Tema: NL100 +

Pozdrav svima,

novi sam član od danas, iako sam često dolazio na stranicu i čitao razne postove.
Igram poker malo više od godinu dana i trenutno sam na NL50 sa nekoliko neuspješnih pokušaja na NL100, što je i razlog moje odluke da krenem ovdje pisat. Čitajući razne postove shvatio sam koliko jos imam prostora za učenje i napredak te se nadam da ću prikupiti kvalitetne informacije kako bi u tome i uspio. Zadao sam si kao offtable work da moram ovdje postati nekoliko handova tjedno u kojima nisam siguran što napraviti, tako da se nadam vašoj pomoći smile

Pa krenimo sa 1. handom

nebitan je ishod ruke, pitanje se odnosi na preflop

https://www.weaktight.com/h/55854b11a52511090f909d2c

SB  ima 3bet SBvsBTN 8%

Slozio sam si rangeve po kojima igram preflop i 4bet BTN vs SB mi je 8,45%:
KK-TT, AQs+, A8s-A2s, K8s-K2s, AQo+

calling range mi je 17%:

AA, 99-22, AJs-A9s, K9s+, Q8s+, J8s+, T8s+, 97s+, 87s, 76s, 65s, AJo-A9o, KTo+, QJo


to je 4bet za protivnika koji ima 3bet SBvsBTN 18%, budući da SB u ovoj situaciji ima samo 8% 3bet nisam siguran kako se prilagoditi toj situaciji, da li moram smanjiti 4bet na nekih 4% ili moram smanjiti calling range?

Zadnji popravljao Chico (20-06-2015 13:14:55)

00

2

Re: NL100 +

Ne trebamo protiv njega defendat 50% pa mislim da 4bet smanjis na 5%   JJ+, AKs, A8s-A2s, AKo  (AA ne slowplayat protiv ovog???). A calling range 12,5%    99-22, AQs-A9s, K9s+, Q9s+, J9s+, T8s+, 97s+, 87s, 76s, 65s, AQo-AJo, KQo i onda ukupno defendas 18%  to mi se cini ok

00

Re: NL100 +

Da, tako nekako...

Sheed napisao:

(AA ne slowplayat protiv ovog???)

Ovisi o foldu na 4bet.

00

4

Re: NL100 +

2. hand

https://www.weaktight.com/h/558a7cdba52511de03909dfe
Villain je reg 27/19/3 cbet flop mu je 70

BB call vs CO preflop mi je ovaj range:

TT-66, AJs-A6s, KJs-K9s, Q9s+, J9s+, T9s, AQo-ATo, KJo+, QJo- 162 komboa

na ovom flopu foldam 88 kombinacija, ostane mi 74:

TT-66, ATs, KTs, QTs, JTs, T9s, KsQs, AsJs, KsJs, QdJd, QsJs, As9s, Ks9s, Qd9d, Qs9s, Jd9d, Js9s, As8s, As7s, As6s, ATo


od te 74 kombinacije njegov cbet callam sa 45 komboa :

TT-66, JTs, T9s, KdQd, KsQs, KsJs, QdJd, Ks9s, Qs9s, Jd9d

a flop raiseam sa 29kombinacija, od toga imam 24 kombinacije value beta:

ATs, KTs, QTs, ATo

i samo 5 semibelfa:

AsJs, As9s, As8s, As7s, As6s


sad kad sam raspisao sam skuzio koliko sam nebalansiran, pa me zanima sta vi ovdje raiseate ako uopce raisate?
Ja sad kad gledam bi zakljucio da mi zapravo ovdje nemamo raise u rangeu buduci da imamo premalo semiblefova sa FD kombinacijama, naspram Tx handova.

Moze pomoc?

Zadnji popravljao Chico (24-06-2015 12:28:44)

00

5

Re: NL100 +

Nemam raising range ovdje.

