Tema: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Protivnik je Loose-Agressive regular.
Note: "ne barrela dry boardove"

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: bb 0.50
Big Blind: bb 1.00

CO (bb 120)
BTN (hero) (bb 120)

Dealt to BTN (hero)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KS.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QS.png , http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JS.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TS.png

Preflop: (Pot is: bb 1.50)

UTG & MP fold, CO raises to 3 bb, BTN (hero) calls 3 bb, SB & BB fold

Flop: (Pot is bb 7.5, 2 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QD.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9S.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4C.png
CO bets 5 bb, BTN (hero) ???
                                                                     

Kako odigrati s pojedinim handom?

00

2

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

c/f

81

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

raise!!

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Popravi akciju na flopu, greska je u pozicijama.

00

5

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

A ono, s KQ je jasno zakaj ne raisat, a s JT ne bi također trebalo raisat jer ak tip ne barrela, možemo dobit free kartu i vidit river za cijenu flopa smile
A i ako raisamo, mogo bi nas shoveat s airom ili koječime, na što bi morali foldat zbog oddsova...

S druge strane, ako ne barrela takav board, ako hitamo, ne znam od čega ćemo izvuć još 1 street valuea  roll


Zapravo, sad kad sam malo razmislio, mogli bi raisat i s KQ, iz istog razloga zbog kojeg ne bi trebali s JT  smile
Al to pak opet dosta ovisi o našem imageu, a tome se  ništa ne zna, tak da je to još jedan od spotova sa 100 točnih odgovora, bojim se

Zadnji popravljao TVex (28-05-2012 21:25:14)

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Call sa JTs jer ne zelimo 3b sa OESD pa da budemo izgurani sa 4b, 3b sa KQs (i ako 4beta foldat), prvo sto mi pada na pamet...

p.s. Sad vise nisam siguran da li 3b sa KQs... Iako bi se nagovarao na call, 3b bi samo da zastitim hand jer dolazi dosta losih karata na turnu kao A, K, 8. 9T bi nam bile dobre kad bi znali da ce on checkirat turn i dobili bi jos 1 draw ali ne bi znali gdje smo ako bi on turn i dalje cbeto.

Zadnji popravljao 11331133 (29-05-2012 02:25:22)

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Znas da je LAG i imas notes o njemu da ne barella dry boardove, a nemas druge statse?
Nemoguce.

Koliko mu je fold cbet to raise. Koliko mu je fcb i tcb. AFQ flop?


U mraku callam KQ i raiseam JT, al ovisno o statsima, moze biti cak i obrnuto.

Zadnji popravljao rounder1984 (29-05-2012 09:55:46)

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

napisao sam gluposti,mislio sam da je hu ..

Zadnji popravljao NisiPazio (29-05-2012 19:49:31)

hvala sto se nitko nije javio,svi memberi otprije su dobili,ja nisam,al svejedno hvala
00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

11331133 napisao:

Call sa JTs jer ne zelimo 3b sa OESD pa da budemo izgurani sa 4b, 3b sa KQs (i ako 4beta foldat), prvo sto mi pada na pamet...

p.s. Sad vise nisam siguran da li 3b sa KQs... Iako bi se nagovarao na call, 3b bi samo da zastitim hand jer dolazi dosta losih karata na turnu kao A, K, 8. 9T bi nam bile dobre kad bi znali da ce on checkirat turn i dobili bi jos 1 draw ali ne bi znali gdje smo ako bi on turn i dalje cbeto.

Nemos rejzat KQ pa onda foldat na reraise.To nema nikakvog smisla.
Uopce nema losih karata na turnu sa KQ.Nijedna nije losa.

J10 ovdje nebi nikad rejzao.Uvijek bi mi u svakoj situaciji jedina opcija bila call.
KQ isto vecinom call.Nekad raise protiv protivnika protiv kojeg bi to bilo dobro.Naravno za value.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Moze malo bolje objasnjenje zasto ne 3b sa KQ?

00

11

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

11331133 napisao:

Moze malo bolje objasnjenje zasto ne 3b sa KQ?

3b? Misliš rejz? (Ako ne rejzamo) onda zato jer je dry flop i nemaš baš od čega lošijeg dobiti value.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

12

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

rounder1984 napisao:

U mraku callam KQ i raiseam JT, al ovisno o statsima, moze biti cak i obrnuto.

