Tema: Projekt : Od 40$ pa do...

Pozdrav. Otvaram projekt kako u naslovu piše sa početnih 40$ pa šta bude. Razlog projekta je jer nemam šanse za neki coaching... pa se nadam da ću uz tuđe komentare i sa nekom objektivnom slikom poboljšati svoju igru. Ako ne uspijem odustajem od pokera. Nešto o meni... Igram bez tilta i nisam pročitao nikakve knjige ili pogledao neke videe, nažalost. Sve u svemu loš sam igrač,ali učim iznimno brzo. S obzirom da sam već krenuo i odigrao 3-4k handova neki dan stavit ću odmah graf od prvih par handova i video mog sessiona koji i nije savršen,ali bit je učiti na greškama. Plan mi je bio krenuti sa 3 buy-ina na nl5 pa prijeći na nl2 ako bi bilo potrebno. Do sljedećeg updatea...
Početni graf http://imagizer.imageshack.us/a/img537/6527/rxqE32.png 
Session https://www.youtube.com/watch?v=l0CVTxC2zlM

90

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Pozdrav!

Jel mozes reci samo koliko dugo igras vec poker?
Ja bi ti samo preporucio da ipak krenes sa NL2, ne zbog igre nego zbog bankroll managementa. 3 BI su ipak pre risky, dobiješ 1 natkup i izgubis malo veci pot i vec si u banani, a vjeruj i navikni se jer da, dogada se. wink
Sa ovom igrom ti nece bit problem igrati NL2 i kroz 2-3 dana uz solidnu satnicu ces se vratit na NL5 sa puno sigurnijim BR-om. Ako bas zelis igrati sa agresivnim BR (bankroll) igraj barem nekih 8-10BI ako igras 2 snap stola. wink

Sretno s projektom i GL na stolovima!

Zadnji popravljao Stormpay (15-11-2014 13:39:38)

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Igrao sam live prije par godina. Ništa značajno. Na netu igram zadnja 4 mjeseca, od toga mjesec dana 6max.
Definitivno mi je pre risky start pa se prebacujem na nl2.

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Sretno sa projektom, nešto slično je i moj čak i na istoj stranici

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Sretno i tebi. Nadam se da će ti pomoći moj projekt. Da vidiš gdje griješim ili šta radim dobro.

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Pozdrav svima. Kako sam prešao na nl2 promijenio sam mrežu koja je u eurima. Kratak osvrt na NL2. Trebalo mi je sat i pol da se priviknem i pronađem najoptimalniju strategiju s obzirom na način koji igram. Igrači su skroz pasivni, čak i kad imaju neku kartu i prate puno prije flopa tako da je na flopu često više igrača. Strategija mi je bila jednostavna kad sam imao dižem kad nemam bacam sa malim oprezom kod betanja na riveru. To je izgledalo otprilike ovako http://www.youtube.com/watch?v=Hjwafa3o … e=youtu.be .

Graf i overall za NL2
http://imagizer.imageshack.us/a/img661/6016/wjqPOG.png   

Sessions
http://imagizer.imageshack.us/a/img661/451/W2XmLj.jpg

Positions i graf total
http://imagizer.imageshack.us/a/img904/1899/RtgZNV.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img633/2633/7QEXnr.png

Bankroll 165.6 $. Prelazim na NL5.

50

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Pogledao sam ovaj prvi video (jedan dio) sto si gore okačio...ako hoces poslusaj me, jer svaki savjet je dobrodosao (nisam neki extra igrac, ali znam neke osnove)...vec sam ti jednom krenuo pisat, ali mi pukla konekcija i sve se obrisalo smile evo malo o videu:

- Vidio sam da otvaraš J7s čini mi se sa CO-a a snap foldao si 89s (pogledaj na forumu preflop range)...
- foldao si KQs sa BB-a na MP open, s bozirom da nemas HUD i informaciju koliko villan opena s te pozicije to MORAŠ callat.
20:20 nema potrebe da limpas A5o sa BTN-a (rejzaj 4BB ako je neko limpao prije tebe, ako ne onda samo standard rejz)
20:46 fold A5o sa BB-a , istina foldao ti je na reraise, ali dovešćeš se tako u dosta teze situacije i gubices lovu dugorocno
22:47 manje pocket parove callaj samo u mway potovima za set mining jer ces imat vecu sansu za naplatiti ih, ovako ako ne pogodis gotovo uvijek moras foldat
24:22 sto manje igraj OOP , opet se dovodis u teske situacije
27:11 aseve si mogao bolje odigrati IP

Smanji gap izmedju VPIP/PFR na nekih 19/17, ipak su microsi u pitanju. Iako je samo 15k handova, rezultati su ti jako dobri i uz ove korekcije beataćeš i NL5 sigurno. Nadam se da ce ti i neko od iskunijih igrača ukazati na pogreške, mozda i ispraviti moje što sam napisao.

