Tema: Nivea blog

U dogovoru s robom vraćam se bloganju, ovdje, gdje je sve počelo davnih dana. Nemam se sa čime pohvalit, i dalje je borba, potovi su manji nego ikad, zatilta se brže nego prije, ali srce se još uvijek nada i želi uspjet.

U zadnje vrijeme puno zujim, a malo meda. Mislim da je bila greška maknut se sa foruma (općenito svih online) i skype grupa, dok si stalno okružen ljudima nešto te uvijek tjera, osjećaš nekakvu odgovornost, ili inat, ili već neki drugi motiv koji te tjera. Uvijek sam mislio da se može sam sve, ali nije tako (i po iskustvima drugih)

Zato pozivam sve da se ponovo aktiviraju... Znam da je došlo vrijeme kad se ne dijele informacije i kad se i najmanji edge pokušava sakrit za sebe, ali ne gledamo tu širu i dublju sliku gdje se otvaraju edgevi tamo gdje smo mislili da ih nema. I krenut ću od sebe, a ovo je prvi korak. Preko pokerproa sam upoznao dosta stvarno super ljudi s kojima sam doživio nezaboravne trenutke i to je veća vrijednost od svog novca.


Što se mene privatno tiče i dalje igram nogomet, sad sam u Samoboru (3. liga), treniram jednu kategoriju u lokalnom klubu i ostalo vrijeme ode na poker ili druženje s ljudima ili dodatni trening. Probat ću opet stavljat  ciljeve te se držat tog, nekako kad objavim javno se trudim više odradit zadano nego kad si napišem negdje.

Otprilike pokušavam igrat 40h tjedno, ali to mi baš i ne uspijeva, a trenutno igram na betkings. Trudim se čitat nešto 30min dnevno, trenutno učim za ispit Teoriju treninga za uefa B licencu, ali inače čitam neke knjige o psihi ili produktivnosti ili autobiografije nekih zanimljivih ljudi. Zadnje sam stao negdje na pola knjige "Power of now" od Echkart Tolla koja mi je odlična.

Eto, sretno svima, nadam se da ćemo oživjet ovo mjesto, možemo i neku skypu grupu napravit (nick: thezemo) i ajmo napredovat smile

60

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Znam da je došlo vrijeme kad se ne dijele informacije i kad se i najmanji edge pokušava sakrit za sebe, ali ne gledamo tu širu i dublju sliku gdje se otvaraju edgevi tamo gdje smo mislili da ih nema.

Ovo bi možda vrijedilo za internacionalne forume gdje do informacije mogu doći svi.
Na regionalnoj sceni mislim da je dobro djeliti informacije zbog više stvari: satisfakcije da si nekome pomogao, nekad ćeš i ti nešto novo naučiti i na kraju: da im uzmemo što više. Vjerojatno ima još dobrih razloga ali ih se sada ne mogu sjetiti.

U zadnje vrijeme se počelo Twitchati tako da to vrijeme ne dijeljenja informacija i nije baš u potpunosti. Dvije strane tog razmiljšanja su. 

Druga stvar je što mislim da novi igrači premalo pitaju. Večina bi htjeli neku knjigu ili seriju videa koji bi ih naučili sve što naravno neide. Trebali bi pitati više konkretnih pitanja.

Ja ću se potruditi stavljati više materijala pa ćemo vidjeti kak će to ići. Vidjet ćemo da li je večina naših foruma zamrla zbog toga što bolji igrači ne pišu ili zbog toga što oni slabiji ne postavljaju dovoljno pitanja. I nadam se da će se sve na bolje promjeniti.

00

3

Re: Nivea blog

roba59 napisao:

Druga stvar je što mislim da novi igrači premalo pitaju. Večina bi htjeli neku knjigu ili seriju videa koji bi ih naučili sve što naravno neide. Trebali bi pitati više konkretnih pitanja.

Za sebe mogu reć da jednostavno neznam puno šta da pitam, koje bi bile stvari koje će mi pomoć, a vjerujem da će više pomoć neka osoba s kojom možeš pričat, ili se tu dopisivat dok knjigu ipak nemožeš ništa pitat big_smile

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: Nivea blog

Sretno!
U vezi twitcha slazem se sa ovim razmisljanjem http://forumserver.twoplustwo.com/29/ne … n-1524327/

00

Re: Nivea blog

Kenny napisao:
roba59 napisao:

Druga stvar je što mislim da novi igrači premalo pitaju. Večina bi htjeli neku knjigu ili seriju videa koji bi ih naučili sve što naravno neide. Trebali bi pitati više konkretnih pitanja.

