Tema: budućnost pokera

Pratim mnoge poker forume i forume sa sličnim tematikama, ali na malo njih aktivno sudjelujem, ne znam, valjda zbog ljenosti i samokritičnosti ( da bi nečim pametnim mogao pridonjeti takvim forumima).
Ono šta me ponukalo da se regam na pokerpro je to što je ovo možda jedini poker forum na hrvatskom koji donekle „živi“.
Inače se rekreativno bavim pokerom, ne živim od njega, imam profesiju kojom se bavim i poker mi je hobi/eventualna dodatna zarada.
Posebno se predstvaljati mislim da nema smisla.
Dakle šta sam htio da kažem...
Kao što naslov kaže, mene interesira, budućnost pokera i z vrlo jednostavnog razloga, a to je da želim znati u kojem pravcu ide igra u koju bi uložio znatno vrijeme za učenje i napredak. Pošto je to velik trud i oduzima dosta vremena, a i novca, logički se nameće pitanje : ima li to smisla?
Zašto uopće to pitanje?
Pa svjedoci smo toga da poker koji se igrao prije 1-3 godine i ovaj danas nemaju veze sa vezom. Kada vidimo kako se jadni , nekadašnji regovi pate, postavlja se pitanje smisla.
Evo vidim iz današenjg popularnog topica s čim se ljudi moraju baviti ( s jedne strane prevarom, a sa druge super bonusima da  bi se zaradilo). Regovi koji su navikli na lovu ne prezaju niti pred prevarama, što i nije čudo kada se navikneš na veliki relativno lagan zarađen novac, kojeg više ne mogu zaraditi od pokera.

Znam slučajeve regova koji su nekada bili na nl100 a sada su u problemima na nl5. Sve igre koje donekle glase kao soft u mjesec dana budu zatrpavane regovima ( npr. 180 man), dešavaju se invazije na sajtove sa ribama i sve ih je teže naći.
Mene kao nekog ograničeno upućenog to je ponukalo da upitam ovdje, javno, ljude koji znaju, kamo ide poker, kako ga vide u budućnosti , ima li tu smisla utući vrijeme i živce za učenje i šta se danas može od pokera zauzvrat dobiti?

10

Re: budućnost pokera

buducnost je legalizacija u americi, ftp i starsi se vracaju na americko trziste, talijani i francuzi se vracaju u svjetski player pool, laksi depoziti na cijelom svijetu, u birtijama se kupuju bonovi za starse, ftp, 2+2 i dalje ne radi....

mozda i ne bas tako...

naravno da se ucenje isplati i donijet rezultate prije ili kasnije. neki ce rec da su igre sve teze i teze dok sam npr procitao od TimStone-a (200nl+ reg na starsima) da su igre super u zadnje vrijeme, vinivici (leggo instruktor i crusher na ssnl na starsima) isto kaze da su igre super

igra u koju bi uložio znatno vrijeme za učenje i napredak.

probaj mozda plo, imam dojam da malo igraca posvecuje trud ucenju ploa i da bi se mogli dobri rezultati napravit tko god ulozi truda i vremena

00

Re: budućnost pokera

Što se mene tiče to je najveće pitanje vezano za poker.

Neki me uvjeravaju da će riba uvijek biti, ali to znači konstantno izmjenjivanje igrača (poribljavanje kada ribe bustaju). To može samo ogromni marketing pogon.

Moje osobno mišljenje je da će poker postati više soft tek kada globalna kriza kompletno završi. Tada će biti više love za marketing pa i više novih igrača i time više početnika/riba. Teorija je tanka ali bolju nemam.

Znam slučajeve regova koji su nekada bili na nl100 a sada su u problemima na nl5. Sve igre koje donekle glase kao soft u mjesec dana budu zatrpavane regovima ( npr. 180 man), dešavaju se invazije na sajtove sa ribama i sve ih je teže naći.
Mene kao nekog ograničeno upućenog to je ponukalo da upitam ovdje, javno, ljude koji znaju, kamo ide poker, kako ga vide u budućnosti , ima li tu smisla utući vrijeme i živce za učenje i šta se danas može od pokera zauzvrat dobiti?

