Tema: 1-alpha te equity kalkulacija

Ovako. Imam jedno pitanje. Koje ću malo banalizirati. Znači ako je pot 1 dolar,i mi betamo pot,naš potez treba biti uspješan u 50% slučajeva. Odnosno protivnik treba foldati 50% ranga da bi mi bili breakeven. Gledajući sa naše strane. Znači protivnik bi trebao na pot size bet imati minimalni defense frequency od 50%,tj. 1-alpha.

E sad ono što buni jes ovo. Kad se mi suočimo sa pot size betom na riveru, npr. Protivnik beta 1 dolar u pot od 1 dolar, mi riskiramo 1 dolar za 3 dolara, te trebamo biti dobri u 33% slučajeva, odnosno trebamo imati 33% equitya za call. Jer ako budemo dobri 1 od 3 puta vraćamo svoje novce i na nuli smo. Ono što me buni je to da dosta profesionalaca u toj situaciji govori kako trebamo callati 50% u toj situaciji, jer je 1-alpha 50% našeg ranga, te jedni govore da to u biti nije 50% našeg cijelog ranga nego samo onog koji može pobijediti bluff.

Pa me zanima u čemu je stvar, da li je stvar u tome da mi u situaciji kad trebamo callati pot size bet trebamo imati 33% equitya ili trebamo imati 50% equitya?

Ono kako ja mislim i kako sam uvijek gledao do sada je, da mi za pot size call trebamo biti dobri u 33% slučajeva, ali moramo minimalno  braniti 50% našeg ranga po 1-alpha kako protivnik nebi automatski imao profit jer ne branimo dovoljno.

Pa ako može nek Roba ili netko potvrdi ili razjasni.

Zadnji popravljao lex19863 (19-09-2015 04:18:40)

00

Re: 1-alpha te equity kalkulacija

Malo si pomiješao stvari.

Ovo da trebaš callati više od 50% da mu blef nebi bio isplativ nejde u isti koš kao i ovo da nam treba 33% equity-a za breakeven call.

Prvo nam govori koji postotak range-a moramo callati da nebi bili exploitable. Znači ako imamo u range-u 10 kombinacija karata, minimalno 5 ih moramo callati.
Ovo je GTO i koristi se samo protiv vrlo dobrih igrača. Protiv low i micro limit igrača ne treba to uzimati u obzir jer igrači nerijetko imaju premalo ili previše blefova.

Drugo je matematički najtočnije i gledano je čisto iz perspektive pot oddova.

Ono kako ja mislim i kako sam uvijek gledao do sada je, da mi za pot size call trebamo biti dobri u 33% slučajeva, ali moramo minimalno  braniti 50% našeg ranga po 1-alpha kako protivnik nebi automatski imao profit jer ne branimo dovoljno.

Da, točno kako si napisao.

Ali ako bolje razmisliš, vidjet ćeš da ako se držiš prvoga, ovo drugo dolazi samo od sebe. Jer čim više on ima blefova, raste nam equity handova.

00