Tema: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Pozdrav svima, evo danas je mjesec dana od CFP-a te sam odlučio otvoriti post na temu equilaba, notesa i ostalih alata koja vam omogućavaju da adjustate protivnika te donesete odluku.

Coacheri su rekli kad se svladaju osnove equilaba da će nam pokazati napredno korištenje equilaba. Pošto ja nisam savladao osnovno korištenje jel može netko neki screenshot postati i reći na koji način on i kada koristi equilab te u kojim situacijama ga je najbolje koristiti te jel jako komplicirano? Upisao sam par handova i gledao neke postotke, ali nije mi previše jasno kad ne znam što radim i što gledam i u kojim situacijama.

Notesi...notesi...notesi...

Neki dan sam sa gmikom pričao i kaže mi daj mi neku situaciju da ti kažem kakav notes upisati...ja sad dam situaciju i on meni napiše kako bi notes trebao izgledati...ako ima isto netko sa screenshotom notesa neka posta i kaže kada bi koristio taj notes, koliko uopće često pišete notese jer igra ide dalje, a nemamo vremena pisati notese par minuta...JA IH UOPĆE NE PIŠEM I AKO ŽELIM NAPREDOVATI MORAM I TO POČETI pa me zanima kakav bi bio prijedlog za početak pisanja notesa?

Ja trenutno igram 4 stola i neki dan u razgovoru sa jednim igračem sam skužio da ne gledam dovoljno statsa(on mi je rekao "kad igram 6 stolova ne koncentriram se na statse i ne pratim igru na stolovima jer kad igram 4 mogu sve pratiti").

Malo je preopćenito pitati kako se nosi svaki igrač sa statsima, ali me zanima jel cijelo vrijeme gledate statse, dal na flopu samo gledate fold to cbet ako ste otvorili jer ja npr.samo to gledam(ne mogu više jer me drugi stol zove da igram, HEM ne znam dovoljno dobro da bi odmah vidio i protivnikov check-raise...); kad se dogodi da niste u nijednom handu što gledate, na što se bazirate?

http://i.imgur.com/1bTiUa0.png

Što vam je tu temelj za odluku? Ja sam ga u tom trenutku stavio na air i callao(bio sam u pravu)... Jesam ispao fish jer sam callao middle pair?jesam ispao fish jer sam callao devetke, a skala je dolje? koje bi vi statse još koristili da donesete odluku? jel sample od 167 ruku jako mali ili samo mali? big_smile

preflop igra handa...http://www.pokerhand.org/?6787980

U principu će mi ova tema na forumu služiti kao postanje handova da vidim razmišljanja drugih igrača, da uspijem savladati equilab, PISANJE NOTESA(što prije, obavezno) te gledanje i korištenje bitnih statsa u određenim situacijama

Molio bih da prije komentiranja handa i moje odluke netko nešto napiše o notesima i equilabu jer što prije uđem u tu shemu prije će mi biti jasnije neke stvari

Sretno svima u daljnjem grindanju

Zadnji popravljao Intelligent investor (01-04-2016 11:57:22)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Mislim da ti je predetaljan osnovni hud za pocetnika i zato ti je tesko. Primarni hud bi smanjio na osnovne informacije, a dodatne bi stavio u popupe. Na ovim nizim limitima ti toliko info ne igra neku ulogu, a dok ih predjes ces se vec naviknit pa ce ti biti lagano za pratiti.
Ako si tek poceo s igrom, igrati vise od 4 stola ti je greska. Moras dobit percepciju igre sto nemos popratit ako stalno imas akciju.
Pocnes s manje, a povecas naknadno kad se priviknes.
U notese si upisujes samo posebne situacije. Znaci ne upisuj spotove koji nisu kljucni. Upisuj one koji odskacu od normalne za dosta.
Ako imas vise od 5 redova notova na igracu gotovo sigurno ih imas viska. Takodjer ih upisuj s rezervom. Npr, kad prvi put vidis nekog da je uzeo neki cudni line upises i recimo stavis upitnik li zvjezdicu kod tog nota. Ako se to ponovi vise puta, maknes je.

00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Meni je ovo puno previše statsa za nekoga ko se uči tek igrat.

