Tema: Moneybookers MasterCard

Slučajno mi ostao Nexus 7 pojačan pa me probudio maloprije. Vidim email "Accept your own Skrill MasterCard now!" i kako sam mislio da je šala u pitanju prijavim se na MB i stvarno je dostupna za nas Hrvate  yikes Napokon!

I sad ono što mi se čini nevjerojatno - je li to značajno isplativije za isplate nego PBZ?!
Sudeći prema http://www.skrill.com/ads/mastercard/fees/ izgleda da je.
1.80€ po isplati je manje nego uobičajena isplata MB - PBZ, a foreign exchange je 2.49% tj. identično kao kod PBZ banke prilikom isplate na bankomatu ili poslovnici banke odnosno normalnog plaćanja u trgovinama itd.
Dobro, ovdje je limit 250€ (1862.50 HRK po trenutnom tečaju) na dan dok PBZ ima 5000 HRK dnevno no isto tako za plaćanje karticom je limit 1500 HRK veći nego kod PBZ VISE.

Zanemarimo li činjenicu da se 1.80€ plaća po svakoj isplati s bankomata što je 0.74% zaokruženog punoga iznosa od 1800 HRK tj. 241.61€, a uzmemo u prednost da je naš račun poreznoj upravi i drugu Liniću potpuno nevidljiv mislim kako je equity ovdje jako visok.
Dapače. jedina prednost koju vidim kod PBZ VISE je nedostatak tih 1.80€ kad smo isplatili veći iznos novca sa MB na PBZ pa možemo i više podići.

U stavku nisam uračunao ovo Transactions requiring currency conversion    2.49% + Skrill wholesale exchange rate jer podrazumijevam kako će kartica biti u istoj valuti kao glavni MB račun tako da igra samo tih 2.49% (0.09% povoljnije nego kod PBZ).

250€ po danu zvuči malo, čak i je, ali opet to je godišnje 657 tisuća kuna (88187.92€) ako isplaćujemo svaki dan zaokruženi iznos od 1800 HRK. Na taj iznos ćemo svakodnevnom isplatom izgubiti 657€ na kraju godine što bi dalo net profit 87530.92€ ili 7294.24€ mjesečno sa uračunatih 2.49% konverzije.
A to su samo isplate sa bankomata! Još imamo cijelih 1000€ dnevnoga limita za plaćanje u trgovinama, restoranima itd. za potencijalnih 365000€ godišnje ako svaki dan revno trošimo do punoga limita! Sad pričamo o ukupnom maksimalnom neto iznosu od 452520.92€ za ukupno potrošenih 657€ i još 10€ godišnje održavanje kartice. 37710.08€ mjesečno, čistih i nevidljivih od prije spomenute porezne uprave za koju sam poprilično siguran da bi im sirene počele zvoniti kada bi primjetili godišnji priljev novca sa MB na devizni račun u ovim iznosima koje sam tu stavio. Kako rade cirkus za 10 HRK radije ne bih privlačio pozornost na sebe neovisno o količini novaca.

Na kraju svega imamo anonimnost, sigurnost i konačan trošak od 0.147396500476% ili da ljepše zvuči profit od 99.8526035%.

Čini li se ovo samo meni nestvarno dobro ili je bolje da se okanim matematike dok sam pospan?

U računicu nisam uzeo očiti nedostatak 250€ dnevnog limita kada želimo kupiti novog Maserattija gotovinom smile pa ako netko ima uvid kako povećati taj limit na barem 500€ molim da podijeli informaciju jer nigdje nisam pronašao. Treba li biti VIP možda?

Ispričavam se na previše dugom postu.

LP

----------

Nadopuna posta

Pronašao sam kako povećati dnevne limite. https://www.skrill.com/vip/benefits/
Što smo veći VIP status to je veći dnevni limit za podizanje gotovine.
Konkretno za one kojima se ne da posjetiti link iznad:

Bronze Level: 250€
Silver Level: 500€
Gold Level: 2500€
Diamond Level: 2500€

Zadnji popravljao slahwooi (11-08-2013 14:02:52)

Re: Moneybookers MasterCard

Ja sam ju naručio već prije par dana.

Imam već netellerovu karticu. Ona ima limit od 1k$ dnevno, ali je fee za podizanje 6$ ili 4€ i foreign exchange je 2,95%.

250€ je smiješan limit i nadam se da će VIP-ovi imati veći.

slahwooi napisao:

U računicu nisam uzeo očiti nedostatak 250€ dnevnog limita kada želimo kupiti novog Maserattija gotovinom

Ak kupiš maserattija, pitat će te s porezne od kud ti lova, pa ćeš onda malo teže dokazati da si pošteno zaradio.

