276

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

gmiko napisao:

U Europi smo, ide EU, pa euro itd. Zašto USD? Na Moneybookersu ne možeš to ni promijeniti ako nisi VIP.

Ja imam Moneybookers u eurima i dobijem uglavnom više love u kn nego da ga imam u USD zbog razlike u odnosima valuta vani i kod nas.
Npr. danas dignuo USD 1,543.20 s Pokerstarsa na Moneybookers. Moneybookers je to konvertirao u 1,175.32 EUR.

1,543.20$ * 5.626616 (RBA) = 8,682.99kn
1,175.32EUR - 1.80EUR fee * 7.530000 (RBA) = 8,836.60kn

I nakon feea, skoro 200kn više. Stoga, preporučam EUR. smile

nisam htio prije ništa pisat al pošto sam dobio večinu rolla sa nordice na skrill moram se nadovezat na ovo.

povuko sa nordice 2400$ na skrill koji je u €.

dobio 1780€  kad sam računao ispada manje nekih 60$.

Inače piše da moneybooker ima 2.2% ponavljam posto, na konverzije.

Zašto je kod gmika drugačije, zato jer stars sam pretvori novac u eure prije slanja, bar mislim da je to razlog jer sam povlačio neku siću prošli tjedan pa je tako ispalo.

Istina zbog drugačijih tečaja kad prodam te € na pbz-u taj fee od 60$ će se smanjit za nekih 80kn (što potvrđuje gmikin post) tak da nije tak strašno.

Ovo sam samo napisao da manje iskusni igrači budu znali da ovo što je gmiko reko ne vrijedi za sve stranice u $.

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Trebam povuci lovu sa bookersa na racun. Nudi mi 2 opcije, dosad sam povlacio samo na visu electron. Da li je isplata isto brza i koja je razlika? Ako povucem na karticu opet je lova na mojem deviznom... hmm


1.Bank account   Important Note
Manage
    1.80 EUR


2. Credit Card  (VISA cards only!)
    1.80 EUR

Zadnji popravljao ajspingvin (22-02-2012 01:45:44)

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

ovo pod 2

00

279

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

ako ti je MB u € a devizni u $ onda bankovni, jer će ti sjest direktno € (tak ja radim), nema fee za koverzije koji ispadne dosta

plačaš samo fee 1.8€ mb-u + 1€ pbz-u z obradu priljeva

(mb uvijek isplačuje u € i pretvara prilikom izlaza i dolaska u valute koje se zahtijevaju, ali između te dvije točke lova putuje u €)

također ako povlačiš više od 500€ bolje na bankovni, jer na karticu ćeš morat u više navrata pošto je max 500e

ako ti je devizni u € onda valda svejedno, ako povlačiš na karticu onda nema fee za priljeve

trebo si napisat koje valute su ti gdje pa bi se dalo i točnije odgovorit

Zadnji popravljao cgreen (22-02-2012 03:43:19)

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

cgreen napisao:

ako ti je MB u € a devizni u $ onda bankovni, jer će ti sjest direktno € (tak ja radim), nema fee za koverzije koji ispadne dosta

plačaš samo fee 1.8€ mb-u + 1€ pbz-u z obradu priljeva

(mb uvijek isplačuje u € i pretvara prilikom izlaza i dolaska u valute koje se zahtijevaju, ali između te dvije točke lova putuje u €)

također ako povlačiš više od 500€ bolje na bankovni, jer na karticu ćeš morat u više navrata pošto je max 500e

ako ti je devizni u € onda valda svejedno, ako povlačiš na karticu onda nema fee za priljeve

trebo si napisat koje valute su ti gdje pa bi se dalo i točnije odgovorit

MB je u EUR. devizni EUR i USD.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

ajspingvin napisao:

Trebam povuci lovu sa bookersa na racun. Nudi mi 2 opcije, dosad sam povlacio samo na visu electron. Da li je isplata isto brza i koja je razlika? Ako povucem na karticu opet je lova na mojem deviznom... hmm


1.Bank account   Important Note
Manage
    1.80 EUR


2. Credit Card  (VISA cards only!)
    1.80 EUR

Sta ti nije to isto? dal povuces ne visu ili na taj bankovni? Jer ja kad sam dodavao bankovni sam mogo samo devizni dodat a visa electron mi je direktno vezana za taj račun. I automatski se otvori druga valuta koju dobiješ, nema nikakvih konverzija (osim iz kuna i u kune) bar meni.
Uglavnom probao sam oba dva načina i same shit je.

