Tema: NL 25 4b bluff

Hand
https://www.weaktight.com/h/55966b69d39 … 5?simple=1

Villan je ovaj http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=10738

Ugl lik dosta 3b vs steal, ja sam automatski openao, kad sam dobio 3b odlucio 4betat za blef.

Flop mislim da je ok cbetat, imamo rupu
Turn dali bi nastavili? Ja sam manje vise odustao od handa tu, to mi se cini najbolje
River je zanimljiva karta, dali blefate i koji sizeing ako da?

Zadnji popravljao Tonac (03-07-2015 13:18:24)

when you feel like quitting think about why you started..
00

2

Re: NL 25 4b bluff

S ovim handom bi beto 3 str. Jedan je od rijetkih drawova, blocka AJ, slowplayane AA

00

Re: NL 25 4b bluff

Zašto minopenaš s SB-a?

Vidim da nemaš definiran 4bet/5bet (a možda i open i 3bet) range po pozicijama što nije baš dobro jer će ti se desitit da previše odnosno premalo 4betaš i bit ćeš exploitable.
Ako imaš ovaj hand u 4bet range-u onda sigurno imaš i Axs, Kxs i sl. i onda ti ispada da ti je 4bet range jako širok i previše bluffy.
Ne kažem da je to loše, možda je protiv ovog protivnika dobro, ali da imaš unaprijed definirane range-ve znao bi toćno s kojim handovima možeš proširiti bluff range odnosno value range.

Druga stvar, koja isto nije vezana točno za ovaj hand, ali isto je važna:
Ako u nekom spotu imamo autoprofit i uzmemo ga (znači ako recimo on tu previše folda na 4bet pa smo ga zato 4betali) važno je da postflop ne izgubimo taj autoprofit.
Jer ako imamo autoprofit preflop, mi možemo x/f svaki put kad nas calla i zaradili smo preflop. A kad nas je callao, a inače preflop folda previše na 4bet, to znači da mu je vrlo jak taj calling range što puno ljudi zanemari i automatski cbeta večinu flopova.

Ovaj flop bi cbetao jer imamo equity i nastavio na turnu pa bi onda mogao betati i na riveru. Ovako kako je odigrano baš i ne možeš betati jer bi te trebao callati s skoro svakim handom kojim je callao flop. Osim ak možda overbetaš river.

00

4

Re: NL 25 4b bluff

@rzei  istina, mogao sam nastavit betat, imam idealan hand za to ubiti

@Roba Min openam automatski. Ali ljudi ne defendaju dovoljno pa bi onda to trebalo bit ok

Ovo za rangeve nisam bas skuzio, tj. kužim sto zelis rec, ali neznam konstruirat rangeve to mi je prenapredno za moje trenutno znanje  big_smile

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL 25 4b bluff

Tonac napisao:

@Roba Min openam automatski. Ali ljudi ne defendaju dovoljno pa bi onda to trebalo bit ok

Neznam kolko je to dobro, po nekoj logici mi se baš ne čini dobro jer ćeš češće dobiti call i onda igraš pot OOP s weak handovima. Trebao bi si usporediti SB winrate kad svi foldaju do tebe s 2bb openom i 3x.

Tonac napisao:

Ovo za rangeve nisam bas skuzio, tj. kužim sto zelis rec, ali neznam konstruirat rangeve to mi je prenapredno za moje trenutno znanje 

Onda uzmeš neke range-ve s neta, bitno da imaju i 4bete i 5bete unutra. Lakše će ti biti dodati par blef handova u 4beting range, bez da možda nekog 4betaš s recimo 15% range-a.

00

Re: NL 25 4b bluff

U vecini puta dok se racunao stat fold BB vs SB open on je bio protiv 3bb SB opena tako da kad ti min openas vrlo vjerojatno vise nije taj postotak u igri nego nesto nizi.

Ovo kreiranje rangeava jel to po onoj semi od Galvin Baya ako se dobro sjecam uzmem neki R realization factor, pa u odnosu na protivnikov 3bet napravimo value range, blef i onda ovo u sredini call?

00

Re: NL 25 4b bluff

Andre_787 napisao:

Ovo kreiranje rangeava jel to po onoj semi od Galvin Baya ako se dobro sjecam uzmem neki R realization factor, pa u odnosu na protivnikov 3bet napravimo value range, blef i onda ovo u sredini call?

