle smanjit PFR i VPIP i igrat straightforward...
all in situacija se cini mi se pocela normalizirat, tj bar pocinje bit manje frustrirajuca nego dosad...
javim za par dana kako ide..

00

Re: Project Omaha!

prvo pitanje, jel moguce da sam skuzio tipa kojem ipoker trpa pare, dakle jednog "njihovog" smile

i drugo pitanje, ovako ide ruka....utg(102$) otvori, manijak sa mp(ovaj gore spominjani, 250$) otvori, ja zovem sa 8c Th Js Qc, button(102$) 3beta, oba zovemo.
flop (23$) 2c 5s Tc, manijak igra check, ja?? ostatak ruke slijedi uskoro...

00

Re: Project Omaha!

ja bi flop isao na c/c , dalje mi akcija zavisi o turn karti...

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

81

Re: Project Omaha!

behemont napisao:

prvo pitanje, jel moguce da sam skuzio tipa kojem ipoker trpa pare, dakle jednog "njihovog" smile

Not sure if srs

behemont napisao:

i drugo pitanje, ovako ide ruka....utg(102$) otvori, manijak sa mp(ovaj gore spominjani, 250$) otvori, ja zovem sa 8c Th Js Qc, button(102$) 3beta, oba zovemo.
flop (23$) 2c 5s Tc, manijak igra check, ja?? ostatak ruke slijedi uskoro...

Potbet flop, ako netko raisea, stackamo, ako imamo jednog callera barrel većinu turnova (osim možda non-club A,3,4,6)

Zadnji popravljao dabac (11-10-2012 10:43:20)

00

Re: Project Omaha!

sad vidim da sam malo krivo napisao ruku, al pretpostavljam da si shvatio...dakle ide
manijak sa mp(ovaj gore spominjani, 250$) otvori, ja zovem sa 8c Th Js Qc, button(102$) 3beta, oba zovemo.

dakle ti ovdje stackas sa top pair i flush draw? sto pobogu ocekujes da ima onaj tko reraisa moj pot bet a da je slabiji od mene?

00

83

Re: Project Omaha!

behemont napisao:

sad vidim da sam malo krivo napisao ruku, al pretpostavljam da si shvatio...dakle ide
manijak sa mp(ovaj gore spominjani, 250$) otvori, ja zovem sa 8c Th Js Qc, button(102$) 3beta, oba zovemo.

dakle ti ovdje stackas sa top pair i flush draw? sto pobogu ocekujes da ima onaj tko reraisa moj pot bet a da je slabiji od mene?

Ne znam s čime sve te 3beta (obv je lakše ako staviš kakve statse), al recimo da ima AAxx, dobre KKxx i dobre rundowne u rangeu.

Stvar je u tome da ovaj flop generalno loše pogađa naše protivnike, plus ima hrpa turn karata koje nas improveaju. BTN nas praktički ovdje crusha jedino s AAxxcc/ KKxxcc; a ako možemo isfoldati gole overparove (AAxx, KKxx) super, ako se odluči stackati s njima, opet dobro jer protiv toga imamo i do 65%. Stvar je u tome da je BTN-u teško ovdje callat samo s golim overparom s obzirom da još ima igrača iza sebe, i skoro nikad nije tu dobar.

Agresija u PLO je vrlo bitna, i ako možemo ne dopustiti protivnicima da shvate svoj equity i tako naprave neispravne foldove, super za nas.

Ako BTN calla, a MP folda:
-barrelao bih turn 5 ili 2 (repamo turnani boat), jer mu je u rangeu najčešće suhi AAxx, suhi KKxx i Axxxcc, te ne bi trebao callat dva barrela nakon što pokažemo ovolko snage.
-b/f-ao bih turnani flush
-nastavio bih barrelat sve drugo

Ako BTN folda, a MP calla, situacija je malo zajebanija, jer je MP-ov range dosta širi ovdje, I dalje bih barrelao turnane SD-ove/2pair, al ne bih A,3,4,6 pošto će često ovdje kompletirat skalu i bolje je uzet free kartu (još uvijek imamo FD).

Zadnji popravljao dabac (11-10-2012 17:11:13)

00

Re: Project Omaha!

dabac napisao:
behemont napisao:

sad vidim da sam malo krivo napisao ruku, al pretpostavljam da si shvatio...dakle ide
manijak sa mp(ovaj gore spominjani, 250$) otvori, ja zovem sa 8c Th Js Qc, button(102$) 3beta, oba zovemo.

dakle ti ovdje stackas sa top pair i flush draw? sto pobogu ocekujes da ima onaj tko reraisa moj pot bet a da je slabiji od mene?

Ne znam s čime sve te 3beta (obv je lakše ako staviš kakve statse), al recimo da ima AAxx, dobre KKxx i dobre rundowne u rangeu.

Stvar je u tome da ovaj flop generalno loše pogađa naše protivnike, plus ima hrpa turn karata koje nas improveaju. BTN nas praktički ovdje crusha jedino s AAxxcc/ KKxxcc; a ako možemo isfoldati gole overparove (AAxx, KKxx) super, ako se odluči stackati s njima, opet dobro jer protiv toga imamo i do 65%. Stvar je u tome da je BTN-u teško ovdje callat samo s golim overparom s obzirom da još ima igrača iza sebe, i skoro nikad nije tu dobar.

Agresija u PLO je vrlo bitna, i ako možemo ne dopustiti protivnicima da shvate svoj equity i tako naprave neispravne foldove, super za nas.

