Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

stu napisao:
croman19 napisao:

Ako je turn blank kao 2o opet imamo easy call.

na koju foru? imat ćemo samo 8 outsa, dakle oddove otprilike 1:5, kako je to easy call? ako brojiš J i T kao outse, to je prilično nategnuto..

ono što priznajem da nisam uzeo u obzir jesu karte na turnu koje nam improvaju equity, ima ih 22 ako sam dobro izračunao. zato bih možda ipak malo češće callao flop nego što sam napomenuo, ali i dalje laganu prednost dajem rejzu, s obzirom da vjerujem da će rijetko 3-bet shove-ati flop, i s obzirom da imam feeling da svjesno predajemo hand jednom kad samo callamo flop (ako potpuno fulamo turn).

tu se opet vraćam na ono što sam prvo rekao, JT je hand s kojim nemamo showdown value, dok sa KQ imamo.

Ne mozes rejzat JT i samo callat KQ. Dobar igrac te nece farbat 2% kad rejzas jer su ti u raising value rangeu 2 seta i to je sve(pretpostavljam QQ 3betas pre,a Q9s/o ne flatas,kao ni ostale moguce dvopare). Dok ti je bluff raising range dosta siri od onog prvog ako rejzas drawove i ne bi imao nikakav kredibilitet kada rejzas.

Za turn call s JT,obv da nemas oddse i da to nece biti profitabilno ako villaina ne natjeras na fold odredjeni % vremena na riveru. Pise da ovaj ne barrela dosta cesto,ali to ne znaci nista osim da cemo nerijetko dobiti free card ako ne zelimo betati turn. Taj note moze znaciti da villain ne barrela i check/calla svaki put kad betas,a moze bit i da ne barrela i check/folda vecinu vremena.

Moj play: Callam i KQ i JT. Vidim pogodnosti za rejzat KQ u ovim pozicijama i radim to dosta cesto,ali jedino ako imam note da villain flata rejz light,inace si ne zelim upropastit value jer imam prilicno sexy hend.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

stu napisao:
croman19 napisao:

Ako je turn blank kao 2o opet imamo easy call.

na koju foru? imat ćemo samo 8 outsa, dakle oddove otprilike 1:5, kako je to easy call? ako brojiš J i T kao outse, to je prilično nategnuto..

ono što priznajem da nisam uzeo u obzir jesu karte na turnu koje nam improvaju equity, ima ih 22 ako sam dobro izračunao. zato bih možda ipak malo češće callao flop nego što sam napomenuo, ali i dalje laganu prednost dajem rejzu, s obzirom da vjerujem da će rijetko 3-bet shove-ati flop, i s obzirom da imam feeling da svjesno predajemo hand jednom kad samo callamo flop (ako potpuno fulamo turn).

tu se opet vraćam na ono što sam prvo rekao, JT je hand s kojim nemamo showdown value, dok sa KQ imamo.

Ip si.Mozes pogodit,moze ti chekirat river pa imas bet.Moze betat river i mozda mozes naci shove ako mislis da je dobra situacija i ako dode dobar river.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

RufMichAn666 napisao:
stu napisao:
croman19 napisao:

Ako je turn blank kao 2o opet imamo easy call.

na koju foru? imat ćemo samo 8 outsa, dakle oddove otprilike 1:5, kako je to easy call? ako brojiš J i T kao outse, to je prilično nategnuto..

ono što priznajem da nisam uzeo u obzir jesu karte na turnu koje nam improvaju equity, ima ih 22 ako sam dobro izračunao. zato bih možda ipak malo češće callao flop nego što sam napomenuo, ali i dalje laganu prednost dajem rejzu, s obzirom da vjerujem da će rijetko 3-bet shove-ati flop, i s obzirom da imam feeling da svjesno predajemo hand jednom kad samo callamo flop (ako potpuno fulamo turn).

tu se opet vraćam na ono što sam prvo rekao, JT je hand s kojim nemamo showdown value, dok sa KQ imamo.

Ne mozes rejzat JT i samo callat KQ. Dobar igrac te nece farbat 2% kad rejzas jer su ti u raising value rangeu 2 seta i to je sve(pretpostavljam QQ 3betas pre,a Q9s/o ne flatas,kao ni ostale moguce dvopare). Dok ti je bluff raising range dosta siri od onog prvog ako rejzas drawove i ne bi imao nikakav kredibilitet kada rejzas.

