251

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ok, probat cu tako. Inace imam 515 EUR pokusao uplatiti 500, s tim da je provizija nekih 9 EUR, znaci ostane cca 6 EUR, mozda je to premalo...

Inace sad sam bio u banci, naravno teta na salteru nema pojma o cem pricam, kaze pitat ce kolegicu i vrati se i kaze, ne ne moze se uplatiti ako je transakcija odbijena onda je odbijena s razlogom i kao nesto zasto bi opce igro poker.

Onda sam vidio da tu nema kruha, nazvo PBZ card i kazem im sve i ona kaze da to je nazalost tako, PBZ card ne dopusta uplate na stranice sa gaming sadrzajem i ta zabrana se ne moze maknuti. S obzirom da sam uplacivao do sad na 10-tak razlicitih stranica preko PBZ carda nekako sumljam u to, ali ovo je prvi put da uplacujem preko moneybookersa jer NoIQ ne dozvoljava uplate direkt preko VISA electrona.

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Imam PBZ devizni račun u EUR i na njoj sam stavio USD kao "podvalutu".

Planiram napravit MB u USD i sad me zanima dali mogu dirktno isplatit na tu karticu u USD (da ne gubim na konverziji valute)?

00

253

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Mislim da ne jer ja imam visu electron od pbz-a vezanu za usd i kod direktne isplate sa ps-a na visu isplacujem dolare sa ps-a a dolaze euri na visu T_T.

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

11331133 napisao:

Mislim da ne jer ja imam visu electron od pbz-a vezanu za usd i kod direktne isplate sa ps-a na visu isplacujem dolare sa ps-a a dolaze euri na visu T_T.

Ne razumijem, imaš MB  i PS u $, a tebi dolaze EUR na vizu?

Koja ti je glavna valuta?

00

255

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

U Europi smo, ide EU, pa euro itd. Zašto USD? Na Moneybookersu ne možeš to ni promijeniti ako nisi VIP.

Ja imam Moneybookers u eurima i dobijem uglavnom više love u kn nego da ga imam u USD zbog razlike u odnosima valuta vani i kod nas.
Npr. danas dignuo USD 1,543.20 s Pokerstarsa na Moneybookers. Moneybookers je to konvertirao u 1,175.32 EUR.

1,543.20$ * 5.626616 (RBA) = 8,682.99kn
1,175.32EUR - 1.80EUR fee * 7.530000 (RBA) = 8,836.60kn

I nakon feea, skoro 200kn više. Stoga, preporučam EUR. smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

256

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

gmiko napisao:

Npr. danas dignuo USD 1,543.20 s Pokerstarsa na Moneybookers.

brag obv

When you got nothing, you got nothing to lose
20

257

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

gmiko napisao:

U Europi smo, ide EU, pa euro itd. Zašto USD? Na Moneybookersu ne možeš to ni promijeniti ako nisi VIP.

Ja imam Moneybookers u eurima i dobijem uglavnom više love u kn nego da ga imam u USD zbog razlike u odnosima valuta vani i kod nas.
Npr. danas dignuo USD 1,543.20 s Pokerstarsa na Moneybookers. Moneybookers je to konvertirao u 1,175.32 EUR.

1,543.20$ * 5.626616 (RBA) = 8,682.99kn
1,175.32EUR - 1.80EUR fee * 7.530000 (RBA) = 8,836.60kn

I nakon feea, skoro 200kn više. Stoga, preporučam EUR. smile

lol

00

258

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

kiklop napisao:
gmiko napisao:

Npr. danas dignuo USD 1,543.20 s Pokerstarsa na Moneybookers.

brag obv

obv

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Hvala, Gmiko!

Onda ću napravit MB  u EUR!

00

260

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Nema na čemu. Samo disclaimer, to sam primijetio prije nekoliko mjeseci i do sad je svaki put izašlo više u EUR nego u $, ali ne znam dal će tako i ostati. Ali i bez obzira na to, gledano dugoročno, mislim da je glupo otvarat MB u $.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

261

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ja mislim da ako radiš puno transakcija MB-MB ili ako igraš na siteu gdje je glavna (njihova) valuta EUR da se ne isplati MB u niti jednoj valuti osim $. Ne sjećam se više točnih iznosa ali znam da sam na transakciji MB-MB->bwin->MB izgubio blizu 100$.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

262

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ne kužim. Ako je sajt u EUR i skidaš na MB u EUR, ne gubiš ništa, koliko digneš toliko dobiješ.
Ako je sajt u $ i skidaš na MB u EUR, dobivaš nekih 2% više nego da si digao u $, kad prebacuješ u kune jel.

Za MB transfere opet, ako gubiš iz EUR u $, isto tako gubiš iz $ u EUR, a čemu opće MB transferi kad Stars ima transfer bez fee-a i zajebancije.

Gubiš eventualno kod depositanja ako je sajt u $, ali pretpostavljam da češće withdrawamo nego depositamo, ne? Koji reload bonus par puta godišnje i to je to.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

263

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

gmiko napisao:

Ne kužim. Ako je sajt u EUR i skidaš na MB u EUR, ne gubiš ništa, koliko digneš toliko dobiješ.
Ako je sajt u $ i skidaš na MB u EUR, dobivaš nekih 2% više nego da si digao u $, kad prebacuješ u kune jel.