Da, slično, ali mi se to s R-om u nekim situacijama ne svidja jer smo dobili da bi u nekim situacijama defendali oko 80% vs 3bet što je malo previše.
Meni je najbolje da si odredim kolko moram defendati i onda odredim s kojim to handovima defendam i složim si blef i value raising range u omjeru od oko 50-50.

00

Re: NL 25 4b bluff

roba59 napisao:

Meni je najbolje da si odredim kolko moram defendati i onda odredim s kojim to handovima defendam i složim si blef i value raising range u omjeru od oko 50-50.

Eto materijala za video smile

00

9

Re: NL 25 4b bluff

Minopen u SB je katastrofa, pa to ti može profitabilno defendati sa 100% rangea. Provjeri koliki ti je steal success iz SB sa minopenom pa javi rezultat.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 25 4b bluff

gmiko napisao:

Minopen u SB je katastrofa, pa to ti može profitabilno defendati sa 100% rangea. Provjeri koliki ti je steal success iz SB sa minopenom pa javi rezultat.

ja rejzam ovisno o igraču, gledam koliki im je F na steal sa SB, oni koji imaju 70+ njima min openam jako wide, oni koji dosta callaju njima smanjim steal i 3x-am, oni koji uz to dosta i 3betaju njima pokušavam mixat s limpanjem.

sinoć sam geldao video na RIO-u sauce123  rejza 3,5x sa SB, pa me baš zanimalo koliko bi trebalo openat ako otvaramo 3,5x i kako igrat postflop obzirom da je njihov calling range u tom slučaju puno više tight

00

11

Re: NL 25 4b bluff

Nemoj mijenjat open size nego mijenjaj range s kojim stealaš. Ako već želiš eksperimentirati sa nestandardnim open sizeovima onda si stavi notecaddy stat fold vs minopen pa vidi koliki će bit. Sumnjam da će bit iznad 20% protiv nekog samo ok igrača. Ne vidim ni jednu prednost minopenanja u SB osim ako je protivnik stvarno brain dead.

Ne znam koji limit igraš, ispod NL200 nemoj limpati u SB jer će te pojesti rake.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 25 4b bluff

gmiko napisao:

Nemoj mijenjat open size nego mijenjaj range s kojim stealaš. Ako već želiš eksperimentirati sa nestandardnim open sizeovima onda si stavi notecaddy stat fold vs minopen pa vidi koliki će bit. Sumnjam da će bit iznad 20% protiv nekog samo ok igrača. Ne vidim ni jednu prednost minopenanja u SB osim ako je protivnik stvarno brain dead.

Ne znam koji limit igraš, ispod NL200 nemoj limpati u SB jer će te pojesti rake.

ne vidim razlog zašto ne mijenjat i open size i range, ako dobro readam njegove statse. ako primjetim da previše calla opet se prilagođavam tome.

nl100 najviše, nl50 na nekim stranicama, makar to sam krenuo nakon dosta vremena ne igranja 6maxa( igrao većinom live ili HU), sad se opet uhodavam...

što se tiče limpanja SB pričao sam s regom koji crusha već dugo 6max i on ima svoju strategiju koja mu skroz dobro funkcionira.
ja se nisam pretjerano zamarao razrađivanjem strategije nego više onako improviziram in game big_smile

00

13

Re: NL 25 4b bluff

Tnx na komentarima

@Roba pogledat cu malo na netu za te rangeve, mislim da ce mi dobro doc jer se lako covijek zanese sa tim 4betovima za blefovima obzirom da je puno tih handova

Ova par dana od kad sam otvorio temu, poceao sam automatski radit ovo sto je Bora napisao, min openam vs niteva i fisheva koji ne obracaju paznju na to. A openam x3 vs regova. Mislim da je to najbolje za sada.

@Gmiko malo prije sam pogledao, Steal success iz SB sa min openom mi je 49,2  sto bi trebalo biti ok?  Pogledao sam steal success sa *3 i on je 54 ali sample je jako mali (300 handova cca) obzirom da sam tek prije par dana prestao minopenat u nekim spotovima

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL 25 4b bluff

Tonac napisao:

Tnx na komentarima

Ova par dana od kad sam otvorio temu, poceao sam automatski radit ovo sto je Bora napisao, min openam vs niteva i fisheva koji ne obracaju paznju na to. A openam x3 vs regova. Mislim da je to najbolje za sada.

ja vs fisheva 3x-am, čak sam razmišljao da bi najbolje bilo i 4x-at ako callaju gotovo 100%

00

15

Re: NL 25 4b bluff

Čini se da sam u krivu i da igraš protiv braindead protivnika. big_smile

Ne mogu vjerovat da netko folda 50% na minopen. Suludo. Meni je nekad prst prebrz pa foldam 52o i tak nešt automatski, al inače defendam 100% rangea protiv minopena.

