76

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

4. Call. Ima više FD-ova nego 6-ica.

Ima, taman skoro duplo više da bi mogao imati 2:1 za bluff:value. ALI, pot je 4way, board je sparen, naš bet je jak, rejz mu je ogroman, namjestio si je turn shove i ne očekujem ovako jak line od flush drawa jer je poprilično optimistično pokušat nas skinut sa handa kojeg imamo. Volio bih znati da je villain maštovit igrač koji će repati 6x zato jer je u BB i da je sposoban pokušat me maknut s jakog Q prjie nego stack offam 100bb u 4way potu s TPTK (ne foldamo na non heart turn, ne?). Fold je naravno exploitable. Ja bih betao manje na flopu i onda imam prostora za callat flop i igrat turn ako opet ne rejza ogromno.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

77

Re: Procrastination in poker

5. hand

https://www.weaktight.com/h/558bc730a52511f31e909cf0

BB je reg, cold call na BBu 15, raise flop cbet 14. CO je fish, 39/9. Imam 2,3k handova o njemu, vidio sam da se stacka sa TP na drawy boardovima.

Razmisljao sam da BB nema razloga za slowplayat svoj hand (ako ima set ili straight) jer samo daje oddove fishu, koji ne bi trebao odigrati agresivno precesto, znaci vidjet ce turn u mwp, a i moze doci gadan turn koji ce mu sjebat akciju ako ima set npr. Ja imam i blockera za nuts. Kad fish shovea, za njega znam da moze bit slabiji od mene, ali me ipak muci ovaj BB. Sto radite ovdje?

Zadnji popravljao Sheed (25-06-2015 11:38:53)

00

78

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

5. hand

https://www.weaktight.com/h/558bc730a52511f31e909cf0

BB je reg, cold call na BBu 15, raise flop cbet 14. CO je fish, 39/9. Imam 2,3k handova o njemu, vidio sam da se stacka sa TP na drawy boardovima.

Razmisljao sam da BB nema razloga za slowplayat svoj hand (ako ima set ili straight) jer samo daje oddove fishu, koji ne bi trebao odigrati agresivno precesto, znaci vidjet ce turn u mwp, a i moze doci gadan turn koji ce mu sjebat akciju ako ima set npr. Ja imam i blockera za nuts. Kad fish shovea, za njega znam da moze bit slabiji od mene, ali me ipak muci ovaj BB. Sto radite ovdje?

Board je užasan i bit ćeš behind često i HU protiv fisha, a kad imaš igrača iza sebe left to act imamo easy fold. U praksi, mada su razlozi koje navodiš ok, BB će ipak često slowplayati ovdje.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

79

Re: Procrastination in poker

Ja bi u igri ovo isto zashipao, ali sad kad bolje razmislim ne čini mi se baš dobro. Baš to što veli gmiko. Iako reg nebi trebao slowplayati ovdje će puno njih slowplayati, a drawove će rejzati. A pošto mu tu i nije preširok range jer je callao 5bb preflop, neće imati hand koji će foldati baš često.

00

80

Re: Procrastination in poker

Fishu sam stavio ovaj range za shove: 99, 8h8s, 8h8c, 8s8c, 7d7h, 7d7s, 7h7s, 6h6s, 6h6c, 6s6c, 54s, AdTd, Ad9d, Td9d, Tc9c, Ah8h, As8s, Ac8c, Kh8h, Ks8s, Kc8c, 9h8h, 9s8s, 9c8c, Ad7d, 8h7h, 8s7s, 7h6h, 7s6s, Ad5d, 6h5h, 6s5s, 6c5c, Ad4d, Ad3d, Ad2d, 54o, Ad8h, Ad8s, Ad8c, Ah8s, Ah8c, As8h, As8c, Ac8h, Ac8s, Kd8h, Kd8s, Kd8c, Kh8s, Kh8c, Ks8h, Ks8c, Kc8h, Kc8s, Td9h, Td9s, Td9c, Tc9d, Tc9h, Tc9s, 9d8h, 9d8s, 9d8c, 9h8s, 9h8c, 9s8h, 9s8c, 9c8h, 9c8s, 8h7d, 8h7s, 8s7d, 8s7h, 8c7d, 8c7h, 8c7s, 7d6h, 7d6s, 7d6c, 7h6s, 7h6c, 7s6h, 7s6c, 6h5d, 6h5s, 6h5c, 6s5d, 6s5h, 6s5c, 6c5d, 6c5h, 6c5s

