26

Re: away from the table

definitivno je presudno tko i kako gleda na poker..za nekoga je to "igra na karte", za nekoga je ono nesto više, a za nekoga je to samo dobra zabava..i mislim da je to ono što determinira angažiranost uopće oko savladavanja tog sporta..

netko je spomenuo sreću..da je nema u šahu..ovisno kako se definira sreća i u kojem se obliku pojavljuje...da li je sreća to šta je šahovski meč bio u utorak pošto me je glava počela bolit u srijedu?
da li je sreća da je moj protivnik previdio neki potez što ga inače ne bi previdio?

da li je sreća šta sam dobia AA kad je ovaj drugi ima KK? da li je sreća šta sam prepustia mjesto 8 drugom igraču a ja sia na mjesto 7 i dobia AKs a on AQ..može se dosta manipulirat s tim pojmom

00

27

Re: away from the table

Kao što rekoh : U ovom tekstu zaboravio si jednu stvar bez koje nema uspjeha ni u sportu ni u pokeru ni u životu. Njeno veličanstvo : FORTUNA

Samo studiraj, analiziraj i to je to. Zanemari sreću, jer poker nije igra na sreću i one prve dvije karte što dobiješ i dalje neće imati nikakve veze s srećom.

Moji statsi su ovisno o situ od  npr. ongame na cca. 50000 ruku 22.10 do bb/100 NL5 = 57.25 na starsima wink ( mjesec i po dana - od tada tamo igram )

Meni je ovo dovoljno.

Neke grafove sam već postao tak da ....

p.s. Što se tiče studiranja, završio sam dva faxa stoga  nemam namjeru studirati i treći : pokeraški. wink

I love this game
00

28

Re: away from the table

Potpisujem ovo što je lion napisao.

00

29

Re: away from the table

Bilo bi zanimljivo da se može doć do podatka koliko je zapravo igrača u svijetu pokera koji su "sportaši" , koliko igrača koji igraju eto zato što im je to hir, koliko radi novaca a koliko je kompulzivnih kockara..
Mislim da bi statistika o tom pitanju dala odgovore koliko je zapravo teško, odnosno lako uspjeti u pokeru, jer ne može se mjerit motiv i ulaganje onoga koga pokreće želja za natjecanjem i ljubav prema pokeru i onoga tko je čisto pro novčano orijentiran a da ne govorim o igračima koji su već zašli u sferu patologije.

Moje mišljenje je da je najmanje iz ove prve skupine i zato ima toliko botova koji igraju automatizirani poker koji nema veze s nekom plemenitom igrom što poker uistinu i je.

00

30

Re: away from the table

sasa napisao:

jer ne može se mjerit motiv i ulaganje onoga koga pokreće želja za natjecanjem i ljubav prema pokeru i onoga tko je čisto pro novčano orijentiran a da ne govorim o igračima koji su već zašli u sferu patologije.

Svi igramo radi novca to je valjda jasno, da ga nema u pokeru vjeruj mi nebi ni ti igra. Povezano s tim svak nalazi svoju nišu kako dospiti do tog novca: neko će kroz rejkbek, neko kroz donkamente, neko (kao ti?) kroz detaljnu analizu i proučavanje igre do maksimuma.
I nisam uopće siguran da je potrebno toliko se posvetit, barem na taj način kako ti pišeš, da bi se došlo do nekakvih ''magičnih'' granica u pokeru. Tu igraju i neke druge stvari ulogu. Neke analize su i besmislene jer kao šta je i roba napisa većinu toga znaš sam otprilike i kroz igru stječeš rutinu (uau bot?) kojom rješavaš određeni slučaj. To o cemu ti pišeš me podsjeća više na proučavanje pokera kao jednu znanstvenu kategoriju, a znamo da znanstvenici i nisu baš profitabilni jeli:)

i poker nije plemenita igra jer je neigraju plemeniti ljudi

When you got nothing, you got nothing to lose
30

31

Re: away from the table

Znači bez obzira šta u životu radili, mora se uložiti neki trud i molim vas vi koji govorite da je za naučit poker potrebno 2h...sorry pobrkali ste lončiće i to jebeno