Zadnji popravljao chvarkesh (02-05-2012 21:05:32)

00

Re: budućnost pokera

svi mi znamo slucajeve di je bilo regova i di ih vise nema jer nemogu bitat određeni limit..cinjenica je da ce fisheva uvik bit..ali ja nisan najbolji primjer :d

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: budućnost pokera

Ja mislim da u online pokeru  jedino nece bit zarade ako ga skroz ukinu.

Istina je da se pojavljuje sve vise "regova" i igraca koji razumije sve tehnicke aspekte igre(pozicija,3b,nemoj limpat,rejzaj pref,cbet itd).

No mislim da kompletno teoretsko znanje o igri nece nikome donijeti zaradu osim ako ne igras s pocetnicima koji bas nista ne znaju o pokeru jer teoriju dns skoro svi igraci znaju,cak i rekreativni.

Zaradu ce jedino donositi prije svega vrhunski mindset bez tilta,a zatim sto brze skupljanje readova + pravilni adjusting.
Postoje igraci koji ce za to jednostavno zauvijek ostat slijepi ili to nece pravilno raditi i igrat ce po svojoj shemi unedogled i tu ce bolji igraci uvijek imati edge tj. zaradu.

A kad se pocnu svi pravilno i brzo adjustati u sto sumnjam,onda cu se vjerojatno ispisat iz pokera.

00

6

Re: budućnost pokera

Fisheva ce uvijek bit, ali igre ce postajat sve teze i teze kao sto je bilo i dosad.
Istina je da se svaka soft igra brzo napuni regovima, ali mislim da ponekad treba mjenjati vrstu igre.

Uzmimo za primjer sng. Jedno vrijeme su jako soft bili 3r 180man, kad su se napunili regovima, vise se isplatilo igrat 2$ 180man.
Nakon nekog vremena je i tu doslo dosta regova, iako su bili losi igra vise nije bila jako isplativa.
Sad su recimo 9mani dosta soft imo.

Kod sng je dobro sto se s nekim osnovnim znanjem jako lako mogu nauciti razlicite forme igre.
Kod casha je vjerojatno slicno, puno ljudi se prebacuje na HU gdje je igra soft ali je tesko naci akciju.

Zakljucak je da ce soft igara uvijek biti,samo ce ih biti sve manje i manje, puno vise vremena treba posvetit recimo table selectanju sto se prije nekoliko godina skoro uopce nije moralo.
Vise nemamo pravo tiltat i ne igrat A game, jer su edgevi sve manji i svaki leak utjece dosta na konacni winrate.

00

Re: budućnost pokera

Poker ide u smjeru da na kraju sva lova koja se vrti završi u poker situ, što je njima i glavni cilj. Što više  igre , a što manje efektivne zarade koja bi se mogla "ponijeti kući". Još jasnija je ta tvrdnja kad pogledamo različite rakeback sisteme, stelare i reload bonuse........dakle samo igraj, igraj i skupljaj mrvice i vrti lovu koja na kraju malo po malo završi kod njih. Glavni i najveći dobitnici te igre su oni sami, a mi smo njihovi radnici.
Dalje, gdje je smisao  reload bonusa od 50% ako tih 50% plus još dobar dio naše love opet ne završi kod njih? Nitko nije toliko dobar ili opet lud da radi takve stvari bez dobrog vlastitog interesa.
Da zaključim, po mome viđenju zaljubljenika u poker smatram da on treba postati ili ostati (kako kome) samo dobra zabava u okvirima koje si čovjek može dozvoliti (financijski i vremenski),a sve ostalo su zablude. Ako se nekoć moglo napraviti više od toga, svaka čast onome tko je iskoristio priliku, a puno sreće želim onima koji i dalje u to vjeruju.

