Tema: NL50 HU - par pitanja

Bok svima. Kao prvo nemam bankroll za NL50, ali s obzirom da mi SNG HU 1,5 i 3,5 Hyper idu čisto ok, probao sam i NL50 HU - short i isto mi ide zasad ok. S tim da to ne igram stalno, već svakih 1-2 sata ubacim 10$ i izlazim čim dođem do 15-16$ cca ili i ranije ako vidim da je protivnik solidan. I sada imam par pitanja za neke koji često igraju NL50:
1. ja ulazim s min BI, znaći 10$, i koliko sam shvatio većina igrača koji ulazi s manjim BI 10-15$ npr., da su nešto slabiji nego oni s max BI(25$). Da li je netko to pratio na Pokerstarsu i da li mu se isto tako čini?
2. da li postaviti automatski rebuy i zašto? Vidim da to dosta ljudi radi, pa me zanima razlog?
3. S obzirom da nemam bankroll za NL50 i želi prvo izgrađivati, da li izlaziti odmah nakon 5-10$ profita? Pogotovo ako shvatim da je protivnik neki LAG pa da li pokušavati još više uzeti od njega? Na ovo pitanje ne bi imao dvoumice kada bih imao bankroll za NL50.

Svi odgovori ovise od osobe do osobe, ali me zanimaju vaša razmišljanja.

00

Re: NL50 HU - par pitanja

Ako je max BI 25$ onda je to NL25 ,a ne NL50 wink
1. Shortstackeri su najčešće fishevi, tj. lošiji igrači. Postoje i tzv.regulari shortstackeri ali njih se najčešće izbjegava, barem u 6max igri.
2. Automatski buyin si postaviš na 100% od buyina kako bi skroz igrao sa istim stackom. Nije isto igrati KJo sa 20BB i sa 100BB tj. sa 5$ na NL25 i sa 25$ na istom limitu. Preporučam ti da si proučiš osnovnu poker teoriju, dostupna je i po forumu i po internetu pa će ti biti jasniji odnosi veličine stackova i potova.
3. Igraj limit za koji imaš dovoljno BI, ulazi sa 100% stacka i pomalo.

Zadnji popravljao MasaKrisT (07-09-2012 23:28:14)

00

Re: NL50 HU - par pitanja

Ako igra na stars ima short stolove (max BI 50bb). Igraci su uzasni a i rake ubija.

00

Re: NL50 HU - par pitanja

MasaKrisT napisao:

Ako je max BI 25$ onda je to NL25 ,a ne NL50 wink
1. Shortstackeri su najčešće fishevi, tj. lošiji igrači. Postoje i tzv.regulari shortstackeri ali njih se najčešće izbjegava, barem u 6max igri.
2. Automatski buyin si postaviš na 100% od buyina kako bi skroz igrao sa istim stackom. Nije isto igrati KJo sa 20BB i sa 100BB tj. sa 5$ na NL25 i sa 25$ na istom limitu. Preporučam ti da si proučiš osnovnu poker teoriju, dostupna je i po forumu i po internetu pa će ti biti jasniji odnosi veličine stackova i potova.
3. Igraj limit za koji imaš dovoljno BI, ulazi sa 100% stacka i pomalo.

Kao što je buccezfraille rekao na Starsima imaju short s max BI 25$.
1. To se i meni učinilo, pa mislim da će mi to neko vrijeme biti protivnici smile I samo oni. Jer kao što sam rekao bankroll mi ne dopušta smile
2. Hvala za savjet
3. problem mi je što na Starsima nema manji HU od NL50, pa zato kombiniram SNG HU 1,5 i 3,5 s NL50 HU

00

5

Re: NL50 HU - par pitanja

nemoj hnr ljude, to je grozno, neces vise uopce doibvat akciju i to sa razlogom !

00

Re: NL50 HU - par pitanja

Zaboravio sam da na starsima nema manjeg hu limita od NL50, nisam tamo igrao jaaaako dugo:) Bit će tu sigurno i adekvatnijih od mene za temu,strpi se par dana, forum malo radi malo ne, ali siguran sam da ćeš dobiti sve odgovore.

00

Re: NL50 HU - par pitanja

trc napisao:

nemoj hnr ljude, to je grozno, neces vise uopce doibvat akciju i to sa razlogom !

ok, a nakon koliko zarađenih BI onda da izađem? Tj. nakon koliko je fair izaći? Ili zatražiti novi stol od protivnika? Igram isključivo s ljudima koji su na stolu s 10$(min BI), nekad s onima do 15$(ako njih nema onda uopće ne igram NL50).

00

Re: NL50 HU - par pitanja

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: NL50 HU - par pitanja

trc napisao:

nemoj hnr ljude, to je grozno, neces vise uopce doibvat akciju i to sa razlogom !

Mislim da to neće biti problem na short stolovima jer tu ne igraju regovi.

00

Re: NL50 HU - par pitanja

roba59 napisao:
trc napisao:

nemoj hnr ljude, to je grozno, neces vise uopce doibvat akciju i to sa razlogom !

