Tema: Lige petice - kladionica

Euro jos malo pa gotov,pa da osmislimo novu kladionicu.  big_smile

Ne bi mijenjao sisem jer mislim da je ovaj za euro jako dobar. Znaci nekako ovako:

- uzeli bi tjedno 5 utakmica (po jednu iz Engleske,Italije,Spanjolske,Francuske i Njemacke lige).
- eventualno ako se jedna liga iz nekog razloga ne igra onda bi iz neke lige uzeli dvije tekme
- ja bi npr. odabrao tekme za prvo kolo,a dalje bi birao pobjednik svakog kola
- u startu bi svatko prognozirao prvaka svakog prvenstva,sto bi na kraju nosilo dodatnik 15 bodova
- eventualne prekinute utakmice bi automatski racunali 0 bodova,da bude sto manje zajebancije

Fora je sto nece biti svaki dan kao euro u pocetku,sto je bila dosta velika obaveza (neki su ponekad cak zakasnili s prognozom). Ovako jednom tjedno jedva da cemo i osjetiti s te strane,a opet bit ce zabavno.

Zainteresirani? Prijedlozi?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Lige petice - kladionica

seems ok,I'm in

ili jesi ili nisi
00

Re: Lige petice - kladionica

in, prvak italije: JUVENTUS big_smile , ostale cu kasnije rec smile

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

4

Re: Lige petice - kladionica

Ili mozda bolje da se ogranicimo samo na jednu ligu? Npr. samo serie A...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Lige petice - kladionica

moze i za svaku ligu po 10-50€

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: Lige petice - kladionica

In sam ako ukupni upad nije preko 20$

00

7

Re: Lige petice - kladionica

I ja sam mislio max 20$...ipak je to samo zajebancija,a opet trajat ce dosta dugo pa da ipak bude nesto para unutra...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

8

Re: Lige petice - kladionica

Moj prijedlog je da se umisto 2 boda za pogodjen ishod dobiva neka skalirana vrijednost po tecajevima iz kladionice tako da kad neko pogodi da ce west ham tuc city-a ipak dobije malo vise bodova nego neko ko pogodi da ce united dobit swanseu.

00

Re: Lige petice - kladionica

onda stavimo 5 liga, svaka po 20€ i peglaj, tocan rez 5 bodova, tocan ishod 2 boda i pobjednik 15, strijelac 10.
thoughts?

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

10

Re: Lige petice - kladionica

Muva napisao:

Moj prijedlog je da se umisto 2 boda za pogodjen ishod dobiva neka skalirana vrijednost po tecajevima iz kladionice tako da kad neko pogodi da ce west ham tuc city-a ipak dobije malo vise bodova nego neko ko pogodi da ce united dobit swanseu.

O tome smo vec pricali i kod europskog i složili se da je to puno kompliciranja. A ovdje će biti jos manje potrebno budući da ćemo sami birati tekme,a čisto sumnjam da će netko birati tekmu tipa ManUTD-West Ham pored jedne Chelsea-ManCity isto kolo...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

11

Re: Lige petice - kladionica

Bile napisao:
Muva napisao:

Moj prijedlog je da se umisto 2 boda za pogodjen ishod dobiva neka skalirana vrijednost po tecajevima iz kladionice tako da kad neko pogodi da ce west ham tuc city-a ipak dobije malo vise bodova nego neko ko pogodi da ce united dobit swanseu.

O tome smo vec pricali i kod europskog i složili se da je to puno kompliciranja. A ovdje će biti jos manje potrebno budući da ćemo sami birati tekme,a čisto sumnjam da će netko birati tekmu tipa ManUTD-West Ham pored jedne Chelsea-ManCity isto kolo...

aha, ja san mislija da bi sve utakmice kola tipovali... ok onda

00

12

Re: Lige petice - kladionica

Ma tko bi sve tekme kola x 5 liga ispratio...5 tekmi po kolu,u vecini slucajeva ce biti to najzanimljivije tekme...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
10

Re: Lige petice - kladionica

mozemo uzet lige petice al netreba striktno biti iz svake lige jedan par,nego najzanimljiviji parovi iz tih liga..
ak nema u primeri niti jedan par,onda ni ne stavimo od tam..

kad igraju dinamo vs hajduk moze se i to ubaciti,celtic-glasgow itd..

10

14

Re: Lige petice - kladionica

tonkobonko napisao:

mozemo uzet lige petice al netreba striktno biti iz svake lige jedan par,nego najzanimljiviji parovi iz tih liga..
ak nema u primeri niti jedan par,onda ni ne stavimo od tam..

kad igraju dinamo vs hajduk moze se i to ubaciti,celtic-glasgow itd..

Sve je stvar dogovora. Samo bilo bi fora da onaj tko bude najbolji u jednom tjednu bira parove za drugi tjedan,pa ako hoce neka stavi i Hajduk-Dinamo,ali ako nece ne mora i nitko mu ne moze prigovarati "Daj ne seri,sta si stavio Everton-Liverpool. Jebe mi se za njih,stavi PSG-Lyon"...i slicne fore...

