Tema: BPC???

Maloprije sam procitao neki post na kennyevom blogu da je upao u c4p kod robe i gmika, al sam se sjetio da je on bio jedan od onih koji su bili prosle godne upali kod Gordona u BPC.
Pretpostavljam da nije dobro proslo, al to nije poanta mog posta.
Sjecam se da kad je to bilo da je tamo upala bas velika grupa ljudi s ovog foruma u otprilike isto vrijeme i od svih jedino znam za kalinja da je dosta napredovao i nesto uspio postici, pa ako nije problem ljudima koji su sudjelovali u tome ili jos sudjeluju da daju svoje komentare i razmisljanja sta se desilo i od onih koji nisu vise u projektu zbog cega nisu uspjeli ili odustali.
Nekako mi se cinilo lakse otvoriti novi thread za ovo nego da idem pisat u svaku temu koju su pokrenili.

00

2

Re: BPC???

Nisam bio kod Gordona u BPC, nego sa jednim članom foruma koji je tad igro nl10, sa njim sam došao do nl5 jedno vrjeme je išlo dosta dobro, par puta sam imao roll za nl10, ali sam bio i gubio roll zbog nekih svojih stvari koje su me ometale u kartanju, na kraju je on krenio u CFP sa nekim za turnire i tu jednostavno nije imo vremena za mene, osim kartanja čovjek ima posao i još masu stvari u privatnom životu, pa smo se razišli što se tiče CFPa.

Tako da ti nemogu baš ništa na žalost pomoć oko BPCa

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
00

Re: BPC???

Lol. Stvarno nemam pojma kako sam ja to povezao sa BPC

00

Re: BPC???

Da, bilo je puno ljudi koji su bili tamo na coachingu. Većina ih odustane kad skuže koliko je truda i vremena potrebno da se nešto postigne.

00

Re: BPC???

Evo ja cu se odvaziti smile

Kao prvo ne BPC ne potice polaznike da se reklamiraju sto god da si netko misli. Sve sto se tamo radi i kako se radi je javno objavljeno na siteu i nista nije skriveno. Problem je sto velika vecina ljudi ocekuje upast u tako nesto i da ce saznat nesto magicno sto nitko drugi ne zna i da ce svanut u pokeru. Ono sto te tamo uce mozes i sam samo tamo je sve sistematski jako dobro i detaljno napravljeno i dobro odraduju posao. Problem je u polaznicima sto nam i Gordon napominje da iz mjeseca u mjesec se iznenaduje kada vidi brojke odigranih sati pokera. To je naglasio i kao najveci leak microsa da svi samo pricaju kak moraju ucit ucit i izbjegavaju igranje. Ucenje je bitno za razvoj i trbea ga odrzavat svakodnevno, ali recimo samo kao npr rutinu prije sessiona i slicno, ipak je bit pokera igrati. Moja usporedba koja jako pase ovdje je da bitno je stalno ucit nove recepte i ispravljat stare, ali bada ti svo znanje ako nikada nisi probao skuhat obicnu paštu smile

Tocno to sto je Roba napisao, Ljudi ulaze sa puno ocekivanja i onda nabasaju na rad i na prvi los tjedan igranja kada ne pocnu odjednom crushat ocito odustanu, ne znam sad specificno tko, ali to je generalno problem. Zato i postoji security deposit posto njima bas nebi bilo pametni prihvatiti random covjeka kojeg ne poznaju nit znaju kolko je spreman dati pa da im onda taj covjek odustane za 2 tjedna a ubrao je informacije smile

HU igraci puno puno brze napreduju , ali 6max igraci nakraju rade vece rezultate, okvirno prema informacijama i izvidnicama to tako je zasad

00

Re: BPC???

Da se vratim na ovo ucenje. Ne poticem ja tu da se ne uci, ali budimo realni, kad kazemo da ucimo, kolko nas zaista uzme CREV ili neki equity program sa Hemom, prolazi razlicite specificne spotove i racuna si postotke i rangeve sa kojima da igra u tom spotu? Svi uzmemo video i cujemo jedan-dva trika i odma idemo to probat bez da uopce shvacamo sto se govori, npr 4bet bluffaj sa AQs nekog tko se puno 3beta, i onda spizdis hrpu para na NL5-NL10 jer ti nije netko na coachingu objasnio nego si gledao video koji se nisi potrudio dokraja shvatit. Nismo svi takvi ali velika vecina nas je smile

00

Re: BPC???