Za sebe mogu reć da jednostavno neznam puno šta da pitam, koje bi bile stvari koje će mi pomoć, a vjerujem da će više pomoć neka osoba s kojom možeš pričat, ili se tu dopisivat dok knjigu ipak nemožeš ništa pitat big_smile

Možeš to što si htio knjigu pitat pitati ovdje nas wink.

Edit:
i ovo obavezno pročitaj: http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=3912

00

Re: Nivea blog

Andre_787 napisao:

Sretno!
U vezi twitcha slazem se sa ovim razmisljanjem http://forumserver.twoplustwo.com/29/ne … n-1524327/

Slažem se da twitch nikako nije dobar za nas, samo za poker sajtove da više zarade. Ali sam i mišljenja da, ako si daš dovoljno truda beatat ćeš poker. Možda će biti teže napredovati, ali to ne znači da će poker izumrijeti.

00

7

Re: Nivea blog

roba59 napisao:
Kenny napisao:
roba59 napisao:

Druga stvar je što mislim da novi igrači premalo pitaju. Večina bi htjeli neku knjigu ili seriju videa koji bi ih naučili sve što naravno neide. Trebali bi pitati više konkretnih pitanja.

Za sebe mogu reć da jednostavno neznam puno šta da pitam, koje bi bile stvari koje će mi pomoć, a vjerujem da će više pomoć neka osoba s kojom možeš pričat, ili se tu dopisivat dok knjigu ipak nemožeš ništa pitat big_smile

Možeš to što si htio knjigu pitat pitati ovdje nas wink.

Edit:
i ovo obavezno pročitaj: http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=3912

Pročito sam još prije ovaj tekst, ali se upravo bilo dobro podsjetit toga. Mogu reć da sam valjda na neki sličan način danas uspio imat odličan dan na pokeru, a i par sati solidne igre sinoć, bio sam malo proširio sam malo range, nisam igro na gluposti, ali ako vidim da protivnik igra tight, povećo bi broj handova iz pozicija sa takvim handovima, protiv onih koje procjenim da igraju mal broj handova suzio sam range s kojim sam igrao. Isto tako sam se usudio 3betat poslje flopa sa slabijim parovima, ili nekad ako ni nemam ništa, ako procjenim da ću dobit tog protivnika, čisto zbog neke znatiželje da malo eksperimentiram sa igrom da vidim jel mogu i drugačije od ovoga do sada

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: Nivea blog

Kako sam jučer ponovno pročitao onaj pokemon post, to me natjeralo na razmišljanje. Prije bih uvijek rekao da je prednost moje igre bilo exploitanje igrača, pisanje notesa i adjustanje. Stara grindcore škola.
Ipak, uvijek sam se nakon nekoliko loših dana odlučio dodavat stolove i fokusirat se na RB, to je sigurnije itd. Kakav mental game leak. U masstablanju nimalo ne uživam. Pojavom fast stolova i mojom željom da beatam te igre stvari su se i pogoršale, jer vjerujem da mi je prosječno vrijeme svih preflop odluka 1-1.5 sekunda. Užas! A kako se zaneseš sa tim preflop, većinom to ostane i postflop, te rezultira sa puno grešaka, što opet rezultira sa tiltom ("mistake tilt") i tako se nastavlja...

Pročitao sam nedavno blog na 2p2 gdje čovjek igra mid-high stakes i igra 2, max. 3 stola "kad je dobra akcija". Meni očito treba duže vrijeme za promislit i donest dobru odluku, pogotovo u poker svijetu gdje se za jako malo stvari zna da je 100% tak.

Druga stvar je što ja stvarno ne mogu radit stvari koje me ne vesele, odradit ću ih ako baš moram, ali to će bit loše. Ono što me veseli je dobro odigran hand, dobar herocall na riveru, fold na riveru koji je inače std call ali si uvjeren da si loš i kasnije si to i potvrdiš na nekom drugom handu, točno znat kaj protivnik ima i napravit superthin vbet sa 2nd parom ili ob shipat jer znaš da blufcatcha kad su missani drawowi...  Ali to sve ne mogu napravit kad igram puno stolova, zato idemo probat do kraja mjeseca smanjit. Čak ne mora bit ni da se volume smanji, možda ćemo imat više volje za grind, igrat više sati i ispadne isto hands, ali puno više A-igre.

