Tema: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Tražim vaše mišljenje...Dakle, u ovoj vrsti turnira pet od deset igrača osvaja isti iznos. Ako biste najveći broj ruku foldali, a samo najjače išli isključivo na all-in mislite li da bi to bilo dovoljno da se dočeka top 5? Pošto ovde nije bitno da l si čip lider...
Takođe me zanima koje su šanse da prođem u top5 ako sam sve vreme ''sitting out'' mada mislim da to neću da pokušavam. smile  Da to pali verovanto bi masovno primenjivali tu strategiju...

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

jbg pa nisu ni drugi igraci ludi , kada bi vas ostalo 6 brzo bi se drugi dogovorili da te izbace kada bi bio "sitting out"
Pogledaj pod STRATEGIJA-POKERPRO LITERATURA-DON STRATEGIJA

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Ok to kapiram i sam što sam već i napisao...a opet mogao bi dok ne ostane šest biti out.
No, više me zanima ovo sa all-in...

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

pretpostavljam da igrač na low stake sng, znači malo edukacije, nekakva stabilnost znači da ne tiltaš itd. i to ti je dovoljno da beataš te low buyine bilo sng i don.... s vremenom povećavaš broj stolova i povećavaš $/h s vremenom se penješ na veće buyineove i amen.

nekakve šemice poput toga ne pale kao što vedran kaže nisu ni drugi ludi..

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

To mi je malopre palo na pamet, odigrao sam tako samo jedan turnir i usao u top 5. Planiram narednih dana da otvorim 5-6 tih turnira i da igram all-in strategiju pa da vidim kakav će mi biti učinak. Onda javljam rezultat, shvatite ovo kao naučno-istraživački rad. smile

Zadnji popravljao Truman (11-12-2010 22:15:51)

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Truman napisao:

To mi je malopre palo na pamet, odigrao sam tako samo jedan turnir i usao u top 5. Planiram narednih dana da otvorim 5-6 tih turnira i da igram all-in strategiju pa da vidim kakav će mi biti učinak. Onda javljam rezultat, shvatite ovo kao naučno-istraživački rad. smile

Ovo ti je totalno pogresna strategija za DoN,imo, samo AA i KK allin nista drugo. A i kk je marignala.
Govorim o early i middle early fazama, a bubble opet ovisi od stola...

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Ne vidim zašto ništa drugo...Ako pre mene nije bilo raisa ili je mali mislim da se može ići  all-in i sa AK, AQ, QQ. Sa JJ, AJ na kasnoj poziciji ako je malo ljudi limpalo.

Zadnji popravljao Truman (11-12-2010 22:51:38)

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Truman napisao:

Ne vidim zašto ništa drugo...Ako pre mene nije bilo raisa ili je mali mislim da se može ići  all-in i sa AK, AQ, QQ. Sa JJ, AJ na kasnoj poziciji ako je malo ljudi limpalo.

Zašto bi išao allin za flip da bi zaradio samo blindove?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

zašto tražiti kratice? Ne igramo mi ovdje WoW ili whatever... smile Pročitaj upute na pokerpro, surfaj malo i strategije za DON ti neće nedostajati...

poker je težak način za lagan život

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Truman napisao:

Ne vidim zašto ništa drugo...Ako pre mene nije bilo raisa ili je mali mislim da se može ići  all-in i sa AK, AQ, QQ. Sa JJ, AJ na kasnoj poziciji ako je malo ljudi limpalo.

Zato jer ces naletit i ispast. A ne isplati ti se krast a pritom riskirat da ispadnes prije love. radje rejz na 2.5-3BB.

00

11

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

dfable napisao:
Truman napisao:

Ne vidim zašto ništa drugo...Ako pre mene nije bilo raisa ili je mali mislim da se može ići  all-in i sa AK, AQ, QQ. Sa JJ, AJ na kasnoj poziciji ako je malo ljudi limpalo.

Zašto bi išao allin za flip da bi zaradio samo blindove?