Izabrao si i loše ruke za raise što se tiče semibluffova. S A high flush drawom možeš lagano callat 2x na ovom boardu. Paired boardovi baš i nisu nešto za rejzat flush draw, pogotovo jak flush draw jer ne samo da ćeš isfoldat slabije drawove nego si možda već i drawing dead.

Koji je razlog za mali sajzing na turnu? Ako si rejzao AT ili 22 da li betaš s njima pola pota ili želiš max value? Vidim jako puno regova na tim limitima da tako igraju flush draw (x/r flop half pot turn give up missed river) što je najgori mogući line.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

6

Re: NL100 +

Nema pametnog razloga za turn smile to je greska koju sam ocito radio, i koju vise necu ponoviti, nadam se...

Hvala na odgovoru i pomoci...

00

Re: NL100 +

Nemam ni ja raising range ovdje.

00

Re: NL100 +

gl

00

9

Re: NL100 +

3. hand

https://www.weaktight.com/h/558fcc92d39043bc3c8b4798

Villain je reg 25/20/2 turn raise 10 na 1,6k ruku

Da li ovdje mozemo reraiseat u ovoj situaciji ili nam je bolji call?


4. hand

https://www.weaktight.com/h/558fcf3fd390432c568b47e0

Villain je fish 66/23/2
mali sample 300 ruku
Flop cbet 42
Turn cbet 75

Preflop je greska sto niam 3betao,
Na turnu kada odchekira nisam bio siguran dal je missao ili odcheirava monstera buduci da ima 75 turn cbet, pa nisam siguran dal je dobar moj bet, i onda river dal je samo call ili je raise, pa fold na njegov shove, ili call njegovog shovea?

00

10

Re: NL100 +

3.
rijetko kad je 3bet postflop dobar. Samo u situaciji gdje znamo da protivnik nema folding range. Tako da da, ovdje je call.

4.
Da si rejzao, to nebi bio 3bet nego 2bet. 3bet je 3. bet. Znači da si ti rejzao jedino on tebe može 3betati na flopu.

Al da se vratim na hand. Nije greška što nisi rejzao na flopu. Ima mali cbet što znači da vjerojatno nema fold equity.

On tu nebi trebao imati full jer će fish najčešće na takvom boardu betati 2 para na turnu. Može imati jači flush, ali će i callati rejz s dosta slabijih handova. Tako da bi rejzao do recimo 19 i foldao na shove.

10

11

Re: NL100 +

Hvala Roba,

Ovo sam pisao da je greska sto nisam 3betao prelfop smile Valjda si krivo procitao smile

00

12

Re: NL100 +

A da, pročitao sam krivo big_smile

Ne mora biti da je ovo 3bet preflop vs fisha. Nije da 3betaš za value ovaj hand, a fish neće foldati često.

00

13

Re: NL100 +

5. hand

https://www.weaktight.com/h/559cdc64d39043ac518b46fc

UTG je fish short stack
MP imam samo 47handova 22/13/2


Buduci da imam Ad, trebam li ovdje foldati kada MP shovea? Ako je reg ne bi trebao imat 22, 33 u rangeu na MP, pa mislim kako je ovdje call dobar, a isto tako me zanima da se ovako odigra na boardu gdje su dvije karte iznad sedmica, npr 3d8dJs? da li na takvom boardu treba razmisliti o foldu ili smo vec previse stavili i s obzirom na pot size ovaj hand ne foldamo nikad?

6. hand

https://www.weaktight.com/h/559ce688d390432b498b4598


Inace shoveam sve parove i AK kad sam open raiser i kad sam caller protiv Villaina koji ima SQZ vise od 8%.
u ovoj situaciji BB SQZ 9%, pa me zanima nakon sto UTG calla dali je ovdje bolji call ili isto mogu shoveati, buduci da na BTN 3betam AK protiv CO, sto znaci da mi taj AK nije u rangeu? Da li ovdje ima kakvog utjecaja to sto je preflop bio min open?

