Tema: ciao bello

Pozdrav svima.Pošto imam  dosta slobodnog vremena,odlučio sam se na ovaj projekt.
U pokeru sam nekih cca. Godinu i pol.Veliku većinu vremena sam se pokušao pronaći .Od SNG,MTT,pa do casha,na kojemu sam zadnjih par mjeseci.Nikad nisam preferirao cash,ali eto zadržao sam se na tome.
Neko vrijeme sam razmišljao,važem malo ovo-ono.I danas padne odluka da se prebacujem na SNG.
Brate,pun mi je kufer casha.Ni naprijed ni nazad.Uspio sam preć sa NL2 na NL5.I nikako naprijed ne bi da si Bog.Al nema veze,ostavimo to sa strane.
Prebacujem se na SNG,nabavio sam dosta materijala za pročitat,nešto sitno videa za pogledat.U sljedeća dva tjedan planiram to sve pročitat,pogledat pošto nemam drugih obaveza.Igrat ću skroz nešto sitno,čistim neke bonuse.
Krenut ću na Pokerstarsu,  1.5$  9man,turbo.
Imam dosta toga za počitat,većina materijala je sa 2+2 foruma,a tu je još knjiga od Moshmana.
Tu ću za početak objavljivat kako napredujem sa učenjem,ako gdje zapne,obratim se vama...
Ima još dosta toga što hoću reć,al mislim da je ovo dosta za prvi post  big_smile

20

Re: ciao bello

GL s projektom big_smile imas li moshmana mozda u pdf-u da mi ga posaljes?

00

Re: ciao bello

sretno...zasto si odlucio igrati turbo varijantu, a ne obicnu?

00

Re: ciao bello

1.nemam ti ga u pdf-u formatu,naručio sam knjigu bio preko foruma
2.pošto se mislim ozbiljnije bavit s tim,kroz neko vrijeme planiram odigrat što više komada,pa zbog toga turbo.znam da je veća varijanca,ali neka,rađe ću ostavit koji $ više,nego igrat non-speed

00

5

Re: ciao bello

Belger1 napisao:

GL s projektom big_smile imas li moshmana mozda u pdf-u da mi ga posaljes?

http://www.gamblingsystem.biz/books/

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: ciao bello

e sad trebala bi mi vaša pomoć.Imao sam SNG wizard,i pokerstove,al im je istekao trial period.zanima da li ih mogu obrisat,i ponovno instalirat sa crackom(ako postoji to)?

00

Re: ciao bello

pokerstove mozes naci potpuno free da nije trial verzija..a za sng wizz nemam pojma

00

Re: ciao bello

Odigrao sam nekih 40 komada kroz popodne,tek onako da vidim gdje sam  big_smile
http://i50.tinypic.com/11ae9op.png

pročitao sam nešto sitno od Moshamana, i ovo sa 2+2 foruma
http://forumserver.twoplustwo.com/36/s … gs-745340/

10

Re: ciao bello

Bile napisao:
Belger1 napisao:

GL s projektom big_smile imas li moshmana mozda u pdf-u da mi ga posaljes?

http://www.gamblingsystem.biz/books/

Hvala! smile

Zadnji popravljao Belger1 (19-08-2012 10:04:15)

00

10

Re: ciao bello

Evo da se javim.Evo nakon nekih 200 turnira,vrtim se oko nule.Trebam dosta poraditi na igri,vidim i sam neke probleme.Najveći mi je problem zasad mi je učenje(jebiga ostale ne/navike iz škole i moš se jebat  big_smile ) ali nadam se da ću to sredit,ustvari moram.
Markirao sam par ruku tokom igre,pa da ih podijelim s vama.Imam i par pitanja pa eto krenimo redom.
Prvo da postam graf:
http://i47.tinypic.com/4vpqpu.png
evo par ruku:
http://weaktight.com/4936126 zanima da li je ovo fold ili shove?ima dosta sličnih situacija na tim blindovima 100-200,pa eto čisto da vidim.Inače imam ga na 190 ruku,17/13.
i ova ruka ne mogu je sad nać u HM,pa ćemo ovako.Znači,prva ruka na turniru,UTG otvara do 80,ja sa MP 3betam do 240 sa AKoff,svi foldaju,utg ide all in.Zanima me,pošto su niski blindovi,mogu li ovo foldat ili?
I sad par pitanja:
1.Koje statse koristite za SNG,što vam je najbitnije?
2.Ako mi netko može pomoć oko Sng Wizarda(imao sam ga instaliranog ali je isteka trial version) pa ako se može nanovo instalirat crackani wiazrd.
To bi bilo to.Zasad  smile

00

Re: ciao bello

kao 1. ( ovo shvati dobronamjerno )
-nemoj se zamarati s brojem turova kojih ces odigrati u danu, tjednu, mjesecu.. za pocetak bolje igraj 2 stola, max 4, nikako vise..jer tu gubis dosta $.... ( kasnije kada sagradis dobar roll, kada ti neke odluke postanu automatske..lago povecas broj stolova a da ti to igra ne osjeti..).. kada igras nemoj gledati stalno graph u hm i cashier na pokerstarsu..( to ti isto sam smanjuje koncentraciju )

dok igras..pokusaj promatrati igru i markiraj si igrace..primjetit ces one koji igraju samo premium handove i njih izbjegavaj dok su blindovi mali..ali kasnije protiv njih stelas 100% handova kada si IP..

