Tema: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Utg je 20/11 70 handova, nepoznat i mislim da nisam igrao handova protiv njega, do sad 33% cbet od 3 puta, sva 3 van pozicije je bio
BTN 20/7 na 43 handa, mislim da je vec duze vrijeme sjedio i nagomilao lijep stack, nekakav reg/fish cini mi se. Od 2 puta oba puta je callao cbet.
Raise flop? Ne znam sta bi dalje rekao, zatvorit oci i zgurat?


Pacific $50.00 No Limit Hold'em - 8 players

MP1: $127.48
Hero (MP2): $50.00
CO: $17.55
BTN: $238.05
SB: $171.70
BB: $50.00
UTG: $50.00
UTG+1: $51.94

Pre Flop: ($0.75) Hero is MP2 with 8http://static.deucescracked.com/images/spade.gif 8http://static.deucescracked.com/images/diamond.gif
UTG raises to $1.75, 2 folds, Hero calls $1.75, 1 fold, BTN calls $1.75, 2 folds

Flop: ($6.00) 5http://static.deucescracked.com/images/spade.gif Jhttp://static.deucescracked.com/images/spade.gif 8http://static.deucescracked.com/images/heart.gif (3 players)
UTG bets $4.50, Hero calls $4.50, BTN calls $4.50

Turn: ($19.50) 6http://static.deucescracked.com/images/spade.gif (3 players)
UTG checks, Hero bets $12.50, BTN calls $12.50, UTG raises to $43.75, Hero ?

Zadnji popravljao Andre_787 (05-07-2015 21:41:17)

00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Da, raise flop. Nema smisla slowplayati flop kad će ovaj iza tebe svakak callat/zgurat ak ima neki jači hand. Nećeš puno extra value-a dobiti slowplayanjem. A uz to ovaj na UTG-u ima hand tak da ne želiš da dodje na turnu action killer karta.

Call na turnu jer imaš oddove, a može gurati i slabiji hand.

10

3

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Definitivno raise flop, ovo su najbolji boardovi za raiseat setove, jer tu raiseas dosta handova i nije tesko slozit balansiran range.

Uz naravno sve ovo kaj je Roba naveo smile

roba59 napisao:

Da, raise flop. Nema smisla slowplayati flop kad će ovaj iza tebe svakak callat/zgurat ak ima neki jači hand. Nećeš puno extra value-a dobiti slowplayanjem. A uz to ovaj na UTG-u ima hand tak da ne želiš da dodje na turnu action killer karta.

Call na turnu jer imaš oddove, a može gurati i slabiji hand.

00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Ja se ne slazem.  smile

Ovo je mwp i generalno ce ljudi mnogo manje rejzati cbet s nekim semibluffovima kad neko beta u dvojicu, i to jos u situacijama gdje taj koji beta na ovakvom flopu uvijek ima hand.

I to jos posebno ovdje gdje smo u sredini.

Rejzom isfoldavamo sve FD-ove i SD-ove od treceg igraca kao i Jx handove, a ovaj prvi ... da sam na njegovom mjestu ne bi mi bilo tesko ovde foldati QQ+ vec na flopu posebno ako mi je u spade-u i uz to na J85 flopu imas sve setove u calling range-u preflop ( osim mozda 55 ali je i to upitno ), kao sto rekoh zbog te tendencije da ljudi mnogo mnogo manje rejzaju cbet za semi bluff u mwp.

Oni i koji ovde rejzaju cbet sa nekim drawovima, tipa A high fd, po meni rade veliku gresku u malom potu na flopu gdje vise ne ides iz handa kad dobijes 3bet a uglavnom ces gledati u set i imati 26 posto ekvitija i uz to povecavas varijaciju.

Ja ovde callam flop s cijelim rangeom.

Zadnji popravljao Uskebasi (08-07-2015 02:23:54)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Ako će foldati sve kad ih rejzamo onda možemo ovdje rejzati zrak profitabilno?

00

6

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

roba59 napisao:

Ako će foldati sve kad ih rejzamo onda možemo ovdje rejzati zrak profitabilno?

Tocno to sam i ja htio napisati. Ako mi ovdje raiseamo setove onda mozemo prosiriti raising range da imamo 1:1,5 value:bluff jer su nam svi value handovi koje raiseamo monsteri, u tom slucaju njemu nije bas jednostavno foldat cijeli range na nas raise, a ako to radi onda mi mozemo do mile volje raiseat jer on folda previse...

00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Govorim o praksi a vi o teoriji.  smile

Kao prvo, niko ne moze znati sta mu ovde foldas, mozda smo ovde cbetali hand tipa 99 preko jednog overa ili neki slabiji FD i foldamo na raise.
Slicne notese je gotovo nemoguce pokupiti, a da ih ides kupiti za svakog rega sa mreze trebace ti jedna omanja knjiga.

A kao drugo, onaj ko radi takve stvari u ovim spotovima za blef imace raise cbeta barem 15 posto i vise i uz to ce imati i visok fold na 3bet na flopu, posebno IP,  i njemu ofc necemo foldati over parove.

Ali onaj koji nema, njemu cu ovde snap foldati over par na raise cijeli zivot.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Ja sam govorio isto o praksi. I nisam mislio na balansiranje iako i to bi bilo ok.

Znači ako mu callaš s cijelim range-om, zašto mu nebi ovdje rejzao neke blefove? I dalje će ti mali raise cbet biti.

00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

roba59 napisao:

Ja sam govorio isto o praksi. I nisam mislio na balansiranje iako i to bi bilo ok.

Znači ako mu callaš s cijelim range-om, zašto mu nebi ovdje rejzao neke blefove? I dalje će ti mali raise cbet biti.

jer kad on cbeta u 2 igrača OOP gotovo uvijek ima jak hand, uz to trebaš se nadat da ovaj behind nije pogodio flop, a i da ovaj ima bottom svog value cbet rangea koji može foldat...

Zadnji popravljao Bora tajter (08-07-2015 14:09:11)

00

10

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Pročitaj kaj sam prije napisao. Ja sam rekao da je tu rejz s setom jer nećemo dobiti foldove tak često, pa je uskebasi napisao da on tu kad dobije rejz folda skoro sve i tek onda sam ja napisao ovo za blefove.

00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

roba59 napisao:

Pročitaj kaj sam prije napisao. Ja sam rekao da je tu rejz s setom jer nećemo dobiti foldove tak često, pa je uskebasi napisao da on tu kad dobije rejz folda skoro sve i tek onda sam ja napisao ovo za blefove.

da jesi, ali si nakon toga u 2 posta pitao zašto nebi rejzao ako folda skoro sve, pa se moj reply odnosio na to.

00

12

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Slažem se sa Uskeom ovdje, ja bi rejzao samo eksploitativno ako imam read da je stejšn vs raiseova. Protiv ok/boljih igrača mislim da ili wasteamo value ili si uništavamo rangeove sa rejzanjem.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

13

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Kad se to odnosilo na usebasijev post gdje je napisao da on na protivnikovom mjestu folda skoro sve.

00

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

roba59 napisao:

Kad se to odnosilo na usebasijev post gdje je napisao da on na protivnikovom mjestu folda skoro sve.

on folda, iako mislim da većina regova ne folda odmah na flopu QQ+, mislim možda i foldaju, nemam iskustva na full ringu, al onak po osjećaju nebi očekivao da foldaju to na prvi rejz

00

15

Re: Nl50 fr: drugi set na wet boardu, turn akcija

Tak i ja mislim i zato rejzam set.

00