Za turn call s JT,obv da nemas oddse i da to nece biti profitabilno ako villaina ne natjeras na fold odredjeni % vremena na riveru. Pise da ovaj ne barrela dosta cesto,ali to ne znaci nista osim da cemo nerijetko dobiti free card ako ne zelimo betati turn. Taj note moze znaciti da villain ne barrela i check/calla svaki put kad betas,a moze bit i da ne barrela i check/folda vecinu vremena.

Moj play: Callam i KQ i JT. Vidim pogodnosti za rejzat KQ u ovim pozicijama i radim to dosta cesto,ali jedino ako imam note da villain flata rejz light,inace si ne zelim upropastit value jer imam prilicno sexy hend.

+10

00

29

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Play s najviše +EV je: Rejzati KQ do 13bb, callati s JT.

Call s JT je najbolji jer pošto protivnik ne barrela, imamo easy play na turnu. Nekad ćemo pogoditi, nekad dobiti fold... Ako rejzamo na flopu foldat će nam ruke koje će check foldat na turnu, a platit/rejzat ruke koje neće foldati ni na turnu, tako da s callanjem drawamo za nuts i na turnu ukoliko protivnik čekira betamo onaj dio za koji bi ga rejzali na flopu. Ukupno ulažemo isto za semiblef uz veću mogučnost folda na turnu i uz jednu viđenu kartu koja nam može donijeti nuts.

Rejz do 13 bb je najbolji jer s ovom rukom nećemo dobiti puno value-a kasnije, pogotovo zato jer ne barrela, a rejz na flopu će callati s slabijim TP, TT, JJ, JT, a nekad i s 9x. Od večine tih ruku možemo dobiti value max još jedan street. Bojimo se samo setova (koji se ne flopaju često) i AQ. A više je lošijih ruku koje će nas platiti.

BTW, ima i drugih plajeva koji su dobri i +EV su. Ali ovo je u ovoj izoliranoj situaciji najbolji play. Callanje s KQ je isto dobra opcija zbog balansiranja, ukoliko dugo igramo s protivnikom. Ali na micro i low limitima mislim da nema potrebe za balansiranjem zbog prevelikog poola igrača.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

roba59 napisao:

Rejz do 13 bb je najbolji jer s ovom rukom nećemo dobiti puno value-a kasnije, pogotovo zato jer ne barrela, a rejz na flopu će callati s slabijim TP, TT, JJ, JT, a nekad i s 9x. Od večine tih ruku možemo dobiti value max još jedan street.

Da sam villain ne bih nikad platio rejz sa slabijim TP,TT,JJ,JT,9x jer igram tight protiv unknowna,pogotovo na prvi rejz. Pitaj autora ovog handa i odgovora "Šta ćeš sad pico?!" smile

Takodjer mu "pogotovo zato jer ne barrela" ne drzi vodu jer to moze znaciti 2 stvari kao sto sam u postu iznad napisao.

Svidja mi se kad komentiramo i kad svako obrazlozi zasto se odlucio za neki play na !real! handu da vidimo kako drugi razmisljaju,ali mislim da ne trebamo uzimati za ozbiljno hand+odgovor nekog lika iz 2006-e koji je slozio hand i odmah dao odg na njega iako nije izmislio detaljno s kim igra smile

10

31

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Prosječni regulari plačaju takve rejzove. Znam jer sam ih i sam nekad pokušavao baciti s takvih handova pa nisam uspio.

Hand nije iz 2006. nego sam ga izvadio is vrlo svježeg videa s jedne coaching stranice.

Jel ti igraš high stakese da znaš da tvoj svaki odgovor mora biti točan?

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

roba59 napisao:

Prosječni regulari plačaju takve rejzove. Znam jer sam ih i sam nekad pokušavao baciti s takvih handova pa nisam uspio.

Hand nije iz 2006. nego sam ga izvadio is vrlo svježeg videa s jedne coaching stranice.

Jel ti igraš high stakese da znaš da tvoj svaki odgovor mora biti točan?

Nebitno koji lvl igram,svako ko zeli provjerit moje znanje moze igrati HU samnom na NL50,imam svoje razloge zasto zelim konst zaradu na NL50.
Nit mislim da je moj odg uvijek tocan,ali tu se kladim da je jer vidim propuste u odgovoru autora ili mozda u njegovom opisu villaina.

