Re: Moneybookers MasterCard

Na zabi sam digo..

roba59 napisao:

Ak si kupovao u drugoj valuti, onda si popušio na konverziji valute.

Pa kako kad mi piše na skrill accountu da su mi uzeli ~130$ (za to bi trebao dobit ~900kn, a ne 1000).

roba59 napisao:

Ove razlike u balancu su zato jer kad kupuješ karticom, prvo se rezervira neki iznos pa tek kad dodje na naplatu od banke, se oduzme.

Znam.. zanimalo me kad će se to naplatit pošto sam online kupovinu još u petak napravio.

00

127

Re: Moneybookers MasterCard

AlphaScorpii napisao:

Na zabi sam digo..

Nisu te pitali tko zelis da radi konverziju, samo su ti isplatli pare?

00

128

Re: Moneybookers MasterCard

AlphaScorpii napisao:

Znam.. zanimalo me kad će se to naplatit pošto sam online kupovinu još u petak napravio.

Danas bi trebalo. 2-3 radna dana.

00

Re: Moneybookers MasterCard

Sheed napisao:

Nisu te pitali tko zelis da radi konverziju, samo su ti isplatli pare?

Jesu, ali dok sam ja to čitao i razmišljao, nestalo pitanje s ekrana (ostala samo ona pozadina!?!), ja kliko 0 i lova počela izlazit tak da ne znam koja je opcija izabrana... big_smile

00

130

Re: Moneybookers MasterCard

hypo banka najbolji tecaj barem meni

00

131

Re: Moneybookers MasterCard

O kakvim tečajevima vi pričate? Tečaj ne ovisi o banci nego o skrillu i poprilično je dobar. Svejedno je na kojem bankomatu dižete, tečaj je uvijek isti.

Do problema dolazi ako birate opciju na bankomatu da uzimate tečaj od banke. Taj tečaj je uvijek lošiji (i to puno lošiji) i nemojte nikad odabrat tu opciju, trebalo bi vam i pisati koji tečaj nudi pa možete odmah vidjet kako je malen. Ne mogu vjerovati da je bankomat nekome isplatio taj jadni tečaj od banke ako niste sami izabrali tu opciju. U tom slučaju žalio bih se u banci. Probao sam više manje sve bankomate i nikad nisam imao problema, ali uglavnom koristim RBA.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

132

Re: Moneybookers MasterCard

Da, tecaj skrilla bi trebao biti uvijek isti, ali zato i pitam, jer na mom primjeru nije.

Ja pricam o tome koliko te ispada dizanje npr. 1000kn na bankomatu. Znaci meni je skrill u EUR dodem na bankomat unesem pin, i pitaju me kolko zelim dic u HRK. Ja izaberem 1000kn i na svim bankomatima osim na PBZu mi odmah isplati 1000kn i pretpostavljam da svaka banka koja ne pita, u ovom slucaju svi osim PBZa, rade sami konverziju (na PBZu me pita dal zelim da mi PBZ radi konverziju i pise mi da ce mi za 1000kn biti obracunato 136,25 EUR odnosno 1HRK=0,136252EUR ili da mi konverziju radi provider kartice). Izaberem da zelim da mi se konverzija napravi naknadno i na kraju dobijem svojih 1000kn.

Ulogiram se na skrill da vidim kolko su mi skinuli i vidim da su mi skinuli 135,83 EUR --> 1000/135,83= 7,362, s tim da ako nisi VIP, onda na to ide i fee od 1,80 EUR sto ispada ukupno 135,83+1,8= 137,63EUR --> 1000/137,63= 7,265. O tom tecaju ja pricam, i za to pitam.

Zadnji popravljao Sheed (24-06-2015 16:27:17)

00

133

Re: Moneybookers MasterCard

Onda PBZ nešto mulja, nemoj više dizat tamo.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

134

Re: Moneybookers MasterCard

Jel mi mozes, ak ti nije tesko, poslati screenshot jedne transakcije sa skrilla. Zacrni sve, samo me zanima iznos u EUR i iznos u HRK i da se vidi koji je bankomat. Puno hvala

00

135

Re: Moneybookers MasterCard

Ne koristim baš Skrill u zadnje vrijeme (Neteller samo), ali u veljači na bankomatu od Zagrebačke dobio po tečaju 7.617.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

136

Re: Moneybookers MasterCard

Da, u tome i je stvar. I ja sam proteklih mjeseci dizao po normalnom tecaju, ali zadnjih tjedana prvo ZABA zajebala, a sad izgleda i PBZ. Ako ima netko tko je digao lovu u zadnjih tjedan dana i da su mu promijenili po normalnom tecaju neka javi kako  smile

00

137

Re: Moneybookers MasterCard

Jos samo jedna stvar smile

Jel mozes molim te pogledat onda kolki ti je tecaj na netelleru kad dizes i prije kolko si zadnji put dignuo novce? Ako je neteller stvarno bolji ne vidim razloga da se ne prebacim na njih...

00

138

Re: Moneybookers MasterCard

Neteller imam u dolarima. Prije par dana 6,468 za dolar (6,551 kupovni u banci na taj dan). I tako je uvijek, do ili oko 0.1 manje nego na tečajnoj listi u HR (s tim da je njihov originalni tečaj možda čak i bolji, ali uzmu si 3% provizije ili koliko već).

