Re: Bini i Knez traže kandidate

kako je ovo zavrsilo?? smile

ja bi flop gurnia pa neka svih 11 calla
71

Re: Bini i Knez traže kandidate

Znam samo sigurno da je jedan od igrača dogurao do high stakesa, al necu navoditi tko.

24

Re: Bini i Knez traže kandidate

Ne znam ljudi meni je ovo pretjerano. Iskreno imam i ja HU coacha-a(NL1k) i to po istom sistemu(coaching for profits) sa 2 puta tjedno maksimalno po 2 sata, ali zato tip mi uzima samo 20% od profita, RB i promocija skupa.
Ovo je po meni tako +EV za backere da je to strašno. Mislim iskreno, nisam nikad bio aktivan na hrvatskim forumima, ali ovo je jednostavno sick. Doslovno vi se obvezujete igrati u godini dana 420 000 ruku, a da recimo dobivate NL50 s WR od 10BB/100 što znači da će bez RB i promocije stake-ani tip je zaradio 21 000$ i od toga pola ide njima. U tih godinu dana 50 coachinga njima izađe satnica od 200$(10 500/50) za coaching NL50???????  I to sve bez RB, promocija ITD sad . Jednostavno imate puno dobrih trenera za te novce.  Ja ne kažem da se ovdje neće izroditi neki dobar HU igrač, ali to se moglo sve puno profitabilnije i lakše za onoga koji se okoristio time.

Ne znam već sam komentirao šta mislim da su kod nas ti stake-ovi jako, jako čudni i sumnjam da za veliku većinu njih vani bi itko tko pokazao interes, ali eto dok ide, ide. Vjerojatno sam i zato i nikad nisam video našeg čovjeka da traži stake na ne hrvatskim forumima. Možda meni prođe ovdje 50k ruku, Nl100, WR mi je 1BB i tražim 60/40 u svoju korist bez RB big_smile . Ako bi za to našao ljude onda bi to vjerojatno bilo žalosno.  Ali eto, puno toga u našoj državi prođe.

Ja nemam stvarno namjeru praviti se ovdje pametan već upozoriti na jako zabrinjavajuće stanje koje ovdje vlada. Sve što ovdje i navodim mogu i matematički obrazložiti kao što mogu i bilo koji stake pokazati je li profitabilan i u konačnici do koje razine. Na kraju nemojmo zaboraviti da nije svaki stake sa winning player-om, profitabilan stake za backera, pa čak ni da se radi o Phil Ivey-ju.

33

54

Re: Bini i Knez traže kandidate

HansTheGreat napisao:

Ja nemam stvarno namjeru praviti se ovdje pametan...


vidim da nemas roll

koga briga za tvoj deal s coachom, dal su ti poznati uvjeti ovog stejka/coachinga?  imas coacha na nl1k i jos igras nl50 i tu seres po temi ljudima koji su jedni od najboljih u hrvatskoj, kod njih dobijes live coaching, ko zna koliko sati tjedno coachanja al glavno da si se ti naso srat... taj koji je dosao na high stakes ce zaradit poslije tog stejka mozda 10x vise nego da je nastavio igrati ono sto je igrao prije.... pa ga ti pitaj  dal mu se isplatilo
sta bi ti, da te ljudi coachaju igraci koji crushaju mid/high stakese, dobijes od njih stake i da im dajes 30%??
tebi se vise isplati dati 20% za coaching nego njima 50% sa stake-om i coachingom(koji je ne sumnjam puno bolji nego od tvog coacha, prvenstveno zbog live coachanja i istog jezika) ponudi ti stake  i coaching sa boljim uvjetima i napravi nesto od ljudi pa onda seri

79

Re: Bini i Knez traže kandidate

Q8- napadaš čovjeka i govoriš mu da "sere" i to jako drsko.
Da nije napisao za svoj deal s coachem, onda bi mu vjerojatno napisao nešto tipa: "kenj, kenj, zašto nisi ti naveo neki bolji coaching ako si već tako pametan, kenj kenj".
Ajde probaj voditi civiliziranu raspravu.