Upravo zato sto su blindovi sasvim dovoljni da se odrzim dok ne ispadne pet ljudi, nema potrebe da jurcam da budem cip lider. A onda ako neko hoce da me prati verovatno se nece dobro provesti ako igram samo sa najjacim kartama. Dakle, moja ideja je da posto je ovo specifican turnir u kom prvih pet osvaja isto bez obzira na medjusobnu razliku i strategija moze da bude drugacija.

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Truman napisao:
dfable napisao:
Truman napisao:

Ne vidim zašto ništa drugo...Ako pre mene nije bilo raisa ili je mali mislim da se može ići  all-in i sa AK, AQ, QQ. Sa JJ, AJ na kasnoj poziciji ako je malo ljudi limpalo.

Zašto bi išao allin za flip da bi zaradio samo blindove?

Upravo zato sto su blindovi sasvim dovoljni da se odrzim dok ne ispadne pet ljudi, nema potrebe da jurcam da budem cip lider. A onda ako neko hoce da me prati verovatno se nece dobro provesti ako igram samo sa najjacim kartama. Dakle, moja ideja je da posto je ovo specifican turnir u kom prvih pet osvaja isto bez obzira na medjusobnu razliku i strategija moze da bude drugacija.

strategija je drugačija, ali ne možeš igrati baš tako kako ti kažeš... počni od ovog, a onda ćeš sigurno znati više i što i kako dalje...

http://www.pokerpro.com.hr/strategija/l … egija.html

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

13

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Zahvaljujem na linku, procitao sam tekst. Ova moja strategija za sada fino sljaka s tim sto sam je malo korigovao - kad ostane sest igraca ako nisam short stack umesto da idem na all-in sa jakim rukama ( kao u prethodnim fazama ) samo raisam jer nema razloga da pred kraj turnira rizikujem da ispadnem...a dotle all-in. Nastavicu sa ovom strategijom da vidim da li i dalje radi. Potreban je ipak veci uzorak...

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

brate odigrao si 3 don turnira, to nije nista.
Anyway, zelim ti srecu da sljaka i nakon 3000 turnira  wink

00

15

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

U poslednjoj mini-sesiji u 3 od cetiri turnira sam bio u top5. Naredni put cu povecati broj turnira...
Strategije iz naslova se ne drzim bas kao pijan plota nego kad procitam ( tj. pretpostavim da je tako ) da neko radi blef ili polublef callam sto mi je par puta znatno uvecalo stack

00

16

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Zadrzao sam procenat uspesnosti pa ne bi bilo lose da jos neko isproba ovu strategiju...

00

17

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

tek nakon nekog velikog samplea mozes govorit o necemu da funkcionira. ja sam znao imat seriju od 10 za redom da sam se uduplo, ali sam ih igro po 2 odjednom i to je bio neki challenge od nekih $5 do $100 u nekom kratkom roku

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

18

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

ja igram četiri odjednom, mogao bi i vise. Nastaviću ovako dok ne skupim još desetak dolara neto pa ću onda da probam da igram low nivo. Slažem se da sample nije veliki, zato i pozivam druge da sami pokušaju. smile  Barem na micro nivou, to neće puno da vas košta. wink

00

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

U principu, za ove turnire treba jako, jako suzit range na low lvlima, kad blindovi narastu onda ih se isplati krasti, ali naravno, sve ovisi o protivnickim igracima i poziciji.
Ovdje zlata vrijedi ono pravilo da  za call/raise trebas biti puno, puno jaci nego za obicni bet/steal. Turniri su osmisljeni tako da mozes slobodno bacit i AKo ako dobis shove prije tebe a nije ti kriza sa cipovima, samo ces kasnije ukrast par blindova (glavni izvor zivota).
Jako dobar tip turnira za pocetnike koji trebaju izgraditi bankroll, jer mozes sasvim profitabilno igrati na nacin da foldas cim ti netko pokaze bilokakvu snagu (naravno, osim ako nemas AA, KK type hand) i oprezno krades blindove na vecim lvlima.

Isto tako preporucam 6 people vs 10 people turnire.

Zadnji popravljao AzureProdigy (04-02-2012 13:25:13)

00

20

Re: sit out/all in strategija za ''double or nothing'' turnire?

Opet otvaraš staru temu...

21