00

282

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

pa ako je credit card glavna valuta $, onda će mu sjest $, makar je mb u €.

Ako povuče na bankovni onda će sjest € direktno.

Ako je glavna na kartici € onda nema veze, onda i bolje na karticu jer neće platit banki 1€ fee .

Također velim ako su veće cifre bolje na bankovni, da nemoraš više put povlačit.

Al piše ti sve tam na stranici pa si provjeri za svaki slučaj.

00

283

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

pokušavam isplatiti novac sa pokerstarsa na moneybookers, šta treba upisat kad traži skrill moneybookers račun? i potvrda?! sve mi odbija..

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

virus napisao:

pokušavam isplatiti novac sa pokerstarsa na moneybookers, šta treba upisat kad traži skrill moneybookers račun? i potvrda?! sve mi odbija..

isti acc (mail) bookersa s kojeg si napravio deposit

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

govori mi prika da kad je isplata sa mb na banku veca od 500 e da pitaju odakle novac i to probleme  probleme jedino ne u zagrbackoj banci jeli zna neko nesto o tome

00

286

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

da. ali ja nisam radio deposit ni na moneybookers ni na pokerstars..
sagradio sam bankroll s freerolovima..
moram li napraviti deposit na pokerstars?

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

UrNotWorthPy napisao:

govori mi prika da kad je isplata sa mb na banku veca od 500 e da pitaju odakle novac i to probleme  probleme jedino ne u zagrbackoj banci jeli zna neko nesto o tome

ja nisam nikad imao problema u erste banci, nit su me ikad išta pitali pa čak ni kad sam čekove unovčavao (isto preko 500€).

00

288

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

mislim da ces morati prvo depositovati da bi mogao napraviti witdhraw. ja sam uspio prije jedno godinu dana bez deposita povuci, tada nije moglo na moneybookers, ali je moglo na neteller

00

289

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Pozdrav svima, zanima me u kojoj valuti držite MB i dali je moguća promjena valute?
Primjer, igrao sam na bwinu i isplatio 300USD na MB, kako mi je MB u EUR isplatilo mi je 219EUR, e sad u toj konverziji me je zakinulo za nekih 40-50kn...
Jeli onda bolje da stavim i MB u USD? Dali bi mi onda isplatilo točno 300USD na MB ili ima kakav fee koji naplaćuju?

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Tutty napisao:

Pozdrav svima, zanima me u kojoj valuti držite MB i dali je moguća promjena valute?
Primjer, igrao sam na bwinu i isplatio 300USD na MB, kako mi je MB u EUR isplatilo mi je 219EUR, e sad u toj konverziji me je zakinulo za nekih 40-50kn...
Jeli onda bolje da stavim i MB u USD? Dali bi mi onda isplatilo točno 300USD na MB ili ima kakav fee koji naplaćuju?

Sve ovisi ako igras poker onda ti je bolje imat mb u USD ili ako si VIP mozes imat 2 racuna na mb sa razlicitima valutama tj. 3 ako si diamond clan.

Valutu na mb ne mozes mijenjat ako si imao transakcije u njemu. Jedina mogucnost ti je da otvoris novi racun i zatrazis da ti zatvore stari racun ali imaj na umu da neces moci koristiti istu email adresu i kod nekih cak nisi mogao niti istu debitnu ili creditnu karticu

Pozdrav

00

291

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

masterboy napisao:
Tutty napisao:

Pozdrav svima, zanima me u kojoj valuti držite MB i dali je moguća promjena valute?
Primjer, igrao sam na bwinu i isplatio 300USD na MB, kako mi je MB u EUR isplatilo mi je 219EUR, e sad u toj konverziji me je zakinulo za nekih 40-50kn...
Jeli onda bolje da stavim i MB u USD? Dali bi mi onda isplatilo točno 300USD na MB ili ima kakav fee koji naplaćuju?

Sve ovisi ako igras poker onda ti je bolje imat mb u USD ili ako si VIP mozes imat 2 racuna na mb sa razlicitima valutama tj. 3 ako si diamond clan.

