Tema: NL200/ c/r u 3betanom

Utg opener reg 25/20, open utg 18, fold na 3bet s utg 54, 4 bet range skoro 3 posto sa utg-a.

Folda se skoro 50 posto na 5bet kad je 4betao s Utg-a pa mi je posve ok da 3bet/shoveam, osim toga imam fisha na btn-u koji ce precesto callati kad sam i ja, pa sam tako u sredini, callao bi cesce da je fish u BB-u.

Postflop - fold na cbet OOP u 3betanim 36 posto, turn 57 i river 86

Rejza cbet u 3betanim 5 posto i kad je dobio 3bet foldao se jednom od 3 puta ( inace ovde uvijek gledam i tendencije u single raiseanom potovima gdje to radi dosta vise, 11 IP i 13 posto rejza OOP cbet i kad dobije 3bet folda se 70 onda 60 posto sto znaci da nije dobro balansiran i da to precesto radi s nekim airom )

Za 3 betane ne znam, premalo je infoa a i rejz cbeta mu je mnogo manji kao sto vidite.

Kad dobije call nastavlja turn samo 55 posto sto znaci da se mnogo gasi na turnu.

Koja je ovde opcija koja vam se najvise svidja?

Tj. nas play u nekoliko mogucih scenarija i razrada do kraja, tipa ako callamo flop koje turnove callate, koje foldate, sta radite ako checkira blank turn jel betate i s kojim sizeom itd itd.


https://www.weaktight.com/h/55270b16a5251150188b5488

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

2

Re: NL200/ c/r u 3betanom

Ja bi callao flop jer on predstavlja malo toga. Po ovome sto si napisao s obzirom na kolko 3beta u single raised potovima u odnosu na 3betane (12 naprama 5) bi ja rekao da on tu uvijek ima FD. To kazem jer sam tako i ja igrao do nedavno i imao slicne statse (3bet u single raised potu oko 14 jer imam i semiblefove i value, a u 3betanom sam setove i dvopare callao a raiseao samo nFDove pa mi je bio puno manji 3bet, oko 6, ali zato nisam imao value handa nego samo taj semiblef - to se vidlo i u mom postu od prije neki dan).

Ako slowplaya AA (sto ne bi trebao) isto nema smisla da ga raisea na flopu, a od value handova moze imati jos 99 (3 komboa), 6 ne bi trebao imati u nikojem slucaju. Rekao si da je reg pa pretpostavljam da ne raisea ni TT, JJ, QQ koji bi mu trebali biti u rangeu.

Znaci turn onda callam sve osim trefa. Ako chekira ja xbackam (ovo je mozda greska, iako ako ga stavljamo na nFD onda nam je bolje da mu ostavimo te losije A u rangeu, a protection od FDa tak i tak nemamo, jer sumnjam da nFD onda x/C na turnu, prije opet ide na x/R ).

River onda opet callam sve osim trefa.

Pretpostavljam da je moje opet puno rupa, pa i ja cekam misljenje drugih

Zadnji popravljao Sheed (20-06-2015 18:36:11)

00

3

Re: NL200/ c/r u 3betanom

Koji ti je cbetting range ovdje s tim sizingom i zašto se odlučuješ na taj sizing u ovom spotu? Što želimo postići?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL200/ c/r u 3betanom

gmiko napisao:

Koji ti je cbetting range ovdje s tim sizingom i zašto se odlučuješ na taj sizing u ovom spotu? Što želimo postići?

Ovako cbetam ciijeli range na ovakvim flopovima s ovim sizeingom, mozemo igrati sire rangeve na taj nacin, moj range je na ovakvom flopu jaci od protivnikovog i svakako mu isfoldavam dosta aira i sa ovim sizeingom i sa vecim?

Koliko da betam, 75 posto pota?

I sa ovim flop sizeinzima stekovi stanu do rivera, hoce li neko ovde recimo da folda tipa KQ isl na 50+ posto pota a na 33 nece?

Kako cemo dalje to odigrati ako je takav slucaj?

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

5

Re: NL200/ c/r u 3betanom

Nisam rekao da je loše, pitao sam zašto.

Naravno da je pretpostavka da cijeli range ovako cbetaš, zanima me koji je to range u ovom spotu.

Tako cbetaš uvijek u 3b potu kad imaš range advantage?

Znači na turnu i riveru betaš oko 70% pota?

Ne kužim ovo pitanje za 75% pota, zašto bi toliko betao?

O kojim air handovima pričamo u UTG 3b v MP situaciji? Koji range mu daješ da calla?