11

Re: budućnost pokera

moj jedan poker prijatelj svaki dan ide na sushi, i ima privatnog vrtlara, moglo bi se rec da je on iskoristio svoju priliku ak me bereš

Zadnji popravljao BoyFromBalkans (02-05-2012 23:10:26)

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
01

9

Re: budućnost pokera

..evo da nesto kazem iz kuta igraca koji je do prije nesto vise od pola godine bio los igrac koji nije mogao beatat k.. od ovce..od tada se puno promijenilo!! I sada mogu reci da igre nisu tako teske i nisu teze, ja samo sad kod drugih vidim gredske koje sam ja radio prije...regova ima vise, ali monkeya jos i vise...buducnosti ima itekako..ali treba ihgrat, treba radit na igri, svoje HHs iznova svaki dan pregledavat i trazit greske etc...Govorim za SNG, cash neznam...ali recimo za 3,5r gore spomenut ja nevidm da dobrim regovima pati ROI, svi imaju 35%+, to je jako dobro!! problem je u svima nama, mi bi za malo rada puno ...e nemoze!! svaka igra se moze perfektno beatati, samo treba raditi...igra je uvijek ista! Ne pametarim se niti ista slicno, samo kako sve vise napredujem zapravo vidim da igre uopce nisu tako teske, jednom kad pocnes uciti na pravi nacin  smile

00

Re: budućnost pokera

Hannibal napisao:

Poker ide u smjeru da na kraju sva lova koja se vrti završi u poker situ, što je njima i glavni cilj. Što više  igre , a što manje efektivne zarade koja bi se mogla "ponijeti kući". Još jasnija je ta tvrdnja kad pogledamo različite rakeback sisteme, stelare i reload bonuse........dakle samo igraj, igraj i skupljaj mrvice i vrti lovu koja na kraju malo po malo završi kod njih. Glavni i najveći dobitnici te igre su oni sami, a mi smo njihovi radnici.
Dalje, gdje je smisao  reload bonusa od 50% ako tih 50% plus još dobar dio naše love opet ne završi kod njih? Nitko nije toliko dobar ili opet lud da radi takve stvari bez dobrog vlastitog interesa.
Da zaključim, po mome viđenju zaljubljenika u poker smatram da on treba postati ili ostati (kako kome) samo dobra zabava u okvirima koje si čovjek može dozvoliti (financijski i vremenski),a sve ostalo su zablude. Ako se nekoć moglo napraviti više od toga, svaka čast onome tko je iskoristio priliku, a puno sreće želim onima koji i dalje u to vjeruju.

Svaka cast,ti si jedini koji zapravo zna kako poker svijet funkcionira.

00

11

Re: budućnost pokera

u potpunosti se slazem sa RMA666 i sa Tiltom

problem je kaj ima brdo materijala na netu, coaching stranica i slicno, i svima su lako dostupni, i nijanse ce odlucivat tko ce bit winner

doslo je do toga da svi igraju potpuno isto,  a onih pravih istinskih donkova skoro pa vise i nema

poker nije solved game, uvjek postoji nacin kako bit bolji od drugih, danas ljudi pogledaju tonu videa i misle da znaju sve, krenu igrat i razocaraju se kad zdonkaju, onda su im svi ostali krivi samo oni nisu...

winneri su oni koji imaju vise zelje, i vise se trude od ostalih, a ti regovi kaj su prije ubijali 100NL a sad nemogu nis, jednostavno su prestali radit na svojoj igri, a drugi su poceli bit sve bolji i bolji...

da ne trkeljam bezveze, jebiga bez truda nema nicega

20

Re: budućnost pokera

imo buducnost su donkamenti i ostale varijante pokera (plo, plo8, badugi big_smile)


al ne vjerujem da ce to skoro, poker lobiji postaju sve jaci u svijetu i u njihovom je interesu da se svatko moze igrat protiv svakog, da nije limitirano na drzave, regije, kontintente itd...

