Tema: Koji monitor kupiti?

Kupio bih novi monitor, 24inch do 2k kn, pa me zanima vase misljenje koji bi bio najbolji. Uglavnom igram tile stolove na PS-u i sada trenutacno igram 6-9 stolova na 19 inchu 4 tile sa overlapom ostalih 5 u sredini monitora stacked. Koji bi bio best buy 24inch trenutacno i kako bi ga mogao i da li bi ga mogao iskombinirati sa ovim 19 inchnim kojeg sad imam?

p.s. Negdje sam procitao par dobrih komentara i recenzija na dell u2414m, vasa razmisljanja?

00

2

Re: Koji monitor kupiti?

Ja sam uzeo prosle god Philips 241E, bio je nest smjesno jeftin. Inace se ne kuzim u te stvari, ali dosad nisam imao s njim nikakvih problema.

00

3

Re: Koji monitor kupiti?

http://www.nabava.net/monitori__90/dell … 4__1515151

00

Re: Koji monitor kupiti?

Hvala decki, cini se da cu uzeti ovaj u2414m.

00

Re: Koji monitor kupiti?

@esco +1
Ja imam della i zakon je. Tek kad sam ga spojio sam vidio koliko je slika bolja na IPS matrici.

00

Re: Koji monitor kupiti?

Tako je... dell + IPS, nemas sta dalje trazit.

00

Re: Koji monitor kupiti?

inače je to E-IPS, zato je malo jeftinija al svakak je bolja od TN matrica

mene zanima jel ko ima onaj 27" monitor ali 1920x1080, njih isto brijem ima u toj cijeni

ja sam u biti gledo  veće reze bilo 27" ili 30" ali to nemoš spojit na lap ak nemaš disply port (macovi imaju i par hp-a kolko znam)

24" je ok ali nije neki upgarede s obzirom kaj sad imam, tak da sam gledo ove 27", obično imaju i tv, jedino neznam piksel pitch je ak se ne varam 0.3mm, dal je to zrnasto kad gledaš s blizine kao klasični monitor?

00

Re: Koji monitor kupiti?

A što fali ovom monitoru? Ne razumijem se previše u to a ovo mi se čini ok.

http://www.nabava.net/monitori__90/phil … 9__1194221

Zadnji popravljao Mrtvi Jazavac (30-01-2012 13:35:17)

00

Re: Koji monitor kupiti?

Kad je već otvorena tema, imam i ja pitanje...
Dvoumim se između DELL-a i LG-a.

Oba 23" (volim full hd jer igram 6 stolova koji ispadnu veći nego na 1920x1200)
LG IPS236V oko 1400kn, IPS, LED, ima HDMI
DELL oko 1600kn, IPS, LED, ima display port

E sad, plan je kupti DELL-ov laptop koji ima VGA i HDMI izlaze, stoga bi na dell-u
bila znatno lošija slika, a LG ima taj ulaz, tako da problema nema.

Dakle pitanje je, ima li tko LG IPS236V, kakva su iskustva s njime?
Thanks!

00

Re: Koji monitor kupiti?

Imate tu aukciju izložbenih primjeraka, zna se ubost u pola cijene dobrih stvari, pa ak ko hoće nek proba licitirat http://www.ekupi.hr/Rasprodajna-aukcija-g7829.aspx

Zadnji popravljao sime2310 (30-01-2012 14:05:43)

Bolje pješke u birtiju, nek mercedesom na posel!
00

Re: Koji monitor kupiti?

Mrtvi Jazavac napisao:

A što fali ovom monitoru? Ne razumijem se previše u to a ovo mi se čini ok.

http://www.nabava.net/monitori__90/phil … 9__1194221

Jako dobar monitor za tu cijenu. Pogotovo jer ciljas na dual display. Preporucam da uparis dva takva i miran si s pokerom (2200kn).

Ja imam manjeg brata od U24- U2312HM  (nasljendik U2311H) i jako sam zadovoljan. Dellova prednost je definitivno bolja slika, odnosno boje i kut gledanja radi IPS matrice.
Ukratko- ne mozes promasiti  kupnjom jednog ili drugog. Oba 2 su best buy monitori za svoju publiku.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Koji monitor kupiti?

Hm, sad sam u nedoumici... Je li bolje ta 2 ili 1 od della (onaj gore sta sam napisao). Ja igram oko 9 stolova sad, ali bi to povecao bar do 12 -15 (turniri) i po mogucnosti bi volio sto vise tile stolova bez overlapa i da su sto veci. Koliko bi tile stolova stalo na ta 2 phillipsova i koje velicine bi bio 1 tile stol (bez overlapa naravno)?

00

13

Re: Koji monitor kupiti?

Mrtvi Jazavac napisao:

A što fali ovom monitoru? Ne razumijem se previše u to a ovo mi se čini ok.

http://www.nabava.net/monitori__90/phil … 9__1194221

za pocetak fali mu 120 px po vertikali...

milky007i napisao:

Oba 23" (volim full hd jer igram 6 stolova koji ispadnu veći nego na 1920x1200)

po kojoj je to racunici 2,073,600 vise od 2,304,000?


