Tema: Kako otvorit ziro i devizni racun?

Ako mi moze netko objasnit neke stvari oko racuna, jer ja pola toga ne kuzim... Znaci, za prebacit novac na moneybookers treba imat ziro racun? ili devizni? Jel mogu ja kao student otvorit ziro ili devizni racun i kako?

Dosad sam se snalazio preko prijatelja, koji mi je uplacivao, ali to mi je dopizdilo, i hoci sebi otvorit ove racune.. Ako netko moze ukratko objasnit, da ne moram hodat po bankama i ispitivat..

00

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

Odeš u banku i otvoriš žiro i devizni račun.

S moneybookersa prebacuješ na devizni.

Za poker ti u biti treba devizni, ali nije loše imat ni žiro, tako da, otvori obadva.

00

3

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

Tilt napisao:

Ako mi moze netko objasnit neke stvari oko racuna, jer ja pola toga ne kuzim... Znaci, za prebacit novac na moneybookers 1. treba imat ziro racun? 2. ili devizni? 3. Jel mogu ja kao student otvorit ziro ili devizni racun i kako?

Dosad sam se snalazio preko prijatelja, koji mi je uplacivao, ali to mi je dopizdilo, i hoci sebi otvorit ove racune.. Ako netko moze ukratko objasnit, da ne moram hodat po bankama i ispitivat..

1. nisam siguran jel se moze sa kunskim ziro (mislim da moze). Naknade za vođenje ziro racuna nemas i moze ga otvorit svatko.

2. ja koristim devizni za MB. procedura otvaranja je ista kao i za svaki drugi racun. 8€ ti je naknada godisnja, mislim da se polugodisnje uzima.

3. bez problema. Preporuka, PBZ jer nemam nikakvih problema sa njihovom karticom, dok sam cuo da VISA od zagrebacke ne funkcionira online. Odes u banku i teti/striceku  na salteru kazes da zelis otvorit kunski ziro/devizni (sad nisam siguran jel ziro ili tekuci, to pitaj za svaki slucaj). Nakon sto to rijesis dobit ces privremenu "karticu" kartonsku na kojoj ti je samo broj racuna i jos neke gluposti ako se ne varam. Nakon neka 2 tj bi trebo postom dobit PIN i obavijest da ti je kartica stigla u poslovnicu u kojoj si otvorio racun. (za ovo isto nisam siguran, jel prvo dode PIN, pa nakon tjedan dana obavijest za karticu, uglavnom tako nekako)

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

4

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

odes u pbz, poneses domovnicu il neki drugi dokument s jmbgom i 60-ak kuna i otvoris si devizni i ziro ili devizni i tekuci da mozes uzet i internet bankarstvo. za 2 tjedna ti je gotova kartica, odes po nju i token i to je to. uostalom, imas na forumu valjda 100+ postova o tome

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

bolje ti je koristit kombinacviju tekuci racun+devizni nego ziro+devizni

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

i jos jedna preporuka, nemoj im uopce govorit za sta ti triba. samo nek ti otvore racun i gotovo

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

7

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

zamorano11 napisao:

i jos jedna preporuka, nemoj im uopce govorit za sta ti triba. samo nek ti otvore racun i gotovo

QFT!

00

8

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

Tilt napisao:

Ako mi moze netko objasnit neke stvari oko racuna, jer ja pola toga ne kuzim... Znaci, za prebacit novac na moneybookers treba imat ziro racun? ili devizni? Jel mogu ja kao student otvorit ziro ili devizni racun i kako?

Dosad sam se snalazio preko prijatelja, koji mi je uplacivao, ali to mi je dopizdilo, i hoci sebi otvorit ove racune.. Ako netko moze ukratko objasnit, da ne moram hodat po bankama i ispitivat..

Nema smisla da ti objasnjavamo procedure oko otvaranja racuna, to će ti sve objasnit u banci. Svakako tribat će X vrimena od kad das zahtjev do momenta kad ćes ga stvarno mos pocet koristit, ali to je bankina procedura na koju ne mos utjecat i u vezi koje se ne tribas opterecivat. Dakle, sve informacije o tehničkim stvarima dobit ceš u banci. OIB će ti triba 100%.

Za ovo sta si reka triba ti SAMO DEVIZNI ŽIRO račun. Možeš ga otvorit vjerovatno u svakoj banci, bez obzira sta si po zanimanju čak i ako nemaš zanimanje, i mislin da sa svakim mozes slat i primat novce sa moneybookersa. Ja koristim Erste banku jer samo s njihovom karticom, i karticom PBZ-a koliko mi je poznato, mozes kupovat priko interneta tipa ebay i sl. Pad kad već otvaraš takav račun zašto nebi ima i tu opciju.

Znaci jednostavno je, dodjes u banku (preporucan Erste) dobar dan - dobar dan, ja bi otvorija devizni žiro račun (ponesi OIB) - dalje će ti ona sve rec.

pozz

00

9

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

evo ja sam danas iso u pbz i htio sam otvorit devizni... uglavnom treba ti oib i dokument s jmbg-om i naravno osobna...
ja ponio oib a zaboravio jmbg  hmm

00

10

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

Hvala puno na odgovorima... Idem sutra u banku pa cu to otvorit...

00

11

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

jojo, u pbzu ak uzme samo devizni ne moze imat internet bankarstvo, mora otvorit jos i tekuci ili ziro

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

na novim ziro karticama imas i CVC kod koji ti omogucava transakcije na internetu...moj prijatelj je prije koji tjedan radio depozit na starse sa kunskom ziro karticom tako da mislim da ti devizni sada i ne treba...to je bilo prije! Valute se automatski sreduju prilikom transakcije kn u $$ ili obratno!

Zadnji popravljao Renatto888 (26-01-2010 21:05:49)

00

Re: Kako otvorit ziro i devizni racun?

ja imam i tekuci i ziro i devizni
i kad sam dosao u banku pitao sam ih da bih trebao dobiti uplatu iz inozemstva na svoj racun ali preko interneta i  mogu li to obaviti na moj žiro račun ili na devizni i žena je rekla ovo
"glavna i osnovna razlika između žiro i tekućeg je ta što na žiro ne možeš primati uplate iz inozemstva dok na devizni možeš"
te mi sada isplate ljepo sjedaju na moj devizni i onda internet bankarstvom lijepo samo prebacujem na tekući...

00