Tema: Problem s kompom

Zadnjih par tjedana kad sam u nekoj igrici mi se cesto dogodi da se nakon nekog vremena sve freeza. Resetiram komp, ali kad se ponovo pokrene monitori kao da nisu spojeni s kompom, ostanu u standbyu. To mi se dogodilo sigurno vec 10 puta i uvijek je isto. Ugasim komp, moram pricekat 5-10min, upalim, i sve bude normalno.
Jucer mi se to prvi put dogodilo dok sam igrao poker, i to >20 stolova sng tako da mi je dosta bitno da rjesim.
Zna netko u cemu bi mogao biti problem?

00

Re: Problem s kompom

Mislim da ti se pregrijava graficka...probaj ocistit cooler

00

3

Re: Problem s kompom

ty, ako jos netko ima neku ideju nek kaze

00

Re: Problem s kompom

I meni je tak isto bilo, graficka je bila u pitanju..
Skinuo, ocistio ventilator, stavio novu pastu i evo skoro godinu dana radi bez problema..

00

Re: Problem s kompom

posudi od nekog grafulju i kad ti se to dogodi stavi tu posuđenu i vidi dal mozes upalit monitore, ako je isto stanje i sa novom grafom onda je u pitanju maticna

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: Problem s kompom

BoyFromBalkans napisao:

posudi od nekog grafulju i kad ti se to dogodi stavi tu posuđenu i vidi dal mozes upalit monitore, ako je isto stanje i sa novom grafom onda je u pitanju maticna

tak je

00

7

Re: Problem s kompom

Uglavnom ocistio sam ventilatore, onaj na grafi je bio stvarno pun prasine.
Jucer sam igrao cijeli dan i nikakvih problema, ali pred kraj sessiona mi se pocelo sve freezat. Onako svakih par min se freeza na 1-2sec.
Skinuo sam speedfan i temp su otprilike bile:

System 45c
CPU 55c
AUX 125c
HD0 41c
HD1 43c
GPU 55c
Core 48c

Kod CPU,AUX, GPU  mi je znak da je temp prevelika.

00

Re: Problem s kompom

Tilt napisao:

Uglavnom ocistio sam ventilatore, onaj na grafi je bio stvarno pun prasine.
Jucer sam igrao cijeli dan i nikakvih problema, ali pred kraj sessiona mi se pocelo sve freezat. Onako svakih par min se freeza na 1-2sec.
Skinuo sam speedfan i temp su otprilike bile:

System 45c
CPU 55c
AUX 125c
HD0 41c
HD1 43c
GPU 55c
Core 48c

Kod CPU,AUX, GPU  mi je znak da je temp prevelika.

Morat ces promjeniti pastu. Kosta ti nekih 50ak kn i dost ti je jednostavno za napravit to. Imas hrpu tutoriala na youtube-u o tom.
http://www.youtube.com/watch?v=fRRWbQUqW1Y

00

Re: Problem s kompom

Ne treba mjenjati pastu ako su mu ovo max temperature. Sve je u granici normale. Tilt ostavi SpeedFan upaljen cijelo vrijeme i nakon intezivnog igranja pokera ili igre pogledaj drugi stupac u SpeedFanu. Ako se komp freeza onda ukljuci log na Fanu pa kasnije procitas koje su bile max temperature.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Problem s kompom

ako su ovo temp. u loadu to je ok, ako su u idleu nije dobro. probaj napraviti ovo kaj pingvin veli, pokreni neku zahtjevniju aplikaciju ili igru i vidi nakon 20, 30 min koje su temp. ovaj AUX zanemari, jer u 98% prikazuje krivo.

za prvu ruku mozes skinuti bocnu stranicu, pa temp mozda padnu koji stupanj, a za stalno rijesenje najbolje bi ti bilo uzeti koji dodatni ventilator i napraviti dobar airflow u kucistu, nesto ovak -
http://www.thermaltake.com/db/Editor/Assets/VM30001W2Z_V4_black/cooling.jpg

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

11

Re: Problem s kompom

Ja sam imao slicnih problema,mijenjao pastu,cistio ventilatore,stavio win7 umjesto xp,ali i dalje mi se smrzavao.

Na kraju se ispostavilo da su ramovi u pitanju - imao sam 4x1gb,probao sam izvaditi 1. i 3. i vise mi se nije smrzavalo. Onda sam trebao viditi koji od ona 2 koja sam izvadio steka,ali mi se nije dalo,za poker mi je ionako dosta 2gb...

Pa probaj i ti tako prije nego budes mijenjao paste,reinstalirao win...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

12

Re: Problem s kompom

evo ss speedfana nakon 30-40min u igrici.

http://i48.tinypic.com/35kk0p2.png

00

Re: Problem s kompom

temperature su ok. moze biti svasta, lose napajanje, ploca, grafa, memorija... ili servis ili mijenjati komponentu po komponentu pa vidjeti koja ne radi. najprije bi poceo sa grafom, a netko je vec spomenuo i rame, za njih guglaj memtest86 pa izvrti i vidi jesu u redu.
moze biti i neka softverska greska, windowsi ili neki program sto si nedavno instalirao...
a ove temp ako hoces spustiti, kupi 2 ventilatora i jedan stavis da uvlaci a drugi ispuhuje zrak iz kucista. (vecinom su to 120mm ventovi od pedesetak kn)
ako bi mogao napisati o kakvom racunalu se radi cpu, gpu, ram? jer vidim da ima na forumu ljudi kaj se kuze u kompove pa da ti probaju pomoc, jer ovak samo nagadamo.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

14

Re: Problem s kompom

Ok hvala svima, odnjet cu ga iduci tjedan na servis pa da mi pogledaju. Iako otkad sam ocistio ventilatore nije mi se nijednom ugasio, samo je eto sinoc 10ak puta zastekao na 1-2sec.