Za MB transfere opet, ako gubiš iz EUR u $, isto tako gubiš iz $ u EUR, a čemu opće MB transferi kad Stars ima transfer bez fee-a i zajebancije.

Gubiš eventualno kod depositanja ako je sajt u $, ali pretpostavljam da češće withdrawamo nego depositamo, ne? Koji reload bonus par puta godišnje i to je to.

Primjer bwina, moj acc je u $, ali kod isplate oni prvo $ pretvaraju u € (jer je njima to glavna valuta) i onda u valutu mog MB($).

4ladX napisao:

stars je jedini site na svijetu inace.

^^ smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

264

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

4ladX napisao:

stars je jedini site na svijetu inace.

Sure, Stars je praktički online poker danas (nažalost) gledano po kojem god faktoru hoćeš/nećeš.

dfable napisao:

Primjer bwina, moj acc je u $, ali kod isplate oni prvo $ pretvaraju u € (jer je njima to glavna valuta) i onda u valutu mog MB($).

Znači da ako imaš MB u EUR da opet imaš jednu konverziju manje pa i dalje ne kužim zašto bi pobogu onda bio bolji MB u $?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

265

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Pa to je slučaj za bwin, ali recimo ako igram na bilo kojem drugom site-u na ongameu (i na večini ostalih siteova ako se ne varam) ču gubiti na transakcijama ako mi je MB u €.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

266

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Nećeš gubiti nego ćeš zaraditi do 2% po svakoj transakciji iz $ sa poker sitea na EUR na MB.
Ako je tečaj $ bio 5.5, zadnjih nekoliko mjeseci - pola godine (otkad sam to primijetio), kad prebacim novac sa Starsa $ u MB EUR, dignem novce sa 5.55 - 5.6 tečajom, nikad ispod 5.5. Dakle, ne gubim ništa ili zaradim na konverziji.

Ponavljam, gubiš jedino kod depositanja ali ako si pro (ako nisi tak ti je svejedno) onda valjda ne depositaš nego withdrawaš.

Edit: ovo kaj sam gore napisao da sam dizao novce, tečaj $ je 5.626616, a ja ću dobit (nakon Stars $ u MB EUR u RBA kn) po 5.726157 tečaju. Znači za 0.1 više. To je 200kn ekstra na svakih 10,000kn. Nije puno ali je free money, i kad ćemo za 5+ godina imat euro kao valutu (i kad svi non US sajtovi pretpostavljam prijeđu na EUR, ne vidim zašto bi ostao $), MB u dolarima će bit potpuno besmislen. A već sada sa MB u eurima praktički zarađuješ.

Zadnji popravljao gmiko (31-01-2012 11:51:37)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

267

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

gmiko napisao:
4ladX napisao:

stars je jedini site na svijetu inace.

Sure, Stars je praktički online poker danas (nažalost) gledano po kojem god faktoru hoćeš/nećeš.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl … 9gFo#t=20s

btw, ne gledat srednji tecaj deviza. ostale brlj ljrp brg itd. nemam volje komentirat jer nemaju veze s mozgom.

Zadnji popravljao 4ladX (31-01-2012 11:57:46)

11

268

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

4ladX napisao:

btw, ne gledat srednji tecaj deviza.

Naravno da se gleda kupovni za devize, jer po njemu dobiješ kune. Otkud ti srednji sad?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

269

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

4ladX napisao:

ostale brlj ljrp brg itd. nemam volje komentirat jer nemaju veze s mozgom.

Ako ti nešto nije jasno, ne moraš se odmah uzrujavati.
Pojednostavit ću ti.

200kn > 0kn.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

270

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

A zašto se ne preskoči MB i direkt na karticu se ne ispati? Ja sam dobio prije nekih 3 tjedna isplatu sa iPokera po 6,09 kn za dolar.

00

271

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ne znam, nisam nikad uplaćivao na karticu.
Kako 6.09? Jel bio visok tečaj toliko? Ipoker je u $ ili EUR, tvoja devizna u $ ili EUR?

Ako isplaćuješ direkt $ poker site na $ račun obv dobiješ po tečaju koji je.
$ vani na MB EUR na HR devizni EUR pa u kune dobijem više nego da dižem dolare jer MB ima drugačiji odnos valuta nego moja banka.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

272

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ipoker je u $, a kartica ona visa electron u KN, e sad sam išao ponovo sračunat po kolikom tečaju su mi ispatili, po 6,17 točno  big_smile

00

273

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ništ nisam skužio iz gmikovog posta (iako sve lijepo piše) pa sam ga pitao na msn.

Izgleda da je razlika eura i dolara u europi manja nego kod nas:
http://www.xe.com/ucc/convert/?Amount=1 … amp;To=EUR

Kod nas kad podjeliš kupovne tečajeve (jer po tim tečajevima ćemo mjenjat u kune) ispada je da je 1$ = 0,74722€

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

da li ste ikad trebali slati ID dokument na moneybookers i ako jeste koliko je trajala ta procedura?

00

275

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

sad kad je skrill mislin da traži od svih ID i neki račun na tvoje ime ili izvod iz banke,traje dan-dva al znaju zajebavat da nije dobro uslikano lii vidljivo pa se zna odužit

00