11331133 napisao:

Hm, sad sam u nedoumici... Je li bolje ta 2 ili 1 od della (onaj gore sta sam napisao). Ja igram oko 9 stolova sad, ali bi to povecao bar do 12 -15 (turniri) i po mogucnosti bi volio sto vise tile stolova bez overlapa i da su sto veci. Koliko bi tile stolova stalo na ta 2 phillipsova i koje velicine bi bio 1 tile stol (bez overlapa naravno)?

uzimaj ili 1 monitor ili 3. kod 2 je jebeno iritantno s vremenom piljit u spoj izmedju njih. 16 stolova bacis u tile bez problema na 1200 px.

Zadnji popravljao 4ladX (30-01-2012 15:47:14)

00

14

Re: Koji monitor kupiti?

Tesko ce ti bit igrat na obadva monitora. Ja imam 2x 24'' ali u 90% slucajeva stolovi su mi samo na jednom, a na drugom lobby, skype, internet i ostale gluposti.
Na 1 monitor stane 12 stolova tile bez overlapa, ali su stolovi smanjeni maksimalno na PS. Ako ih otvoris 6 jako se lijepo sve vidi i stolovi su veliki.

I ja sam mislio da mi je bolje 2x24, ali da uzimam sad, uzeo bi 27-30'' za poker, a jedan 24'' ostavio za sve ostalo.

00

Re: Koji monitor kupiti?

Ok, hvala jos jednom svima.

00

16

Re: Koji monitor kupiti?

Tilt napisao:

I ja sam mislio da mi je bolje 2x24, ali da uzimam sad, uzeo bi 27-30'' za poker, a jedan 24'' ostavio za sve ostalo.

this

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

17

Re: Koji monitor kupiti?

bump

00

Re: Koji monitor kupiti?

this

4ladX napisao:
Mrtvi Jazavac napisao:

A što fali ovom monitoru? Ne razumijem se previše u to a ovo mi se čini ok.

http://www.nabava.net/monitori__90/phil … 9__1194221

za pocetak fali mu 120 px po vertikali...

milky007i napisao:

Oba 23" (volim full hd jer igram 6 stolova koji ispadnu veći nego na 1920x1200)

po kojoj je to racunici 2,073,600 vise od 2,304,000?


11331133 napisao:

Hm, sad sam u nedoumici... Je li bolje ta 2 ili 1 od della (onaj gore sta sam napisao). Ja igram oko 9 stolova sad, ali bi to povecao bar do 12 -15 (turniri) i po mogucnosti bi volio sto vise tile stolova bez overlapa i da su sto veci. Koliko bi tile stolova stalo na ta 2 phillipsova i koje velicine bi bio 1 tile stol (bez overlapa naravno)?

uzimaj ili 1 monitor ili 3. kod 2 je jebeno iritantno s vremenom piljit u spoj izmedju njih. 16 stolova bacis u tile bez problema na 1200 px.

this

4ladX napisao:

bump

this

[x] approve

club  heart  diamond  spade
11

Re: Koji monitor kupiti?

slazem se sa gospodinom 4ladx, da bi igrao na 2 monitora moras bit azijat, naime njima nije teško gledatu  onaj prostor između. ne znam zasto, pitajte nanonoka

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Koji monitor kupiti?

Dellov sa IPS matricom je vrh, stane ti 12 stolova smanjenih, sve savršeno vidljivo, ako slučajno nije, središ sa skinom nekim. U svakom slučaju 3 monitora alla Nanonoko style, 6-12-6 stolova je glupo po meni, nego kupi 30-ku pa stavi 16 na njega i miran si a koristi drugi monitor za programe, jer uopće nije lako igrati na više od jednom monitoru.

''Ne plaćam porez, plaćam rake.''
00

Re: Koji monitor kupiti?

Da li je netko probao igrati na lcd tv od recimo 82 cm? I liči li to na išta?

00

Re: Koji monitor kupiti?

Ja sam igrao tako neko vrijeme.
Ako igras stacked, onda je ok, al ako si tile, mislim da se ne moze normalno puno stolova gledati jer je velik display, a losa reza, pa se nevidi najbolje ako stolovi nisu dovoljno veliki.

00

Re: Koji monitor kupiti?

1. http://www.adm.hr/product_info.php?cPat … s_id=10559

2. http://www.adm.hr/product_info.php?cPat … s_id=10485

Može neki prijedlog za monitor , nažalost ova razlika od 500kn me trenutno više vuče na opciju 1.

-to su dva koja sam ja gledao zbog IPS matrica i pohvala od ljudi koji ih imaju već ,  ako imate neki bolji prijedlog samo pucajte , ajmo reć cca 1500kn je max što bi izdvojio .

00

Re: Koji monitor kupiti?

najbolje ti je kupit LCD tv sa nastavkom za PC port i sve rijeseno

"Ljudi kazu da ne mogu da prezive bez ljubavi. Sta znam, po meni je najvazniji kisik."
Dr. House
00

Re: Koji monitor kupiti?

probao sam ja spojit laptom sa lcd-om 82cm al preko hdmi kabla
rezolucija se smanji i praktički nisam dobio ništa,neznam jel bi bila bolja rezolucija da spojim sa onim kablom za monitor (neznam kak se zove)
ako je tko probao nek javi dojmove

00