Shodno tome:

Ciljevi do kraja mjeseca:
[ ]  75h grind
[ ]  16h rad na igri (session review na kraju dana, postanje handova na forum...)
[ ]  pre i post session routine
[ ]  max. 4 stola



Ciljevi za 15.4.:
[ ]  6h grind
[ ]  1h rad na igri
[ ]  pre i post session routine
[ ]  max. 4 stola

00

Re: Nivea blog

ajmo zemooooooo
gl

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Nivea blog

gl Zemo!

00

Re: Nivea blog

roba59 napisao:
Andre_787 napisao:

Sretno!
U vezi twitcha slazem se sa ovim razmisljanjem http://forumserver.twoplustwo.com/29/ne … n-1524327/

Slažem se da twitch nikako nije dobar za nas, samo za poker sajtove da više zarade. Ali sam i mišljenja da, ako si daš dovoljno truda beatat ćeš poker. Možda će biti teže napredovati, ali to ne znači da će poker izumrijeti.

Nebi se bas slozio da je stremanje pokera na twitchu nije dobro za poker zajednicu. Defenitivno nece donijeti novi poker boom, ali takodjer mislim i da vecina ljudi koji dolaze gledati razne streamere ne dolaze zato da nauce nesto o igri nego da se prvenstveno zabave i vide dali ce se shipati neki veliki score. E sada moguce da ce netko nesto i nauciti i postati reg, ali mislim da ce puno vise biti onih koji ce reci odoh i ja uplatiti 20 ili 50$ i probati postati profesionalac, a s priblizno nula znanja mislim da je to priljev svjezeg novca za regove. Tako da uzevsi sve u obzir, mislim da ima vise pozitivnih stvari nego negativnih i nadam se da cemo uskoro imati i nekoga iz hrvatske tko ce se odluciti na taj korak i postati streamer (mozda i ja jednoga dana i buducnosti).
Drago mi je da si opet pokrenuo svoj blog, kao i to sto je jos novih ljudi odlucilo pokrenuti projekte ovdje na forumu, nadam se da ce to ponovno oziviti ovo mjesto. Pa eto sretno tebi i svim ostalima u njihovim projektima smile

Zadnji popravljao Chainvkci (15-04-2015 13:04:21)

00

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Zato pozivam sve da se ponovo aktiviraju... Znam da je došlo vrijeme kad se ne dijele informacije i kad se i najmanji edge pokušava sakrit za sebe, ali ne gledamo tu širu i dublju sliku gdje se otvaraju edgevi tamo gdje smo mislili da ih nema. I krenut ću od sebe, a ovo je prvi korak. Preko pokerproa sam upoznao dosta stvarno super ljudi s kojima sam doživio nezaboravne trenutke i to je veća vrijednost od svog novca.

Krenuo sam čitat mental game of poker kako bi ispravio neke svoje greške (prvenstveno mislim na prebrzo donošenje odluka, posebno kad treba stisnut gumb CALL smile), i spominje se velika greška većine igrača koja mi ima puno smisla.. većina razmišlja o učenju "novih" stvari, edgevima, unapređenju igre, a ne ispravljaju svoje weaknesse koji su bitniji!

Sretno tebi i svim ostalima!

Zadnji popravljao AlphaScorpii (15-04-2015 17:01:43)

00

Re: Nivea blog

... i kada je gotovo,za mene znaj,TEK TAD JE POCELO...

Nema predaje.Jako je lepo videti da neko ne odustaje i ne odustaje po ko zna koji put.
Posao jeste takav,cista borba.Samim tim sto nemamo uslove kao tamo neki nemci,holandjani,.. koji mogu iz malog dzepa staviti roll od 5K na neki sajt i odvojiti jos 2K za neki lux coaching i tako zapoceti svoju ,,karijeru,, . Iz tog razloga ja vise cenim ljude koji su ovako kao vecina nas krenuli iz blata i ko zna koliko truda ulozili da bi uspeli.

Zelim ti svu srecu i brz napredak!