Zadnji popravljao gmiko (20-06-2015 23:12:36)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL200/ c/r u 3betanom

gmiko napisao:

Tako cbetaš uvijek u 3b potu kad imaš range advantage?

Znači na turnu i riveru betaš oko 70% pota?

Ne kužim ovo pitanje za 75% pota, zašto bi toliko betao?

O kojim air handovima pričamo u UTG 3b v MP situaciji? Koji range mu daješ da calla?


Prva dva pitanja odgovor je da.

Trece za 75 posto sam bubnuo bezveze, kao sto sam mogao reci i 95 posto.

Cetvrto, ok tu i nema nekih air handova ali ovde precesto dobijamo call od slabijeg , od AJ i AQ  koje dosta protivnika nece betat na riveru kad turn prodje check/check, a od tog rangea cemo mnogo lakse dobit taj jedan street na flopu nego na turnu, barem ja tako razmisljam.

Ti ovde pokusavas reci da cbet vs ok rega uopste nije dobra opcija na flopu?

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

7

Re: NL200/ c/r u 3betanom

Uskebasi napisao:
gmiko napisao:

Tako cbetaš uvijek u 3b potu kad imaš range advantage?

Znači na turnu i riveru betaš oko 70% pota?

Ne kužim ovo pitanje za 75% pota, zašto bi toliko betao?

O kojim air handovima pričamo u UTG 3b v MP situaciji? Koji range mu daješ da calla?


Prva dva pitanja odgovor je da.

Trece za 75 posto sam bubnuo bezveze, kao sto sam mogao reci i 95 posto.

Cetvrto, ok tu i nema nekih air handova ali ovde precesto dobijamo call od slabijeg , od AJ i AQ  koje dosta protivnika nece betat na riveru kad turn prodje check/check, a od tog rangea cemo mnogo lakse dobit taj jedan street na flopu nego na turnu, barem ja tako razmisljam.

Ti ovde pokusavas reci da cbet vs ok rega uopste nije dobra opcija na flopu?

Nista sakriveno ne pokusavam reci. smile Samo postavljam pitanja. Ima dosta kontradiktornih misljenja u ovom spotu pa mi je zanimljiv. Necu pretpostavljat puno dok ne nadjem vremena pa provjerim u CREVu. Mozda je ovaj pristup s 1/3 sajzingom bolji od standardnog cca 55%, samo trenutno jos ne razumijem zasto. GTORB solucija bi takodjer bila zanimljiva.

Ne kuzim jedino ovo sto kazes da to radis za value bet. Gotovo nitko nece u UTGvMP situaciji check callat AJ i AQ na flopu bez FD-a. Gotovo nikad nisu ahead i imaju strasne reverse implied oddse. A uz to, značilo bi da imaju fold na cbet gotovo 0%. I mislim da ce tip igraca koji floata s tim OOP blefat to na riveru. Mislio sam da ti je plan 3barrel da ga maknes s TT type handa ili da kupujes jeftin river, nisam ocekivao da ces reci da je za value.

Koliko ja shvacam teoriju iza 1/3 cbeta (protection cbeta) koristimo ga u 3b potu kad su rangevi široki, kad nam je range za cbet poprilicno mergean i kad cbetamo gotovo 100% rangea. Ne znam dal je to dobro kad su rangevi uski kao ovdje i kad nemamo što protectati niti ćemo dobit puno foldova jer villain bas i nema air. Mozda jest dobro, al bi volio cuti argumente zasto.

Nisam komentirao hand - ne znam odgovor, cudna mi je situacija jer se nikad nisam nasao u njoj. Ne mogu ni pretpostaviti sto ima za check raise range.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL200/ c/r u 3betanom

Meni se isto ne svidja sajzing. Ja bi standardno pola pota cbetao.

- S ovim sizeingom moraš jako betati turn i river da bi se zgurao pa ti neće biti proporcionalni sizeinzi.
- Drugo je što ima dvije vrste igrača, koji će ovdje zbog sizeinga šire defendati, i oni koji će foldati iste handove kao da si i više betao. Ako neznaš koji je ovaj igrač vrsta igrača, stavit ćeš ga na krivi range na turnu i riveru i napravit grešku kada će pot već biti velik.
- Treće je što takvi sizeinzi znaju inducirati glupost, što i ne mora biti loše, samo s ovim handom nam je loše kad ak smo u krivu smo vjerojatno drawing dead. A može on tu i rejzati hand poput 88 za neki protection.
- Kad ćeš ovdje imati hand nećeš dovoljno naplatiti overparove

Ovo na flopu ne može biti valuebet jer čak i ak mu staviš sve AJ i AQ u calling range nemaš više od 50% equity-a protiv handova koji callaju. S time da ako nas i calla s tim handovima, može nas izblefati na riveru.

