Tema: MoneyBookers i Poker Pro

Pozdrav ljudi,

Evo tek sam se prijavio na site samo kako bi čuo vaša iskustva. Evo za dva tjedna službeno ću postati poker pro pošto završavam faks. Razmišljao sam da odem kod poreznog savjetnika kako me naš Slavkec ne bi optužio za utaju poreza pa me zanima da li konkretno netko  nešto zna o relaciji porezna uprava i poker profesionalac. Pročitao sam mnogo starih postova  i svakakvih savjeta, ali mene iskreno zanimaju činjenice.

Drugo, pročitao sam mnogo o tome da je devizni bolji od žira za Monebookers, ja ne razumijem zašto. Iskreno tečaj $ u odnosu na kunu kod nas je lošiji nego vani. MB mi u prosjeku isplaćuje po 0,2-0,3 lipa više nego što dobijem u mjenačnici pa ne vidim zašto bi mi trebao devizni. Ne baratam eurima tako dok ne postanem Skrill VIP to me još i ne zanima. E sada jel mi može netko objasniti zašto je devizni tako popularan u odnosu na žiro, a koliko sam čitao nitko skoro nema posla s poreznom, ako isplaćuju iznose manje od one koje budu oporezivani. Tekući ne dolazi u obzir jer mogu dobiti samo Maestro karticu, a htio bi da mi kartica bude vezana za račun. Hvala

Pozdrav s Korza,

02

Re: MoneyBookers i Poker Pro

žiro se koristi za place i sve sto ti sjedne kontrolira porezna

inace, uskoro ulazimo u EU i moci ces dobit moneybookers mastercard pa isplacujes kak oces

Zadnji popravljao puki86 (14-05-2013 15:03:27)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: MoneyBookers i Poker Pro

Ja iskreno i dalje ne kužim. Dobili smo svi OIB kako bi porezna nadgledala sve račune, zar ne? S obzirom da su svi naši računi u bankama povezani OIB-om porezna ima pristup i ostalim računima ili sam ja nešto krivo shvatio. jer ovo ispada, da mi možemo milione vrtite preko deviznog, a porezna nikad neće znati. Jesam ja to dobro razumio?

Usput zašto bi se bedirao za poreznu, ako svi kažete da ne plaćam porez na poker?? Stvarno ne kužim sad

01

Re: MoneyBookers i Poker Pro

naravno da nemozes vrtit milijone jer ocito ima neka cifra nakon koje gledaju,a na ziro valjda gledaju svaku kunu bar sam ja tako shvatio

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

5

Re: MoneyBookers i Poker Pro

puki86 napisao:

naravno da nemozes vrtit milijone jer ocito ima neka cifra nakon koje gledaju,a na ziro valjda gledaju svaku kunu bar sam ja tako shvatio

+1

00

6

Re: MoneyBookers i Poker Pro

Porezna ima pristup žiro računu, tekućem nema

Banka je dužna provjerit veće transakcije na tekućem (mislim da je 105.000 kn granica), kao i više manjih značajnih transakcija, znači ako pošalješ 5 x 100.000 kn u par dana, provjerit će.
Ako si sumnjiv, poslat će poreznoj obavijest i porezna onda dalje ispituje porijeklo transakcija na tekućem računu.

E sad ako kažeš da je to od pokera, nemam pojma šta bi ti rekli i ide li porez na to.

btw kunski tekući na PBZ-u odnedavno ima Visa karticu, nije više Maestro, tako da i nju možeš povezat s MB-om

tl;dr nabavi devizni tekući u dolarima u PBZ-u big_smile

KOCKA!
00

7

Re: MoneyBookers i Poker Pro

šta ako npr. isplatiš s poker sobe s čekom, jel se na to plaća porez ili je isto sivo područje?

00

Re: MoneyBookers i Poker Pro

Ja ću ponoviti još jednom zašto ne koristim devizni. Ja imam već devizni, ali Moneybookers mi je isplatio u zadnjih nekoliko mjeseci bolje tečajeve neko da su ti iznosi legli na deviznom i onda da sam ih mjenjao ovdje u Hrvatskoj. Zadnji primjer je bio da sam stavio 3000$ na žiro kunski i to po tečaju 5.9xHRK = 1$, a na taj dan kod nas je bio tečaj 1$=5,67HRK. Što znači da bi na tu svotu da sam mjenjao u Hrvatskoj izgubio 750 HRK što je pošteni iznos. Zbog toga moje odbijanje deviznog. Nadam se da ću uskoro dobiti povoljan termin kod poreznog savjetnika pa se nadam da ću znati više.