Zadnji popravljao Rear_Admiral (12-06-2013 01:58:23)

Mu-mu mu mu mu mu mu!
122

Re: Bini i Knez traže kandidate

HansTheGreat napisao:

Ja ne kažem da se ovdje neće izroditi neki dobar HU igrač, ali to se moglo sve puno profitabilnije i lakše za onoga koji se okoristio time.

Prije nego me kreneš vrijeđati pročitaj točno što sam zapravo napisao. Očito kada kritiziraš poker face u nekom društvu, onda obično budeš popljuvan. Ipak mi nije to prvi put. Ali u nastavku, ću objasniti i obrazložiti zašto sam to rekao što sam rekao, pa bi zamolio bilo koga tko mi ima nešto za reći neka argumentira svoje razloge.

Prije svega nisam veliki poznavatelj naše pokeraške scene, ali drago mi je da postoje naši high stakes igrači. Iako moram napomenuti da je meni apsolutno svejedno je li coach Afrikanac, Pakistanac, Indijac, Srbin ili Hrvat. Mene samo zanimaju dvije stvari: iskustva drugih i cijena, kao i drugi uvjeti manje bitni, ali ipak značanji uvjeti. Uostalom vidio sam stake-ova(i sudjelovao) gdje je stakee bio slavni coach u nekoj ogromnoj zajednici(slično kao ovi), a da sam stake bio tako naklonjen njemu da za backere jedva takav stake bio malo profitabilan, ako uopće. Svi moramo biti svijesni da high stakes igrači su svijesni svoje važnosti i da će samim time sebi podrediti stake s obzirom da ime garantira interes, odnosno da će stake ili backer izvuči deblji kraj jer u konačnici nitko ništa ne radi đaba. Uostalom moj trentačni stakee je video producer(mid stakes SNG video producent) koje nekad bio u Collin Moshmann staking team-u(upravo slavni Collin), ali više ne traži stake od njega već se normalno javlja na forumima sa svoji zahtjevima.


E sada obrazloženje:
Znači uvjeti se isprva čine dobre i relativno standardni. Oni tebi daju pare, 50/50 + plus coaching. Rekli bi super. E sada, ima tu stvari koje jednostavno odmah upadaju u oko:
1. Relativno velik broj ruku koji se treba mjesečno odigrati(pogotovo ako niste navikli ili počinjete na HU) = pritisak
2. Rok trajanja = 1 godina (predugo)
3. Neodređen broj tjednih coachinga za uredno ispunjavanje stake obaveze što je jednostavno šlampavo jer sebi ne možete odrediti profitabilnost svog stake-a. A zašto je to šlampavo to će te doznati u nastavku.

Ali prije toga da objasnimo di je EV ovog stake-a. EV ovog stake je kao u slični stake-ovima ovog tipa je u coach-inzima radi toga odustajete od RB, promocija i slično. E sada za vas ne igra ulogu ako igrate NL50 ili Nl100 je li coach high stakes ili mid stakes crusher. Vjerovali ili ne reći će vam otprilike isto(napominjem otprilike) nek me neko pokuša razuvjeriti. Primjer s poker pro-a  bila bi vjerojatno da ako igraš NL50-Nl100 roba59 bio skoro jednako dobar coach kao i recimo slavni moremore. Možda čak i bolji s obzirom na razlike u limitima. Drugi faktor što ljudi griješe često je misleći, isto kao i kod staking-a da winning player = dobar stake odnosno winning player = dobar coach što je jako, jako daleko od istine. Ali onaj tko nije to okusio ne mogu mu zamjeriti da ne razumije.
E sada long term staking dealovi se olako shvaćaju a ovaj je definitivno ekstra long. Svi znamo da je glavna kategorija kod HU igrača satnica. E sada jer vi mislite da će Bini kao HU high stake pro  smanjiti svoju satnicu koju bi stekao igranjem kako bi trenirao druge ljude koji ne zna da li su toliko profitabilni? Naravno da neće,te će stoga kreirati sistem koji će njemu donijeti zaradu takva da bude u visini minimalno svoje satnice. OK, e sad dolazi lkjučno objašnjenje:

Ukoliko pristanetaš na to godinu dana i pošteni si igrač onda moraš shvatiti da više nemaš manevarskog prostora u tvojoj poker karijeri sljedećih godinu dana. Ti moraš konstantno ispunjavati tvoje obaveze da li bio sretan ti s tim ili ne. Da li se slagao s coachem ili ne, da li zadovoljan ili ne(taj problem sam imao ja da nisam bio zadovoljan sa takvim oblikom stake-a zbog coach-a) ti moraš to obaviti ako si pošten i održiš svoj dio dogovora. E sada isplate li se ti coach-inzi? Hm... ajmo da vidimo. Ahh, točno ne možemo računati vrijednost svakog sata jer ne znamo točan broj coaching-a koji ćemo dobiti, ali zato znam koliko bi  trebao raditi tako godinu dana, ma daj. Zbog toga šlampavo. Ali da vidimo primjer:

Recimo da  xy dečko igra NL100 i da je u tih 35 000 zaradio 5000$ sa RB i promocija. Po dogovoru on daje njima 2500$. E sada koliko je to sati coachinga dobio? 2 puta tjedno po 2 sata je nekakav česti prosjek kod ovakvih dealova što znači oko 18 sati mjesečno što znači da su dečki zaradili po coachin-a 2500/18 ~ 140$ po satu coachinga. E sad koliko bi bi koštao isti broj sati od od drugih mid stakes trenera koji ponavljam su sasvim dovoljni da te nauče crushat za taj limit. Evo ja znam trenera koji traži za NL50-Nl100 75$/h, 5h =325$ što znači da za 20h sati(2 sata više od njih) će vas koštati 1300$, a razlika nije tih 1200$ u samom coaching-u da imate svoj roll. naravno oni su i backeri pa je to naravno pa to spada uredu, ali ja želim samo prikazati problematiku ovog coachinga. Vi kao igrač nemate pravo na manevarski prostor i to GODINU DANA, a sam backer će vas relativno brzo isplatiti, auz sve to dobiti dobru satnicu za coaching, a vi nemate pravo ni A reći. Ja nemam ništa protiv takvog staking-a na kraći rok i pod točno definiranim uvjetima jer mislim da u konačnici može bit produktivan i dobar. Ali ako ne znaš te čeka točno onda se jednostavno mora staviti upitnik na njegovu profitablinost.A da vas vežu ugovorom onda bi mogli završiti u sranju ukoliko ne ispoštujete dogovor makar bili u nekom trenutku ne zadovoljni.

P.S. Ja sam tek nedavno počeo igrati malo HU, jako malo, ali dovoljno da vidim napredak u svojoj 6max igri. Kako god, staking nema veza sa limitima koje igraš kao i činjenica što sam naveo svog coacha i naš deal. Htio sam pokazati da ukoliko žliš ući u HU ne treba biti tako nešto odmah već možeš se raspitati tražiti itd. i u konačnici naći nešto što je za tebe profitbilno. I dali su bolji coacheve to ne znam jer ih nisam probao možda jesu možda nisu. Kao što reko dobar coach = winnig high stakes player. Meni osobno je coaching na Hrvatskom rađe mana nego, prednost, jebiga to sam ja.

P.S.2. Ponavljam ukoliko mi želi te nešto prigovoriti, molim vas da argumentirate zašto i da to po mogućnosti matematički dokažete, a ne tu primitivne fraze bacate. Ponavljam ja nemam ništa protiv nikog od njih i niti ih poznam, već samo ocjenjujem po svom mišljenju stake sam po sebi. Zato ne vidim razloga da me napadate zbog mog mišljenja. Zar nema pravo svatko reći šta misli.

62

Re: Bini i Knez traže kandidate

Hans, u vecini slucajeva bi bio u pravu, al u ovom odredjenom nisi.
Vezanje na godinu dana sluzi backerima da imaju priliku zaraditi.
Ljudi koji igraju NL1k - NL5k, pa cak i vise imaju hourly prevelik da bi coachali nekog na NL50 ili NL100, na kratkom periodu, jer nece zaraditi nista.
Uz to, kod njih dvojice, koliko mi je poznato, dobivalo se daleko vise od 2x2h tjedno coachinga.