Znaci nije presiroko, sve komboe setova, dvopara, par+draw i straightova + nFD i TPTK i TPKK. Protiv tog rangea sam flip, sto zbog dead moneya a i mogucnosti da ipak shipa sire neg kaj sam ja napiso znaci da je call, ako smo HU naravno. Reg me muci, ali da u konacnici prihvacam ovo kaj ste napisali, ipak moze slowplayat.

Iako, on je imao 54s, sto znaci da jako siroko calla moj open, vjerojatno bas zbog fisha u potu. Znaci ipak calla dovoljno siroko, pa pretpostavljam da ima handova koje ce ipak foldati na moj shove. Uostalom, njemu nije lako callati moj shove ni s dvoparom npr. jer je ipak threeway pot, tako da po meni on tu calla samo sa 54, T9 i svim setovima od handova koji me beataju, a vjerujem da bi set ipak raiseao na ovom boardu, znaci dosta mali dio rangea calla moj shove, pa mislim da ipak mogu shoveati. Jesam u pravu?

00

81

Re: Procrastination in poker

prije će shovati 54 nego set. 54 je ranjivije od seta.

00

82

Re: Procrastination in poker

6. hand

https://www.weaktight.com/h/559a4ae9d39043ae368b46a1

Villain je solid reg, BTN fold to 3bet 46%. River agg 33%, WTSD 30%

Mislim da je do rivera standardno, ali onda me zanima dal je ovdje najbolje x/C, x/F ili mozda shove. Pretpostavljam da nikad ne x/F, tako da je ili x/C ili shove, pa naginjem x/C, ali s obzirom na SPR mogu li ovo ipak profitabilno shoveat?

Zadnji popravljao Sheed (06-07-2015 11:35:32)

00

83

Re: Procrastination in poker

Nije baš standardno do rivera.

Nebi taj hand 3betao vs ISO. Nije niti za blef niti za value. I sizeing je prevelik. Dovoljno je taman tolko da ne može profitabilno setmine-at. Do recimo 13.

Flop i turn betovi su preveliki jer si se doveo u situaciju da na riveru betaš 53 u 136.

River teško da valuebetaš. Morao bi te callati s dvoparom ili setom koji nije rejzao prije.
A kad chekiramo, problem je što on nema befove u range-u jer ili ima showdown value ili jači flush. Morao bi hand poput KQ bez  club pretvarati u blef. Tako da je ovo prije x/f nego x/c.

00

84

Re: Procrastination in poker

Nemam calling range na SB pa mislim da mogu 3betat taj AJo. Recimo ovaj range 99+, ATs+, KJs+, AJo+, KQo. To je 8%, mislim da nije previse. U tom slucaju mi je taj AJ blef naravno.

Sizeing sam sjebao, to ispravljam, pretjerujem jer zelim x4 kad sam OOP, ali s obzirom da je on openao 3,5 mislim da je 16bb ipak previse, trebao sam do 13, 14 isti efekt postizem...

Betao sam po 1/2 pota svaki street, ali zbog prevelikog sizeinga preflop je ovako ispalo.

00

85

Re: Procrastination in poker

7. hand

https://www.weaktight.com/h/559ad36dd39043c9768b46fa

River standard call jer ipak imam blockera za nuts ili fold?

8. hand

https://www.weaktight.com/h/559ad44bd390439b398b4644

Ne igram puno NL500, ali s villainom sam igrao nekolko puta NL200 i djeluje ko reg. Imam 400 handova, znaci mali sample, ali odskace mu 3bet na SBu koji je 30. Flop cbet u 3betanom potu 100% (5 od 5), turn nemam podataka.

