Tema: Uvjerite me drukcije

Znaci igram na full tiltu i tocno se osjeti kad ti namjeste da izgubis... U roku 5 minuta handovi
AK vs QQ ( obican flip preflop all in)
JJ vs 10 10 (flop 10 9 8 preflop all in)
AKs vs AQs vs 99 flop AK10 runner runner boja (preflop all in)
QQ vs AA flop QA2 zguramo se
A6s vs AKoff flop A64 zguram se river K
KQs vs K10 flop K45 turn 7 zguramo se river 10...
JAs vs 67s flop AA5 turn 8 zguramo se river 4...
-cca 10-12 buy inova u cca 5-7 minuta...
prilično sam siguran da sam sve ruke odigro kako treba...
-pregledavajući hand history našao sam još najmanje 10tak handova na kojima bi imao monster hand i gubio protiv jačeg...
sad neka neko meni objasni po kojoj statistici po kojim zakonima matematike je ovo moguće...

013

Re: Uvjerite me drukcije

po zakonima statistike i malog uzorka - ako ne znaš o čemu pričam onda igraj još mjesec-dva i ako si u minusu znači da nešt krivo radiš (ako odigraš dovoljan broj ruku) - poanta svega je da je na malom uzorku svašta moguće, no cilj je donositi ispravnu odluku kod svakog handa i ako to radiš u konačnici ćeš biti u plusu i neće te mučit muka zašto ja AK izgubio protiv AQ... to su baš dječje muke...

Zadnji popravljao iAcesHigh (26-06-2013 23:44:57)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
110

Re: Uvjerite me drukcije

+1

00

Re: Uvjerite me drukcije

iAcesHigh napisao:

po zakonima statistike i malog uzorka - ako ne znaš o čemu pričam onda igraj još mjesec-dva i ako si u minusu znači da nešt krivo radiš (ako odigraš dovoljan broj ruku) - poanta svega je da je na malom uzorku svašta moguće, no cilj je donositi ispravnu odluku kod svakog handa i ako to radiš u konačnici ćeš biti u plusu i neće te mučit muka zašto ja AK izgubio protiv AQ... to su baš dječje muke...

+1 istina od glave do pete

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

Re: Uvjerite me drukcije

Ovo je mali sample ali imam 300 tisuca handova odigrano... kako mogu bit u plusu kad od 10 flip coina ja dobijem 2-3, kad na 10 handova par vs manji rucni ja cca 6 gubim...

02

Re: Uvjerite me drukcije

Znači downswing šta je to? To je period u kojemu bilo šta odigrali vi gubite... kako je to moguće ako neka soba ima RNG??... po nekom zakonu "random" karata to je jednostavno nemoguće....  kad ne bi bilo tog dowswinga svi bi dobri igrači bili u plusu ne kažem da se natkupi ne bi dešavali ali dešavali bi se manje tipa na 10.000 flip coina bilo bi tipa 52/48% a ne 30/70 sto opet statisticki je nemoguce bez vise sile...

02

Re: Uvjerite me drukcije

preflop ALLIN= LUTRIJA, BINGO ITD
ostalo- shit hapens

00

Re: Uvjerite me drukcije

chingling napisao:

Znači downswing šta je to? To je period u kojemu bilo šta odigrali vi gubite... kako je to moguće ako neka soba ima RNG??... po nekom zakonu "random" karata to je jednostavno nemoguće....  kad ne bi bilo tog dowswinga svi bi dobri igrači bili u plusu ne kažem da se natkupi ne bi dešavali ali dešavali bi se manje tipa na 10.000 flip coina bilo bi tipa 52/48% a ne 30/70 sto opet statisticki je nemoguce bez vise sile...

da mi je vidit taj uzorak od 300k ruku di gubiš 70% flipova...

20

9

Re: Uvjerite me drukcije

+1

00

Re: Uvjerite me drukcije

ma desava se to i na party pokeru ..najgore mi je kad sam na turnu najjaci a na riveru ga pogodi karta ...i to ona koje su 2 u spilu jbga onda bi pojeo laptop zajedno sa stolom i tako se desi 3,4 puta zaredom ...onda citav dan muka probas vracat i evo nakon 5 sati igre zareda se meni par ruku dobitnih zaredom ... big_smile
primjer te 2 karte
ja 10J
on AA
flop 10102turn 7 i ja zavrtim sve i  mislim ja konjina neće platit al konjina plati i river naravno A
primjer 2
ja 33
on 10 2
flop 3 10 10
turn k river naravno 2  argrhhhh
zato ne misli da je to samo tamo sad

00

Re: Uvjerite me drukcije

taka igra

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
40

Re: Uvjerite me drukcije

Sve dok ne prihvatis cinjenicu da nisi dobar te da moras pocet radit na svojoj igri ces imat takav sklop u glavi da je sve namjesteno...