10

Re: Bini i Knez traže kandidate

rounder1984 napisao:

Hans, u vecini slucajeva bi bio u pravu, al u ovom odredjenom nisi.
Vezanje na godinu dana sluzi backerima da imaju priliku zaraditi.
Ljudi koji igraju NL1k - NL5k, pa cak i vise imaju hourly prevelik da bi coachali nekog na NL50 ili NL100, na kratkom periodu, jer nece zaraditi nista.
Uz to, kod njih dvojice, koliko mi je poznato, dobivalo se daleko vise od 2x2h tjedno coachinga.

Upravo to sam i misli. To je problem kada su ti backeri high stakes igrači. Dečki imaju ogromne satnice i trebaju do dadako opravdati što i razumijem. Dečki rade svoj posao i sebi na pravili biznes u tome nema ništa loše. Ja sam želio samo prikazati da onaj koji se tu prijavio može proći i jeftinije.
Naravno ako dečki daju više od 2X2 sata onda naravno cijeli stake postaja  itekako isplativ, ali kada se radi o stvarima kojima koje bi trebale trajati godinu dana takve stvari se definiraju unaprijed.

40

Re: Bini i Knez traže kandidate

rounder1984 napisao:

Znam samo sigurno da je jedan od igrača dogurao do high stakesa, al necu navoditi tko.

od onih koji su izabrani nitko nije napravio neki prevelik pomak i relativno brzo su prekinuli suradnju sa svima, a taj koji je došao do midstakesa je naknadno  krenuo radit s Knezom...

10

Re: Bini i Knez traže kandidate

Bora tajter napisao:
rounder1984 napisao:

Znam samo sigurno da je jedan od igrača dogurao do high stakesa, al necu navoditi tko.

od onih koji su izabrani nitko nije napravio neki prevelik pomak i relativno brzo su prekinuli suradnju sa svima, a taj koji je došao do midstakesa je naknadno  krenuo radit s Knezom...

Pravo da ti kazem, nisam ni gledao ko je sve bio na listi koje su coachali, al sam znao za ovog kasnije sta je dosao, tako da sam na njega mislio.
Ok. mozda sam pretjerao sa stavljanjem NL1k u high stakes, al na NL2k nije presao samo zato sta je trebao uskoro zavrsiti sa stakeom, pa da ostane na istom limitu kad pocne igrati za sebe (ak se ne varam).

20

61

Re: Bini i Knez traže kandidate

HansTheGreat napisao:

Ja sam želio samo prikazati da onaj koji se tu prijavio može proći i jeftinije.
Naravno ako dečki daju više od 2X2 sata onda naravno cijeli stake postaja  itekako isplativ, ali kada se radi o stvarima kojima koje bi trebale trajati godinu dana takve stvari se definiraju unaprijed.

Disproporcija između hourlyja za sami coaching i ocekivanog hourlyja za staking+coaching obv proizlazi iz rizika koji staking ukljucuje, sto izmedju ostalog ukljucuje sansu da ce horse runnat lose, sansu da ce zajebat backera, sansu da ce htjet prekinut agreement itd. itd. Zato nema smisla usporedjivat jedno s drugim.. Staker mora moc zaradit dovoljno love na profitabilnim horsevima da bi nadoknadio i sve ove na kojima gubi lovu/value...

20

Re: Bini i Knez traže kandidate

imam pitanje jel se moze javiti jos za staking posto nemogu nikome poslat poruku pa ovde pisem igram 4 godine online poker pa ako mi neko moze odgovoriti ili javiti se u pm da mi kaze kome da se obratim i da vidi kake rezultate imam hvala izvinjavam se ako to tu nisam trebo napisat

00

63

Re: Bini i Knez traže kandidate

nazalost ne, ne stejkamo vise...

00

Re: Bini i Knez traže kandidate

knez jel se mozemo cuti u pm ako imas malo vremena

00