S obzirom da je ''moja priča'', donekle uzrok svih tih blogova i priča, koliko toliko bih htio podijeliti javno svoje mišljenje.
Smatram da, što se tiče microsa iskreno nema puno boljih mjesta, za započeti svoju poker karijeru. Zato sam to preporučio jednom od svojih prijatelja iz djetinjstva. Budimo realni, upadneš u vrlo profesionalan i sistematiziran sustav gdje traaže od tebe neku disciplinu i profesionalnost i samim time trebao bi usvojiti neke prve korake i karakteristike ''profesionalnog igrača pokera''. Najmerno sam napisao sistematiziran jer ove niže limite se ne beata na način da ti budeš pametan i inteligentan(aka izmišljaš toplu vdu) već da budeš jednostavan i uporan/marljiv.

E sada problem nastaje onog trenutka kada su ljudi balansirani(line i B size), razmišljaju range vs range, kuže board teksture i matematiku itd. Problem nastaje jer BPC nema čovjeka u 6maxu koji igra više od 200NL koji bi mogao ljudima objasniti kako se igra mid stakese u današnje vrijeme jer Gordon ,iako ima dobre i solidne temelje, predugo je van igre i premalo tehnički potkovan da u 6max na NL400 stolovima pokazivao dobre rezultate. Oni imaju Alan Jacksona i on im fino sve boardove analizira i vjerojatno izbace im situacije u kojima mogu ljude exploitati(tipa F previše), ali mnogo od tih stvari tko god razumije teoriju na boljoj razini i sam je svjestan toga(banalan primjer, min defense frequency na Axx).

Drugo svi ljudi koji su uspjeli u BPC 6max programu(ne micro naravno) aka ja, atvars, steezy, svi smo bili već neka vrsta pro-a. Ja i stezzy smo bili smal winning/BE na NL50/100, a Atvars Nl100/200. Tako da nema 6max igrača još uvijek koji je tek počeo sa NL2 i postigao sve s njima(ja sam još najbliži tome). Osobno sam upoznao mnogo ljudi koji su odustali ili prešli sa 6max na HU(ali nikad čuo slučaj za obrnuto) i razlozi su sasvim različith priroda, ali bit je uvijek ista, njihova očekivanja nisu ispunjenja. Da li je to brz način do love, nezadovoljstvo coachingom, moralni problem s bumhuntingom i svakakve druge stvari. HU će ostati uvijek uspješniji program jer ljudi u kraćem periodu mogu ostvariti više novaca(priroda formata), ali je svakako format kojeg čeka puno muke u narednim godinama. Zato je moj savjet svima koji razmišljaju pridružiti se BPC-u, a  igraju max NL25, da upišu micro program (do 10k) što se tiče 6max.

Htio bih sve osvrnuti na jedno od učestalih pitanja zašto ja nisam coach na BPC. Nisam coach iz razloga što se pogled na BPC između mene i šefa relativno podjelio. On je htio masovno jer je ''samo'' poduzetnik, a ja bi sam htio mali broj crushera stvoriti. On bi bio sretan sa 10BE NL100 grindera sa 60% uspješnosti, a ja sam htio 3 crushera sa 100% uspješnosti. To su razlike u pogledima koje su mene udaljile u poptpunosti od BPC-a. Jer danas kad vidim kako moj bivši CFP učenik se battle bilo koga   na NL200-NL400, a znam da prije 15 mjeseci nije mogao beatati NL10 i nije znao ni osnove casha, jednostavno je super osjećaj da znaš da si bio mentor budućem crusheru. Uostalom takvi ljudi te uvijek drže motiviranog i tjeratu te kao coach da i sam napreduješ. Jednostavno meni je to bolje i važnije od kojeg Xk$ više

20

Re: BPC???