Ako BTN calla, a MP folda:
-barrelao bih turn 5 ili 2 (repamo turnani boat), jer mu je u rangeu najčešće suhi AAxx, suhi KKxx i Axxxcc, te ne bi trebao callat dva barrela nakon što pokažemo ovolko snage.
-b/f-ao bih turnani flush
-nastavio bih barrelat sve drugo

Ako BTN folda, a MP calla, situacija je malo zajebanija, jer je MP-ov range dosta širi ovdje, I dalje bih barrelao turnane SD-ove/2pair, al ne bih A,3,4,6 pošto će često ovdje kompletirat skalu i bolje je uzet free kartu (još uvijek imamo FD).

3beting range mu je otprilike ono sto si napisao...statse nemam. da, button nas s time crusha, ako nema fd vjerojatno nece stackat bare overpair...problem je sto sam sa pot bet commitan, a all in ovdje mi se cini kao debeli -EV.
sto se tice agresije, slazem se da je dosta bitna, no ako pogledas mojih zadnjih nekoliko postova, vidjet ces  da sam napisao da ovdje (poker770) protivnici igraju samo i iskljucivo na svoje karte, dakle uopce ne prate kako ej ruka isla...zato sam i rekao da cu promijeniti stil igre i igrati straightforward. od kad sam to napraivo, roll mi ide konstantno gore, dakle na PLO50 cu sigurno i dalje imati taj stil.

MP je manijak i sigurno nece igrat call...ili je all in ili fold...sve u svemu, nemam pojma gdje sam (pogotovo jer manijak zove random ruke ovdje preflop), i mislim da je free turn card ok, button ce nastaviti samo svoje jake ruke, a ja na turnu mogu gurat ako pogodim drugi par...

00

Re: Project Omaha!

evo jedna ruka...zanima me sto bi igrali na turnu...otvaram s dealera sa As 5s 6d 7c, sb fold, bb 3bet, zovem (oba imamo 100bb stack)
FLOP (11.75$) Ad 7d 3c
bb beta 8$, ja call
TURN(27.75$) 5h
bb check, ja?

Zadnji popravljao behemont (26-10-2012 22:16:29)

00

Re: Project Omaha!

Check turn, call/bet river (ako nije scary card)

Zadnji popravljao chvarkesh (26-10-2012 22:38:22)

00

Re: Project Omaha!

zasto check turn? mozda bih inducirao blef na riveru, i to veliko mozda...na svaki karo vjerojatno moram foldat ako beta, a svaka karta veca ili jednaka od 10 je isto jako sumnjiva, jer su mu u velikom dijelu 3bet range-a ruke tipa AKQT...ne svida mi se ideja davanja free carda tu...zapravo je pitanje bilo vise tipa, kolki da mi bude bet big_smile
al opet pitam, koji su argumenti za check?

Zadnji popravljao behemont (26-10-2012 23:07:38)

00

Re: Project Omaha!

a evo i primjera sasvim dobro (bar po mom sudu) odigrane ruke, sa solidnim profitom smile
UTG (72$) raise na 1.75$, ja na dealeru (148$) zovem sa Ah As Jh 7h, sb(172$) raise na 7.50$, oba zovemo
FLOP (22.75$) Kh 8h 2d
bb bet 15.50$, utg fold, ja call
TURN (53.75$) 5d
bb bet 40$, ja call
RIVER (133.75$) Ac
bb pot bet, ja zovem naravno

on pokazuje AcTcKdQd smile

00

Re: Project Omaha!

danas sam bio u plusu 200$ u jednom trenu, no nazalost na kraju mizeran plus od 20$..
ajmo malo konkretizirat...evo recimo za studeni mi je cilj odigrati recimo 20000 ruku i doci na 3500$...trenutni roll mi je 1980$, dakle vrijeme je da se uozbiljim smile
stavljat cu update cca jednom tjedno,  a zanimljive ruke (bar po mom misljenju) kad god ih bude...

10

Re: Project Omaha!

Sretno!

00

91

Re: Project Omaha!

behemont napisao:

evo recimo za studeni mi je cilj odigrati recimo 20000 ruku

[X] dobar cilj

behemont napisao:

i doci na 3500$

[ ] dobar cilj


život je puno lakši kad si ne zadaš cilj vezan za zaradu smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Project Omaha!

ali je onda koncentracija manja tongue

00

Re: Project Omaha!

a ovako je mozda jos i manja... smile dosta lose igram, a i karta me ne mazi bas...br mi je pao na 1600$, tako da je ovaj mjesecni cilj osuden na propast. malo zato, a malo i jer idem pobrat te bonuse na full tilt, zasada odustajem od par postova iznad napisanog...do slusanja!

00

Re: Project Omaha!

dakle picim PLO25 na tiltu sad, buduci da mi je tamo dosta manji roll ostao, a i moram igrat rush (ekvivalent na starsima je zoom kolko sams kuzio)da oslobodim iron man bonus, ne bih bas stigao na obicnim stolovima...imao sam jednu diskutabilnu ruku (na kraju sam je odigrao katastrofa!!), najvise me zanima, preflop i flop play...

Full Tilt Pot-Limit Omaha, $0.25 BB (6 handed) - Full Tilt Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Button ($24.19)
Hero (SB) ($44.29)
BB ($64.78)
UTG ($42.77)
MP ($25.61)
CO ($12.13)

Preflop: Hero is SB with Jhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/heart.gif, Ahttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif, Qhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif, Khttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif
3 folds, Button bets $0.85, Hero raises to $2.80, BB raises to $9.25, 1 fold, Hero calls $6.45

Flop: ($19.35) Qhttp://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/spade.gif, 3http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/diamond.gif, 4http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/club.gif (2 players)
Hero checks, BB bets $11.60

Total pot: $19.35
Hero?

Zadnji popravljao behemont (18-11-2012 23:12:07)

00