Zadnji popravljao Chico (08-07-2015 11:27:14)

00

Re: NL100 +

1. Dosta je hrabra pretpostavka da MP nema u range-u 22-33.

Zato sto je otvorio fish i to mijenja cijelu stvar, ok, ja ne bi callao nikad ovde fisha sa 22-33 ( osim u nekim deep situacijama i uz neke druge infoe o cijeloj situaciji na stolu ) ali mnogo regova hoce.

Mnogo puta sam imao situacije na vecim limitima da regovi koji imaju tipa 5 posto callr1 sa btn-a callaju moj izo rejz vs fisha sa handovima tipa 32s isl i u takvim situacijama sve pada u vodu.

Zato bi mu ostavio svih 9 komboa setova u range-u.

On ovde moze biti i shove-a FD-ove sa vecim overima, tipa KQd, KJd ... ali se ovde ne bi usudio da mu u range stavim nijedan takav kombo iz razloga sto bi s tim trebao svaki prosjecni reg da izoluje fisha, kao i sa 88+ handovima ako nekim slucajem to ovde gura.

Ovde tebi zato jako pomaze info koji bi vecini bio nevidljiv, tj. kakav je fish u smislu opena s UTG-a i opena uopste i koliki mu je 4bet ... iz razloga naravno sto ovde vecina ljudi ne bi trebala da 3beta handove tipa KJs vs fish 5 posto utg open ili da 3beta SS fisha koji ima 4bet 20 posto isl ...

Ja bi ovde betao i s manjim sizeingom flop, ovde i kad betas znatno manje od pola pota opet ti ostaje u 4way posve ok sizeing da zguras turn a i lakse ces foldati u slicnim situacijama.

Ja bi ovde betao 8 i foldao na ovu akciju.


2. Moram priznati da jos nisam cuo za strategiju 4bet shove preko skviza sa svim parovima vs 8+ posto skviza.

Mislim da smo prije par mjeseci radili neku kalkulaciju na drugom forumu za TT u slicnoj situaciji i da se pokazalo da je EV-, ali se ne mogu sjetiti tacno jer sam inace dosta slab kad su neke komplikovanije racunice u pitanju.  smile

A nisam vidio da to iko radi od regova, jedino fishevi.

Dosta regova skvizuje depolarizovano, mnogi to rade sa handovima tipa 77 ili 88 recimo sa BB-a cak i kad zatvaraju akciju dakle i shodno tome malo se foldaju na 4bet preko skviza pa kapiram da je protiv njih ovakva strategija jos pogubnija.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

15

Re: NL100 +

5.
nebi  mu isključio setove jer ima veliki gap izmedju PFR i VPIP, ali bi mu dodao više drawova i handove poput 88-TT

Nakon ovako veliko cbeta nebi foldao ni da je reg. Ubuduće cbetaj manje. Protiv ove dvojice ne foldam ni da sam manje betao.

6.

Chico napisao:

Inace shoveam sve parove i AK kad sam open raiser i kad sam caller protiv Villaina koji ima SQZ vise od 8%.

Kalkulacije su rađene s pretpostavkom da je open 3bb i SQZ do 13bb. S druge strane, ovdje ti nikad nemaš AK, pa onda ne možeš ni shipati 44. A kad BB cold calla onda nikako jer će tu rijetko imati handove koje folda.

@Uske
Ako ti nije teško, daj probaj naći link. Ja kad sam radio kalkulacije došao mi je taj iznenađujući rezultat, i dva puta sam provjeravao. I TT je praktički isto kao i 44 jer s slabijim parovima nebi trebao SQZ-ati.

00

Re: NL100 +

Bilo je davno pa sam zaboravio, tj nije precizno izracunato, ali mi je nekako ostalo u sjecanju da je sigurno EV-



http://gyazo.com/b2dd9044a5375c2979cd946ecfbc89b2


Roba, mozes da okacis svoju racunicu, Gmiko i ostali ... bas me zanima.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: NL100 +

5. betao bi manje i F na dva shipa. 
prije par dana imao sam sličnu situaciju, foldao i na showdownu bio živčan jer sam napravio loš fold, al u pravilu mislim da ćeš češće bit behind na ovakvu akciju.

