Tema: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

LP nam se polako blizi kraju,pa mislim da je red da smislimo neku kladionicu za EP koje dolazi.

Ne znam da li ce biti online manager kao i za LP,pa sam mislio nesto drugo:pogadjanje rezultata. Znaci,ucesce bi bilo opet 10$,svatko bi pogadjao rezultate i za pogodjeni rezultat bi se dobilo 3 boda,a za pogodjen ishod 1 bod. Npr. ako Hrvatska-Italija zavrsi 5:0 onaj tko je stavio 5:0 bi dobio 3 boda,a onaj tko je stavio npr. 3:0 samo 1 bod. Remi i pobjeda Italije naravno 0 bodova.

Eto,okvirno bi to izgledalo ovako,pa sad dajte svoja misljenja,prijedloge...i naravno napisite da li ste za.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

2

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

i'm in smile

ne znam kako je to dosad izgledalo, ali osim podjele bodova, treba rasporediti i nagradni fond - znači da li pobjedniku ide sve ili se lova nekako dijeli, npr. trojici s najviše bodova 50%, 30% i 20% (ja sam za ovo drugo). također, treba definirati da li u drugom krugu pogađamo prolaz ili rezultat unutar 90 minuta.

al kako god to izgledalo, count me in smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

dobra ideja, I'm in smile

ili jesi ili nisi
00

4

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

stu napisao:

i'm in smile

ne znam kako je to dosad izgledalo, ali osim podjele bodova, treba rasporediti i nagradni fond - znači da li pobjedniku ide sve ili se lova nekako dijeli, npr. trojici s najviše bodova 50%, 30% i 20% (ja sam za ovo drugo). također, treba definirati da li u drugom krugu pogađamo prolaz ili rezultat unutar 90 minuta.

al kako god to izgledalo, count me in smile

Zato sam i stavio ovako dosta rano da stignemo prodiskutirati o pravilima.

Pa sad za LP je bila podjela mislim 65:35. Ovisi koliko ce nas biti...ako nas se prijavi 5 onda nema smisla dijeliti,ali ako nas bude 30 onda moze i 50:30:20. O tom potom...

A za KO fazu mislim da je normalno da se gleda 90min.

EDIT: Mogli bi ubaciti i strijelce,pa da se dobiju dodatni bodovi.

Zadnji popravljao Bile (29-03-2012 14:47:29)

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

easy game tongue
uvijek za takve akcije, count on me...

Like taking candy from the baby...
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Im in.
Stavio bi ako bude:
- do 10 sudionika, sve prvom
- 10-30 sudionika, prvoj dvojici 70/30
- 30-50 sudionika, 50/30/20

Uplate 10-20$. Za sta je vecina. Ako bi bilo do 20 ljudi, moze veci BI, pa da se dijeli na vise ljudi (recimo 3).

00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

I mene zabiljezi

00

8

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Meni pase,10-20 je ok,ali ne bi isao preko toga. Kako vecini bude pasalo...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Sjajna ideja.Moj prijedlog je drugačija raspodjela bodova,npr. kad netko pogodi pobjedu underdoga da dobije više bodova,da se ne kladimo samo na favorite.Recimo,da pobjeda R.Irske nad Španjolskom vrijedi više nego pobjeda Španjolske nad R.Irskom.Tu bi se orijentirali prema kladioničkim koeficijentima,npr. Španjolska-R.Irska 1.30-5.00-8.00,tip 1-2 boda,tip x-3 boda,tip 2-4 boda.Primjer 2-Engleska-Francuska 2.65-3.20-2.85,tip 1-2 boda,tip x-3 boda,tip 2-2 boda.Znači,ako su momčadi podjednake tj ako se koeficijenti na njih razlikuju u 2,3,4 desetinke da se za pobjedu svakoga od njih dobije po 2 boda.Ako je razlika u kvaliteta momčadi,samim time i u koeficijentu velika da se za pobjedu favorita dobije 2 boda a pobjedu autsajdera 4 boda.Neriješeno da uvijek bude 3 boda.Točan rezultat utakmice da vrijedi 5 bodova.Što se tiče strijelaca ne bih to stavljao za pojedinačne tekme jer nije isto pogoditi da će Kviki Ronaldo dati gol ili Ognjen "od hijene mlado" Vukojević.Ja bih stavio samo oklade na najboljeg strijelca turnira,da se vrednuje recimo 15 bodova.Eto,to su moji prijedlozi,uglavnom,sudjelujem kakvagod pravila bila.

