Tema: uzimanje add on-a

jel može netko objasnit kolki % treba bit "add on" increase s obzirom na naš stack da se iplati uzet

ili dal ima neki postotak ispod kojeg kad padne se više ne isplati

znam da ima više toga kaj utječe, al recimo ak igram s jednim BI od 10$ i ne mislim rebayat, i procuri me do 15k čipova, nema mi smisla onda dat 10$ za 1,5k čipova, pogotovo ak su blindovbi već 300/600

ja sam negdje čuo uglavnom da ak je manje od 10% da netreba uzet, al nisam siguran

00

2

Re: uzimanje add on-a

Kao što si rekao, ovisi o nekoliko faktora, tj. moraš izračunat svoje očekivanje prije i nakon re-buya.
Ako zanemarimo utjecaj skilla s obzirom na veličinu stacka, tj. činjenicu da bi, što veći stack imaš, trebao moć igrat bolji poker (abuseat manje stackove, itd.), te ne uzimanja ICM-a u obzir (pretpostavka da smo daleko od love - inače se kalkulacija dosta komplicira), onda tvoje očekivanje nakon uzimanja addona mora bit veće nego prije uzimanja addona.

Konkretno, isplati se uzeti addon ako je:
{[(Žt+Ža)/(Žuk+Ža))]*[(Cuk)/(Cbi+Cadd]} > {(Žt/Žuk)/(Cuk/Cbi)},

gdje je:
Žt - tvoj trenutni broj žetona
Ža - broj žetona dobiven addonom
Žuk - ukupni broj žetona u igri - svi igrači
Cbi - cijena dosadašnjeg buyina
Cadd - cijena addona
Cuk - prize pool - buyinovi svih dosadašnjih igrača (ili garantirani fond).

Ovo je ovak iz glave, pa može bit da sam nešto zanemario...

10

Re: uzimanje add on-a

dabac napisao:

Kao što si rekao, ovisi o nekoliko faktora, tj. moraš izračunat svoje očekivanje prije i nakon re-buya.
Ako zanemarimo utjecaj skilla s obzirom na veličinu stacka, tj. činjenicu da bi, što veći stack imaš, trebao moć igrat bolji poker (abuseat manje stackove, itd.), te ne uzimanja ICM-a u obzir (pretpostavka da smo daleko od love - inače se kalkulacija dosta komplicira), onda tvoje očekivanje nakon uzimanja addona mora bit veće nego prije uzimanja addona.

Konkretno, isplati se uzeti addon ako je:
{[(Žt+Ža)/(Žuk+Ža))]*[(Cuk)/(Cbi+Cadd]} > {(Žt/Žuk)/(Cuk/Cbi)},

gdje je:
Žt - tvoj trenutni broj žetona
Ža - broj žetona dobiven addonom
Žuk - ukupni broj žetona u igri - svi igrači
Cbi - cijena dosadašnjeg buyina
Cadd - cijena addona
Cuk - prize pool - buyinovi svih dosadašnjih igrača (ili garantirani fond).

Ovo je ovak iz glave, pa može bit da sam nešto zanemario...

a jesi ga zakompliciro ovo se ne stigne izračunat za vrijeme addon pauze smile... jel ima nešto jednostavnija neka računica?

00

Re: uzimanje add on-a

Ja na to gledam vrlo jednostavno. Pomnožim iznos add-ona sa 3 i ako imam toliko žetona ili manje, uzimam...

Npr. na add-on je 3k. ako na add-on pauzi imam 9k ili manje uzet ću ga

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: uzimanje add on-a

Svizac napisao:

Ja na to gledam vrlo jednostavno. Pomnožim iznos add-ona sa 3 i ako imam toliko žetona ili manje, uzimam...

Npr. na add-on je 3k. ako na add-on pauzi imam 9k ili manje uzet ću ga

to ti je bezveze, 10k ili 13k nije isto, ak ti je manji od 10% stack ti nesiplati bas ali ja ga uvjek uzmem ko ga jebe kad se donka nek se donka  big_smile

00

Re: uzimanje add on-a

pa ja sam mislio kao koliko povečanje nam donosi add on s obziroma na dosadašnji stack, a i kolka je njegova cijena s obzirom na dosad uloženo

ono ak sam rebayo recimo puno i add on je 1/5 ukupnog iznosa a donosi recimo increase od 30% u čipovima mislim da je izi odluka, dok opet ak sam BI-no jednom i cijena add ona je 100% dosadašnjeg BI a imam ogroman stack i povečanje je 10% onda mi to onak nekak nema smisla

@dabac , ti si ciljo na tak nekaj ak se ne varam, problem je kaj si jako zezno imo, ova desn strana nejednadžbe ti ide dalekoooo u minus kad dijeliš sa svim čipovima, tak da prema tome uzimamo uvijek

mislim nije problem to računat, u najgoru ruku staviš u excel sheet i imaš gotovo, sam da je ziher točno

00

7

Re: uzimanje add on-a

Mislim da nikad u zivotu nisam preskocio addon, osim slucajno. Za rebuy je vec druga prica, jer se nekad ne isplati uzimat rebuy.

00

8

Re: uzimanje add on-a

Nema kaj ić u minus kad ništa ne oduzimam. Probaj uvrstit neke realne brojke, pa vidi...

00

Re: uzimanje add on-a

Ne treba ni zanemariti i broj igrača koji su ostali u igri;na turnirima sa malim buy in-om, gdje imate par stotina igrača u igri, add on vam neće pretjerano puno značiti, ako hoće karta, onda će ići i bez toga. Na skupljim turnirim sa manjim brojem igrača, add on uvijek ima smisla, jedino ako ste u top 5 sa osjetnom razlikom u odnosu na igrače ispod vas, ali ako će to uvećati Vaš stack za nekih 20-25% ja ću ga uvijek uzeti

Zadnji popravljao wizzard505 (12-01-2013 14:45:50)

00