Kak ti stvarno funkcionira strategija trebalo bi se vidjet iz winrejta iz SB.

Generalno, stvarat ogroman SPR OOP, osigurat si da igraš pot postflop OOP i da će te callat (jer villain nebi smio foldat na steal od 2bb skoro nikad ili nikad IP) nebi smio biti dobar strategy.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 25 4b bluff

gmiko napisao:

Čini se da sam u krivu i da igraš protiv braindead protivnika. big_smile

Ne mogu vjerovat da netko folda 50% na minopen. Suludo. Meni je nekad prst prebrz pa foldam 52o i tak nešt automatski, al inače defendam 100% rangea protiv minopena.

Kak ti stvarno funkcionira strategija trebalo bi se vidjet iz winrejta iz SB.

Generalno, stvarat ogroman SPR OOP, osigurat si da igraš pot postflop OOP i da će te callat (jer villain nebi smio foldat na steal od 2bb skoro nikad ili nikad IP) nebi smio biti dobar strategy.

ja sam maloprije gledao staru databasu i steal succes mi je 52% a tada sam gotovo uvijek min openao, gubio sam 24bb u SB i 38bb na BB

ovo novo što sam krenuo igrat su brojke  bolje, al uzorak je premali, pa ćemo vidjet nakon mjesec dva šta kažu brojke.

00

17

Re: NL 25 4b bluff

Bora tajter napisao:
gmiko napisao:

Čini se da sam u krivu i da igraš protiv braindead protivnika. big_smile

Ne mogu vjerovat da netko folda 50% na minopen. Suludo. Meni je nekad prst prebrz pa foldam 52o i tak nešt automatski, al inače defendam 100% rangea protiv minopena.

Kak ti stvarno funkcionira strategija trebalo bi se vidjet iz winrejta iz SB.

Generalno, stvarat ogroman SPR OOP, osigurat si da igraš pot postflop OOP i da će te callat (jer villain nebi smio foldat na steal od 2bb skoro nikad ili nikad IP) nebi smio biti dobar strategy.

ja sam maloprije gledao staru databasu i steal succes mi je 52% a tada sam gotovo uvijek min openao, gubio sam 24bb u SB i 38bb na BB

ovo novo što sam krenuo igrat su brojke  bolje, al uzorak je premali, pa ćemo vidjet nakon mjesec dva šta kažu brojke.

Ja openam 3x protiv svakoga, steal success mi je 55%. Winrate -13bb/100 po EV na 120k handova.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 25 4b bluff

Ja sam u zadnjih godinu i po na vecem sampleu u plusu 5-6bb iz SB-a.  smile

Koristim mixed strategiju, kad openam onda je to uvijek 3x izuzev shortera gdje openam 2,37x ... vs agro fisheva limpam kao i vs regova koji defendaju uglavnom preko 50 posto ( ali ne mora nuzno tako biti pa cu limpati i vs onih koji imaju resteal po 20 posto i openat vs onih koji manje foldaju ali nemaju visok resteal.

Nisam previse balansiran, niti se trudim biti vs onih boljih regova protiv kojih limpam, tu uglavnom gledam jako vazan stats koji se odnosi na to koliko izoluju limpera sa sb-a. itditd

S obzirom na rezultat to ukupno sto radim je vjerovatno dobro.  smile

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

19

Re: NL 25 4b bluff

Uskebasi napisao:

Ja sam u zadnjih godinu i po na vecem sampleu u plusu 5-6bb iz SB-a.  smile

Al pošto nam je OP reg na starsima, nek zna da je sve bolje od -16 solidno.

Zadnji popravljao gmiko (12-07-2015 20:59:36)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL 25 4b bluff

...

Zadnji popravljao rounder1984 (12-07-2015 20:56:08)

00

21

Re: NL 25 4b bluff

edit

Zadnji popravljao gmiko (12-07-2015 20:56:11)

Prijavi se na PokerPro Coaching
20