Tema: obrana od steal-a + bet sizing

Pozdrav, evo vec neko vrijeme igram i to bude vecinom TAG(koliko sam shvatio abc je isto to) i vrlo dobro mi prolazi.
recimo na proslom freeroll turniru se dignem sa 3k na 55k. taman nakon pauze vidim da je average oko 45k a blindovi su 1k/2k sto mi se cini da sam poprilicno short stacked kao i ostali.

problem mi je kako uopce betat u tim situacijama, dal openam 3bb ili minraisam, tada je igra dosta tight, s tim da ako me itko prati mogu ocekivat da je jak, dal cbetam flop pogodio ne pogodio?
+kako odigrat KK ili AA sa UTG, dal da se pravim da neznam sta je utg pa openam sa 3bb+ ili minraise u nadi da ce call ili re-r? lol

+kako defendandat steal od BTN kad sam na BB ako vidim da je igrac dosta loose, re-raise, all in ??
primjer mi je:
Ja sam BB, svi fold do BTN on raise na 6k,SB fold, ja reraise na 10k on call(imam Jc8c, flop (A4Q)h, checkiram on beta 15k, ja foldam on ima 6d7d), mozda mi je los primjer, protiv tight-a bi prepustio taj big blind ali ovakvog loose-a nemogu stavit u range, ocekujem da mu range nije dobar s btn-a ali zasto bi callo moj re-raise, jesam trebo vise betat?

raspisao sam svega, valjda nije zbrckano

00

Re: obrana od steal-a + bet sizing

Ja sam BB, svi fold do BTN on raise na 6k,SB fold, ja reraise na 10k on call(imam Jc8c, flop (A4Q)h, checkiram on beta 15k, ja foldam on ima 6d7d), mozda mi je los primjer, protiv tight-a bi prepustio taj big blind ali ovakvog loose-a nemogu stavit u range, ocekujem da mu range nije dobar s btn-a ali zasto bi callo moj re-raise, jesam trebo vise betat?

Min raise u ovom spotu je bezveze. Radio bi ga samo sa monsterima u ruci (AA, KK i sl.) da izvućem value iz njega. Sve ostalo ako imam 15-25bb behind mi je ship or fold protiv loose protivnika u toj fazi igre.Ne možeš tu očekivati da će te flop pogoditi jako i da ćeš ga nadigrati sa kartom, pogotovo ne sa J8 i slično

00