Tema: problem - hem/više stolova

Odmah da vas iskoristim big_smile

Igram na laptopu, 10 tak stolova, starsi.

Imam problem sa trzanjem slike, štekanjem, trokiranjem, usporenošću,zamrzavanjem slike, kada mi je uključen hem. Bez hema nemam nikakvih problema. Desi mi se da se slike dva stola isprepletu i da odigram totalno krivo.

laptop nije nešto, ali nije niti zadnja kanta. 2x2,2 ,solidnom grafičkom, te 4 gb rama.

00

Re: problem - hem/više stolova

Ovo i mene zanima,imam slabi PC,stvarno nije nest i ako igram na njemu vise stolova odjednom sve radi super,nikakvih problema kolko god da stolova igram,a imam i 2 laptopa koja su po svim karakteristikama puno puno bolja od kompa ali na oba pocne stekat ako igram 12+ stolova.

00

3

Re: problem - hem/više stolova

Ako imate W7 iskljućite Aero themes.

00

4

Re: problem - hem/više stolova

krpa napisao:

Ako imate W7 iskljućite Aero themes.

yep, neka cpu jos vise radi. aero on, samo sve efekte off. aero koristi gpu. gpu za poker ne treba. sredit postgre. kompovi su vam zakurac cim trzaju sa hudom, a trzaju jer hudu treba solidan cpu. taj vas se vjerojatno pregrijava pa se downclocka dok se malo ohladi i onda se opet zagrije pa opet downclocka i tako u vjecnost...

00

5

Re: problem - hem/više stolova

imao sam istih problema, kad sam iskljucio aero bilo je mozd maalo bolje, al novi komp je jedino rjesenje. Na starom sam igrao sa HEMom 15-16 stolova i stekalo je, bez HEMa sam mogao 20+ bez imalo stekanja.

00

Re: problem - hem/više stolova

Pa koja je onda nekakva min konfiguracija za igrat 15+ stolova?

00

7

Re: problem - hem/više stolova

dvojezgreni 1.4ghz+. 2gb ddr2, 7200rpm minimum. da, i undervoltat ga da se manje grije.

Zadnji popravljao 4ladX (14-01-2012 16:52:44)

00

Re: problem - hem/više stolova

4ladX napisao:

dvojezgreni 1.4ghz+. 2gb ddr2, 7200rpm minimum. da, i undervoltat ga da se manje grije.

pošto je moje jače od toga može li se sumnjati na nešto drugo i kako to otkriti?

00

Re: problem - hem/više stolova

paštašuta na pomidore napisao:
4ladX napisao:

dvojezgreni 1.4ghz+. 2gb ddr2, 7200rpm minimum. da, i undervoltat ga da se manje grije.

pošto je moje jače od toga može li se sumnjati na nešto drugo i kako to otkriti?

+1

stavi novu pastu na proc, počisti prašinu ih hladnjaka i ventilatora, možeš i defragmatirati disk i bazu

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

10

Re: problem - hem/više stolova

paštašuta na pomidore napisao:
4ladX napisao:

dvojezgreni 1.4ghz+. 2gb ddr2, 7200rpm minimum. da, i undervoltat ga da se manje grije.

pošto je moje jače od toga može li se sumnjati na nešto drugo i kako to otkriti?

jbg, imao sam i ja 2.0ghz amda, 4gb rama i 512mb gpu. em je jebena 8600 gt toliko grijala bez raloga pa onda usput pomagala cpuu da se i on przi veselo na 91°C. cim dodje na 91 padne na 800mhz i sve trza za popizdit. rmclockom sam ga undervoltao i to poprilicno. recimo max fid/vid je bio 1.125 V koji sam spustio na 1.000V. sto je najbolje, svaki fid je bio namjesten na 1.125 pa nije ni cudo da se na idlanju kuhao na 55-60 C.
najmanji fid sam spustio na 0.750V sto je ipak povelika razlika od 1.125 jel. temperature su droppale junacki, nikad vise na max loadu nije presao 72-73°.
hud ti dosta cupa cpu jer ni hem ni pt3 nisu optimizirani nesto posebno za multicore (iskoristavaju eventualno 35% mogucnosti multicore cpua).
ugl, cim sam skinuop temprature uspio sam na tom kompu igrat 15+ stolova + hud bez problema.

skini si http://www.cpuid.com/ cpuz i hwmonitor pa postaj slike na idleu i na max loadu. iznenadit ces se.

sad imam dvojezgrenog atoma, 1.66ghz, 2gb rama i 128gb ssd u netbooku. hookan je na externi 24" monitor i nedavno sam isprobao 18 stolova na ongameu sa hudom. nista trzanja, nista sranja s grijanjem (intel ftw). nije uopce bitna moc hardwarea koji imas nego kako se isti ponasa pri velikim temperaturama. nabavi si takodjer cooling pad. pomoc ce za skinut 2-5°C ali nista ne pomaze kao undervolting. pazi, undervolting nije underclocking/downclocking! nema opasnosti za hardware bas nikakve osim da ti se sve smrze ili ode u bsod (sto znaci da imas nestabilne voltaze koje moras malo povisit).