Spomenuo sam ja "2h" ali ne u smislu da se poker nauci za 2h vec vise u smislu poredjenja sa fudbalom, da se nauce OSNOVE pokera za kratko vreme tj same igre i da se moze igrati nakon toga  a da se ne bude totalni fish koji ne zna apsolutno nista. A fudbal ako ne znas, ne znas i mozes igrati ispred zgrade ako i tu bude mesta. To je bila sustina a ne da se postene majstor za 2h to je suludo komentarisati.
Ruka sa J4 je bila vise zajebancija i nesto drugo...
Inace slazem se sa tvojim postom  wink

@kiklop +1

Zadnji popravljao k_paks (26-06-2012 00:12:41)

Now if you'll excuse me, I have a beam of light to catch!
00

32

Re: away from the table

kiklop napisao:

Svi igramo radi novca to je valjda jasno, da ga nema u pokeru vjeruj mi nebi ni ti igra.
neko kroz donkamente, neko (kao ti?) kroz detaljnu analizu i proučavanje igre do maksimuma.
kojom rješavaš određeni slučaj. To o cemu ti pišeš me podsjeća više na proučavanje pokera kao jednu znanstvenu kategoriju, a znamo da znanstvenici i nisu baš profitabilni jeli:)

Čisto da se razumimo..ne kazem da ga ja proučavam toliko..tjedno posvećujem najmanje 15-tak sati off the table ( ali to je stvarno neki minimum)..i post se odnosio na to da li je potrebno za bit najbolji puno više posvećenja off the table..da li je itko upoznat s radom nekih poznatih pro igrača..to je sve bilo na tom tragu..znači koliko zapravo treba posvetit radu izvan stola a ne samo igranje, te koliko vi ostali posvećujete vremena analizama i proučavanju.
Čisto da vidim kako vi ostali gledate na to..i da li ima još netko da trenutno čita Analytical no-limit holdem:D

A što se tiče novca..uopće ga ne gledam kroz tu sferu..oduvik su me prvlačile kartaške igre ali poker je nešto baš posebno

00

Re: away from the table

Mislim da je 15 sati tjedno proucavanja igre (off the table) jako puno, al to sve ovisi od osobe do osobe.
Sve vrijeme svijeta ne moze pomoci covjeku koji ne moze shvatiti, dok postoje ljudi kojima je to tako prirodno da shvate cijelu bit igre u jako kratkom periodu.

Mislim da je najosnovnija i jedina stvar u pokeru koju stvarno treba shvatit je ZAŠTO.

Zadnji popravljao rounder1984 (26-06-2012 01:30:39)

10

Re: away from the table

rounder1984 napisao:

Mislim da je 15 sati tjedno proucavanja igre (off the table) jako puno, al to sve ovisi od osobe do osobe.
Sve vrijeme svijeta ne moze pomoci covjeku koji ne moze shvatiti, dok postoje ljudi kojima je to tako prirodno da shvate cijelu bit igre u jako kratkom periodu.

Mislim da je najosnovnija i jedina stvar u pokeru koju stvarno treba shvatit je ZAŠTO.