6. meni na prvu ta strategija sa 4bet shipom ne izgleda profitabilno, ako dobro runnaš možda i prođe prvih 2-3 puta, al kad regovi vide šta radiš mislim da ne može biti +ev

00

18

Re: NL100 +

Uskebasi napisao:

Bilo je davno pa sam zaboravio, tj nije precizno izracunato, ali mi je nekako ostalo u sjecanju da je sigurno EV-



http://gyazo.com/b2dd9044a5375c2979cd946ecfbc89b2


Roba, mozes da okacis svoju racunicu, Gmiko i ostali ... bas me zanima.

S rangevima iz screenshota:

http://i.imgur.com/HfqgHzb.png

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

19

Re: NL100 +

Bora tajter napisao:

6. meni na prvu ta strategija sa 4bet shipom ne izgleda profitabilno, ako dobro runnaš možda i prođe prvih 2-3 puta, al kad regovi vide šta radiš mislim da ne može biti +ev

Nema veze kak runnaš ak je +EV. Ak vide kaj radiš jedino kaj mogu napraviti je proširit SQZ range na parove i onda callat (ali samo do 88), ili callat s AJ i AQ, ali onda mi tu dodamo AK i opet im nije profitabilno.

00

20

Re: NL100 +

Ako imas u 4bet ship rangeu AK, 22-99, sto protivnik moze napraviti na nas ship? Kako bi vi to exploitali? AK cini 16 komboa, a parovi 22-99 48 komboa. Naravno da value handove nece foldati, ali npr. sa KQs nema profitabilan call jer je 45% underdog protiv tvog rangea a ulozio je samo 13bb. AQo je 41% underdog..

U ovom primjeru koji je Chico naveo je pogrijesio jer tu nemre imat AK u rangeu tak da sve pada u vodu, ali generalno mislim da strategija stoji i ja ju koristim vec mjesecima...

00

Re: NL100 +

ako dobro runnaš se  odnosilo na to ako imaš sreće.  možda je već prije pokupio tvoj play pa je spreman za tako nešto, možda je baš sad našao hand koji te crusha  pa će iz prve pokupit tvojih 100bba i još pokupit da to radiš s 44+.

da ne pričam o tome da ako ima note na tome da ti 4bet shipas sqz da neće light sqzat kad si ti caller, a i dalje može imat sqz više od 8% jer sqza druge igrače koji dosta foldaju na sqz.

u prvom postu sam htio bit pristojan pa sam napisao da mislim da nije profitabilna, al iskreno smiješna mi je ta strategija.

00

22

Re: NL100 +

Debil sam krivo sam napisao, KQo nemoze callat jer je 42% underdog, KQs moze jer mu treba 44% 87/200 ali KQs ljudi ne SQZaju neg callaju

00

23

Re: NL100 +

Shipanje malih parova je eksploitativna strategija protiv ljudi koji squeezaju previše blefova i ne callaju shove dovoljno. Osobno je ne koristim jer mi je previse high variance a treba imat dobar read jer ako netko ima balansiran squeeze range nije profitabilna. Npr. rangeovi za crev kalkulaciju gore su losi i nebalansirani.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: NL100 +

možda to bolje prolazi na zoomu jer ekipa folda i ne gleda hand do kraja, ali na regular stolovima mislim da tu strategiju brzo primjete solidni igrači i nikako ne može biti profitabilna.

00

25

Re: NL100 +

Jedino kako se može prilagoditi je da počne tighter SQZ-at kad smo mi calleri.
A to večina igrača neće napraviti jer:
- igra previše stolova
- ako je već tak agro s tak velikim SQZ-om, najčešće neće zatightati (jer mu to nije u krvi tongue) već će početi callati više light što nije dobra strategija jer svaki naš par ima jako dobar equity-a protiv tog proširenog range-a.

00