Tema: banka trazi ispis skrill transakcija

Dolazim iz BiH.

Isplate sam uvijek radio na devizni racun preko Skrilla ( nemamo mogucnost skrill kartice ovde ) i niko nikad me nista nije pitao.

Zadnja 4 mjeseca skidam na Hipo Alpe Adria banku i isplatio sam oko 40K dolara i prije par dana mi sluzbenica na salteru kaze da moram ici na informativni razgovor sa seficom.

Tamo mi rece kako oni imaju praksu da poblize upoznaju klijente koji rade velike transakcije i pitala me po kom osnovu primam pare iz inostranstva...

Rekao sam da mi pare salje skrill ( jedva da je znala sta je to ) i da je porijeklo novca od igara na srecu ( znam da su mnogi igraci iz Srbije i Hrvatske vec godinama morali zaokruzivati izjave u banci po primitku novca da je osnov od igara na srecu ).

Pitala me jos i kako idu uplate isl, te sam objasnio da uplate nikad nisam ni imao i da skrill ima svaku transakciju od kad postoji evidentiranu i da se lako moze vidjeti odakle novac dolazi.

Nisam morao nista potpisivati niti zaokruzivati i ponudila mi je neku orocenu stednju nevezano za ovo isl.

Razgovor se zavrsio tako sto je rekla da ce poslati izvjestaj o ovome ( valjda u Banja Luku posto je ovo bila njihova poslovnica ) te da ce me kontaktirati ako bude jos nesto trebalo.


Danas me zvala i trazila da joj dostavim ispis svih transakcija sa skrilla.


Na moje pitanje zasto odgovorila je da joj je to trazila kolegica iz Banja Luke kojoj je poslala izvjestaj i da joj je to potrebno da zakljuci slucaj.




Posto nisam cuo za slucaj da je banka trazila ovako nesto od bilo koga i da li uopste ima prava da trazi danas sam pitao jednog poznatog forumasa koji zna sve i svasta i on mi je odgovorio da ovo nema veze sa zakonom o kockanju isl vec da najvjerovatnije sumnjaju kako perem pare i da bi trebao poslati sve sto mi zatraze jer bi u protivnom mogli obavjestiti policiju pa da onda oni istrazuju, tako da sam to i ucinio.

Zanima me vase misljenje o svemu ovome te da li je neko imao slicnih iskustava ( moze i PM ako nece ovde )

Ty...

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

2

Re: banka trazi ispis skrill transakcija

BiH je 28.05.2014. donijela zakon o sprecavanju pranja novca, zato te prije nisu nista iz banke pitali, a sad moraju.
Pogledaj eu direktivu 2005/60/EC, chapter 2.

00

Re: banka trazi ispis skrill transakcija

Bio sam u utorak u banci i sefica mi je rekla da su joj odgovorili da je sve u redu, da je provjera bila zato sto sam rekao da je toliki novac od igara na srecu i da jos nisu imali takav slucaj u praksi i da su posumnjali da je bilo neko pranje novca u pitanju ( i da su po zakonu obavezni da djeluju tako jer je prosle godine u Bosni donesen zakon o sprecavanju pranja novca i finasiranja terorizma ) ali da su screnshotovi sa skrilla gdje se vidi da mi je 98 posto profita doslo od Cassave ( 888 poker ) dovoljan dokaz.

Pitao sam je jel oni to sad prijavljuju poreskoj i da li postoji mogucnost da mi udare porez po nekom osnovu iako ne postoji zakon koji definise ovakvu situaciju kod nas, tj. da stave porez na dobit, dohodak ili tako nesto...

Odgovorila je otprilike da ovo kako sam ja dobio novac da nema teoretske sanse da se okarakterise kao dohodak ili nesto tako jer sam te pare zaradio na Gibraltaru, te da nema osnova po kome ce naplatiti porez ali da ce se vjerovatno u narednih godinu ili dve donijeti zakon koji ce se odnositi na ovakve situacije i da ce tada biti obaveza placanja poreza.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10