Ja sam u HU programu i slažem se s Hansom u vezi microsa, nigdje nisam našao profesionalniji pristup da početnika osposobe za igranje, U HU su prvenstveno brže zarade jer ako imaš bankroll za recimo NL200 jednostavno ga igraš s malo rigoroznijim game selectionom, mislim da je tu glavna razlika, dok 6max igrač uvijek mora naučiti se hrvati s regovima na svakom novom limitu.

Pitanje za Hansa, možeš detaljnije napisati svoje mišljenje o budućnosti HU formata, vidim da si napisao da ga čekaju muke u narednim godinama.

00

Re: BPC???

hrasca napisao:

Ja sam u HU programu i slažem se s Hansom u vezi microsa, nigdje nisam našao profesionalniji pristup da početnika osposobe za igranje, U HU su prvenstveno brže zarade jer ako imaš bankroll za recimo NL200 jednostavno ga igraš s malo rigoroznijim game selectionom, mislim da je tu glavna razlika, dok 6max igrač uvijek mora naučiti se hrvati s regovima na svakom novom limitu.

Pitanje za Hansa, možeš detaljnije napisati svoje mišljenje o budućnosti HU formata, vidim da si napisao da ga čekaju muke u narednim godinama.

Znači klasičan(regular) HU cash je jedini format poker u kojem ti možeš doslovno izabrati protiv koga želiš ili ne želiš igrati. Takva sloboda dovela je do ''najizrazitijeg'' bumhuntanje od svih poker formata. Generalno je bumhunt rak rana za poker sobe,a posebno ovaj oblik u HU. S toga su sobe, kroz zadnjih par godina,  na tihi način lagano počele voditi rat s ovim problem od micanje HU ili limitiranje do NL200 stolova, pa sve do sustava tipa KOTH ili ZOOM. Stoga ta borba protiv HU regova će vjerojatno trajati neko vrijeme i vjerojatno će stranice kad tada doći do trenutka kada će morati jednostavno postaviti sve ZOOM varijanti HU.
U HU se jednako tako lakše dolazi do para jer ti ukoliko imaš roll tebi je isti skill level na NL1k-NL50 jer ti uvijek igraš fisha, a najveća ironija od svega je što danas si neki HU regovi(super bumhunteri) koji to rade još uvijek mogu dopustiti ne toliko raditi na igri(aka tehnički aspekt bitan protiv rega) već samo su maheri protiv fisheva. I ono što je najbitnije govorimo o tehnički najjjednostavnijoj igri za analizirati i obraditi.
Ali kad postaneš predobar onda te nitko neće igrati, i opet smo na istom. Nema igre ako nema fisha. Zato kažem HU će trajati koliko to poker sobe budu dopuštale(uvijek se čudim zašto još nisu cijeli cash svijet pretvorili u ZOOM kad je to za njih vjerojatno naj +EV opcija IMO, pogotovo s ovim novim čuvanje eko sistema izlikom),a to može biti sutra , za 6mjeseci, za 2 godine ili 5 god. Činjenica u ovom fomatu postoji određena neizvjesnost vezana uz opstanak(posla), što nije slučaj s ring gamesima.

10

Re: BPC???

Ne znam da li ste već pročitali vijest, ali Stars utrostručuje(3x) rake na HU igrama, tako da sam čak koliko toliko pogodio timing promjene. S obziom da će roba vjerojatno objaviti vjest, ja ću samo ovdje ostaviti neke zanimljive slike:

Nečija Analiza sa 2+2

Stari rake

Novi rake

10

Re: BPC???

HansTheGreat napisao:

Ne znam da li ste već pročitali vijest, ali Stars utrostručuje(3x) rake na HU igrama, tako da sam čak koliko toliko pogodio timing promjene. S obziom da će roba vjerojatno objaviti vjest, ja ću samo ovdje ostaviti neke zanimljive slike:

Nečija Analiza sa 2+2

Stari rake

Novi rake

mora da starsi imaju neko objasnjenje kako je to dobro za poker ecosystem

Zadnji popravljao pepy667 (23-03-2016 02:02:32)

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: BPC???

Sve ti je objasnjeno post prije ovog za povecanje rakea na HU, a to se vec znalo i prije da ce se HU rake samo dizat u buducnosti smile

00

13

Re: BPC???

očito testiraju do kud ide, za nekoliko mjeseci manji rake ce bit na ps.fr vj

00