Tema: AA u 3betanom, 3way

https://www.weaktight.com/h/553596f7a525112e52054f05

LittleDrug(230 handova): 12% open s UTG, fold to 3bet 82%
stashere (1,5k handova): fold to 3bet 62%, call 3bet 26%, 4bet 12%

Kako odigrati turn, plan? I ako bi možda drugačije odigrali flop.

00

Re: AA u 3betanom, 3way

Nakon kaj je vidio flop tu se više ništa ne može.

Izbrisan ovaj dio posta jer je spoiler jer je vidio akciju do kraja.

00

Re: AA u 3betanom, 3way

Ne razumijem ovu prvu rečenicu. (ak se odnosi na to što si vidio cijeli hand do kraja nemoj odgovarat)

Ova druga rečenica je obrisana jer se odnosi na ono što nisi trebao vidjeti. Turn je i glavni razlog što sam postao hand.

00

4

Re: AA u 3betanom, 3way

UTG je jako tight, vjerojatno s tim statsima ne 4beta sa AK na UTG tako da mu je range nekih TT-QQ, AK, AQ, KQs. Znaci flop nakon naseg cbeta i calla od BBa on nastavlja samo sa AK i KQ. Mozda ovaj malo i prosiri preflop calling range jer je BB cold callao, ali ne prosiri ga toliko da u rangeu ima handove koji drukcije utjecu na ishod ovog handa (npr. ove low setove ili KJ)... A i mi imamo nut FD blockera tako da FDova ne bi smio imati osim KsQs.

BB je cold callao 3bet pa ga stavljamo na slican range kao i ovog tight UTGa (99-JJ, AQ, mozda i AK, KQ i slowplayane AA - isto nemamo stat kolko cold 4beta). On flop calla sa AA, AK, KQ i od ovih parova recimo calla JJ, TT (to tak i tak folda na turnu, pa je nebitno) a folda 99.

Znaci igramo protiv dva jako slicna rangea protiv kojih smo veliki favoriti tako da ja tu idem na tri streeta valuea. Znaci bet 1/2 turn i ne foldam na shove jer sve handove koje sam nabrojao oni mogu shoveati na turnu, a nas beataju jedino JJ, protiv KsQs smo 70/30 i splitamo s tim jedinm kombom slowplayanih AA.

00

Re: AA u 3betanom, 3way

Mislim da UTG ako opena 44/55 na UTG (što je upitno s obzirom na statse), calla i 3bet s tim... (ima apsolutnu poziciju, ima super oddse, a govorim i iz iskustva jer igram rush..). Al ajmo uzet u obzir da ne opena jer vidim da su svi na stolu regovi (ovog ne znam: tshnoSnow).
BB sigurno ima u rangeu AK i QQ, a vjerojatno i KK (isto vrijedi i za UTG-a).. rijetko tko će to cold 4betat nakon što smo 3betali UTG-a koji otvara 12% (+ima relativnu poziciju).

Ja bi vjerojatno b/f ~25$. Mislim da AK nikad nebu zgurali, FD-a nema puno jer imamo blockera (ali imaju dost EQ vs nas pošto ima par+FD ili SD+FD), a mislim da će jače made handove gurat. Znači po meni se bojimo KK kojeg mogu imat obojca i KJs kojeg može imat UTG.

Problem je što ako UTG opena 44/55, stvari se dost kompliciraju... provjerio sam i baš je na tih ~12% granica.. ili opena te niske PP ili sjutane AX-eve. Ja ću uvijek prije otvorit AX sjutani, al ne znam kako je s drugima hmm (uz pretpostavku da otvara sve sjutane broadwaye)

Zadnji popravljao AlphaScorpii (21-04-2015 12:24:39)

00

Re: AA u 3betanom, 3way

X - daje prednost da skužiš gdje se nalaziš u ruci i shodno tome ukoliko BB B, a ovaj C ili push ti bacaš. Mislim da BB većinu puta ima nešto u spotu u kojem mu je cappan range i pitanje je li se našao TT pretvoriti u bleff na ovom boardu protiv 2 ljudi
B/F i 100% XF na R(blokiraš nFD)
To su moje dve opcije, ali ne znam koja mi više sviđa, morao bi ih malo bolje znati, ali mislim da sa straightforward B/F nemožeš baš puno pogriješiti.

00

7

Re: AA u 3betanom, 3way

In game nisam siguran što bi napravio. Ovako, kada sam usporedio rangeve u equilabu, ako UTG ima u rangeu 55/44 onda bi trebao biti c/f (imamo 25%), a ako nema 55/44 onda b/f (imamo 50%). Ako cold caller ne folda JJ na naš cbet onda je situacija još gora po nas.

Flop igram isto.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: AA u 3betanom, 3way

Sad možete vidjeti kako se odigrao cijeli hand.

Zeznuo sam hand jer sam zanemario činjenicu da ja imam A spade, što ima vrlo velik utjecaj na jačinu njihovih range-va pošto onda skoro da ne mogu imati drawove.

Chekirao sam turn iz 2 razloga. Jer ću tako vidjeti ak sam slabiji bez da uložim išta (ako BB beta i UTG rejza) i jer mislim da BB najčešće ima AK kojeg će betati pa mu mogu shipati, i ako UTG calla s drawom (a callat će pošto su deep i u poziciji je) mogu shipati i maximalno mu naplatiti te drawove.

Pošto sam zanemario taj moj A spade, mislio sam da ima puno više drawova nego setova.

00