00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Kad se definira bodovanje itd bit ću i ja za,10$ upad. LP mi je prenapeta sad:)

00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

rounder1984 napisao:

Im in.
Stavio bi ako bude:
- do 10 sudionika, sve prvom
- 10-30 sudionika, prvoj dvojici 70/30
- 30-50 sudionika, 50/30/20

Uplate 10-20$. Za sta je vecina. Ako bi bilo do 20 ljudi, moze veci BI, pa da se dijeli na vise ljudi (recimo 3).

+1

club  heart  diamond  spade
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

ja bi isto igro, i za 10$ upad sam

00

13

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

lion, kažeš da je bolje da ne kompliciramo, i onda ga ti zakomplicira s ovim pod točkom 2.) lol

ne znam baš kakvog smisla to ima, stavit rez na jednu repku, a da općenito dobiva druga repka, i nije mi to bodovanje sasvim jasno.. ja mislim da će i najjednostavniji sistem biti dovoljan, i da će se i u tom sistemu oni najbolji prognozeri izdvojiti. mislim da nema potrebe za kompliciranijim od tog wink ali mi se sviđaju ove prognoze što kažeš tko osvaja prvenstvo i to big_smile

dakle ja bih stavio ovako:

1.prognoziramo najboljeg strijelca prvenstva (točna prognoza = 10 bodova)
2.prognoziramo pobjednika cijelog prvenstva (točna prognoza = 15 bodova)
3.za utakmice prvog kruga prognoziramo rezultat (pogođen ishod = 2 boda, pogođen točan rezultat = 5 bodova)
4.za utakmice drugog kruga prognoziramo rezultat u 90 minuta i tko ide dalje (ako prognoziramo remi u 90 minuta, obavezno naglašavamo tko ide dalje, inače ne moramo jer je obv) (pogođen ishod u 90 minuta = 2 boda, pogođen točan rezultat u 90 minuta = 5 bodova, pogođeno tko ide dalje = 3 boda)

i to je to.
ostale stvari:
ulog: 10$
prize poll:
(a) do 10 ljudi: 1.mjesto = 100%
(b) 11-30 ljudi: 1.mjesto = 70%, 2.mjesto = 30%
(c) 31+ ljudi: 1.mjesto = 50%, 2.mjesto = 30%, 3.mjesto = 20%
escrow: ?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

ovo je najbolji princip za sada,ja sam za.

00

15

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Meni se svidja ovaj stu-ov prijedlog,osim 4. tocke jer onaj tko je stavio neciju pobjedu ima automatski i prolaz,a ako netko stavi X onda mora pogadjati tko ce ici dalje...mislim da je to nepotrebno...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

kul, im in cool

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
00

17

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

ok, ajmo onda ovako za točku 4. (za drugi krug), jedan od ova dva prijedloga, pa se izjasnite što vam je bolje:

4.samo prognoziramo rezultat u 90 minuta, ne jebemo tko prolazi dalje, bodovanje isto kao u prvom krugu (točan ishod = 2 boda, točan rezultat = 5 bodova)

4.samo prognoziramo tko prolazi dalje, ne jebemo rezultat u 90 minuta (točna prognoza tko prolazi dalje = 3 boda) big_smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

18

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Glasam za 1. prijedlog.

