Tema: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Hand sam foldao nakon dugo razmisljanja. Zanima me da li ikad foldate ovo:

http://weaktight.com/5916254

villain 23/22 agg:11, 3bet: 10 (230handova)

EDIT: http://www.boomplayer.com/poker-hands/B … BF39492A5E. Zanima da li postoji siri range za call shipa od KQ, AA i setova na ovom boardu?

Zadnji popravljao ajspingvin (29-06-2013 00:02:13)

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Flop bet jako, oko 2.75. Turn bet oko 5.5 as played. Rvr mi je ok, neće tako odigrat skoro ništa osim 46.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

ovaj drugi hand. Pa normanlo da postoji, upravo ti je pokazao. Ne zezam se uopće, ideš blefat fisha i možeš očekivat ulta wide range. Ne vole foldat rivere nakon kaa na turnu imaju draw i par pa misaju river draw. Zašto si išao 3betati perfektan hand za call? Napiši razlog.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
10

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Prvi hand - betam flop 2.5-2.8, turn 6 u 8, rvr oko pola da mogu foldat ako shipa aloša je karta.
Drugi hand - call na flopu, as played odustajem na turnu.

00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Ja ga ne stavljam ovdje na sd jer mislim da ne calla 2 streeta OOP sa SD. Ili bluffa ili ima jaci set. Ovo betanje o kojem pricate mi nema smisla jer se na takav bet bacaju i sa handovima od kojih mogu dobiti 3 streeta value.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Rear_Admiral napisao:

ovaj drugi hand. Pa normanlo da postoji, upravo ti je pokazao. Ne zezam se uopće, ideš blefat fisha i možeš očekivat ulta wide range. Ne vole foldat rivere nakon kaa na turnu imaju draw i par pa misaju river draw. Zašto si išao 3betati perfektan hand za call? Napiši razlog.

1. jer imam cestog sqz-era na BBu
2. jer moram foldati svaki nepogdeni flop (set)
3. jer cbetom lako uzimam pot.

On nema draw, nego me calla 6.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Zašto ga ne bi stavio na SD? pa logičnije je da tako odigra SD nego da ide blufat river (s čim i zašto?). Set isto može imati, to sam previdio. I manje bih betao, ali definitivno turn već oko 3/4 pota, flop bih betao ko ti da znam da primjećuje stvari (kaj sumnjam, jer to ni na nl100 ne rade). Nije da se trebaš zamarati s tim da izgledaš prestrong ako betaš jače, zadnji si na redu i svi checkiraju, misliš da to nije dovoljan razlog da te callaju loose?

To sto cesto SQZa ne znači da je to razlog za 3bet. Ako je pametan, neće SQZat ako mu je fish behind. Opet, ako i SQZa ti komotno možeš foldati nakon toga, jer ti se isplati set mineat. To što puno SQZa nikako ne opravdava tvoj razlog za 3bet zbog handa kojim loše igraš kad imaš inicijativu jer pogađaš flop nikad, a ako te calla cbet onda ne znaš di si. Ovo što si ti napravio je daleko gore nego da si callao flop i da te BB SQZao i ti foldao.

Zato je fish u potu da ti se isplati set mineat.

Ne mislim da nekad ne uzmeš pot preflop, ali to bi mogao i s nekim drugim handovima. Ja bih tu bio polariziran na brodwaye (čak i više tight na AJ+ KQ+, TT+). Imaš fisha iza sebe koji ako calla, često će callati i reg. I sad ti cbetaš i ne uzmeš pot, i onda jednu od najgorih karti (a ima ih dosta loših) opet ideš cbetati. Onda ovisiš o tome da ti dođe dobra river karta i da taj unknown fish nije kreten i da će znat foldat. Ovo je nepotrebno spewanje.

Cilj ti je igrati cim više potova sa fishevima i lovu stavljat u pot kad si ahead, a ne s 22. Ako te brine da si preočit, onda nekad možeš 3betat ovaj spot sa nečim s cim ćeš lakše igrat postflop.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
30

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

ajspingvin napisao:

Ovo betanje o kojem pricate mi nema smisla jer se na takav bet bacaju i sa handovima od kojih mogu dobiti 3 streeta value.

Kak znaš kaj bacaju?

1. hand
fold preflop, osim ak nema velikog fisha u igri koji će se zastekavati s TP-om i 2. parovima....
U multiway potovima s setom nećeš dobiti previše akcije osim ak ak nebude cooler, a od večine coolera ćeš biti behind.
A i često ćeš morati foldati preflop kad dobiješ squeeze.

postflop: betao bi jače, i flop i turn, a as played, river je fold.

Neznam zašto misliš da će fodati str8 draw... To ni na mojem limitu ne foldaju.

00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Ne svidja mi se što si dva handa stavio u isti post jer su izmiksana razmišljanja i onda treba pratiti tko što piše za koji hand.

ajspingvin napisao:

1. jer imam cestog sqz-era na BBu
2. jer moram foldati svaki nepogdeni flop (set)
3. jer cbetom lako uzimam pot.

Ova prva dva razloga su razlog zašto foldaš preflop u 1. handu. Tamo imaš 3 potencijalna squeezera.
U drugom handu imaš jednog koji sigurno neće squeezat any two.

Po meni, izabrao si najgori play. Druge dvije opcije su blizu, ali ja bi radije callao zbog fisha. Da su obojica regulari, onda foldam.

Neznam dal si prije handa znao da je ovaj fish, ali od fisha nebi očekivao da folda puno i nebi ga blefao.

00

10

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Hand1: sve OK odigrano. river bi i ja foldao. tip očito nije fish kako je odigrao ne može imat ništa osim 46 i jačeg seta

P.S: zašto više nitko ne koristi hand historyconverter od foruma?  ovako svaki put moram otvarat novu stranicu da vidim hand o kojem se raspravlja sad

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: Jako teski fold? (Nl25, 6max)

Svizac napisao:

P.S: zašto više nitko ne koristi hand historyconverter od foruma?  ovako svaki put moram otvarat novu stranicu da vidim hand o kojem se raspravlja

pretpostavljam da su hendovi s FullTilta,a oni jos imaju sjebani format HH pa ga nece prepoznat..

00