Mislim da to neće biti problem na short stolovima jer tu ne igraju regovi.

ima dosta regova tu roba,samo side i cekaju..ja ih iman obiljezenih bar 20tak(sakriveni su za search)igraju50 i 100bb deep.
a sam po sebi mrzin one sta hnrju i zapisen koji su i nikad cise ne igran snjima

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

11

Re: NL50 HU - par pitanja

zarinjo napisao:

ima dosta regova tu roba,samo side i cekaju..ja ih iman obiljezenih bar 20tak(sakriveni su za search)igraju50 i 100bb deep.
a sam po sebi mrzin one sta hnrju i zapisen koji su i nikad cise ne igran snjima


mrzis sam sebe ?

00

Re: NL50 HU - par pitanja

?

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: NL50 HU - par pitanja

argumentiraj,navedi primjer...nevriđaj(to je uvreda)ima me ko vriđat ako oce ali to sigurno nisi ti...nisan NIKAD hnr-a..NIKAD!!!!!

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

14

Re: NL50 HU - par pitanja

ahhahah, to je bilo u vrijeme onda kad si bio prozivan na ovom forumu, sjeo si mi za NL50 stol, jos smo nesto pricali u chatu o tome, uzeo si mi 20$ u 10-etak hendova i kao poceo sa pricom da neces vise igrat sa mnom i onda si mi vratio 5$, nakon par dana ili odmah sljedeci dan sam ti sjeo za stol i odbio si mi akciju

00

Re: NL50 HU - par pitanja

koji ti je nick

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: NL50 HU - par pitanja

zarinjo napisao:

koji ti je nick

vjerrovatno zato sta ne igran sa nasima..osin sa macolon666

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

17

Re: NL50 HU - par pitanja

hahahah, a nije bitno, vjerujem da se sjecas, zapravo siguran sam... nije ni bitno vise, nije ni bi neki hnr (20$), samo ne volim kad se neko kurci da je neznam kaj i ne kuzim kad ljudi lazu, davno je to bilo mozda si i zaboravio da si nekog hnr

00

18

Re: NL50 HU - par pitanja

a kaj se tice nicka, ako se ne sjetis mogu ti poslat na pm, ne bih bas htio tu na forumu

al vjerujem da se sjecas, jer si me i pito koji mi je nick tu na forumu, i zalio si se kako te prozivaju bezveze, a ja sam kao dobar jer nisam nista piso u onu temu

Zadnji popravljao trc (08-09-2012 19:10:25)

00

Re: NL50 HU - par pitanja

zarinjo napisao:
roba59 napisao:
trc napisao:

nemoj hnr ljude, to je grozno, neces vise uopce doibvat akciju i to sa razlogom !

Mislim da to neće biti problem na short stolovima jer tu ne igraju regovi.

ima dosta regova tu roba,samo side i cekaju..ja ih iman obiljezenih bar 20tak(sakriveni su za search)igraju50 i 100bb deep.
a sam po sebi mrzin one sta hnrju i zapisen koji su i nikad cise ne igran snjima

Da li možeš objaviti nickove regova ovdje, da ne bi naletio? smile

00

Re: NL50 HU - par pitanja

21gramm
2rst1
abruzzi88(nas lik)
allon gilady
another sava
bezdelnik2
blueshoes
celladawn
de_gek28
jhetfieldz
kam718
MAMOTH_T
maximus sts
nelis020
onethreehill
oomodz(nas covik)
profy cro(nas covik)
pocinje mi turnir,nadan se dsa ti je ovo dosta za pocetak,a ima ih jos..po abecedi san isa...gl i nemoj hnr i sidaj sa 25(obv auto rebuy)da mozes domit maximum...

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: NL50 HU - par pitanja

trc sorry stvarno te se nesican..mislin da smo prekinili jer smo se tako dogovorili,da necemo hrvat na hrvata ,ako je to to...

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: NL50 HU - par pitanja

zarinjo napisao:

21gramm
2rst1
abruzzi88(nas lik)
allon gilady
another sava
bezdelnik2
blueshoes
celladawn
de_gek28
jhetfieldz
kam718
MAMOTH_T
maximus sts
nelis020
onethreehill
oomodz(nas covik)
profy cro(nas covik)
pocinje mi turnir,nadan se dsa ti je ovo dosta za pocetak,a ima ih jos..po abecedi san isa...gl i nemoj hnr i sidaj sa 25(obv auto rebuy)da mozes domit maximum...