Moram se samo osvrnuti na Robinu izjavu vezanu za razlog zamiranja foruma.APSOLUTNO MISLIM DA JE TO JER NOVI LJUDI NE PITAJU!
I ako se neki i nadje da pita,to je samo bazicno postavljanje nekog handa i kao ,,STA JE OVDE NAJBOLJI LINE?,, .Dok ce vec u sledecoj sesiji imati isti taj hand i nece se setiti da primeni ono sto je receno.Mislim da se treba pricati dosta sire,opsirnije o odredjenim temama.Kao kada se Uskebasi onomad raspisao o squeezeu na neednutsu (mnogi su to citali). Kako se niko nije setio da postavi takvo pitanje?Zamisli da takav odgovor dobijas na sve sto te zanima!Pa svi bi napredovali munjevito.Samo isto tako razumem i ljude koji ne zele tako siroko da objasnjavaju,iz razloga sto su i oni to svoje znanje nekome debelo platili.Mozda se nece naci jedan covek koji ce tako opsirno odgovoriti,ali ce biti nas 5 koji cemo imati sta da kazemo i to ce biti 100x vrednije nego analiza nekog malo tezeg handa.

U sustini,treba se probuditi svest kod ljudi da smeju pitati BILO STA,da nista nije glupo ili smesno.Svi smo mi nekada bili fishevi pocetnici i postavljali pitanja da li valja limpovati AA utg. smile

Jos jednom,GL Nivea!
poz do sledeceg kuckanja

10

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

dobar herocall na riveru, fold na riveru koji je inače std call ali si uvjeren da si loš i kasnije si to i potvrdiš na nekom drugom handu

budimo realni  big_smile

GL!

10

15

Re: Nivea blog

+1 Japanese88
Točno na to sam i mislio. Pa šta i ako bude pitanje glupo ili smiješno (iako vele da nema glupog pitanja, samo odgovor može biti glup) ili te netko na random uvrijedi, sve je to dio trnovitog puta prema napretku. I ne samo to, svi te znamo samo po nicku ovdje, nije da sutra nećeš moći izaći na ulicu od sramote ili nečeg.

@Chainvkci
Neznam kakva populacija gleda te streamove, ali ja opčenito imam dojam da su gameri zagriženi ljudi koji ak se uhvate pokera brzo će ga početi beatati. Naravno, neće svaki gamer tako, ali ako recimo na 100 ljudi koji uplate 50$, 5-10 njih počne zaozbiljno igrati, uzet će više love nego što je ovih 90 ljudi uplatilo.

00

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Ciljevi za 15.4.:
[ ]  6h grind 
[x]  1h rad na igri (stavio par handova na forum i prošao handove nakon sessiona)
[x]  pre i post session routine
[x]  max. 4 stola

Odradio malo više od 2h, bio sam spriječen zbog neki real life stvari, a navečer nisam imao interneta, a i rodila se kćer šogoru od djevojku pa sam do 3h bio tamo. Ali nadoknadit ću to.

Izgubio 2 stacka na flip preflop, par manjih greškica.

Igrao sam session od 2h u komadu i iako sam igrao 3-4 stola zadnjih 30-45min mi totalno padne koncentracija. Mislim da moram napravit bar 3-5min stanku na polovici. Danas ću probat session od 90min sa takvom malom stankom na 45min.


Ciljevi za 16.4.:
[ ] 6h grind
[ ] 1h rada na igri
[ ]  pre i post session routine
[ ]  max. 4 stola

Ukupno ovaj mjesec: 2 / 75h  (pace 4.75h)

Jedan pwn vs rega:
https://www.weaktight.com/h/54ca7080a52511942b8e7a6e
- betsize i snap river bet mi govore da je super polariziran na riveru

00

Re: Nivea blog

Ciljevi za 16.4.:
[x ] 6h grind
[x ] 1h rada na igri
[x ]  pre i post session routine
[x ]  max. 4 stola

Jučer sam imao samo 1 trening pa je sve odrađeno u visokom ritmu. Igrajući 4 stola pratim stalno akciju i zapisujem sve što se događa te se osjećam jako ugodno za stolovima i znam uvijek kaj se događa (kaj nije bio slučaj kad igram više stolova, zaboravljam kaj se dogodilo do turna ili rivera). Mislim da rezultati nisu neki, ali mali sample. Iako je 6h igre, imam samo oko 1k hands, ali ne brine me jer igram dobar poker.

Pokerpro grupa je dobila još jednog člana koji uništava nl50, tako da je izvanredno mjesto za naučit nešto, a i forum izgleda super jer gdje na svijetu vam nl10 hand iskomentiraju 3 nl200 winning rega!?!? Vjerujte, nema nigdje. Zato sad nitko nema ispriku ako ne napreduje, a hvala dečkima na trudu.