pitanje je vremena kada cemo moc opet ribarit talijane

00

Re: budućnost pokera

kerpoker napisao:

poker lobiji postaju sve jaci u svijetu i u njihovom je interesu da se svatko moze igrat protiv svakog

koji poker lobiji? nazalost mislim da cemo prije docekat da ce svaka drzava bit za sebe nego da bude otvoreno za sve (mozda bude kad bude new world order i takve stvari).
mislim da bi spanjolska uskoro trebala imat svoju platformu, trebali su jos od 1.1. al je bilo odgodjeno

00

Re: budućnost pokera

Mrzim sushi a privatni vrtlar zvuci gay..

Al zato vrtlaricu sa velikim brazilskim dupetom i sisom koja ne stane u saku Toni Kukoca unajmljujem uskoro..Al ne od pokera vec od lota kad sjedne..Igram svako kolo..Jos malo pa sad ce..

A edgevi su sve tanji sta je je..Ribici vise ne uzivaju na vodi..Somovi sve manji..Sarani sumnjicavi..Voda nemirna..Uvjeti sve tezi i tezi..Zahtjevaju trubu za opustanje..

Al to ne znaci da dobar mindset,malo discipline,tilt kontrole i A igra  nisu vise profitabilni..To ce uvijek bit profitabilno..

Samo je problem sto velika vecina nas ovdje,a i u svijetu opcenito, misli da zna dovoljno o pokeru i da se moze ledjero sjest za komp 2 cuke,odigrat session na 75 stolova, i na kraju mjesca upisat lijep +..E ne moze..Ta vremena su prosla..

Iskreno ne sjecam se kad sam zadnji put u komadu odigrao A igru duze od sat vremena..To sam ja,naravno sve ovisi od pojedinca do pojedinca..Ali pokusavam reci da rijetki od nas konstantno redovno igraju neku svoju igru na najvisem nivou..Svi smo vise manje orijentirani na zaradu,u glavi imamo milijun sablona za milijune kombinacija i vise manje se njih pridrzavamo u igri jer cemu komplicirat i naprezat mozak kad smo svi mi winning igraci i dovoljno je ubit oko par sati pred kompom..Svi mi koji tako i slicno razmisljamo, a pun k nas je,zeljeli to priznat ili ne, mozemo se pomirit sa brejkeven grajndanjem za rejkbek,jer dalje od toga necemo doc,pogotovo ne zbog tempa kojim igre svakim danom napreduju..I takva je vecina igraca po svim sajtovima okolo,nesto malo riba,nesto malo bas jebenih igraca i pun k nas koji znamo osnove,pa i vise od toga, znamo igrat poker, ali sa mindsetom nedovoljno dobrim da bi iskoristili sve sitne edgeve koji nam se nude na stolovima..

Nekad sam znao s gustom,neopterecen lovom,sjest za komp i otvorit 2 stola s ciljem da unistim svakog za stolom..Pratit svaku ruku, proucavat svakog lika,igrat protivnike vise nego karte i sl.. I uzivao sam u svakoj sekundi igre,i po par cuki bio max koncentriran i bez obzira na varijancu vecinu takvih sessiona zavrsavao sa lijepim plusom..Ovo nije nikakav brag ni preseravanje da nebi krivo ispalo,radi se o microsima,limitima ne vecim od NL50,al to je nebitno..

Zelim reci da danas, nakon dvadesetak procitanih knjiga,stotinjak coaching filmica i par tisuca sati rekreativnog halanja,shvacam da mi je najveci problem,a vjerujem i ostalima, dovest mozak u stanje optimalno za kvalitetan profitabilan poker..Uspijem ponekad,al to potraje 20ak min max i onda se uhvatim da klikam ko robot i planiram di cu navecer van..