Problem je da ne vidim bas s kojim bi on handom ovako odigrao a da sam beatan? Setove nema smisla, rade beta 3 streeta za value jer je board takav da cu ja vecinu handova xb na turnu. Sa skalama je slicna stvar, zasto ne betat turn i river nego dat dzabe kartu. KQ mi isto nema smisla, ja bi s tim handom nastavio betat, nebi ga x/shove na turnu.

Callate li ovo?

00

Re: Procrastination in poker

1.  U mw potu ja iskreno sumnjam da ces ti ovde videti dovoljno cesto neku ruku osim AJ tako da mi je i fold ok.

2. Ova ruka je vec problematicna jer ne znas protivnika, tako da to sto bi ti betovao setove i straight je ok, ali nije presudno jer vrlo je moguce da ce villain odigrati drugacije, a x/r na turnu je sam po sebi veoma jak line i protiv unknowna bih uvek bio oprezniji. Zanima me sta ti callujes ovde na flopu i betujes turn? Koji ti je range, osim 33(ako callujes prf), AT, KQ, KJ i QJ koji su ocigledni? Bd flush draw + par verovatno ne betujes, ne znam koje druge bd fd floatujes na flopu itd ?

00

87

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

Nemam calling range na SB pa mislim da mogu 3betat taj AJo. Recimo ovaj range 99+, ATs+, KJs+, AJo+, KQo. To je 8%, mislim da nije previse. U tom slucaju mi je taj AJ blef naravno.

Nisam ni skužio da si SB. Onda ok, ali ja bi svejedno ovisno o BB-u odlučivao dal ovaj hand 3betati ili ne.

00

88

Re: Procrastination in poker

7. hand
Ne znače ti blokeri ovdje ništa. On tu ne rejza ništa osim AJ.

Turn se bi mogao i donkati jer će BTN bez J check backati. River bi betao manje, oko pola pota tak da se s setovima i dvoparima nagovore na call.


8. hand
Trebaš maknuti rezultate.. Sad mi se ovo čini kao čisti call, ali ovo što Profish veli totalno ima smisla. Po meni najveći problem je što će igrači prije odigrati čudno nuts nego blef. A jedini blefovi su A heart x heart koji imaju solidan equity protiv tebe, a kad si protiv jačeg handa skoro si drawing dead.
Da znamo da on tu može imati i AK, onda ovo je čisti call, ali to do showdowna nismo znali.

00

89

Re: Procrastination in poker

Da, kaj se tice 7. handa i ja mislim da on tu nikad ne raisea nista osim AJ tako da je definitivno fold, samo sam htio provjeriti... Svida mi se turn donk, to sam trebo

A za 8. hand sam sjebo te rezultate, obicno ih maknem, ovaj put nisam ni provjerio.

ProFish napisao:

Zanima me sta ti callujes ovde na flopu i betujes turn? Koji ti je range, osim 33(ako callujes prf), AT, KQ, KJ i QJ koji su ocigledni? Bd flush draw + par verovatno ne betujes, ne znam koje druge bd fd floatujes na flopu itd ?

Da, pogodio si range, tocno to, 33, AT, KQ, KJ i QJ, ostalo ne betam..

00

Re: Procrastination in poker

Pa s obzirom da je to taj range, QJ ti je dno rangea pa bih onda pre bio za fold sa tom rukom, a i villain ako je bolji bi trebalo da zna da si ti tu jak kada betujes i ne bi trebalo da mu pada na pamet da te skida sa tako jake ruke cesto, tako da je i njegov blef tu po meni los.

00

91

Re: Procrastination in poker

Hvala na odgovoru, u pravu si, nisam tako razmisljao...

00

92

Re: Procrastination in poker

9. hand

https://www.weaktight.com/h/559c260bd390433a228b4617

BTN je winning reg, imam 3,5k handova, ali data-mineanih tak da nemam history s njim. Sta tu radite?

10. hand

https://www.weaktight.com/h/559c2761d390430b068b4662

Villain je reg, opet nemam historya, 4k handova, gubi -19bb/100, ali mislim da je to zbog malog samplea. River?