Valutu na mb ne mozes mijenjat ako si imao transakcije u njemu. Jedina mogucnost ti je da otvoris novi racun i zatrazis da ti zatvore stari racun ali imaj na umu da neces moci koristiti istu email adresu i kod nekih cak nisi mogao niti istu debitnu ili creditnu karticu

Pozdrav

Do sada još nisam imao isplata sa MB na karticu, koristim ga za poker zato mi se i činilo da je bolje u dolarima, idem im poslati mail da vidim jel postoji ikakva mogućnost promjene u dolare

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Tutty napisao:

Do sada još nisam imao isplata sa MB na karticu, koristim ga za poker zato mi se i činilo da je bolje u dolarima, idem im poslati mail da vidim jel postoji ikakva mogućnost promjene u dolare

Pa ako ga imas u dollarima zasto vuci na karticu kojoj je primarna valuta u EUR? Radje ili vuci direkt na banku pa ce ti sjest u usd isti iznos manje oko 1 eur za obradu doznake ili ako bas hoces vuci na karticu otvori si devizni racun u drugoj banci i dodaj na mb.

Ne moras niti gubit vrijeme im poslat mail da ti promijene valutu jer ce ti rec isto sta i ja a to je da zatvoris postojeci mb i otvoris novi i izaberes valutu ali kao sta sam naveo neke stvari neces moci koristiti na tom novom racunu.

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Zaboravio sam. Ako se odlucis otvoriti novi obavezno imas tamo u contact centru da ih obavijestis da imas vise racuna i tamo im napises koji hoces zadrzati a koji zatvoriti.

Pozdrav

00

294

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

dobio sam novu deviznu karticu, i sad kad trebam upisati onaj iznos između 1,01 i 2,99 (ili koliko već) radi provjere, pogledam koji iznos su mi oduzeli, upišem ga i ispadne da nije točan. u čemu je problem? Pretpostavljam da imate iskustva s takvim problemom

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

djuma napisao:

dobio sam novu deviznu karticu, i sad kad trebam upisati onaj iznos između 1,01 i 2,99 (ili koliko već) radi provjere, pogledam koji iznos su mi oduzeli, upišem ga i ispadne da nije točan. u čemu je problem? Pretpostavljam da imate iskustva s takvim problemom

Pricekaj da ti se iznos u potpuno proknjizi. Znaci da ti se prikaze u opisu moneybookers a ne da bude pod rezervacijom.
Ako ti je primarna valuta deviznog drugacija od one na MB onda ces tesko verificirat ali znam recimo da kada sam ja nedavno regao frenda i napravio depozit,on je imao MB u USD a devizni primarnu u EUR pa ipak u opisu placanja su napisali " Moneybookers 1,xx USD" pa je uspio verificirat. Ako ne mozes, imas u contact centru stavku gdje ti pise da ako ne uspijes verifikaciju putem iznosa da im posaljes dokumente ili tako nesto.

Pozdrav

Zadnji popravljao masterboy (06-04-2012 14:31:20)

00

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

evo ja sam baš nedavno napravio..odi samo u banku i neka ti daju ispis transakcija zadnjih mjesec dana i to im skeniraj i pošalji,naravno uz ostale dokumente koje traže i biti će ok..meni su verificirali u roku od 3 sata

Zadnji popravljao Djabalebaros (06-04-2012 14:31:58)

ili jesi ili nisi
00

297

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

ok, hvala obojici smile

00

298

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

2 pitanja

1. nije mi stiglo verifikacijsko pismo na adresu, iako su mi prije dosta vremena poslali na mail da je pismo poslano, pretpostavljam da se negdje zagubilo, što mogu poduzeti da mi povećaju limit- hoće li mi poslati novo pismo ako im pošaljem na mail da ovo nije stiglo?

2. otkad sam se registrirao na mb, svakodnevno mi na mail stizu spam poruke raznih casina i slično, pretpostavljam da je to povezano s registracijom na mb, mogu li poduzeti nešto vezano za to da spam prestane?

00

299

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

ni meni nije doslo pismo pa sam im poslo mail. rekli su da im shipnem racun/ispis iz banke di se vidi ime, prezime i adresa i to je to

00

300

Re: Moneybookers - česta pitanja i odgovori

Ok, hvala

00