HVala, na neke od njih sam skoro naletio smile

00

Re: NL50 HU - par pitanja

Još nekoliko pitanja:
1. kada ste na BB i SB rase 1-1,5xBB s kojim rangeom branite blind?
2. da li preflop radite uvijek isti raise ili mijenjate(ja pokušavam 1xBB, 1,5xBB i 2xBB, ali bez pravila koju ruku kada, već samo da ga ne naviknem na isto)
3. na 3-bet što radite s rukama kao npr. 77, 88, 99, TT? (o protivniku npr. nemam nikakve statse)

00

Re: NL50 HU - par pitanja

Nisam neki expert, ali probat cu dat neki odg.
1. Ovo je preopcenito pitanje, jer puno toga ovisi o tendencijama igraca postflop. Protiv "prosjecnog" igraca nastojim branit oko 60%. To opet ovisi dali je mr, ili 3x.. Isto tako dosta ovisi kollko smo deep.
2. Mislim da ovdje nema pravila, ali kad igram short, najcesce minraisam (2xbb). Ako vidim da je igrac pasivan, obcenito los postflop raiseam 3x.
3. Opet mislim da je kljucno kollko smo deep, ali obcenito ne volim 3-betat male PP. 99, cak 88+ je auto 3 bet a za ove manje sve ovisi o stackovima. Recimo ako protivnik ima 20-30bbs, mozes i shovat 22-77 imo.

00

Re: NL50 HU - par pitanja

1) 60% mi se čini preloose. Mislim da je standard 35-40%.
Nisam znao koliko ja defendam dok nisam sad pogledao. Mislio sam da je između 45 i 50%, a sad sam vidio da je 42%.
Na oko 42K handova HU-a, to je sve što imam u HEM-u, više od 2/3 profita mi dolazi iz BB-a.
Ovo je nerealno i vjerojatno rezultat malog sample sizea, ali i prije sam imao dosta dobar winrate iz BB-a.

Generalno što bolje igraš postflop, više bi trebao defendat. Po ovim pitanjima čini mi se da nisi još ni PF predobro savladao pa bi ti preporučio 30-ak %.
Tight is right. Dok ne naučiš nešto bolje, savjetujem ti da se držiš ovoga.
Naravno, dosta toga ovisi o villainu. Nešto što je profitabilno defendat protiv jednog villaina može biti huge -EV protiv drugog...

Krivo koristiš ove oznake za veličinu raisea PF. Nema raisea 1x. Ovaj broj ispred x označava za koliko si raiseao u odnosu na BB.
2x znači 2 puta BB, 3x 3 puta BB... Tako da je najmanji dopušteni raise 2x ili dva puta BB, odnosno miniraise.

2) HU je prije svega igra prilagodbe. Za sve što radiš trebao bi imati jako dobar razlog. Ovakvo potpuno random mijenjanje veličine PF raisea nema baš puno smisla.

Ono što bi trebao napraviti svaki put kad započneš HU match je što prije doznati koji su villainovi leakovi, odnosno rupe ili greške u igri, i pokušati to iskoristiti.
Npr. ako netko igra preloose iz BB-a i ne 3beta previše, onda igraš tight iz SB-a i ne raiseaš 3x nego 4, 5,6 ili 10x, odnosno maksimalno moguće, a da se villain nije prilagodio. Ako netko 3beta puno, onda počneš miniraiseat, ako i dalje nastavi 3betat puno, onda smanjiš broj handova koje openaš PF...

Ovo su samo neke moguće prilagodbe, a ima ih stvarno puno. Ovo se ne odnosi samo na PF igru, i postflop se prilagođavaš villainovim leakovima.
Ako netko check-raisea puno flopova, počneš check-backat druge, treće parove. Naravno i ovo ne vrijedi za sve boardove.
Ako netko jako malo folda na c-bet, ali jako puno na drugi barrel, onda na turnu betaš dosta boardova koje inače ne bi betao...

Najbitnije je da ne igraš protiv svih protivnika isto, da pokušaš što prije uočiti što protivnik radi loše i tome se prilagoditi.
Može se dogoditi da igraš protiv 3 različita villaina istovremeno i protiv svakog od njih igraš potpuno drukčije. Ovo je dosta uobičajeno.

Da bi mogao ovako igrati, moraš dobro poznavati teoriju, ali i znati što treba raditi kad uočiš villainove pogreške.
Za to treba dosta učenja i igranja.

Najbrži način za uvidjeti protivnikove leakove je agresivnija igra na početku. Osobno protiv svih villaina na početku matcha openam 
100% SB-ova da vidim kako igraju iz BB-a. Ovo rade ili bi bar trebali raditi svi regovi.
Kako generalno igram protiv dosta loših igrača, koji baš ne vole foldanje, ne 3betam previše na početku, ali ako mislim da je igrač solidan, onda na početku matcha 3betam dosta loših handova da vidim kako na to reagira.

Protiv gorih igrača, koji ne foldaju puno na 3bet, trebao bi 3betat jake handove za value, a protiv igrača koji dosta foldaju imati polarizirani range.
Što se tiče 3betanja protiv igrača koji puno fodaju na 3bet, postoji više različitih strategija i nema baš nekog konsenzusa oko rangea s kojim se ovo radi. Ovo je dosta opširno, a i tebi nepotrebno jer u početku ne bi trebao igrati protiv solidnih igrača, pogotovo ne NL 50 zbog prevelikog rakea.

3) Ovo je dosta složeno i preopširno da bi se moglo odgovoriti čak i jednim većim postom.
Jako ovisi o protivnicima, veličini stackova...
Nekad je najbolje callat, nekad 4betat ili shipat, a u jako rijetkim slučajevima bi trebao i foldat.

00