+1

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

dfable napisao:
11331133 napisao:

Moze malo bolje objasnjenje zasto ne 3b sa KQ?

3b? Misliš rejz? (Ako ne rejzamo) onda zato jer je dry flop i nemaš baš od čega lošijeg dobiti value.

Da,ako je protivnik netko tko nece foldat 1010,9x i slicno na raise onda mozes rejzati KQ ali uglavnom najbolje je samo scallat.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

kriss napisao:
rounder1984 napisao:

U mraku callam KQ i raiseam JT, al ovisno o statsima, moze biti cak i obrnuto.

+1

Ne kuzim zasto bi J10 ikada rejzali?

00

15

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Nije HU nego 6max. Nisam stavljao stackove ostalih igrača jer su nebitni.

Ovako ide akcija preflop:

UTG & MP fold, CO raises to 3 bb, BTN (hero) calls 3 bb, SB & BB fold

Hand nisam ja odigrao i imamo samo informacije koje su stavljene. Odgovarajte s obzirom na te informacije, a ne:  "što bi bilo, kad bi bilo...".

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

croman19 napisao:
dfable napisao:
11331133 napisao:

Moze malo bolje objasnjenje zasto ne 3b sa KQ?

3b? Misliš rejz? (Ako ne rejzamo) onda zato jer je dry flop i nemaš baš od čega lošijeg dobiti value.

Da,ako je protivnik netko tko nece foldat 1010,9x i slicno na raise onda mozes rejzati KQ ali uglavnom najbolje je samo scallat.

A posto znamo da je lag on ce cbetat AQ KQ QJ JJ TT JT, 99, 44(i jos par handova) vjerovatno i 88 i cisto sumnjam da cemo mi ako ga rejzamo dobit rerajz od slabijeg... Ili sam u krivu?
Mislim da ga treba stavit na range, a znamo da je LAG, i vidit da li je najbolja opcija rejz...

Zadnji popravljao 11331133 (29-05-2012 16:26:47)

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

11331133 napisao:
croman19 napisao:
dfable napisao:

3b? Misliš rejz? (Ako ne rejzamo) onda zato jer je dry flop i nemaš baš od čega lošijeg dobiti value.

Da,ako je protivnik netko tko nece foldat 1010,9x i slicno na raise onda mozes rejzati KQ ali uglavnom najbolje je samo scallat.

A posto znamo da je lag on ce cbetat AQ KQ QJ JJ TT JT, 99, 44(i jos par handova) vjerovatno i 88 i cisto sumnjam da cemo mi ako ga rejzamo dobit rerajz od slabijeg... Ili sam u krivu?
Mislim da ga treba stavit na range, a znamo da je LAG, i vidit da li je najbolja opcija rejz...

Ti si nabrojao samo njegove value handove,sigurno ima i air i semibluffove i slicno.KJ,K10,AJ,87 i slicno.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Ima definitivno, a posto sam ja fish big_smile i ne koristim nista osim trial hem-a nemam program gjde bi ubacio njegov value, semi i bluff range i lagano dodjemo do odgovora, matematicki...

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

11331133 napisao:

Ima definitivno, a posto sam ja fish big_smile i ne koristim nista osim trial hem-a nemam program gjde bi ubacio njegov value, semi i bluff range i lagano dodjemo do odgovora, matematicki...

Ne treba ti matematika.Ovdje je call standard u skoro svim situacijama.Nekad kad imas nekakvu dinamiku sa igracem gdje ce on mislit da ti ovdje light rejzas ako rejzas i da ce te scallat sa 9x i slicno onda je raise sigurno dobar.

00

20

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

croman19 napisao:
kriss napisao:
rounder1984 napisao:

U mraku callam KQ i raiseam JT, al ovisno o statsima, moze biti cak i obrnuto.

+1

Ne kuzim zasto bi J10 ikada rejzali?

jer si tako dajemo šansu da odmah dobijemo hand, što sa JT ima smisla jer, za razliku od KQ, JT nema showdown value.

ja bih osobno sa KQ svaki put callao, a sa JT recimo u 70% slučajeva rejzao, a u 30% slučajeva callao, to mi se po osjećaju čini optimalna strategija uz dane informacije. zato sam ovdje odabrao posljednju opciju.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

croman19 napisao:
11331133 napisao:

Ima definitivno, a posto sam ja fish big_smile i ne koristim nista osim trial hem-a nemam program gjde bi ubacio njegov value, semi i bluff range i lagano dodjemo do odgovora, matematicki...