GL na stolovima...pozz

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Puno hvala. Zapamtio sam sve šta si rekao i budem to ispravio.

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

lol  lol  lol

Ovo smijanje je pozitivno! Gledanje ovih statsa i grafa je kao da gledam sebe početkom godine! Još dan danas ne znam zašto ali NL2 sam imao skoro pa identične statse i dobivao iste rezultate. Međutim, čim dodes do NL10 (ovisi o siteu ajde) ili više moraš igru sve više prilagoditi. Jednostavno to više ne prolazi. Ali samo tako nastavi i sretno! big_smile

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

big_smile

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Muho91 napisao:

Smanji gap izmedju VPIP/PFR na nekih 19/17, ipak su microsi u pitanju. Iako je samo 15k handova, rezultati su ti jako dobri i uz ove korekcije beataćeš i NL5 sigurno. Nadam se da ce ti i neko od iskunijih igrača ukazati na pogreške, mozda i ispraviti moje što sam napisao.

Nisam gledao video,ali iz tvog komentara mi se cini da si mu dobre savjete dao.
Jedino mi je ovo sto sam iznad izdvojio zapelo za oko.
Nije dobro imati tako malu razliku odnosno ne callati dovoljno. To je jedan od najvecih leakova,na bilo kojem limitu jer cilj je callati profitabilno(imati veci EV od folda) sa sto vise handova.
Ako ti je profitabilno callati kao do sada onda nastavi tako i dalje,to mozes lako provjeriti u tracker alatima.

10

12

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Slobodno neka provjeri ...kuzim ja sta zelis reci, ali...PFR od recimo 16 za microse je ok , medjutim VPIP od 23 je previse za nekog ko je u fazi ucenja (u tu grupu spadam i ja), tako da je bolje da igra tight bar dok ne nauci malo vise o igri. Kasnije kad prodje kroz xy knjiga, videa, foruma  i dobije samopouzdanje, lako je proširiti range. Ako bude igrao NL5 ovako mozda moze biti winner, ali NL10 sigurno ne.

Ja sam jedno vrijeme igrao po No6maxBull. od Gordona i statsi su mi bili nesto tipa 26/22...to su vise statsi za nekog ko igra NL25 ili NL50 i ko vec poprilicno dobro poznaje Game theory. Cesto puta sam se dovodio u nezgodne spotove, igrao 3betane potove OOP i sl...to je nesto sto njemu u ovom trenutku ne treba.

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Vaši komentari mi pomažu. Do nedavno nisam znao šta VPIP znači, a sinoć sam ispravljao leakove. Zahvaljujem.
Kratak update za sinoć.... Zbog skromnog BR-a sam igrao na manje (4-6) stolova. Većinu večeri sam runao loše. To se nije odrazilo na mene i kako je vrijeme išlo igrao sam sve bolje. Na kraju sam prekinuo zbog umora. Graf.... http://imagizer.imageshack.us/a/img537/4994/79zB67.png

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Igraj kako si igrao dosad i osječao se ugodno. Mjenjaj 1-2 stvari, a ne cijelu igru odjednom. Izbaci limpanje. Ako je netko limpao iza tebe, "zanemari" ga i povecaj raise za 1b ako si mislio otvoriti taj odredeni hand ili ga rade foldaj.

Dalje, ja mislim da igranje sa VPIP-om ispod 19-20 i gapom manjim od negdje 3-3,5 je pretight u svakom pogledu. Ne kazem da moraš sada tako igrati jer češ se vjerojatno i pogubiti ako si zamisliš sad "ok svi tak igraju, sad moram ja TOČNO tak igrati"... Igraj kako igraš i po redu mjenjaj jedno po jedno kad shvatiš za svaku stvar zašto to radiš.

Ja sam jedno vrijeme igrao po No6maxBull. od Gordona i statsi su mi bili nesto tipa 26/22...to su vise statsi za nekog ko igra NL25 ili NL50 i ko vec poprilicno dobro poznaje Game theory. Cesto puta sam se dovodio u nezgodne spotove, igrao 3betane potove OOP i sl...to je nesto sto njemu u ovom trenutku ne treba.

Zvučat ću grubo mozda, ali imam osječaj da si krivo shvatio bit knjige. Gordonova knjiga je super za NL2-NL10 pa čak i 25-50 iako več tu nastaju problemi. Super je za manje limite jer je napisana sa bukvalnim rangevima i bukvalno opisanim što se u kojem spotu radi iliti u prijevodu ABC poker. Znači, knjiga je napravljena baš za nekoga tko NE ZNA teoriju.
Siguran sam da se ili prestrašiš nekada betati ili callati jer sam i ja to radio i "krivio knjigu".  big_smile Knjiga je napisana +EV. Ako ne vjeruješ, pogledaj projekt od HansTheGreat ispočetka pa vidi njegove rezultate igranja po knjizi smile
Govorim ti to iz iskustva jer ja nisam imao problema sa knjigom dok se nisam susreo sa NL10 gdje su me tijekom "summer promocije" na Party pa ajmo reći papali za doručak ili kako bi jedan frend rekao: "Grickali me ko malog mišeka"  lol  lol  lol  u prijevodu, grickali me polako ali sigurno haha


GL na stolovima, pozdrav!