00

33

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

RufMichAn666 napisao:

Ne mozes rejzat JT i samo callat KQ. Dobar igrac te nece farbat 2% kad rejzas jer su ti u raising value rangeu 2 seta i to je sve

RufMichAn666 napisao:

Da sam villain ne bih nikad platio rejz sa slabijim TP,TT,JJ,JT,9x jer igram tight protiv unknowna,pogotovo na prvi rejz.

jel nije ovo kontradiktorno ??

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

puki86 napisao:
RufMichAn666 napisao:

Ne mozes rejzat JT i samo callat KQ. Dobar igrac te nece farbat 2% kad rejzas jer su ti u raising value rangeu 2 seta i to je sve

RufMichAn666 napisao:

Da sam villain ne bih nikad platio rejz sa slabijim TP,TT,JJ,JT,9x jer igram tight protiv unknowna,pogotovo na prvi rejz.

jel nije ovo kontradiktorno ??

Ne,zato jer slucaj iz 1.dijela tvog quota mora sadrzavati history izmedju igraca,a 2.dio quota je moj play bez ikakvog historya tj protiv nepoznatog lika. Nemam nikakvog razloga za nastavit s TP,TT,JJ,JT,9x jer nisam uopce ni vidio s cim nepoznati lik rejza.

00

35

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Da, kontradiktorno je, ali ne bih se složio da na niskim limitima normalan TAG vs nepoznatog često calla  reraise na flopu OOP sa slabim top parom ili underparom  hmm

edit: ali pitanje je što uopće znače "niski limiti", jer postoje znatne razlike između nl20 i nl50, a nl50 ak se ne varam još spada u niske?

Zadnji popravljao TVex (05-06-2012 20:00:23)

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Npr. da vidim ubuduce da me "stu" rejza s JT,ostalim drawovima i samo flata KQ,onda bi vec imao history s njim i ne bi mu dao  previse kredita za rejz.

00

37

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

RufMichAn666 napisao:

Nebitno koji lvl igram,svako ko zeli provjerit moje znanje moze igrati HU samnom na NL50,imam svoje razloge zasto zelim konst zaradu na NL50.
Nit mislim da je moj odg uvijek tocan,ali tu se kladim da je jer vidim propuste u odgovoru autora ili mozda u njegovom opisu villaina.

Slažem se da nije bitno koji level igraš, ali tvoj odgovor izgleda ko da si odigrao milijune handova i igraš najviše stejkse pa ti nitko ništa ne može jer si najjači na planeti.

RufMichAn666 napisao:

Takodjer mu "pogotovo zato jer ne barrela" ne drzi vodu jer to moze znaciti 2 stvari kao sto sam u postu iznad napisao.

Ne misliš da bi, ako check/calla turn na dry boardovima, bio malo drugačiji note. Tipa; "c/c turn, foldao river" ili "c/c turn, pokazao slabi TP" ili nešto treće.
Po meni taj note može značiti samo jedno, a to je da nakon checka odustaje...

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

roba59 napisao:
RufMichAn666 napisao:

Nebitno koji lvl igram,svako ko zeli provjerit moje znanje moze igrati HU samnom na NL50,imam svoje razloge zasto zelim konst zaradu na NL50.
Nit mislim da je moj odg uvijek tocan,ali tu se kladim da je jer vidim propuste u odgovoru autora ili mozda u njegovom opisu villaina.

Slažem se da nije bitno koji level igraš, ali tvoj odgovor izgleda ko da si odigrao milijune handova i igraš najviše stejkse pa ti nitko ništa ne može jer si najjači na planeti.

Zasto tako mislis? Samo sam detaljno iznio svoje razmisljanje.

roba59 napisao:
RufMichAn666 napisao:

Takodjer mu "pogotovo zato jer ne barrela" ne drzi vodu jer to moze znaciti 2 stvari kao sto sam u postu iznad napisao.

Ne misliš da bi, ako check/calla turn na dry boardovima, bio malo drugačiji note. Tipa; "c/c turn, foldao river" ili "c/c turn, pokazao slabi TP" ili nešto treće.
Po meni taj note može značiti samo jedno, a to je da nakon checka odustaje...

Nigdje ne pise da poslije checka c/folda tako da se moze shvatit na 2 nacina.

00

39

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

RufMichAn666 napisao:

Zasto tako mislis? Samo sam detaljno iznio svoje razmisljanje.

Zbog ovog:

RufMichAn666 napisao:

Da sam villain ne bih nikad platio rejz sa slabijim TP,TT,JJ,JT,9x jer igram tight protiv unknowna,pogotovo na prvi rejz. Pitaj autora ovog handa i odgovora "Šta ćeš sad pico?!"