00

Re: Problem s kompom

imam sličan problem kao i tilt
radi se o laptopu,skinuo sam speedfan i vidim da i meni temperature malo divljaju
a išo sam to provjeravat jer mi je u zadnjih tjedan dana laptop počeo štekat,neovisno o broju otvorenih stolova
znam da sam normalno igrao 22 stola i nije štekao,a sad več na 15-16 nakon 10-ak minuta igre počne štekat
na izlaz od hlađenja ispuhuje jako vruč zrak,znam da prije nije bilo tak
neki savjet?

00

Re: Problem s kompom

Rastaviti i ocistiti prasinu uglavnom pomaze! Ovaj koji ja koristim je star 4 godine i obavezno ga otvaram jednom godisnje radi unutarnjeg ciscenja! Najgori dio je taj izlaz od hladenja gdje se nakupi debeli sloj prasine i stvara probleme!

00

17

Re: Problem s kompom

Meni je prije pola godine počeo tuliti kao hitna kada sam streamao ili se smrznuti dok bih igrao.Također rješeno čišćenjem prašine.

Zadnji popravljao marac9 (12-06-2012 17:42:06)

00

18

Re: Problem s kompom

maxmax0 napisao:

imam sličan problem kao i tilt
radi se o laptopu,skinuo sam speedfan i vidim da i meni temperature malo divljaju
a išo sam to provjeravat jer mi je u zadnjih tjedan dana laptop počeo štekat,neovisno o broju otvorenih stolova
znam da sam normalno igrao 22 stola i nije štekao,a sad več na 15-16 nakon 10-ak minuta igre počne štekat
na izlaz od hlađenja ispuhuje jako vruč zrak,znam da prije nije bilo tak
neki savjet?

Pogotovo ako imas psa ili macku onda ce ti biti pun dlaka...uz hrpu prasine...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Problem s kompom

sad sam pustio laptop da se ohladi i upalio ga nakon par sati,i čim sam ga upalio nakon minutu na
speedfanu mi pokazuje da je skoro sve prevruče
e sad jel to nešto ozbiljnije ili samo treba ispuhat tu prašinu?
nisam ga nijednom do sad čistio od prašine a imam ga nekih 2 god

00

20

Re: Problem s kompom

maxmax0 napisao:

sad sam pustio laptop da se ohladi i upalio ga nakon par sati,i čim sam ga upalio nakon minutu na
speedfanu mi pokazuje da je skoro sve prevruče
e sad jel to nešto ozbiljnije ili samo treba ispuhat tu prašinu?
nisam ga nijednom do sad čistio od prašine a imam ga nekih 2 god

nosi ga na čišćenje dok ne bude prekasno kao u mom slučaju

00

Re: Problem s kompom

jel ga nemogu sam ispuhat?
da ne plačam njima za nešto kaj mogu i ja napravit
ili oni tam rade još nešto? neznam kaj

00

Re: Problem s kompom

nije to ništa što nemožeš sam napraviti, ali ako nisi nikad radio odnesi ga na čišćenje i mjenjanje paste. pogledaj kako oni to rade i onda znaš za ubuduće. a ako to ne želiš prilično sam siguran da će se naći koji filmić na youtubu kako to sve napraviti.

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

Re: Problem s kompom

Mozes i sam, tako sam ja jer mi je bezveze placati u servisu za to! Nije neka znanost ali svaki laptop ima dosta sarafica koji su na neki nacin "sakriveni" ili teze uocljivi pa moras jako paziti! Najbolje ako imas nekog frenda koji ima komp od istog proizvodaca i vec ga rastavljao pa zna otprilike sto i kako!

CInjenica je da je otvorit laptop neusporedivo sa otvaranjem kucista klasicnog stolnog racunala!

Konkretno u mom slucaju pregledao sam na desetke snimki na Youtube-u kako rastaviti Toshibu prije nego sam se upustio u to! 1. put je trajalo oko sat i pol, a sada ga u 20 minuta otvorim, ocistim i sastavim! Praksa! Ali ako nades snimku u kojoj je sve dobro objasnjeno mozes i sam bez problema! Samo jako dobro pazi na dijelove prilikom skidanja i da se ne zagube, a pogotovo da znas kako opet sve staviti na svoje mjesto!

00

24

Re: Problem s kompom

Ispusi ga kompresorom izvana bez otvaranja(kroz otvor di izlazi vruci zrak) i gg, radi provjereno  wink

00

Re: Problem s kompom

smurf napisao:

Ispusi ga kompresorom izvana bez otvaranja(kroz otvor di izlazi vruci zrak) i gg, radi provjereno  wink

Ovo nikako ne moze biti dobro rijesenje, mozda kartkorocno ali ako si ikada otvarao laptop trebao bi znati kako izgleda taj "tepih" od prasine koja se stvori na izlazu za zrak! Ventilator gura prasinu koja se toliko stisne da postane doslovno kao tepih i sprijecava pravilnu cirkulaciju zraka! Uglavnom, nikako ne moze biti dobro svo to smece gurnuti prema unutra...

00