SuinimiruS napisao:

stavi novu pastu na proc, počisti prašinu ih hladnjaka i ventilatora, možeš i defragmatirati disk i bazu

this! obavezno odrzavat bazu ako imas dosta handova. ovisi kolika ti je baza. recimo ako je cijela baza 2gb, a imas 3gb rama onda ne trebas jer ti +cijela stane u ram. ram je brzi od hdda nemjerljivo. ipak je pozeljno clusterat, defragmentirat itd. itd.

00

11

Re: problem - hem/više stolova

e da, temperature su ujedno razlog zasto ce naizgled hardwareom jaci laptop pri duljem radu na istom poslu radit losije nego desktop pc. sjecam se da sam na onom laptopu sto sam napisao pokusavao igrat nfs most wanted i sve bi bilo ok prvih par minuta, a onda trzanje na sve strane. jbg, nisam znao zasto, a frendu na desktop pcu sa nemocnim celeronom i 1gb rama sve radi kako treba. hwmonitor je otkrio zasto heh. sad prvo sto napravim sa novim laptopima je da ih undervoltam. isto bi napravio sa onim od 2.5k kn i onim od 25k kn. (naravno ako cpu nije optimalno podesen sam po sebi).

00

Re: problem - hem/više stolova

4ladX napisao:

e da, temperature su ujedno razlog zasto ce naizgled hardwareom jaci laptop pri duljem radu na istom poslu radit losije nego desktop pc. sjecam se da sam na onom laptopu sto sam napisao pokusavao igrat nfs most wanted i sve bi bilo ok prvih par minuta, a onda trzanje na sve strane. jbg, nisam znao zasto, a frendu na desktop pcu sa nemocnim celeronom i 1gb rama sve radi kako treba. hwmonitor je otkrio zasto heh. sad prvo sto napravim sa novim laptopima je da ih undervoltam. isto bi napravio sa onim od 2.5k kn i onim od 25k kn. (naravno ako cpu nije optimalno podesen sam po sebi).

Gledam i ja konfiguraciju koju si napisao,i moj je puno jaci od toga,skinuo sam program Speed Fan,ali sve je OK prema tome,ne pregrijava se nista dok ovaj PC je ocajan,stariji komp i XP je gore i s HUDom mozes igrati kolko stolova hoces a nece nist stekat ni malo i tak satima.Za primjer sam COD pokrenuo,na laptopu radi odlicno i grafika je super,nikad nist ne trza dok ga komp ni ne pokrece,onda znas kakav je komp.Nisam na laptopu nist radio,vidim da pises da treba undervoltat a ja nisam.Mozda je u tome stvar.

00

Re: problem - hem/više stolova

jako korisne info. hvala

idem probati

00

14

Re: problem - hem/više stolova

Safinator napisao:

Gledam i ja konfiguraciju koju si napisao,i moj je puno jaci od toga,skinuo sam program Speed Fan,ali sve je OK prema tome,ne pregrijava se nista dok ovaj PC je ocajan,stariji komp i XP je gore i s HUDom mozes igrati kolko stolova hoces a nece nist stekat ni malo i tak satima.Za primjer sam COD pokrenuo,na laptopu radi odlicno i grafika je super,nikad nist ne trza dok ga komp ni ne pokrece,onda znas kakav je komp.Nisam na laptopu nist radio,vidim da pises da treba undervoltat a ja nisam.Mozda je u tome stvar.

onda ti je postgre kaotican i/li imas spor hdd. ugrubo, 1,000,000 handova = 10-11GB. koliko handova imas?

00

Re: problem - hem/više stolova

4ladX napisao:
Safinator napisao:

Gledam i ja konfiguraciju koju si napisao,i moj je puno jaci od toga,skinuo sam program Speed Fan,ali sve je OK prema tome,ne pregrijava se nista dok ovaj PC je ocajan,stariji komp i XP je gore i s HUDom mozes igrati kolko stolova hoces a nece nist stekat ni malo i tak satima.Za primjer sam COD pokrenuo,na laptopu radi odlicno i grafika je super,nikad nist ne trza dok ga komp ni ne pokrece,onda znas kakav je komp.Nisam na laptopu nist radio,vidim da pises da treba undervoltat a ja nisam.Mozda je u tome stvar.

onda ti je postgre kaotican i/li imas spor hdd. ugrubo, 1,000,000 handova = 10-11GB. koliko handova imas?

E neznam,prije par dana sam ga formatirao pa sad neznam,ali nije bilo tolko handova,mozda nekih 100K.Moguce da je HDD spor.

Iako nije to tolko bitno jer HU SNG igram pa ne igram nikad ni vise od 4 stolova,ali je bio problem prije.

00

16

Re: problem - hem/više stolova

Safinator napisao:

Moguce da je HDD spor.

ajd benchmarkaj pa stavi ss: http://release.crystaldew.info/redirect … alDiskMark

00

Re: problem - hem/više stolova

4ladX napisao:
Safinator napisao:

Moguce da je HDD spor.

ajd benchmarkaj pa stavi ss: http://release.crystaldew.info/redirect … alDiskMark

Poslao sam ti pm za undervoltanje pa pogledaj.Budem ovo,iako ne mogu sad,nije mi tu laptop.

00