Slažem se da je ZAŠTO vrlo bitno u pokeru. Ako netko igra prvi put i postavi mi 2-3 dobra pitanja koja počinju sa zašto, ja mu odmah predložim da ode igrat play money jer je time pokazao talent za igru. Ako me pita npr. kako je J. Bond u zadnjem filmu pročitao blef, svakako mu neću preporučit poker smile

00

35

Re: away from the table

sasa napisao:

tjedno posvećujem najmanje 15-tak sati off the table

Svaka cast, to pokazuje veliku volju i entuzijazam, ako potraje moglo bi i bit nesto od tebe  smile 
malo me podsijecas i na mene, samo sto te taj entuzijazam brzo prođe kad grindas, pa downwing pa skuzis da realno moras odigrat 100k da shotas na visi lvl pa ovo pa ono, tako da brzo nestane taj čar igre i sve se svede na grindanje (bar je tako kod mene)

when you feel like quitting think about why you started..
00

36

Re: away from the table

Tonac napisao:
sasa napisao:

tjedno posvećujem najmanje 15-tak sati off the table

Svaka cast, to pokazuje veliku volju i entuzijazam, ako potraje moglo bi i bit nesto od tebe  smile 
malo me podsijecas i na mene, samo sto te taj entuzijazam brzo prođe kad grindas, pa downwing pa skuzis da realno moras odigrat 100k da shotas na visi lvl pa ovo pa ono, tako da brzo nestane taj čar igre i sve se svede na grindanje (bar je tako kod mene)

Krivo mi je čut da te proša entuzijazam..imam osjećaj kad se upadne u taj neki monotoni krug cash-a malo zna sve to izgledat jednolično i refleksno..i zato je lipo miksat stvari..zaigras oni nedjeljni turnir od 100k, pa vidis da ti je Sexton na stolu..jebi ga da neki čar, pa se uhvatiš malo knjige...pa nabiješ Sam Holdena:D  ( koji btw igra turnire od 22$ non stop:/ )
p.s ma igram već dugo..još od kad je bia Jungle poker i poker4ever..ne znam da li se uopce neko i sića njih..još dok se da bi uplatia na MB mora si potpisat izjavu u banci da ćeš to trošit na knjige za faks a ne za kockanje:D ali zadnjih godinu ipo stvarno sam se uhvatia i van stola proučavat jer sam skuzia da nema bas po forumima takvih stvari..sve je ono u stilu: naučiti svirati gitaru u 10 dana..10 savjeta kako osvojiti wsop:)

Zadnji popravljao sasa (26-06-2012 22:28:06)

03

Re: away from the table

evo da se ja malo nadovežem ,jer vidim da se vuku paralele s glazbom, a glazbenik sam već 15 godina,od toga 7 profesionalac

vidim da se spominjalo Slasha iz GNR-a i reć ću iskreno da ima ljudi jednostavno koji uzmu gitaru i sviraju...i ide im sve za rukom.Trebaju li vježbati? Da. Trebaju li vježbati mnogo mnogo manje nego većina da bi dosegli visoku razinu? Da.
U bendu s kojim već godinama sviram, bas gitaru svira momak koji je nakon 3 godine prilično ležernog sviranja,sa 16 snimao album, sa 18 godina je već bio studijski basist.Sa 20 je počeo graditi gitare, danas ima 28 i gradi ih bolje nego većina majstora koji se tome posvete čitav život...

Dat ću također jedan primjer nekoga tko nit je znao,nit je naučio, a dobio je 2 Grammya.Dakle, tamo negdje prije 30 godina, Jeff Hanneman je odlučio početi svirati gitaru, nakon par mjeseci tandrkanja je naletio na već iskusnog gitarista Kerry-a Kinga i tako je nastao bend Slayer s kojim su zaradili/zarađuju milijune i od 5 nominacija dobili 2 grammya. Je li Hanneman u početku znao svirati? Ne. Zna li danas? ...hm,pa većina današnjih ''youtube sobnih heroja'' svira daleko bolje. Nije se mnogo pomakao sa starta ,ali našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme.