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Moneybookers MasterCard

Ja dizem samo na bankomatu zagrebacke banke i nikad me ne pita koju vrstu konverzije ocu. Samo isplati novac i konverzija bude po skrillu tu negdje oko 0,1 po tecaju na dan kad dizem. Drugi bankomati pitaju ocu li njihovu ili karticne kuce.

Sad sam proverio i obracunalo mi je tecaj 7,36 prije par dana. Inace je bio tu oko 0,1 sad je razlika malo vec zadnji put bila..

Zadnji popravljao StokaGodine (25-06-2015 21:48:17)

00

Re: Moneybookers MasterCard

Što se tiče kupovanja preko POS-a (dućani), pretpostavljam da nema nikakvog fee-a, a tečaj za konverziju je skrillov? (jer ako je tako, isplativije mi je kupovat tako nego dići na bankomatu pa onda cashom platit..)

00

141

Re: Moneybookers MasterCard

Da, tako je.

00

Re: Moneybookers MasterCard

Moze li mi molim vas netko objasniti dali je bolje uzeti Master Card od Skrill-a i cupati lovu iz ATM-a  ili slati pare na bankovni "ziro" racun?

Bilo koja informacija o tome je dobro dosla!

Unaprijed hvala.

Just Fold It
00

143

Re: Moneybookers MasterCard

Sheed napisao:

Da, u tome i je stvar. I ja sam proteklih mjeseci dizao po normalnom tecaju, ali zadnjih tjedana prvo ZABA zajebala, a sad izgleda i PBZ. Ako ima netko tko je digao lovu u zadnjih tjedan dana i da su mu promijenili po normalnom tecaju neka javi kako  smile

Ja sam ovo još lani primijetio - isto u ovo vrijeme.
Ne znam je li to razlog, ali prvo što mi je palo na pamet je da je početak turističke sezone.   hmm

00

Re: Moneybookers MasterCard

BlueWhale24 napisao:

Moze li mi molim vas netko objasniti dali je bolje uzeti Master Card od Skrill-a i cupati lovu iz ATM-a  ili slati pare na bankovni "ziro" racun?

Bilo koja informacija o tome je dobro dosla!

Unaprijed hvala.

Na žiro račun nikako jer on za to ne služi.. eventualno tekući ili devizni. Pročitaj ovu temu:
http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=10767

Zadnji popravljao AlphaScorpii (26-06-2015 19:28:26)

00

Re: Moneybookers MasterCard

AlphaScorpii napisao:
BlueWhale24 napisao:

Moze li mi molim vas netko objasniti dali je bolje uzeti Master Card od Skrill-a i cupati lovu iz ATM-a  ili slati pare na bankovni "ziro" racun?

Bilo koja informacija o tome je dobro dosla!

Unaprijed hvala.

Na žiro račun nikako jer on za to ne služi.. eventualno tekući ili devizni. Pročitaj ovu temu:
http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=10767

@BlueWhale24
Naruci si tu njihovu karticu(Mastercard) trenutno uvjerljivo najbolja opcija za vaditi novce.

Zadnji popravljao noirlegion (27-06-2015 11:17:47)

00

Re: Moneybookers MasterCard

AlphaScorpii i noirlegion hvala za odgovor.

Mislim da sam se krivo izrazio u vezi ziro racuna AlphaScorpii oprosti...devizni ili tekuci je tocno.

Just Fold It
00

Re: Moneybookers MasterCard

Izgleda da više skrill nije najbolja opcija za vaditi pare.
Od 9.6.2015. daju puno lošiji tečaj. Bez obzira jesu to restorani,benzinske,bankomati,itd... Od tada do sada nisam dobio bolji tečaj od 7.42 ( u zadnje vrijeme 7.36) dok je prije uvijek bio srednji tečaj HNB-a otprilike.
S time da od 9.6. imam preko 40 transakcija i uvijek tečaj oko 7.4$  sad


http://i.imgur.com/lMjy8QR.jpg

http://www.mmstaking.com/
00

148

Re: Moneybookers MasterCard

Da, to je to o cemu sam ja pisao gore. Iako ne kuzim u cemu je stvar jer prema njima je tecaj ovakav 7,599

https://www.skrill.com/en/personal/fees/

Valjda su nase banke odlucile uzimat proviziju na isplate...

00

149

Re: Moneybookers MasterCard

Može neka transakcija od prije gdje si dobio po srednjem tečaju? Lako se može usporedit sa arhivom tečajne liste. Gledam stare transakcije, POS ili bankomat, svejedno, nigdje i nikad nisam dobio tečaj bolji od kupovnog, kamoli srednji tečaj. To mi zvuči nemoguće. Najveći tečaj koji sam dobio je nešto ispod kupovnog.

S tim da sam Skrill prestao koristiti zbog fiktivnih provizija za koje ne žele objasniti što su i gdje je novac nestao pa se ne čudim ak vam uzimaju lovu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Moneybookers MasterCard

Koja je alternativa?

00