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
10

13

Re: Uvjerite me drukcije

Postaj EV graf pa cemo se svi skupa zgražat, i stvarno priznat da runnas ko smece zadnjih 300k ruku

when you feel like quitting think about why you started..
20

14

Re: Uvjerite me drukcije

nebi komentiral ali mi se ne sviđaju ovi odgovori (+ malo se popilo  tongue )

ovo kaj ste iskomentirali je naravno sve istina, ali  smile , malo je bzv kak non stop svi ponavljaju u ovakvim temama "varianca ovo , varinaca ono, bla bla" , prepisuje se i citira druge, stalno se isto piše, kaj smo svi čuli 1000 put, a dok je to sve zapravo samo u teoriji, tj. da gledamo da cemo odigrati bezbroj ruku, bezbroj istih situacija na istim limitima u istim uvijetima, kaj naravno nije istina

nisam ja prvi ni zadnji koji ce ovo rec, a također na onoj galfondovoj stranici je to neki pokerpro reko da su neki igrači jednostavno sretniji od drugih i to je jednostavno tak

evo baš se sjetim našeg Gorana Mandica i zadnjeg velikog turnira tj. one gadosti od handa i debelog sretnog prasca, recimo neko ce reč varianca, pa je , ali treba sad doc u tu poziciju neznam kolko puta da se to poravna i ja se nadam da oce, ali nisu svi te srece, a šta je najgore netko više nikad ne dođe , recimo neko ko ne radi volume,  ili još gore ako radi dogodi mu se dva ili više puta za redom isto....

kaj se tice izravnavanja variance da citiram jedan text s jedne poker stranice : karte ne pamte ishode , one neznaju da si ti imo 10 bad beatova/sessiona pa da je vrijeme da se to poravna, tvoja sreca za svaki sljedeči session je statistički očekivani prosječni ishod ništa drugo nego kao i inače

mislim da budemo jasni ja ovdje govorim o dijelu srece u pokeru ne o skillu, tj. o toj varianci i  da su neki ljudi sretniji od drugih, ima jednostavan primjer, recimo da odem u extreme, na taj način na koji svi komentiraju moglo bi se reci da cemo na long run svi dobit na lotu, dok je jasno da večina necemo nikad, a neki dobe ko onaj amer i 3 puta lol

@chingling , nemoj me krivo shvatit sve je ovo istina kaj su dečki rekli, ali stvar je u tome da se zamaraš s nečim na kaj nemožeš utjecat, nego kak su rekli gledat da iz svakog spota max izvučeš, ne se opustit dok curi pa igrat kak ti se da i kolko ti se da, vec se koncetrirat max , stealat max, razmišljat o svemu, tiltat minimalno (tj. ne tiltat), jer edge je sve manji i kad krene downswing i bad run i još ti nabiju rake ( pogotovo na manjim limitima) sve teže je to pokrit ak nisi dao max prije

@svi drugi  , kaj se tice rigganja, uvijek se sprda iz novih igrača, kao kaj igraš ak je rigged i sl. ali meni je još smješnije kak svi ponavljaju jedni za drugim naivno da je to nemoguce, lol

rigged može biti na više načina, segregacija player poola, essence raspodijela rake-a i vip bodova, sve je to jedan oblik, uglavnom javno se pokazuje motiv stranice za što duljim očuvanjem rollova rekreativnih igrača, a kaj se tice RNG-a, evo jedan zanimljiv članak sa stranice koja upravo to provjerava, i di Ipoker network nije prošo Bad beat test, dole na kraju ima par obrazloženja.....
http://www.ispokerrigged.com/is_ipoker_rigged.html

Chingling, na kraju ti se sve svede na ovo , probaj izvuč max iz onoga kaj imaš, a ne razmišljat o onome kaj si trebal ili mogel imat, plus još jedna stvar, kad god nekom pokažeš bad beat ili seriju istih pa makar ti skrackali i 100 put AA u jednom danu, koji god pokeraš to pogleda u sebi bu si mislil :
"Nisi ti još videl kaj je bad runn....."  big_smile

100

Re: Uvjerite me drukcije

Ako te baš zanima matematičko/statistička strana toga, nabavi si "Osnove statističke metode za nematematičare" Borisa Petza, imaš tamo objašnjenu matematiku vjerojatnosti. Ta se knjiga koristi na dosta studija kao osnovna literatura za statistiku pa je ima većina kopirnica u blizini faksova.