za kraj jedan primjer iz prve ruke...
Prošle jeseni sam boravio u Švedskoj,u koju se uskoro i selim.U jednom Gothenburškom klubu sam naletio na Joacima,pjevača Hammerfalla,jednog od najpoznatijih švedskih metal bendova posljednjih 15 godina.Nakon što smo malo popričali i popili pivu,te on otišao za svojim poslom, upitao sam svog domaćina,inače također poznatog glazbenika zašto Hammerfall stvara tako trivijalnu i pomalo bezvrijednu glazbu, jer mi je Joacim djelovao kao prilično inteligentan tip. A ovaj mi je odgovorio ''ako sagradiš kuću na pijesku i ne raspadne se ...pa, zadržiš je''


Neko se jednostavno rodi s tim, nekoga brutalno sreća posere, nađe se na pravom mjestu u pravo vrijeme, izda nekakvu trivijalnu muziku i ekipa to u momentu popuši, pa iskoristi taj zamah da si pametno osigura egzistenciju...
Ono u čemu bi ja razlučio poker od glazbenih karijera: u glazbi ti glup potez recimo prođe i pozitivni rezultati istog mogu potrajati čitave karijere ako postoji marketing i management dovoljno spretan da dodalje ulje na tu vatru.
U pokeru ti glup potez prođe u jednom potu i implikacije istog se eventualno mogu provući još par puta protiv istih protivnika dok ne skuže da si tamo negdje prije zapravo napravio misclick shove.

I ono što bi još htio napomenuti ... u pionirstvu je kvaka.Oni koji postave temelje i oni koji prvi prepoznaju priliku za profitiranje i upuste se u tržišnu utakmicu... to je ekipa koja bere vrhnje.Praćenje migracije poduzetničkog interesa mi je uvijek bilo zanimljivo jer je malo ekipe koja je u stanju biti pronicljiva da shvati gdje se krije buduća zlatna kokoš.Uglavnom to bude ''Kasno Marko na Kosovo stiže'' kao što je danas slučaj sa microgrinderima koji dolaze pasti već popaslu livadu.Ona se doduše obnavlja(jer fisheva će uvijek biti), ali presporo trava raste, a previše ovaca je na livadi.A kuća i sharkovi uredno dolaze šišati runo i uzeti svoj dio smile

Je li moguće i danas ''uspjeti'' u pokeru? Da ... stavljam pod navodnike jer je uspjeh  relativan pojam, za mene označava osiguravanje normalne  egzistencije
Je li teže danas uspjeti u pokeru nego je to bilo prije recimo 5 godina? Da, jer se borimo i protiv onih koji su već uspjeli i protiv onih koji su u istoj poziciji kao i mi.

Postoje li ljudi koji imaju abnormalne talente za nešto i mogu doseći neslutljive razine sposobnosti u  kratkom roku? Postoje ali su rijetki.Vi koji ovo sad čitate  i ja koji ovo pišem vjerojatno ne spadamo u tu skupinu.Tko zna, možda i jesmo ali još nismo otkrili što nam to tako jebeno ide za rukom da bi prosječan konzumant te aktivnosti pomislio da smo Bogovi.

znam da je dug post ali,kad je glazba u pitanju ,nemogu si pomoći  big_smile  ona i je jedan od ovećih razloga zašto se selim

Zadnji popravljao pepy667 (27-06-2012 01:54:01)

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
40

38

Re: away from the table

Prije svega: sretno sa glazbom i nadam se da ćeš prašiti po Švedskoj:)

Sve mi se čini da sam krenia krivo s prvim postom...ispada da se vodi debata kako postati novi Phil Ivey..trebalo je više ići u smjeru toga da razmjenimo iskustva i mišljenja o tome koliko je vazno raditi van stola i koliko ko to radi..a Federera, Slasha i ostale sam upotrebljava da bi istaka neku poantu truda i vježbanja a i da potkrijepim svoje viđenje nužnosti upoznavanja igre izvan stola..( Fischer je pročita do iti jednu knjigu o šahu koja je tada bila dostupna, pa nije đaba posta najbolji )

A i na kraju krajeva da čujem od onih igrača koji su bolji od mene da znam koliko se oni trude i oko čega se trude, tako da mogu usporedit svoj rad i primjenit neke druge metode koje su možda i bolje..