10

Re: Moneybookers MasterCard

Znam da Neteller ima prilično nepovoljne troškove ali ima i ova mogućnost za veće isplate - http://www.payoneer.com/PrepaidMC.aspx
Payoneer MasterCard dodamo na MB i sa MB isplatimo na Payoneer. To provjereno funkcionira za non-gaming novac sa MB ali moram još provjeriti kako ide sa novcima od pokera.


roba59 napisao:

Ja sam ju naručio već prije par dana.

250€ je smiješan limit i nadam se da će VIP-ovi imati veći.

Molim te da napišeš neku riječ o kartici i vlastitom iskustvu čim ti stigne. Naručio sam i ja još noćas dok sam pisao onaj post ali radi ljetovanja neću biti u mogućnosti doći do nje još barem 20 dana.


roba59 napisao:
slahwooi napisao:

U računicu nisam uzeo očiti nedostatak 250€ dnevnog limita kada želimo kupiti novog Maserattija gotovinom

Ak kupiš maserattija, pitat će te s porezne od kud ti lova, pa ćeš onda malo teže dokazati da si pošteno zaradio.

Haha, pa stavio sam ":)" iznad big_smile

Uredio sam prvi post sa informacijom o dnevnim limitima.

Re: Moneybookers MasterCard

Ja bih se malo nadoveazo na temu...

Što se tiče tog Mastera, na Skrillu piše da je moguće da lokalne banke uzmu još neku proviziju (kao što recimo na cjeniku PBZ-a ima "podizanje gotovine preko kartica drugih banaka" = min 100kn ili 0,5% transakcije - samo primjer).
Dakle postoji li to u slučaju Skrillovog Mastera ili ne?

Ako uzmemo u obzir da ja recimo nakon isplate vadim € i mijenjam ih u kn u nekoj od dosta povoljnijih mjenjačnica od same banke, stoji li tu i dalje činjenica da je isplativije dizati na bankomatu preko Mastera od isplate na devizni?

Hvala unaprijed smile

00

Re: Moneybookers MasterCard

Kartica stigla danas....što se tiče limita piše da su promjenjivi ovisno o account statusu.
Kad sam je dobio probao sam je aktivirati al ne ide....uneo sve podatke potrebne za aktivaciju al ne reagira...mislim da im je gužva pa zato...u svakom slučaju poslao mail suportu da vidim zašto na mogu aktivirati...javim šta kažu

Zadnji popravljao kalinjo11330066 (23-08-2013 13:17:35)

10

6

Re: Moneybookers MasterCard

kalinjo11330066 napisao:

Kad sam je dobio probao sam je aktivirati al ne ide....uneo sve podatke potrebne za aktivaciju al ne reagira...

i meni isto ovo...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Moneybookers MasterCard

aktivirana

00

Re: Moneybookers MasterCard

Takodjer uspjesno aktivirao

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

Re: Moneybookers MasterCard

Javite kolko skida... Da li ima nekih dodatnih troškova.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
10

10

Re: Moneybookers MasterCard

evo i ja sam ju uspio aktivirati...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Moneybookers MasterCard

Je li netko napravio isplatu na HR bankomatima sa Masterom?
Nema nikakvih iskustava a dosta vas je dobilo karticu...
Zanima me posebno u $ po kojem po kojem tečaju ste dobili kn sa UKLJUČENIM fx fee, pa ako je netko isplatio, molio bih taj info. Može i u € naravno, bilo kakav info je dobrodošao.
Hvala unaprijed!

00

12

Re: Moneybookers MasterCard

svejedno na kojem bankomatu dizemo ili neke banke imaju dodatne provizije?

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Moneybookers MasterCard

Probao na bankomatu raiffeisen i sada imao sam dvije opcije. Kao exchange currency tako nesto je pisalo i kao in your local currency.
Isao sam exchange jer mi se zurilo ali nisam 100% siguran sta mi se isplatilo. Uglavnom pisalo je da sam dobio 100kn po tecaju 7,27 sta je dosta lose iskreno....
Sta drugi kazu?
Mislim da se na bankomat ne isplati dizati vec samo trositi u trgovinama i sl. jer onda nema provizije i pretpostavljam da je exchange rate bolji....

00

14

Re: Moneybookers MasterCard

Pita te ako želiš da ti moneybookers promjeni po njihovom tečaju (lijevo) ili oni po svojem tečaju (desno).

Bolje je da ti moneybookers promjeni je uzimaju manju proviziju.