20

15

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

@ storm

Jbg drug, ti imas svoje misljenje, ja svoje...on neka proba oba nacina : tight (ne previse) ili loose (takodjer ne previse). Pa neka vidi sta mu vise odgovara...samo za loose cu mu trebat dosta vise znanja od one Gordonove knjige (koja je ipak vodič - ne knjiga). Pregledao sam Hansov projekt x puta, ali Hans je 1/1 000 000 + imao je svog coacha od početka (The Borg ne). Nemoj me pogrešno shvatiti i misliti da sam ja protiv tog vodiča ili Gekka, samo mislim da je ono za malo naprednije igrače, a ne za početnike. Ovi su te papali jer nisi imao znanje koje imas recimo sad + radio si open range po vodiču, pa su te ljudi 3betali ili ti flatali iz kasnijih pozicija, pa si često igrao OOP.

Uglavnom @ The Borg , samo uči, uči, uči !!! bolje ti je igrat recimo 3h , učit 1,5 ili 2h (mislim zavisi koliko imas vremena)...ostalo ce sve polako doci...

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

@ Stormpay   Ako se ne varam bio si mi danas na 3 stola. Ludilo   big_smile 

@ Muho91  Vremena imam previše, ima puno toga na netu, ali od kud krenut učit, šta točno itd... neznam pa mi se za sad dok me ide na ovim mikrolimitima učenje temelji samo na iskustvu.

00

17

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

smile vidi jbg dok ide, ide. Kad stane javi mi se na pm pa cu ti poslati vodic od Gordona (oko 20 stranica ima, ništa preopširno) i imam onu od Blackraina79 (500+ stranica znaci detaljno sve objašnjeno + na blogu imas jakoooo puno toga)  + videa sto gledam preko youtube-a (preflop igra, steal blindova, odbrana blindova, igranje 3betanih potova IP i OOP itd itd). Uglavnom sve provjereno, nećeš nista pogresno nauciti smile

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Super. Kad zapnem se javim. Hvala.

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Evo jedan hand o kome sam razmišljao nakon šta sam ga odigrao. Neznam da li sam imao sreće na turnu, da li je možda bolje da sam samo callao flop ili fold na flopu...  http://weaktight.com/r7165879

01

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

preflop mozes i minraise, on ako misli callat ce te callat. Flop, why so big? 60% would do the job as well. Ne shvacam niti tvoj 3bet na flopu, dal imas neki read na njemu? On tu cesto ima KT, QT, AT ili cak pp kao 77-88-99 sa kojima je odlucil da ne moze callati pot size iako nakon calla njegovog poprilicno sam siguran da ima T i to vjerojatno neki slabiji kao QT,JT etc. Srece na turnu si imao samo zato jer se on preplasio A ili da vec imas set. smile

10

21

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Nemoj se ljutiti...al postflop si odigrao kriminalno...ni jedan tvoj play mi nije jasan...

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Naravno da se ne ljutim. Da sam mislio kako sam odigrao dobro ne bi ni stavio taj hand. Moja razmišljanja su sljedeća. Preflop igra mi se zasniva da čim brže reagiram i ne gubim vrijeme. Nemam chart po kojem se držim, nekad igram tight nekad loose. Informacije o igračima kupim sa betanjem. Nemam hem jer sam siromašan, ali nabavit ću ga prvom prilikom. CB na flopu mi je bio pot size jer sam ga se htio riješit u slučaju da nema ništa. Nakon šta mi je napravio mini rejz bio sam uvjeren da nema desetku,ali i da ju je imao, moguće je  da će je bacit ako mu je kicker slabiji, s obzirom da sam rejzao 3bb prije flopa može nakon mog 3beta na flopu pretpostavit da mi je hand jači. Kako mi nije 3 betao prije flopa nema ni overpair,a da je bio jak išao bi mi all in na flopu. Dakle moj zaključak je da je bio na drawu.  wink

Zadnji popravljao The Borg (20-11-2014 17:54:34)

00

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Krivi ti je zakljucak smile

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

u slucaju da nema nista, betas pola pota jer bude taki tak foldal sve kaj nije pogodil wink a s obzirom da nemamo statse na njemu, poprilicno sam siguran da ti je foldal T, a ako je na drawu pa ti si jaci od njega, ne moras divljati jer ces cesto naletit na top par i tuci se po glavi poslije smile

Zadnji popravljao Stormpay (20-11-2014 18:49:01)

10

Re: Projekt : Od 40$ pa do...

Sad znam da sam imao sreće sa tim asom na turnu.  big_smile

00