Sve je stvar truda..Najlakse je procitat 5 knjiga i sjest za 10 stolova..Al sjest za stol max koncentriran,strpljiv,udubljen u svaki potez,svoj i protivnikov,svake sekunde kroz par sati je malo teza stvar..Ali oni koji to mogu i dalje zaradjuju,i ne opterecuju se cinjenicom da su igre sve teze..Jer znaju da ce uvijek bit pun k nas koji kuzimo igru,i trudimo se,ali ne dovoljno,ne poput njih, i taj extra trud koji oni uloze a mi ne,ce im uvijek bit dovoljan edge donositi lijepu lovu..

What u give is what u get..

Issssssss zaglibio opasno..zadacnica na maturi mi je bila kraca..tolko rijeci a sad imam filing da nis nisam reko..A nis..gens..

I'm so broke, I can't even pay attention.
50

15

Re: budućnost pokera

rutiner napisao:

Pa svjedoci smo toga da poker koji se igrao prije 1-3 godine i ovaj danas nemaju veze sa vezom. Kada vidimo kako se jadni , nekadašnji regovi pate, postavlja se pitanje smisla.

LOL @ this
Prije 1-3 godine smo pričali istu priču... Da sam barem znao prije 1-3 god ovo što znam sada. tongue

Dr.Greenthumb napisao:

Sve je stvar truda..Najlakse je procitat 5 knjiga i sjest za 10 stolova..Al sjest za stol max koncentriran,strpljiv,udubljen u svaki potez,svoj i protivnikov,svake sekunde kroz par sati je malo teza stvar..Ali oni koji to mogu i dalje zaradjuju,i ne opterecuju se cinjenicom da su igre sve teze..Jer znaju da ce uvijek bit pun k nas koji kuzimo igru,i trudimo se,ali ne dovoljno,ne poput njih, i taj extra trud koji oni uloze a mi ne,ce im uvijek bit dovoljan edge donositi lijepu lovu..

U potpunosti se slažem s ovim.

@oni koji misle da će biti puno lakše kad (ako) se vrate talijani, francuzi, ameri...
mislim da neće biti puno lakše... Možda će se osjetiti na početku, ali kasnije će opet sve biti slično. Doći će još više regova i opet će stolovi biti puni regova.

00

16

Re: budućnost pokera

činjenica je da ljudi nemaju novaca... i svakim danom će imati sve manje. na poker će se to odraziti na način da će iz dana u dan biti sve manje lošijih igrača kao što će biti i sve manja razlika između onih koji će ostati igrati što automatski znači manja zarada za sve. u budućnosti vidim sve više jadnih i bijednih igrača (današnjih regulara) koji će zbog sve jači konkurencije biti primorani na prekidanje poker karijere.

realno kad pogledaš, na postoji lakši način za zaraditi dobre pare od pokera (ne računam nezakonite radnje)... ne postoji područje u kojem toliko brzo možeš postati stručnjak kao što je to moguće u pokeru. iz tog razloga, svima koji se žele obogatiti, a da im nije važan način na koji će to učiniti - preporučujem koji pokušaj u pokeru...

s druge strane, ako moral igra nekakvu ulogu u tvom životu, bježi od svega toga što prije. pretpostavljam da ti tada neće biti normalno u životu ništa ne raditi, ništa ne stvarati i živjeti na račun tuđih gluposti i tuđe nesreće. svi zanmo kakav je osjećaj kad smo u velikom downswingu... a neki znaju i kako je to kad spljugaš i životni bankroll. pogledajte samo neke likove s ovog foruma, kad je krenulo nizbrdo, pokazala se sva njihova jad i bijeda (laganje o rezultatima, posuđivanje i nevraćanje para i druge raznorazne prijevare)... prije ili poslije, većina završi upravo tako - kako završavaju svi oni koji se na brzinu domognu nečega.... kad brzo stekneš nešto veliko znaš i sam da to ne može biti dobro.

nažalost, i sam spadam u ove što bi igrali najveće limite - kad bi mogli... ne bi mario za neke moralne stavove... jbg, takvi smo mi ljudi.

00

Re: budućnost pokera

Meni osobno je lakse sad nego prije 1-2 godine.