Ne treba ti matematika.Ovdje je call standard u skoro svim situacijama.Nekad kad imas nekakvu dinamiku sa igracem gdje ce on mislit da ti ovdje light rejzas ako rejzas i da ce te scallat sa 9x i slicno onda je raise sigurno dobar.

Sad si razmisljam, ovo sto ti kazes ima smisla + imamo info o igracu da ne barrela dry boardove. Call bi bio onda najbolji, jer po info-u mozemo jeftino vidjeti turn a on bi trebao cesto checkirati turn oop... Krivo sam glasao gore big_smile.
Ja nemam pojma je li ja to bzvz baljezgam il sam na dobrom putu sto se tice thinking processa.... :S

Zadnji popravljao 11331133 (29-05-2012 16:57:55)

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

stu napisao:
croman19 napisao:
kriss napisao:

+1

Ne kuzim zasto bi J10 ikada rejzali?

jer si tako dajemo šansu da odmah dobijemo hand, što sa JT ima smisla jer, za razliku od KQ, JT nema showdown value.

ja bih osobno sa KQ svaki put callao, a sa JT recimo u 70% slučajeva rejzao, a u 30% slučajeva callao, to mi se po osjećaju čini optimalna strategija uz dane informacije. zato sam ovdje odabrao posljednju opciju.

Pa ip si.Cesto ce ti protivnik kad callas flop chekirat turn i foldat kad mu betas tako da ne dizes pot samo kad pogodis.Ovako kad rejzas flop i on te rirejza moras foldat a imas toliko equitya.

00

23

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

croman19 napisao:
stu napisao:

jer si tako dajemo šansu da odmah dobijemo hand, što sa JT ima smisla jer, za razliku od KQ, JT nema showdown value.

Pa ip si.Cesto ce ti protivnik kad callas flop chekirat turn i foldat kad mu betas tako da ne dizes pot samo kad pogodis.Ovako kad rejzas flop i on te rirejza moras foldat a imas toliko equitya.

ovo boldano - to je nešto o čemu bi se dalo raspravljati. ja po osjećaju i nekako dosad viđenom ne bih rekao da će često chekirat turn.. a kad fulamo turn, a on double barrela - što mislim da je najčešći od svih mogućih događaja - onda moramo foldat.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

stu napisao:
croman19 napisao:
stu napisao:

jer si tako dajemo šansu da odmah dobijemo hand, što sa JT ima smisla jer, za razliku od KQ, JT nema showdown value.

Pa ip si.Cesto ce ti protivnik kad callas flop chekirat turn i foldat kad mu betas tako da ne dizes pot samo kad pogodis.Ovako kad rejzas flop i on te rirejza moras foldat a imas toliko equitya.

ovo boldano - to je nešto o čemu bi se dalo raspravljati. ja po osjećaju i nekako dosad viđenom ne bih rekao da će često chekirat turn.. a kad fulamo turn, a on double barrela - što mislim da je najčešći od svih mogućih događaja - onda moramo foldat.

Doslovno u 0% vremena foldamo na njegov turn bet.Ako je turn blank kao 2o opet imamo easy call.Imamo 10 spadeova koje nam daje fd i oe,imamo 6 jackova i desetki koje nam daje par+oe+ to da J i 10 moze bit i najjaci hand u tom trenutku i imamo naravno 8 kraljeva i osmica koje nam daju nuts.To je 24 karti,pola decka koje nam improvaju hand.

00

25

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

croman19 napisao:

Ako je turn blank kao 2o opet imamo easy call.

na koju foru? imat ćemo samo 8 outsa, dakle oddove otprilike 1:5, kako je to easy call? ako brojiš J i T kao outse, to je prilično nategnuto..

ono što priznajem da nisam uzeo u obzir jesu karte na turnu koje nam improvaju equity, ima ih 22 ako sam dobro izračunao. zato bih možda ipak malo češće callao flop nego što sam napomenuo, ali i dalje laganu prednost dajem rejzu, s obzirom da vjerujem da će rijetko 3-bet shove-ati flop, i s obzirom da imam feeling da svjesno predajemo hand jednom kad samo callamo flop (ako potpuno fulamo turn).

tu se opet vraćam na ono što sam prvo rekao, JT je hand s kojim nemamo showdown value, dok sa KQ imamo.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00