Re: NL10 par handova

TVex napisao:

Valjda jer nema puno nl10 regova koji 3b s airom.
Valjda.

river je "blank" ajmo rec, i ako calla ovaj turn i folda river to znači da mu je na turnu poklonio novce jer ak misli da je behind na riveru to znači da ili je villaina stavio na 77 ili JT ili 7x ( x koji radi 2 para na ovom bordu)... ak ti izgleda ko thin value sa AK onda i ne callas turn jer imas samo 2 outa s kojima mozes callat river a  da znas da si dobar, Qs ti obv ne paše jer si u banani ak fejsas bet...

00

Re: NL10 par handova

TVex napisao:

[
Usput, ako smijem ubacit jedan svoj hand s NL10:

http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/4019130

Na prvi pogled standardno, button vs blind, ali na drugi pogled:

- to je nl10, ne 4beta se baš lite neovisno o poziciji
- villan je 22/16/8%/8% (4b), ali na samo 150h i...
- ima fold to 3bet 0% (0/3)!!!

Dakle bez obzira na sample, očito da je jako nebalansiran i da sam ovo trebao foldat a ne shovat big_smile
Slažete li se?

fold to 3bet >  imaš premali sample da bi mogo radit takve zaključke

ako već 3betaš napravi to kak spada i popravi sizing OOP, još ak misliš da ne folda na 3bet onda mozes i komotno 5x zabiberit... ovo je situacija BTN vs. blinds gdje će dosta agro regova shovat light pa možeš callat i sa TT+ čak i slabije, ali pošto nema neke dinamike između vas dvoje i ne znaš još praktički ništa o igraču osim nekih besmislenih brojki za koje nemaš dovoljno velik sample onda lijepo foldaš na 4bet i ćao

EDIT: a i ovaj igrač se ne čini kao agro reg već kao straightforward reg koji neće 4betat za velju ništa ispod AKs/QQ+

Zadnji popravljao Mrtvi Jazavac (31-01-2012 16:15:15)

00

Re: NL10 par handova

zadnjih 16k handova sto igram NL10 2 puta se dogodilo da mi je netko foldao 4bet.
mislim da uopce nema potrebe za 4betom za bluff, isto tako rijetko ces dozivit bluff 4bet.
90% slucajeva imaju jak hand i JJ je za fold ili eventualno call.
moje misljenje za NL10.

00

Re: NL10 par handova

whitewalk3r napisao:

zadnjih 16k handova sto igram NL10 2 puta se dogodilo da mi je netko foldao 4bet.
mislim da uopce nema potrebe za 4betom za bluff, isto tako rijetko ces dozivit bluff 4bet.
90% slucajeva imaju jak hand i JJ je za fold ili eventualno call.
moje misljenje za NL10.

i što ako callaš 4bet?  5bet ship >>>>> call 4bet OOP

i slažem se s tobom da ne treba ulazit u 4bet bluffove na NL10 jer ima drugih spotova u kojima možeš dobit value

00

Re: NL10 par handova

Mrtvi Jazavac napisao:

river je "blank" ajmo rec, i ako calla ovaj turn i folda river to znači da mu je na turnu poklonio novce

pa ne slažem se s ovim, primjetio sam da puno ljudi ovo stalno ponavlja a mišljenja sam da nije uopće tako..
sve ovisi o igraču, neki će 3barrelat za bluff neki će check behindat jači hend na riveru..kad on beta svaki street range mu se svakim streetom sužava..
tako da dok vidiš range s kojim će on betat turn on to može raditi sa slabijih hendovima tipa par+draw, turnani NFD i sl..i callaš turn da reevaluetaš river..
kad beta river range mu je najuži, ili se radi o valuehendu i ne beataš ništa ili ima air! manje vjerovatno da ima air.

najbolji play je fold preflop, ali kad več callaš protiv villaina kojem je 3bet 9, makar nije dovoljno velik sample, mislim da je dovoljan da se zna da 3beta s btna light..pogodio si što si htio u 3betanom potu i callaj flop, callaj turn, river bi isto možda callao neznam, zato je fold pre najbolji netrebaš ulazit u takve spotove OOP na NL10.