00

9

Re: MoneyBookers i Poker Pro

onda poveži kunski tekući s Visa karticom i MB, nemoj koristit žiro

KOCKA!
00

10

Re: MoneyBookers i Poker Pro

Ja ne kuzim kak si isplačivao i u kojoj valuti ti je moneybookers i devizni. Nema mi smisla da dobiješ bolji tečaj, jer kad isplatiš na žiro, onda ti tvoja banka automatski promjeni $ u kune, a ne da ti moneybookers uplati kune po boljem tečaju.

00

Re: MoneyBookers i Poker Pro

roba59 napisao:

$ u kune, a ne da ti moneybookers uplati kune po boljem tečaju.

Imaš pravo. Sad sam pogledao izvadak na taj dan i dobio sam još jednu uplatu koju nisam očekivao . Sorry ljudi, malo sam očitao zabrijao s tim.  Moj bed tongue

Sad me još samo zanima što napraviti kad je u pitanju porezna. Na šalteru danas u banci žena mi je rekla samo da uplate u devizni račun se rjeđe kontroliraju te ta je to jedina razlika s obzirom da su svi računi tako i onako OIB-om vezani za poreznu. Što jednostavno znači ako isplaćujem na žiro prije ću završiti na razgovoru. E sad me zanima je li itko ikad bio na razgovoru na kod porezne i kako je općenito poker reguliran. Mislim je li u konačnici sve istina da nitko ništa ne pita i provjerava i dok se tako nastavlja bolje se niti ne javiti?

Zadnji popravljao HansTheGreat (14-05-2013 22:07:24)

00

Re: MoneyBookers i Poker Pro

1. Tekući račun služi za primitak neoporezivih prihoda tj. onih na koje je porez već plaćen te stoga za njih nije potrebno podnositi poreznu prijavu. Tu spadaju plaće, mirovine, stipendije itd.

2. Žiro račun služi za primitak sredstava koja podliježu plaćanju poreza tipa honorari.  Porezna ima direktan pristup žiro računu (danas zbog OIB-a stvari funkcioniraju prilično jednostavno za njih)

3. Devizni račun je istog tipa kao i tekući, ali namjenjen za stranu valutu. Od 1.7. će tekući račun ujedno postati i devizni i na njega ćete bez problema moći primati sva sredstva iz inozemstva.

A sad što se tiče plaćanja poreza na dobitke od pokera. :

Porez nisi dužan platiti ako je priređivač igara na sreću rezident neke druge države (Što je u slučaju online pokera apsolutno svaka poker kuća jer Hrvatska nema svoju tvrtku koja organizira igru online).

Porezna te neće dirati dokle god ne stavljaš lovu na žiro i dokle god ne premašiš neke iznose (ne znam točno koje). A jedino što ti možeš napravit je čuvati izvatke  sa poker kuće, moneybookersa, casina i od bilo kuda da se vidi tijek novca i da si ti taj novac zaradio vlastitom "srećom" a ne nekakvom krađom, malverzacijom, reketom ili bilo kojom drugom formom kriminala. Kažem srećom jer poker se u žargonu zakonodavca, banke i porezne uprave klasificira kao igra na sreću.

Nitko ti u Hrvatskoj ne smije i neće uzeti niti lipu od zarađene love na online pokeru ili u nekom casinu van granica RH. Naravno ako ćeš paziti na papire i redovno si svaki mjesec sve arhivirati. Znači kada god radiš isplatu npr. Stars->Moneybookers->Devizni moraš imat pisani dokaz da si povukao lovu sa starsa na moneybookers, zatim pisani dokaz da si povukao lovu sa moneybookersa na devizni (iako je ovo vidljivo poreznoj) ne bi bilo loše imati i pisani dokaz uplaza na moneybookers i stars.

Eto to će ti isto reć i porezni savjetnik iako ti ja garantiram da te nitko iz porezne neće dirat jer će te već prije zvati iz banke da dođeš potpisati pisanu izjavu o porijeklu novca na računu. Uglavnom ako mjesešno ne isplaćujep desetke tisuća eura na račun nitko neće ni znati da postojiš.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
50

Re: MoneyBookers i Poker Pro

Puno ti hvala na ovom odgovoru! Mislim da si sve odgovorio onako kako sam i htio čuti

00