Svaćam peppija667 točno kad kaže da si ne moze pomoć kad je u pitanju glazba, i tako je meni oko pokera..napisa bi sad jos km posta ali ipak drzim kocnicu jer nije bas da se svakome čita slobodna kad otvori post.

Za sebe smatram da pokušavam igrat poker jer mislim da nisam još na tom stadiju da ga zapravo igram..( pravi betting size, profitabilnost c-beta na pojedine flopove, equity bar top 60 karata protiv raznih rangeova,Card combinatorics za stolom...itd itd ) i to je ono šta me motiviralo da napišem post, da vidim koliko se bolji od mene trude..

00

39

Re: away from the table

Trud off the table je jako vazan i bez njega se ne moze, ALI ono sto radis za stolom je jedino bitno..
recimo mozes proucavat teoriju, mozes analizirat, racunat, procitat sve knjige i pogledat sve videe ali na kraju ti se sve svodi na koliko dobro citas igru/villana i prepoznajes situacije.. da, kad ti je teorija kristalno jasna  mozes "rjesit" svaki hand kad imas sve informacije ali za stolom ih nemas, dinamika se mijenja, villanov range i tendencije se mijenjaju! a tko te situacije bolje cita, brze prepoznaje i brze se adjusta je bolji igrac.

when you feel like quitting think about why you started..
10

40

Re: away from the table

Ali i dalje nitko nije odgovorio konkretno koliko vremena provodi off the table...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: away from the table

+1 sto je tonac rekao

“80% of winning regulars at MSNL have a solid postflop game in a vacuum,  but only 5% play solid at the actual tables. ” Ben “BoyWonder” Eliass

00

Re: away from the table

@sasa

Mislim da ovih par koji su dosli do nekih spoznaja koje ih čine extra uspješnima, to drže za sebe. Ne vidim niti jedan razlog zašto bi te informacije dijelili sa konkurencijom.

Dakle, ako u nekoj novoj knjizi izađe neka teorija koja je nama nova, to znači da se aktivno koristi već godinama, a sada više nije toliko efikasna jer se pomalo izlizuje. Igračima na microsima će ona biti revolucionarna, a high stakes igrači to svrstavaju pod ABC igru.

P.S. ja osobno radim po par sati tjedno van stolova ako ne računamo analize handova, što je zanemarivo. Mjesečno dođem do jedne nove spoznaje u prosjeku, što je kita labudova. Učenje bi trebalo ići puno brže. Jedan od glavnih razloga je što igram na enetu gdje su igrači koma, a rijetko ima ponuda za igre skuplje od NL50.

10

43

Re: away from the table

Tonac napisao:

Trud off the table je jako vazan i bez njega se ne moze, ALI ono sto radis za stolom je jedino bitno..
recimo mozes proucavat teoriju, mozes analizirat, racunat, procitat sve knjige i pogledat sve videe ali na kraju ti se sve svodi na koliko dobro citas igru/villana i prepoznajes situacije..

Apsolutamente!
Ja recimo znam teoriju, nema koncepta kojeg ne razumijem, sve pet...

Ali daj mi dva zaredom natkupa od 80-20, i gubim glavu, dižem stolove izvan BRM-a, ponašam se kao ultimativni donk...
mislim da tu nema spasa

00

Re: away from the table

meni je najzanimljivije u danasnjem pokeru je... navala "life coacheva" koji ti govore NEMOJ TILTAT na sto tisuca nacina, a mislim da je to jako subjektivno i individualno. jednom sam gledao nekog dc "coacha" kak prica o teretani, prehrani i kak je to sve super kul i vezano za poker ako se dobro izmoris, kad onu u iducem videu lik je ispao totalni fat donk koji utega nije vidio u zivotu (sto uopce ne mora bit lose za poker, nekog nesta relaksira) al to bi bilo isto tome koda npr ja ucim durrra kako igrat u macau high stakes i serem mu kako lose odigra neke ruke smile)))))) mislim da su ti life coachevi jedan veliki scam, al eto moraju i psiholozi negdje namust pare, nisu svi rođeni lopovi ko odvjetnici big_smile