00

19

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

marac9 napisao:

Glasam za 1. prijedlog.

+1

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

20

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Znaci pravila bi izgledala nekako ovako:
1. Ucesce 10$
2. Prilikom prijave prognozirati pobjednika EP(15 bodova) i najboljeg strijelca(10 bodova). U slučaju da 2 ili vise igrača ima jednak broj postignutih golova,svi oni se računaju kao najbolji strijelci.
3. Rezultati se prijavljuju najkasnije do početka utakmice. Točan rezultat nosi 5 bodova,točan ishod 2 boda.
4. Podjela nagrada:
(a) do 10 ljudi: 1.mjesto = 100%
(b) 11-30 ljudi: 1.mjesto = 70%, 2.mjesto = 30%
(c) 31+ ljudi: 1.mjesto = 50%, 2.mjesto = 30%, 3.mjesto = 20%
5. Golovi iz penala nakon produžetaka u KO fazi se ne računaju

Tipkam u autu na telefonu,pa mi je nepregledno  i neznam jesam li šta zaboravio.
Trebamo jos mozda odrediti neku web stranicu kao službenu,da ne bi bilo da li je neki gol pripisan nekom igraču ili kao autogol,jer na raznim stranicama znaju biti razliciti podaci. Da ne bude svađe...
I tko će biti escrow?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

21

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Bile napisao:

5. Golovi iz penala nakon produžetaka u KO fazi se ne računaju

ustvari ako sam dobro skužio ono što smo odabrali, u KO fazi ne računamo ni golove U PRODUŽECIMA, nego samo u 90 minuta, jel tako?
ovo ostalo je sve ok wink

Bile napisao:

I tko će biti escrow?

good q.

za stranicu možda najbolje ovu koja mi se čini "najslužbenija": http://www.uefa.com/uefaeuro/index.html ?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

22

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Pa rezultat se računa samo onaj do 90 min. Ali golovi igrača se gledaju i oni iz produžetaka.
Npr. Hrv-Njem završi 1-1 i u produzecima pobijedimo 2-1,rezultat se gleda ovaj 1-1,ali oba gola se pripisuju strijelcima.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

Zasto se produzetci nebi racunali?
Velak dio igre koji utjece kako ekipa i igraci razmisljaju.Npr ti odigras da ce biti 2 gola a u 60min vec svi igraci razmisljaju,samo polako,glavno da ne primimo gol,sad ce produzetci.
Tako mozes reci,necemo racunat ako netko dobije crveni karton i slicno.

00

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

a zašto ne bi uzeli jednu kladionicu (za tečajeve da svi imaju iste) i onda svaki dan kad se igra tekma svatko ima 1 unit za listić tj recimo 5 kn listić koji nemora niti odigrat ali koji tečaj pogodi tolko bodova mu se pripisuje + moze odigrat 1 unit na pobjednika natjecanja + 1 unit na naj strijelca... i sad recimo jedan dan se igraju 4 tekme ( nemora se svih 4 tipovat) i moze se stavljat na te tekme sta god hoce tocan rez, pol/kraj, over under... i pogodi ukupnu kvotu recimo 11 ide mu tocno 11 bodova... i tako svaki dan tipujete prema jednoj kladionici.. ako mu padne listić ne dobiva ništa bodova... i tu je čar toga da se vidi ko ce veči tečaj pogodit...

02

25

Re: Kladionica za EP Poljska/Ukrajina - Prijedlog

@croman
Tada bi izgubili x kao ishod i ostalo bi nam samo 1 ili 2. Ovako,ako neko zdere x,a pogotovo ako pogodi točan rezultat lijepo će profitirati.

@kupusar
Ovdje je naglasak na pogadjanju rezultata i da bude sto jednostavnije,a kad bi uzimali koeficijente skroz bi skrenuli od prvobitne ideje a i skroz bi zakomplicirali,pogotovo ako bi stavili over/under i takve oklade.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00