Mozemo staviti na raspolaganje i 10ak liga,pa onaj tko bira nek bira bilo kojih 5...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Lige petice - kladionica

Bez nekog trolanja ili tako nešta, ali francuska liga više nije liga petice - portugalska liga ih je zamijenila.
Moj prijedlog: lige petica + francuska + neki baš derbi iz ostalih liga. Slažem se da pobijednik kola bira tekme (5 tekmi - mislim da više nema smisla), ali mislim da bi trebalo ograničiti max 2 para iz jedne lige - čisto zbog raznolikosti ponude.

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

16

Re: Lige petice - kladionica

SuinimiruS napisao:

Bez nekog trolanja ili tako nešta, ali francuska liga više nije liga petice - portugalska liga ih je zamijenila.
Moj prijedlog: lige petica + francuska + neki baš derbi iz ostalih liga. Slažem se da pobijednik kola bira tekme (5 tekmi - mislim da više nema smisla), ali mislim da bi trebalo ograničiti max 2 para iz jedne lige - čisto zbog raznolikosti ponude.

Znaci 6 liga (Por,Ita,Eng,Spa,Fra,Njem) + eventualni derbi Cel-Ran i Haj-Din,s time da max 2 para iz jedne lige.

Meni izgleda ok...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
20

17

Re: Lige petice - kladionica

A mozemo i samo 4 lige, eng, njem, ita i spa. A BI je standardno za ovakve stvari 10 pa nek tak i ostane.

A mezemo i istu stvar za ligu prvaka napravit, to mozemo sve tekme pogadat.

Isto netreba previse ogranicit broj parova iz jedne lige, posto u engleskoj zna bit 3 derbija u tjedan dana tak da mozemo stavit da su 3 lige obavezne, a iz jedne mogu i tri para u tjednu. Kak njemci pocinju prije ostalih, a spanjolci zadnji zavrsavaju, ak mislimo igrat od pocetka do kraja onda cemo imat nekad samo jednu ligu za gadat.

I jos ak dvojica skupe isto bodova u tjednu, bilo bi ok da onaj ko je slabiji u ukupnom bira tekme, da mu se da prilika da se vrati u igru, a ne onom ko je bolji da se previse odljepi, kak bi bili napetije.


Ps. Pisem s moba pa se ispricavam ak je nepregledno

00

Re: Lige petice - kladionica

Ja sam in ako bude nesto od ovoga...

Jaka stvar u pokeru je da nikada ne izgubite temperament, bilo s kim da igrate,a posebice, s kartama. U pokeru nema milosti. Uvijek budite cool. Ako izgubite glavu izgubit ćete sve svoje žetone.
00

19

Re: Lige petice - kladionica

Thanx lion!  wink

lion406 napisao:

Točan rezultat i ishod svih tekmi staviti pod obv. PRIJE početka prve tekme da nebude kasnije bezveznih problema.

Tu ne bi trebalo biti problema buduci da cu ja updejtati stanje najkasnije u pon ujutro,pa ce pobjednik kola staviti parove najkasnije do utorka,a onda do petka imamo dovoljno vremena...

lion406 napisao:

a ukoliko pobjedi i sljedeći onda bi imao pravo birat drugo plasirani. Ako bude više tjednih pobjednika onda bi imao pravo birat onaj tko stoji NAJSLABIJE rangiran na tablici.

I to mi se cini fer...

Za izbor liga mislim da je ovo dovoljno,a osim Cel-Ran i Haj-Din ne vidim neki zanimljivi derbi vrijedan spomena.

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Lige petice - kladionica

10$ je premalo za nest šta traje cijelu godinu

10

Re: Lige petice - kladionica

rounder1984 napisao:

10$ je premalo za nest šta traje cijelu godinu

ja sam in, ali bi isto zelio da bude barem 30$

00

22

Re: Lige petice - kladionica

rounder1984 napisao:

10$ je premalo za nest šta traje cijelu godinu

+1

Ali isto tako ne bi isao preko 30 jer ipak je to jedna zajebancija. A mozemo npr. staviti 2 mogucnosti: 15$ i 30$,pa napravimo sidepot?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

23

Re: Lige petice - kladionica

Bile napisao:

osim Cel-Ran i Haj-Din ne vidim neki zanimljivi derbi vrijedan spomena.

Nizozemski.

rounder1984 napisao:

10$ je premalo za nest šta traje cijelu godinu

+1.

00

24

Re: Lige petice - kladionica

Ma PSV i Feyenord nisu sto su nekad bili,jedino Ajax jos nesto valja,ali nista posebno...A i ne bi bas da se zbog jednog polu-derbija toliko sirimo...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

25

Re: Lige petice - kladionica

Ok,ne moramo se širiti ali Ajax-Feyenoord nije poluderbi,zapravo je u većini anketa među 10 najvećih svjetskih derbija,Haj-Din se sigurno ne može uspoređivati sa time a i Cel-Ran je veliki derbi prvenstveno zbog tradicije i rivalstva a ne zbog kvalitete.To su dva najprecjenjenija kluba na svijetu,u svojoj ligi sve prebijaju a u Evropi su patuljci,prošle godine su ispali od Siona i Maribora.Ako ćemo već igrati derbije kao Cel-Ran,Din-Haj i portugalske,mislim da je i nizozemskima tu mjesto.

00