00

18

Re: budućnost pokera

Ista se stvar dogodila i u šahu. Pristup informacijama (internet i software) je promjenio igru. Danas klinci od 10 nauče neke stvari u pola godine za koje su neki majstori prije 20tak godina trebali ulgati po 3-5 godina rada i igre. Tome svjedoći i sama činjenica da je prije dvadesetak godina prosjek godina igrača u top sto bio oko 35 godina, danas 23-24. Jedino rješenje u takvoj situaciji je radit više od drugih i živjet od toga ili igrat za svoj gušt i veselit se nekom sitnom uspjehu-nikako očekivat lagodan život. I gledano kroz šah gdje vam danas igrač koji je npr. 20000 na svijetu povuće do 20 poteza poznavajući teoriju otvaranja i središnjicu jaće poteze nego neki solidan velemajstor prije deset godina; BIT ĆE JOŠ I TEŽE!!!!!! tako da ćete/ćemo ovu identičnu raspravu imati i 2014 pod naslovom: kako je bilo lijepo 2012  sad
Za kraj jedna prigodna:

Zadnji popravljao sekvr (03-05-2012 09:49:52)

00

Re: budućnost pokera

da ali u šahu ne mozes flopat set uvijek sa 44 i istiltat ljude  big_smile   big_smile

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
10

20

Re: budućnost pokera

rounder1984 napisao:

Meni osobno je lakse sad nego prije 1-2 godine.

+1

Prijavi se na PokerPro Coaching
30

21

Re: budućnost pokera

Moramo uzeti u obzir da regovi igraju s namjerom da zarade, fishevi da se zabave. Sto je gora situacija u pokeru to ce manje novih regova dolaziti jer ce ti ljudi nalaziti bolje nacine za zaradu, tj. igra nece uvijek postajati gora nego ce skakati izmedu nekog equilibiruma, samo je pitanje s koje strane smo sad. Sto se tice sng-a jedna igra ce biti puna regova, pa kad regovi to skuze, za mjesec dva ce postati soft pa ce opet svi navaliti i tako u nedogled. U cash gamu izgleda da su ljudi malo manje fleksibilni pa je moguce dace cash biti sve tezi za beatati. Mislim da bude se uz table selection uveo uskoro novi pojam, game selection.

00

Re: budućnost pokera

Ja se previše ne brinem dokle god bude dovoljno ljudi (tzv. fishevi) koji ne kuže o čemu se gore radi ili bolje rečeno, u čemu je bit ovih jednadžbi.  wink
Meni su za online-poker u sadašnjem obliku veća opasnost splitanje po državama, uskogrudni i uskovidni političari, lažni moralisti i u budućnosti valjda i porezna uprava.  smile

Zadnji popravljao KresimirS (03-05-2012 13:41:29)

00

23

Re: budućnost pokera

Nema zime dok ima Španjolaca i Rusa,još kad se vrate Talijani...

00

Re: budućnost pokera

Zahvaljajujem na korisnoj diskusiji. Dobio sam većinu odgovora koje sam tražio i stvari su mi dosta jasnije. jedino me zbunjuju optimistične izjave pojedinih igrača ( aktivnih igrača) u ovoj temi, a statsi u 2012. su im preloši/skromni( kod nekih su loši odkada igraju). Ili ja možda ne znam isčitavati statistiku sad

10

Re: budućnost pokera

rutiner napisao:

Zahvaljajujem na korisnoj diskusiji. Dobio sam većinu odgovora koje sam tražio i stvari su mi dosta jasnije. jedino me zbunjuju optimistične izjave pojedinih igrača ( aktivnih igrača) u ovoj temi, a statsi u 2012. su im preloši/skromni( kod nekih su loši odkada igraju). Ili ja možda ne znam isčitavati statistiku sad

To je zato jer sajtovi ne trackaju 90% odigranih ruku i na kraju ne mozes vidit kako su svi digli milione.

41