Zadnji popravljao RedDevil_7 (31-01-2012 16:36:20)

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: NL10 par handova

zapamtio sam iz jednog videa da je KQ nabolji hand za callat 3bet. ocito da sam propustio onaj dio sa OOP ili IP.

00

Re: NL10 par handova

općenito budi pažljiv OOP a što se tiče fletanja 3beta OOP to nemoj radit dok ne razviješ postflop skill i dok nećeš već preflop imat plan za sva 3 streeta jer inače je ovako to burning money

00

Re: NL10 par handova

Mrtvi Jazavac napisao:

općenito budi pažljiv OOP a što se tiče fletanja 3beta OOP to nemoj radit dok ne razviješ postflop skill i dok nećeš već preflop imat plan za sva 3 streeta jer inače je ovako to burning money

ne kuzim kako preflop sa KQ mos imat plan za sva 3 streeta? :-)

Zadnji popravljao whitewalk3r (31-01-2012 16:55:25)

00

Re: NL10 par handova

Pa možeš, naravno ne možeš konkretno znat koje karte će doć ali možeš poznat svog protivnika i znat otprilike što on 3beta s koje pozicije i kako igra postflop na pojedinim bordovima zavisno o njihovoj teksturi...

Konkretnije ti ne mogu na žalost na to pitanje odgovorit jer na to utječe "milijun" faktora, ali to je thinking process koji treba razvit s vremenom. Sigurno da ne možeš očekivat da se to nauči već ti mozak s vremenom jednostavno počne razmišljat na toj razini.

Zadnji popravljao Mrtvi Jazavac (31-01-2012 17:49:25)

00

Re: NL10 par handova

Mrtvi Jazavac napisao:

Pa možeš, naravno ne možeš konkretno znat koje karte će doć ali možeš poznat svog protivnika i znat otprilike što on 3beta s koje pozicije i kako igra postflop na pojedinim bordovima zavisno o njihovoj teksturi...

mozes, kad igras sa regom par dana i imas ga na par K ruku uz pokoji note. ovako, svaki dan drugi protivnici, max 200 hendova u HUDU, na NL10 tesko da mogu ista zakljucit.

uglavnom, zadovoljan sam odgovorom, fold preflop OOP i to je to. barem na mikrosima.

00

36

Re: NL10 par handova

whitewalk3r napisao:

uglavnom, zadovoljan sam odgovorom, fold preflop OOP i to je to. barem na mikrosima.

+1

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL10 par handova

Preflop 2 opcije: FOLD ili 4BET-ovisi o tvojoj agresivnosti, njegovom 3betu (pogotovo ako tuce samo iz buttona, sto je cesti leak na microsima)

Postflop: C/R, gdje ti njega stavljas u tesku poziciju-tvoj range je Kx, FD, set 9, slow played AA, GS i sl...
+lakse odustanes od handa na turnu...
+balansiras c/r range

Ovo gore moze biti katstrofalan play ali i ja jos ucim, ribe kazu da je moj play EV+  big_smile

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: NL10 par handova

to što si rekao je praktički rejz za informaciju što je loše, po meni je call bolji jer ako light 3beta s callom mu zadržavaš sve blefove u rangeu a na rejz ih baca, ako znamo da light 3 beta ovjde je call na flopu najoptimalniji play ako već odlučujemo callati pre s KQo OOP što nebi trebali raditi uopće, fold pre i gg..
a balansiranje rangea je paralelan svemir za NL10 i totalno nepotrebno je spominjati taj koncept ovdje jer ljudi ne gledaju dalje od svojih hendova..

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

39

Re: NL10 par handova

Ako callaš s KQ OOP i nisi super happy s ovim boardom i ne tretiraš svoj hand kao nuts onda je to loš call preflop.
Obv ćeš se stackat s TP ako si callao.

Dobra alternativa ovdje je jedan nestandardan play, a to je donkbet. I to bliže pot sizeu nego dalje.
Nitko ne voli 3betat pa fejsat donkbet u 3betanom potu nit itko vjeruje da je to real hand. Tak da makar missamo cbet od aira, spazzat će ovdje s random handovima, floatat će, shipat turn sa GS+par type handovima čak, scallat će s TT-QQ etc i dobit ćemo više valuea nego s c/r. Kad showdownamo TP, onda možemo taj lajn koristiti i kao bluff.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00