__________________

RufMichAn666 napisao:

Nigdje ne pise da poslije checka c/folda tako da se moze shvatit na 2 nacina.

Kopirat ću ti još jednom pitanje: Ne misliš da bi, ako check/calla turn na dry boardovima, bio malo drugačiji note? Tipa; "c/c turn, foldao river" ili "c/c turn, pokazao slabi TP" ili nešto treće.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

To pod navodnicima je zajebancija,a to sto autor henda misli da drugi igraju kako bi on htio ili kako on zamisli + jos sto napise rejz do 13bb mi je tuzno i smijesno istovremeno.

A za drugo pitanje me pitaj 9puta jos ako zelis to pitanje,ja cu ti svaki put rec da se moze na 2 nacina shvatit smile Pogotovo jer je autor nedorecen u opisima.

00

41

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Ok, shvatio sam. Ti si odigrao milijune handova i znaš kako svi igraju. I radiš note-ove dogačke ko knjiga.

Stalno pišeš autor ovo, autor ono. Ko da sam ja idiot i samo prepisujem hand. Da se ne slažem s autorom, sigurno ne bi stavio hand.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Pa sta si odmah tako vruc? smile

Ja sam ti iznio svoje misljenje na osnovu dokaza i predlozenog sadrzaja. Upravo zato pisem auto ovo,autor ono.

Ne moras se odmah ljutit,mozes pobit moje argumente dokazima ako ih imas,a frustracije ne vode nicemu.

00

43

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Pa pobio sam ti argument za note, ali ti i dalje ostaješ pri svome.

00

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Gdje? Cime? Nemas nikakav dokaz da je tako i odustajem od rasprave s tobom jer sam sva razmisljanja iznio vrlo jasno i nemam vise sto dodati.

00

45

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Ajd da se spustim malo na tvoju razinu...Nemaš ni ti dokaz da je najbolji play callati s KQ, tako da nemamo šta raspravljati.   cool  cool

01

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

malo obojica ispadate debili sa ovim gore

hvala sto se nitko nije javio,svi memberi otprije su dobili,ja nisam,al svejedno hvala
50

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

NisiPazio napisao:

malo obojica ispadate debili sa ovim gore

Istina,ali barem raspravljamo o pokeru (sto uvijek zavrsi necim pozitivnim),a ne o sapunicama.

Zadnji popravljao RufMichAn666 (05-06-2012 23:54:29)

10

48

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

mene zanima za KQ, šta ako na turnu dođe npr 8d, JC i sl. i board više nije dry

kako onda nastavit ako beta?  Znam da je pitanje za flop ali bi i i to trebalo utijecat na flop akciju....

00

49

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

neka ovi dvojica gore lijepo sjedno na nl50 HU i da vidimo tko je bolji
i brzo ce rasprava zavrsiti

22

Re: Ruka tjedna (28.05.-04.06)

Znaci, koliko sam ugrubo shvatio KQ je bolje raisati zbog toga sto mozemo jos jednom betat turn ako on checkira i lagano check iza njega river ako se tako nastavi akcija jer on ima vise handova  koji su slabiji od nas i koje mozemo vbetat na turnu(dobiva nas kao sto si gore roba napisao AQ i setovi, uz pretpostavku da stol do rivera se ne pretvori u heavy draw)?
Mislim da kad bi uzeli takav line da raisamo, ne bi bas bio sretan da dodju neke draw karte na turnu...
I jos jedno pitanje, sta radimo ako na raise dobijemo 3b? Po svemu sto je napisano u ovom threadu, call mi bas ne izgleda kao najsretnija opcija...(iako me croman ranije uvjeravao da nema smisla raisat i foldat na 3b)
Ja vidim dosta toga dobrog u raisu na fp-u sa kq, iako sam fish, ali i ako ima set ili aq on ce vrlo vjerovatno sa aq callat raise a sa setom moze isto SAMO callat i pustit nama da vodimo do rivera, i onda jedini propust u nasem raisu na fp-u je ako do rivera padnu dvije "dobre" karte (2, 3 i sl.) da nas donk vbeta na riveru ali onda se mozemo samo bojat seta sto nece tako cesto dobit...
Na kraju svega, vidim i raise kao defenzivan dobar potez s nase strane jer od nece dobit 3. street value sa AQ ako mi imamo ovakav line.

Zadnji popravljao 11331133 (06-06-2012 07:13:25)

00