00

Re: Procrastination in poker

9. Ja bih na riveru check-foldovao. Dry je board a bio je i mw pot tako da nema on tu puno ruku koje bi blefirao, a ne znam od cega izvlacis value betom.

10. Da ne znam nista o villainu, samo na bazi tendencija populacije ja ovo koliko god tight izgledalo bacam jer sam u ovakvim situacijama skoro uvek video samo ful (ovo ne vazi za donkove naravno, ali ovo je ipak neki reg koliko god gubio na 4k ruku). Jedino ako ima bas ogroman donk na riveru, pa bi uz to verovatno imao i visoku agresiju na riveru, da mozes da pomislis da voli da spewa sa tim lineom ali bez tih informacija, fold.

Zadnji popravljao PepeLeTvor (07-07-2015 21:56:15)

00

Re: Procrastination in poker

9. x/F nema baš handova od kojih dobivaš value, a gotovo nikad ne beta slabije na riveru

10. gotovo uvijek bi foldao.

00

95

Re: Procrastination in poker

Ja ovaj drugi hand nebi callao preflop. Nikad nećeš imati nuts (osim kad dodje A diamond). Kaj planiraš flopati?

00

96

Re: Procrastination in poker

Na kraju sam oba handa foldao, sto po vasim komentarima vidim da je manje vise ispravno. Samo sam zadnjih dana dosta card dead, u nekom fold modu, pa sam mislio da stvarno pretjerujem, sad vidim da sam ok razmisljao.

Za 9. hand, kad dodemo do rivera jasno je da on ima value hand, jer je callao 2 streeta u 3betanom mwp i kad chekiram river nemrem nista drugo nego foldat kad on shovea. Jedino sam dobar ako jako thin vbeta TT (sto mislim da nikad ne radi) ili ako mi 88 pretvori u blef sto isto nema smisla.

10. hand je bio malo zajebaniji, ali sam na kraju isto foldao jer sam razmisljao da jedino sto ja beatam a da on ovako odigrava je manji flush koji nema smisla da x/c na turnu nakon sto je betao flop, tako da sam to izbacio iz njegovog rangea, i onda sam beatan gotovo uvijek sto znaci da trebam foldat.

No mene zanima, da on odchekira river dal ja vbetam, s obzirom na SPR manje vise trebam shoveat, dal je to dobar play? Opet je jasno da ima strong hand, jer je leadoutao u 4way potu i x/C turn na flush karti, ali i dalje ne vidim previse losijih handova koji callaju osim mozda A diamond Q

roba59 napisao:

Ja ovaj drugi hand nebi callao preflop. Nikad nećeš imati nuts (osim kad dodje A diamond). Kaj planiraš flopati?

Ne znam, callam jer je mwp, u poziciji sam i imam hand s kojim necu napravit sranje ak ne flopam nes dobro, to mi je standard, bas cu provjerit u HEMu kak stojim s tim losijim handovima koje cold callam na BTN

00

97

Re: Procrastination in poker

Problem s tim handom je kaj skoro nikad neces imat nuts, a posto je mwp oni nece puno ulagati s handovima slabijim od nutsa. KTs vec callam, ali K9 mi je preweak.

00

98

Re: Procrastination in poker

10. hand fold preflop, fold river.

9. hand river je blank. Ako x/foldamo river na blanku zašto value betamo turn ako prepostavljamo da je njegov calling range jači od JJ?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Procrastination in poker

gmiko napisao:

10. hand fold preflop, fold river.

9. hand river je blank. Ako x/foldamo river na blanku zašto value betamo turn ako prepostavljamo da je njegov calling range jači od JJ?

jer on može callat T betove s TT i 88, nekad će imat 9x ali to nebi trebao betat R kad mi checkiramo

00

100

Re: Procrastination in poker

Bora tajter napisao:
gmiko napisao:

10. hand fold preflop, fold river.

9. hand river je blank. Ako x/foldamo river na blanku zašto value betamo turn ako prepostavljamo da je njegov calling range jači od JJ?

jer on može callat T betove s TT i 88, nekad će imat 9x ali to nebi trebao betat R kad mi checkiramo

Slazem se, zato sam i betao

00