Tema: Pozdrav pokerasi!

Pozdrav!

Ja sam Marin in Čakovca i iako vec duze vrijeme citam ovaj forum anonimno, tek sad sam se odlucio registrirati. Poker igram tek par mjeseci i trenutno mi cilj nije zaradivati na njemu, nego samo nauciti cim bolje igrati, a kasnije, ako bude dobro islo... smile Trenutno igram online, 6max i full ring NL HoldEm, vecinom u play money sobama i neke freerollove.

Pa odmah da iskoristim ovaj topic za par pitanja koja me muce..

1. Kao sto sam rekao, pratim ovaj i jos nekoliko stranih foruma vec jedno vrijeme, no kolicina dostupnih informacija je orgomna i za nekoga pocetnika je zapravo tesko naci put od kuda krenuti. O pokeru znam samo osnove - pravila, pozicije i sl., a htio bih poboljsati svoju igru. Skinuo sam neke knjige i video, no to je kao da sam poceo uciti derivaciju i logaritme u matematici, bez da znam rjesavati jednostavne razlomke big_smile Sve je puno razlicitih skracenica i pokerskog zargona, pa vise vremena provodim guglajuci to sve nego shavacanju same knjige. Dok se nakon guglanja vratim knjizi, uglavnom zaboravim sto sam uopce citao sad
Tako da, mozete li mi preporuciti neke knjige za pocetnika, s dobro objasnjenim osnovama, kako bih sistematski mogao uciti i napredovati? I dok upijem i primjenim te informacije, kako dalje? Koje knjige, video?

2. Sekcija s porgramima je dosta velika, ali koliko mi toga treba za pocetak? S vremenom, ako cu postati dobar, vjerojatno cu kupiti HM2, ali pretpostavljam da bi mi za pocetak bio dobar i Excel za nekakvu statistiku? Koje bi jos programe trebao instalirati? Nekakav HUD vec sad ili pricekati da postanem dobar u osnovama? Znam da svi ti programi imaju svoje teme na forumu, ali tesko mi je kao pocetniku razumijeti sto mi treba a sto ne, a programi i nisu bas tako jeftini da isprobavam.

3.Kao totalni pocetnik, na koju vrstu pokera bi bilo najbolje da se koncentriram? Trenutno me najvise privlace cash igre, ali da li je mozda bolje poceti s nekom drugom vrstom? Kad krenem ozbiljno s novcem igrati, 6max ili FR? NL ili s limitima?

Imam jos dosta pitanja, ali za to cu pretrazivati forumu i postavljati na odgovarajucim mjestima smile

Zahvaljujem na citanju i unaprijed na pomoci!!

20

Re: Pozdrav pokerasi!

Da ucim u potpunosti od pocetka i spreman sam uloziti velik trud, bazirao bi se na heads up holdem i omahu

00

3

Re: Pozdrav pokerasi!

Mislim da u samom pocetku mozes i googlat neke članke na netu, ono 1-2 stranice di su objasnjeni neki pojmovi i neke osnove (imas i na hrvatskom). Od kniga preporucio bi samo sto sam ja čitao ostale neznam jel, ali recimo odlicne knjige su Theory of NL holdem od Sklanskya, Easy game od Baluge a zadnje sam procitao No 6max BullShit od Gordona (ona knjiga o kojoj Hans prica), i recimo prve dvije su odlicne za shvacanje "zašto?" a ova zadnja ti kaze "kako" ajmo tako rec.

2. U samom pocetku ti niš ne treba, kasnije kad pocnes igrat ozbiljnije HEM ce ti bit neophodan (HUD ti je dio HEM-a)

3. Svaki format pokera ti se razlikuje, osnove igre su iste ali se varijeble mijenjaju, probaj pa vidi. (One knjige gore su ti za cash igru prvenstveno)


@rounder mislim da je u samom pocetku tesko ucit HU a i Omahu, dok se ne shvate neke osnovne stvari i stekne bar neko iskustvo na "normalnim" stolovima

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Pozdrav pokerasi!

Pozdrav iz Čakovca. smile

Tonac napisao:

@rounder mislim da je u samom pocetku tesko ucit HU a i Omahu, dok se ne shvate neke osnovne stvari i stekne bar neko iskustvo na "normalnim" stolovima

Da, a i za HU treba dosta velik roll za početak jer najmanji limit nl50.

00

Re: Pozdrav pokerasi!

Zahvaljujem na odgovorima smile

HU za sad ne bih igrao, kao početniku mi je malo previše stresan. Mozda se ne cini logicki, ali lakse mi je igrati protiv više protivnika nego jednog.

Zahvaljujem na preporukama knjiga, pokusat cu ih od nekud nabaviti pa krenuti. Procitao sam Hansovu temu, inspirirala me, skoro da odmah kupim tu knjigu i videe, ali ipak cu prvo poceti od lakseg gradiva smile

Jos jednom, zahvaljujem:)

00

Re: Pozdrav pokerasi!

tukica123 napisao:

HU za sad ne bih igrao, kao početniku mi je malo previše stresan. Mozda se ne cini logicki, ali lakse mi je igrati protiv više protivnika nego jednog.

u biti igras protiv uzeg rangea i zato ti je lakse igrat recimo full ring nego recimo 4 max jer ako je dodjete do flopa heads up rangevi ce biti generalno uzi osim ako ne igras protiv fisha i slicno

00

Re: Pozdrav pokerasi!

Oj, nema baš nešto puno pokeraša iz ČK-a. Sretno u poker vodama wink

Poslat ću ti skype name u PM pa se javi ako želiš..

Zadnji popravljao Rear_Admiral (22-06-2014 21:43:36)

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00