Tema: Kako preživjeti varijance?

Svi koji aktivnije igramo poker znamo da je ona tu sa nama, uvijek blizu i nikada ne znamo kada će se probuditi i napasti nas. Kad nas napadne opet ne znamo kada će stati i pustiti nas na miru.
Otvaram ovaj topic jer me zanima kako tko reagira na nju i kako se od nje brani. Ja osobno trenutno zatiltam, spalim šaku dolara, onda postanem toga svjestan i cashoutam veči dio rolla kao zaštitnu mjeru od overdo$$a. Poslje movedownam, smanjim volume igre i pojačam koncentraciju i praćenje igre pokušavajući time smanjiti njen utjecaj.

Volio bih čuti vaša iskustva i mišljenja

00

Re: Kako preživjeti varijance?

razbijem 5 tipkovnica u tjedan dana.doslovno.

00

Re: Kako preživjeti varijance?

Mich_Bjukenon napisao:

razbijem 5 tipkovnica u tjedan dana.doslovno.

to se podrazumijeva, naravno. meni laptop leti, što je opet ev-  tongue

00

Re: Kako preživjeti varijance?

Jedini lijek protiv varijance jesu skill (dobra igra) + veliki volumen (zakon velikih brojeva)...   smile

00

Re: Kako preživjeti varijance?

KresimirS napisao:

Jedini lijek protiv varijance jesu skill (dobra igra) + veliki volumen (zakon velikih brojeva)...   smile

Potpuno se slažem sa tobom. Nakon prve faze tilta i kada se skuliram, obavezno smanjujem range, posebno calling range. S druge strane kada sam na heateru, onda ga povećavam jer sve dolazi.

00

6

Re: Kako preživjeti varijance?

jel vi shvacate da varijanca djeluje in both ways.... zasto cesto ljudi pricaju kad loše igraju i kad izgube gro BI pricaju o nekoj varijanci, a kad ih curi i kad naprave gro BI onda varijance nema, to je skill ili kaj ja znam vec

00

Re: Kako preživjeti varijance?

Da li uopče znate šta je to varijanca kada več toliko pričate o njoj?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
10

Re: Kako preživjeti varijance?

dfable napisao:

Da li uopče znate šta je to varijanca kada več toliko pričate o njoj?

ja neznam moš mi objasnit

00

Re: Kako preživjeti varijance?

trc napisao:

jel vi shvacate da varijanca djeluje in both ways.... zasto cesto ljudi pricaju kad loše igraju i kad izgube gro BI pricaju o nekoj varijanci, a kad ih curi i kad naprave gro BI onda varijance nema, to je skill ili kaj ja znam vec

točno je to kaj veliš, ali ovdje mislim na situacije koje se učestalo ponavljaju kroz određeni period i koje bi trebale biti ev+ a završe negatino iako si u prednosti (natkupi), zatim dugi card dead periodi, setupovi i slično. znači kada redovito gubiš a odigrao si sve uglavnom ispravno. poslje se dovedeš u situaciju kada više u ništa nisi siguran i tek tada počneš raditi greške.
Ja pnekad aktiiram i self exclusion period na 24 sata, za lađenje od svega.

00

Re: Kako preživjeti varijance?

trc napisao:

jel vi shvacate da varijanca djeluje in both ways.... zasto cesto ljudi pricaju kad loše igraju i kad izgube gro BI pricaju o nekoj varijanci, a kad ih curi i kad naprave gro BI onda varijance nema, to je skill ili kaj ja znam vec

+1

dfable napisao:

Da li uopče znate šta je to varijanca kada več toliko pričate o njoj?

I meni se čini da ljudi malo brkaju pojmove, već i po tome što je krivo interpretiran moj post.  smile

http://sh.wikipedia.org/wiki/Varijansa

00

11

Re: Kako preživjeti varijance?

kad me lose ide saljem PM fabletu i na forum i na skype, priporucam svima

00

12

Re: Kako preživjeti varijance?

npr. uzmes igraca koji ima recimo 10bb/100, i uzmemo sample od 1k hendova,, varijanca odreduje neke granice u kojem bi se trebo kretat nas graf, e sad neznam tocno mlatim na pamet (postoje na netu neki simulatori) mi u tom periodu mozemo bit up 20 BI a mozemo bit i down 5 BI

sad uzemo sampe od 1M hendova i istog igraca, njegov graf ce se vjerojatno kretat izmedu, opet mlatim na pamet, izmedu +1000 BI i +200 BI

tako nekako, nemojte brojke uzimat zdravo za gotovo, postoje simulatori koji na osnovu vaseg wr i sample-a mogu odredit granice unutar kojeg bi se trebo kreat graf

00

Re: Kako preživjeti varijance?

Iskreno, kad me uhvati downswing uvijek bustam, bez obzira koji limit igra i koliki roll ima, al jedno je sigurno, da cu bustat, pa najcesce izgubim sav roll u istom danu. "Zasto da silazim postepeno, kad mogu odmah za vreme kratko ?"

 

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Kako preživjeti varijance?

Pajk napisao:

kad me lose ide saljem PM fabletu i na forum i na skype, priporucam svima

Hočeš reći da fable ima neku dobru špagu u Starsima?   wink

00

15

Re: Kako preživjeti varijance?

Pajk napisao:

kad me lose ide saljem PM fabletu i na forum i na skype, priporucam svima

big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

16

Re: Kako preživjeti varijance?

BackDoor napisao:
dfable napisao:

Da li uopče znate šta je to varijanca kada več toliko pričate o njoj?

ja neznam moš mi objasnit

Nope, ali ima dosta tema o tome (i na ovome forumu). I googlaj malo EV calculator pa se malo poigraj.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

17

Re: Kako preživjeti varijance?

BackDoor napisao:
dfable napisao:

Da li uopče znate šta je to varijanca kada več toliko pričate o njoj?

ja neznam moš mi objasnit

pišeš ispit na faksu, i recimo da se očekuje za tebe da skupiš 50 od 100 bodova, ali moš skupit 30, a moš i 70.

dugoročno ćeš ti imati prosječno 50 od 100 - i to se zove očekivanje (u pokeru winrate). ali na jednom pojedinom testu možeš skupiti i više i manje od toga - e to je varijanca. varijanca = mjera odstupanja ostvarene vrijednosti od očekivane vrijednosti. radi u oba smjera, dakle ne mora nužno biti nešto loše.

ako imaš fiksnu plaću na poslu recimo, e tu nema varijance, svaki mjesec dobivaš točno xxxx kn, dok god si pod istim ugovorom i nećeš dobiti ni više ni manje od toga. dakle varijanca plaće je 0.

no svugdje u životu gdje postoji nekakav dodatni faktor ili nekakav element sreće, postoji i varijanca, ne samo u pokeru. možeš na autobus stići taman na vrijeme, možeš zakasniti 5 minuta, ali možeš i uraniti 5 minuta. možeš na testu ostvarit 50 bodova, ali možeš i 30, a možeš i 70, ovisi o tome kakvi zadaci dođu i jesi li baš te naučio, kakvog si raspoloženja i koncentracije taj dan, itd. i konačno, ako u pokeru imaš winrate 5bb/100, ti svejedno u jednom sessionu možeš biti u minusu, recimo -2bb/100, ali možeš biti i plusu 12bb/100.

varijanca djeluje u oba smjera. a tamo gdje postoji, i gdje je uključen novac, treba imati dobar bankroll management. nema boljeg savjeta.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
70

Re: Kako preživjeti varijance?

epic stu posts

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00