kada si u handu..pokusaj uvijek razmisljati unaprijed..foldaj flop ako neznas sta ces napraviti na turnu, jer gubis dragocjene chipove

ovaj1. hand -  nemos to callat, to ti je u takvoj situaciji uvijek fold..kada ti takav tight igrac to radi iz utg+1 gotovo si uvijek underdog ili u najboljem slucaju imas coinflip

2.hand - ok je 3bet preflop ( iako ako nemas nikakve statse na njemu, mogo si samo callat i vidit flop)..a na njegov shav, ezz fold..nemos to nikada callat, tu uvijek ima min QQ+

HUD -  VPIP, PFR, #handova
           3bet, f3bet, cbet, fcbet
           BTNopen/raise, steal , fold BB to steal

10

Re: ciao bello

neigram 9man nego 45man sngove
1.hand ak mislis da shipa 22+ onda je call
2.hand ja nikad ne 3betam AK kad su blindovi 10/20 jedino ak znam da je lik fish,ak mislis da ce te callat sa slabijim onda 3betaj al niko normalan nece..tako da ja tu samo callam..

00

Re: ciao bello

1.hand, 17/13 nije tako tight kao sto mislis, mislim da on tu sa samo 6bb-a shove-a 22+, a8+, kt+, qj, bar sa takvim statsima i tolikim stackom, to govorim iz iskustva sa 0,50/1,50 45man, i 500tinjak 9man 1,50.
2.hand nikad ne 3b u ranoj fazi iz tako rane pozicije, samo call iz razloga jer ne zelis dobit 4b, a i kao sto su ranije bolji igraci na mom threadu komentirali da nema smisla 3b sa ak u ranim pozicijama u bilokojoj vrsti sng-a jer zelis ostavit losije handove u igri, zelis vidjet flop i ne zelis riskirat puno chipova tako rano.

00

Re: ciao bello

Prvi hend je po meni call, jer iako ima AK/AQ opet smo tu favoriti sa sedmicama.

Drugi hend vjerovatno samo call ne 3 bet.
pozz

00

Re: ciao bello

11331133 napisao:

17/13 nije tako tight kao sto mislis

this

BioSamPijanac napisao:

Prvi hend je po meni call, jer iako ima AK/AQ opet smo tu favoriti sa sedmicama.

kak mozes znat da nema 88-AA ? nije tako jednostavno...ja na 45man ovo callam sa 77 ali neznam kak se ekipa ponasa na 9man..

00

Re: ciao bello

ak mozes znat da nema 88-AA ? nije tako jednostavno...ja na 45man ovo callam sa 77 ali neznam kak se ekipa ponasa na 9man..

pa ne bi keceve odigrao na ovaj nacin vjerovatno..
A da ima bolji pocket kao recimo 88/99..ok gg idemo dalje. fold ne vidim

00

Re: ciao bello

nego kako bi ti odigrao AA s 8BBa ? ili KK ili TT ?

00

Re: ciao bello

Odigrao bi i AA isto tako, velika je razlika da ima 8-11bb, onda da minbet ili 2,2bb bet. Ups, vec je mich odgovorio, k cool

Zadnji popravljao 11331133 (22-08-2012 13:24:58)

00

Re: ciao bello

Ok, da se ispravim 9bb u srednjoj fazi minbet, nisam vidio da je 75/150, a i mich je u pravu. Znaci sf 9bb++ minbet ostalo shove.

00

20

Re: ciao bello

Vozdra svima.Eto malo da se javim,imam brate milijon pitanja,ne znam od kud da krenem.
Opet ista priča kao i prošli put,zanemario sam radit na svojoj igri,jesam nešto malo,ali ne onoliko koliko sam očekivao.Slobodno vrijeme sam iskorištavao za igranje,uspio sam nešto odigrat ovaj tjedan(osim vikenda,nisam bio kod kuće).Eto od zadnjeg updejta odigra sam nekih 200 kom.
http://i47.tinypic.com/11s1ms0.png
Sad da vas pitan nešto,neki su već napisali o tome,a volio bih ćut još par mišljenja...
-Što prepručate početniku,da odigra što više turnira,ili manje turnira.Odnosno,kvalitet ili kvantitet?
-Zanima me ova crvena linija na grafu što ona označava,što znači kad se razlikuje od zelene?

Sad nešto malo o HUD.CroBill je već napisao o tome,još neki detalji su me zanimaju.
U svom hud koristim BTN raise first/SB raise first.Da li vi to koristite?
Također čita san na 2+2 forumu, o statsu  limp/fold?Tokom igre,pogotovo kad su visoki blindovi,određeni dio "donkova" limp pa kasnije folda na raise ili ship.Imate vi to u svojem hudu?

Još nešto.Ima SNG grupa na skypu,pa bi molio da me dodaju.Bio sam član te grupe,al sam sjeba nešto skype.
Toliko od mene zasad,nadan se da nisan dosadan.Zahvaljujem se svim na dosadašnjim odgovorima,eto...do slušanja  smile

00

Re: ciao bello

za sada dok igras microse mislim da je bolje da odigras manje turnira tj. da igras manje stolova ali kvalitetno jer ce ti winnings biti sigurno veci.. a kasnije na vecim limitima mozes solidno zaraditi da budes i BE ( fpp + steller )

crvena linije je EV linija..malo progooglaj o tome ako te zanima..uglavnom, za sada dobro runnas  wink

00