00

15

Re: Moneybookers MasterCard

ja sam digao na erste bankomatu (bio mi najbliži) testno 100kn da vidim dal radi i nakon šta su mi uzeli 1.80€ provizije za transakciju (ako sam dobro skužio da se toliko plaća provizija) dobio sam po 7.60 tečaju... neznam kak vi dobijete s tako malim...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Moneybookers MasterCard

kako to da u € koristite katricu, zar nije isplatljivije imat u $ pa onda samo jednom mjenjamo valutu iz $ u kn, ovak $ u €, pa € u kn?

20

Re: Moneybookers MasterCard

Jučer sam se vratio sa putovanja, aktivirao MasterCard i napokon je isprobao. Večera u restoranu = 266 HRK tj. $46.10. Imam karticu u USD pa je tečaj 5.77 što je prilično povoljnije od PBZ ViSA gdje je tečaj 5.62.
Odmah nakon večere sam podignuo gotovinu na bankomatu HYPO banke. 600 HRK, na listiću piše da je uzeo $104.20 što je tečaj 5.758.
Znači da već na isplatama od 600 HRK profitiram u odnosu na dizanje sa PBZ kartice čak i ako uračunam onih 1.80€ trošak isplate.

Danas sam u kineskom restoranu platio 376 HRK račun i putem Nexusa 7 (nemam smartphone hehe) pogledao koliko je skinulo na Skrill-u: $65.16 odnosno opet po tečaju 5.77.

Znači ukupna potrošnja, uključujući isplatu od 600 HRK bi bila 1242 HRK za što sam na Skrillu smanjio saldo za $215.46.
Istih $215.46 "provučenih" kroz PBZ devizni bi dalo 1210.88 HRK. 31.12 HRK manje tj. manjak od 2.50% u odnosu na Skrill iako je na Skrillu uračunato i skinuto 1.80€ za trošak isplate s bankomata!

Rezime: Skrill MasterCard FTW!

Re: Moneybookers MasterCard

Da li mi je bolje onda napraviti MB account u dolarima ili mi može ostati u Kn?

00

Re: Moneybookers MasterCard

Znači tečaj je znatno bolji od onog u bankama, pa čak i mjenjačnicama s najpovoljnijim tečajem u HR, a plaćamo i FX fee i tih 1.80€... dobro onda mjenjačnice zarađuju smile
Hvala na detaljima! E sad, netko je spomenuo 2 opcije na bankomatu (po kojem tečaju se želi isplatiti), a koja opcija je isplativija i kako se uopće zovu opcije?

Delta26, ne možeš si napravit account u $ ako već imaš u kn (nije dopušteno), osim ako postaneš Skrill VIP.

Zadnji popravljao milky007i (09-09-2013 22:48:12)

00

20

Re: Moneybookers MasterCard

MatanSpalatrin napisao:

kako to da u € koristite katricu, zar nije isplatljivije imat u $ pa onda samo jednom mjenjamo valutu iz $ u kn, ovak $ u €, pa € u kn?

meni je sve u eurima... na/sa pokerstars uplaćujem/isplaćujem eure i mb mi je u eurima pa tako i kartica od skrilla a i devizna u PBZ-u... ugl šta se tiće skrillovog mastera meni je super i isplati se, preporuka svima da uzmu...

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

21

Re: Moneybookers MasterCard

MatanSpalatrin napisao:

kako to da u € koristite katricu, zar nije isplatljivije imat u $ pa onda samo jednom mjenjamo valutu iz $ u kn, ovak $ u €, pa € u kn?

zašto bi se mijenjala 2 puta valuta strana da bi se došlo do domaće? prvi put za ovo čujem..
znam jedino da naše banke (bar pbz) mjenjaju sve preko kuna, pa ako hoćeš iz dolara eure moraš $-kn-€

01

22

Re: Moneybookers MasterCard

jucer na erste bankomatu tecaj je bio 5.43

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

23

Re: Moneybookers MasterCard

milac napisao:

jucer na erste bankomatu tecaj je bio 5.43

Si možda kliknuo da ti Erste da tečaj?

00

24

Re: Moneybookers MasterCard

bio sam u zurbi pa nisam dobro ni vidio, nisam nist kliknuo, samo mi se pokazalo kao da ce mi izbacit 100kn lijevo (po nepoznatom tecaju, to je mb valjda) i desno da ce mi zamijenit dolare po 5.43

platio sam maloprije neki racun pa napisem kasnije obracun kad bude prikazano u mb historyu

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

25

Re: Moneybookers MasterCard

nego za koliko vam je dosao pin?
dodje isto postom pretpostavljam?

00