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
00

Re: away from the table

BoyFromBalkans napisao:

meni je najzanimljivije u danasnjem pokeru je... navala "life coacheva" koji ti govore NEMOJ TILTAT na sto tisuca nacina, a mislim da je to jako subjektivno i individualno. jednom sam gledao nekog dc "coacha" kak prica o teretani, prehrani i kak je to sve super kul i vezano za poker ako se dobro izmoris, kad onu u iducem videu lik je ispao totalni fat donk koji utega nije vidio u zivotu (sto uopce ne mora bit lose za poker, nekog nesta relaksira) al to bi bilo isto tome koda npr ja ucim durrra kako igrat u macau high stakes i serem mu kako lose odigra neke ruke smile)))))) mislim da su ti life coachevi jedan veliki scam, al eto moraju i psiholozi negdje namust pare, nisu svi rođeni lopovi ko odvjetnici big_smile

Općenito mislim da ima smisla to što pričaju life coachevi (u većini slučajeva), ali da je ljudski rod sposoban učiti na tuđim iskustvima i greškama svijet bi nam bio raj, a ne ovo što jest. Povijest se ponavlja unedogled, i ponavljati će se još jako dugo. Mijenjaju se samo stilovi, a ljudski mentalitet je isti od iskona.

Ista stvar je u pokeru. Moraš se sam opeći 1000 puta na istoj grešci da bi na kraju rekao: " Jeb..., pa ono što sam pročitao u onoj knjizi prije tri godine je stvarno istina". Oni uspješniji se opeku 10 puta i brže se prilagode, ali prosječan igrač je jedan običan konj.

Prije 20 godina bi svi mi primili savjet od dede i babe pa bi ih ismijali, a sada taj isti savjet plaćamo i poštujemo toga coacha zbog njegove velike mudrosti. Paradoksalno da poštujemo nešto samo ako smo to skupo platili. Jedina razlika je što coach za jednu misao treba sat vremena jer je treba upakirati da bolje sjaji. Baba bi nam pljunula neku narodnu u tri sekunde smile

P.S. i još bi nam ispekla uštipke sa domaćim sirom. Sve gratis smile

Zadnji popravljao chvarkesh (27-06-2012 15:15:02)

20

46

Re: away from the table

hehe preformulirat ću pitanje:

Jeli itko išta radi van stola?:D

00

Re: away from the table

ja gledam svakakva coachin videa sa DC , CR, BF , Tournament poker edge itd

- počeo sam čitati par knjiga al nikako da dovršim (Kill Everyone za mtt , Easy game- Baluga  za cash i PLO Jeff Hwang)

najveći mi je problem što prebrzo gubim interes za knjigom a videa mogu ogledat dosta.

Recimo da dnevno u prosjeku sat vremena posvetim tome i HH-ako je bio neki interesantan session. To sam okvirno rekao , nekad tjedan dana ništa ne pogledam , a nekad 5sati videa tako da nemogu definirat.

osim toga postoje i skjp grupe gdje se ponekad povede kvalitetna rasprava ( cash- uglavnom kad ivan031 navrati big_smile , mtt- kad se ja i lion406 raspravljamo o P/F fazi smile ) . Nitko ne gleda na situacije jednako tako da uvijek bude nešto za naučit.

u biti najveći problem mi je što nemogu definirat koja mi je igra trenutno najdraža nlhe,mtt a odnedavno sam i omahu malo otkrio tako da sa u nedoumici , ali volim/mrzim sve tri jednako pa ću  pomalo miksat.

Zadnji popravljao ivica5261 (27-06-2012 18:12:43)

00