Ciljevi za 17.4.:
[ ] 5h grind
[ ] 1h rada na igri
[ ]  pre i post session routine
[ ]  max. 4 stola

Ukupno ovaj mjesec: 8 / 75h  (pace 9.5h)

10

Re: Nivea blog

Hvala pukiju, andru, galetu, japancu i kikiju na podršci!  big_smile  heart  heart  heart

Zadnji popravljao niveaformen (17-04-2015 08:49:47)

00

19

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

[ ] 1h rada na igri
[ ]  pre i post session routine
[ ]  max. 4 stola

Ukupno ovaj mjesec: 8 / 75h  (pace 9.5h)

Jel 1h rada na igri analiziranje u HEMu tvoje igre kako si igro i šta bi bilo pre i post sesion routine?

Ako je analiza u HEMu jel proučavaš handove za koje nisi siguran da si najbolje odigrao, pisanje u notes određene handove kako je protivnik odigro, ili nešto treće?

GL

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: Nivea blog

Presession routine odem na http://pokerwarmup.com/ i prođem prije igre.
Post session imam excel tablicu u kojem imam:
- datum, session, vrijeme, ocjena tehničke igre, ocjena mental igre, ocjena vrijeme za razmišljanje, ocjena varijanca, ocjena presession routine i zapažanja.
Trudim se to redovito prolazit, pogotovo postsession, ovaj warmup prođem prije 1. sessiona, a onda prije ostalih sessiona pogledam nekih hand iz HEM-a.

Analiza HEM-a imam označene 4 skupine:
- for review (tu označim handove za koje nisam siguran jesam dobro odigrao i želim ih proučiti kasnije)
- take a note (ovo sam prije koristio ako bi igrao više stolova i ne stignem uzet note)
- hero call (ovo sam nedavno dodao jer mislim da mi je to leak u igri)
- pwn (handovi za braganje smile )

20

21

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Presession routine odem na http://pokerwarmup.com/ i prođem prije igre.

Nisam znao za ovu stranicu. Čini mi se super. Pogledat ću je kasnije. thnx

00

Re: Nivea blog

Da hvala za to. Inace mi je presession rutina bila proc kroz neki video 15 minuta kao da ja igram, dakle pauzirat prije svakog handa i kako bi ja odigrao i ako coach odigrao drugacije zasto i zapisat u evernote neki note o tome i znao sam 3-4 minute mindful meditacije i to mi je prije puno pomoglo da u session krenem fokusiran i bez ometanja iako zadnje vrijeme ne prakticiram i trebao bi opet pocet.

00

Re: Nivea blog

Koja je shema s tim warmupom? cliffs?

00

24

Re: Nivea blog

Morat ću pogledat taj pokerwarmup.com

Jel Ovo u Excelu radiš po svo osjećaju kako je odigrano?
Jel može objašnjenje za hero call? leak jel bi to bile slabosti u igri? a i pwn i braganje su mi isto totalno nepoznate rječi

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Ciljevi za 17.4.:
[ ] 5h grind (3h)
[x] 1h rada na igri
[ ]  pre i post session routine
[x]  max. 4 stola

Odspavao sam 6h, odradio ujutro trening, imao nešto posla oko kuće i nakon ručka sjeo za stolove. Počeo sam osjećati umor, jednostavno uopće nisam mogao pratit kaj se događa, pa sam otišao leć. Odspavao 1.5h, odmah na trening i kasnije uz nekoliko prekida zbog nekih obaveza uspio odradit samo 3h.

Svaki put kad ne odspavam 8h ili ako ne odspavam dobro, osjećam se umorno i to se odrazi na poker. Ne pijem kavu, ne koristim nikakve druge proizvode (iako sam isprobao dosta toga), pijem min. 2l vode dnevno i svejedno se osjećam umorno, nema veze koliko slab/jak trening bio. Prije sam znao forsirat grind, ali mi se počnu oči sklapat, glava mi klone i jednostavno shvatim da nema smisla, a naravno rezultati su nikakvi u takvim sessionima.

Ima netko kakve preporuke?

Danas je utakmica pa onda se trudim više kretat i manje sjedit ispred računala, a poslije utakmice većinom sam strgan pa ne palim poker...

Ciljevi za 18.4.:
[ ] 2h grind
[ ] 1h rad na igri
[ ]  pre i post session routine
[ ]  max. 4 stola

Ukupno ovaj mjesec: 11 / 75h  (pace 14.25h)

10