Pomaže dosta kada razumiješ matematiku iza svega toga, lakše ti je nositi se sa bad beatovima.

Zadnji popravljao Parangal (28-06-2013 09:33:26)

00

16

Re: Uvjerite me drukcije

Ja ne vjerujem većinu stvari napisanih u prvom postu. Kao prvo, mozak je vrlo selektivan po pitanju pamčenja stvari, a druga stvar je da ljudi vole preuveličavati da bi dobili više pažnje. Tako da dok ne vidim konkretne dokaze, mislim da ova tema ne zaslužuje previše pažnje.

21

Re: Uvjerite me drukcije

http://blog.pokerjunkie.com/online-poke … ng-the-rng
Ima jedan zanimljiv komentar tu (4. od dolje - najduži, Keizer je napisao). Kad sam malo proučavao to tijekom igre, ne čini mi se toliko daleko od istine...
Vjerujem da će svi odmah ustati u obranu PS-a, ali ja vjerujem da ima nešto u tome. Ako dosta ljudi provjeri teoriju, mogli bismo nešto i zaključiti možda.

10

Re: Uvjerite me drukcije

svaka cast ako si uspio procitati taj kilometarski post bez ijednog razmaka  hmm

01

Re: Uvjerite me drukcije

roba59 napisao:

Ja ne vjerujem većinu stvari napisanih u prvom postu. Kao prvo, mozak je vrlo selektivan po pitanju pamčenja stvari, a druga stvar je da ljudi vole preuveličavati da bi dobili više pažnje. Tako da dok ne vidim konkretne dokaze, mislim da ova tema ne zaslužuje previše pažnje.

Da, točno to.
Chingling, ako veliš da imaš uzorak od 300k stavi tu na forum pa da vidimo.

@ cgreen - naravno da su neki igrači sretniji od drugih jer nitko nema beskonačan sample, ali to u ekstremin slučajevima može biti da gube cca 52% flipova, a ne 70% kak je netko spomenul

00

Re: Uvjerite me drukcije

Manchinator napisao:

svaka cast ako si uspio procitati taj kilometarski post bez ijednog razmaka  hmm

Razmaka? Ja ne znam kaj ti gledaš, ali iza svake riječi je razmak, a ima tu i tamo i koji enter.  smile

10

Re: Uvjerite me drukcije

moj ukupni  graf pokazuje 750 k handova i 500$ iznad EVa  big_smile

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
10

Re: Uvjerite me drukcije

Parangal napisao:

Ako te baš zanima matematičko/statistička strana toga, nabavi si "Osnove statističke metode za nematematičare" Borisa Petza, imaš tamo objašnjenu matematiku vjerojatnosti. Ta se knjiga koristi na dosta studija kao osnovna literatura za statistiku pa je ima većina kopirnica u blizini faksova.

Boris Petz u istoimenoj knjizi govori da je poker igra gdje dominira sreća, a da na ruletu imaš točno 50/50.

23

Re: Uvjerite me drukcije

slahwooi napisao:
Parangal napisao:

Ako te baš zanima matematičko/statistička strana toga, nabavi si "Osnove statističke metode za nematematičare" Borisa Petza, imaš tamo objašnjenu matematiku vjerojatnosti. Ta se knjiga koristi na dosta studija kao osnovna literatura za statistiku pa je ima većina kopirnica u blizini faksova.

Boris Petz u istoimenoj knjizi govori da je poker igra gdje dominira sreća, a da na ruletu imaš točno 50/50.

00

Re: Uvjerite me drukcije

slahwooi napisao:

na ruletu imaš točno 50/50.

big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

00

25

Re: Uvjerite me drukcije

Zato su se svi i obogatili na ruletu...;)

00