Ovo foldao pošto nema tu previše zrakova, a ni FD-ova.

00

Re: NL200/ c/r u 3betanom

mislim da je cbet ok sve dok si konstruiras takav range koji je optimalan za taj cbet size.

Vjerovatno callam rejz s ovim handom iako mislim da je close.

Ovo kaj si ti Roba napisao mi nema nikakve logike, jer ako folda previs na flopu protiv malog sizinga nema veze što mi možda igramo dalje turn i river kao da on igra optimalan range, tj širi range nego što on zapravo ima kad on radi tako veliku grešku na flopu

00

10

Re: NL200/ c/r u 3betanom

zekonja napisao:

mislim da je cbet ok sve dok si konstruiras takav range koji je optimalan za taj cbet size.
Vjerovatno callam rejz s ovim handom iako mislim da je close.

Jasno, al koji je to range?

S obzirom na ovu drugu rečenicu, čini mi se ko da ni ti neznaš kad neznaš što kad dobiješ raise.

zekonja napisao:

Ovo kaj si ti Roba napisao mi nema nikakve logike, jer ako folda previs na flopu protiv malog sizinga nema veze što mi možda igramo dalje turn i river kao da on igra optimalan range, tj širi range nego što on zapravo ima kad on radi tako veliku grešku na flopu

Jasno mi je i ovo, kad govorimo o GTO. Al opet, ak neznaš kaj napraviti s kojim djelom range-a onda ne možemo ni pričati o GTO. Jer GTO nema "ovo je close".

00

11

Re: NL200/ c/r u 3betanom

zekonja napisao:

mislim da je cbet ok sve dok si konstruiras takav range koji je optimalan za taj cbet size.

Slažem se, ali je bitno znati i zašto koristimo određeni sizing.

Zato sam već dva puta pitao: koji je to točno cbet range i zašto (jasno mi je da radi range advantage, ali rado bih čuo više argumenata, npr. koji handovi profitiraju od manjeg sizinga i zašto, da li neki handovi možda gube, da li su napravljene simulacije u crev da se vidi da cijeli range dobije na EV, da li taj sizing inducira gluposti i kako reagirati, da li s većom frekvencijom sad betamo turn jer imamo puno blefova i pretpostavljamo da villain sad ima slabiji range etc.).

Vidim taj sizing kod dosta higher stakes igrača ali nisam ni kod jednog coacha naišao na detaljno objašnjenje koncepta pa bi bio zahvalan uskeu ak ima volje malo više napisati.

I zanima me od vas koji kažete da callamo flop raise, na koji range stavljate villaina i koji nam je plan dalje?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL200/ c/r u 3betanom

gmiko napisao:

Vidim taj sizing kod dosta higher stakes igrača ali nisam ni kod jednog coacha naišao na detaljno objašnjenje koncepta pa bi bio zahvalan uskeu ak ima volje malo više napisati.

Ako oni nisu objasnili kako cu onda ja?  big_smile

Da budem iskren, nemam pojma zasto.

Objasnjenja koja sam ja dobio zasto je to dobro su uglavnom uopstena, i veliku vecinu njih smo rekli vec u ovom threadu, poput da mozemo ovako igrat sire rangeve i da ce protivnici precesto praviti greske vs manjih sizeinga i da nece regovi c/r uparene boardove posebno ovde gdje nema nijednu 6x u rangeu isl tako da sam to prihvatio kao neki manje vise standard u slicnom situacijama

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

13

Re: NL200/ c/r u 3betanom

Update:

Napravio sam simulaciju u crev i rezultat je da je 55% cbet bolji i s AK i s cijelim rangeom. Konzultirao sam se i s ekspertom u crev, napravio je svoju simulaciju i došao do istog zaključka.

Kao što sam i mislio, mali cbet ne funkcionira dobro jer su rangevi preuski i većinom pocket parovi tako da je bolje betat više da dobijemo max value s jačim handovima.

I napomena da check sa skoro svim handovima ima lošiji EV nego cbet tak da možemo cbetat skoro 100% rangea (tu i tamo koji kombo tipa A5s bez backdoora bolje funkcionira kao check).

U late position situacijama gdje su rangevi širi, mali cbet može biti poprilično efektivan (pogotovo popraćen velikim turn betom kad nam se improvea equity), ali u ovoj situaciji nije najbolje rješenje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00