00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Statsi su od drugog igrača jer tako imamo u HEM-u kad idemo reviewati handove

Moj HUD je manji, @rounder1984 jel imaš neki screenshot notesa?

Jel koristite equilab?

I pustite količinu statsa, pravo pitanje je koje bi statse koristili gore za call ili za fold? big_smile

Zadnji popravljao Intelligent investor (01-04-2016 16:25:23)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

5

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Ovo nije HUD koji koristi tijekom igre. To je HUD samo za hand review.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Intelligent investor napisao:

@rounder1984 jel imaš neki screenshot notesa?

Jel koristite equilab?


Ne pisem previse notese. Ako nesto upisem to je uglavnom za bet sizeinge. Vecinom da znam koji ljudi potaju i overbetaju za value, a koji za bluff.

Equilab sam vecinom koristio u startu dok smo razradjivali rangeve. Nakon nekog vremena popamtis vecinu stvari.

00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

najcesci note koji upisujem je "believer" ili "non-believer" pa onda jos detaljnije ovisi, dal je believer kad dode A na board i pocnem betati ili dal je believer il ne kad dode flush i slicno smile Upisuj si stvari koje odskacu od normale i standarda a opet koje ce ti pomoci u buducnosti, znaci nemoj upisivati hand svaki put kak je isao jer ti nece to pomoci kad ces imat par sekundi za odluku... Npr ili ovo gore ili napises nesto kao , x/c x/c donk nuts. Ili x/c x/c donk is bluff when FD missed.

Notes su jako individualna stvar i moze bit sirok pojam kako ih pisati. Moras naci koje stvari tebi najvise pomognu i olaksaju ti situaciju slijedeci put kad se nades u slicnoj situaciji, ja npr pisem svoje osobne kratice koje razumijem cim ih vidim i pisem na engleski jer vecinu pokera sam i na engleski ucio, pogledaj kako drugi pisu mozda al nadi svoj nacin kako je tebi najlakse da ne moras ucit i o tome opce razmisljat dok pises, to ti preporucam.

Pazi na slijedece stvari samo kada pises, note mora bit sazet, kratak , smislen i mora opisivat u kojem smjeru odredeni igrac odskace od standardnog playa u odredenoj situaciji smile

20

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

rounder1984 napisao:

Ako imas vise od 5 redova notova na igracu gotovo sigurno ih imas viska.

Teško da možeš imat viška notova nad nekim. Svaka, i najmanja sitnica, može značit veći edge nad protivnikom. Naravno da s vremenom se mogu generalizirat noteovi, ali opet to je samo generalno.

Moje razmišljanje o noteovima je da trebamo zapisat ono što nismo očekivali od igrača. To bi značilo nešto što je bilo suprotno od njegovih HUD statsa ili ako nemamo sample nešto što ne bi očekivali od average rega ili fisha.

Bilo bi super stavljat neke primjere gdje smo uzeli note, a kasnije ga iskoristili. Probat ću se sjetit da stavim to ponekad, a potičem i druge...

00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

@niveaformen +100

npr. note koji imam na jednom od boljih regova na 45-180man

MR/C UTG 67s(28BB) VS MOG 9,5BB AI SA BB, NEMA 1:2 - 500/1000 4HANDED FT 15 45

A na njemu imam 20++ redova notes smile, nikad dosta. smile

00

10

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Istina je da ne mozes imati previse notesa, ali je problem ak je velik player pool ne stignes ih ni procitati kad ti trebaju.

Za equilab ti mogu osnove jedan dan objasniti preko teamviewera pa usput snimimo video i stavimo ga na forum.

Kazes da ne stignes pisati notese, a sjeti se samo koliko puta smo te uhvatili da kad igras radis nesto sastrane.

Posto ti je sve dosta novo, moras puno toga pratiti aktivno pa mozda i zato ne stignes. Kad ti vecina stvari predje u automatiku, imat ces vise vremena i za note-ove.

00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Slazem se takoder da noteova nikad dosta ali opet ponavljam, treba objektivno gledat kome se daju savjeti. Nivea recimo si puno iskusniji i ti se snalazis u svojim noteovima. Isto kao u skoli profesor tako i ovdje moras bit u mogucnosti sagledat situaciju sa druge perspektive. Ako nije nikada pisao noteove, mora pocet od najosnovnijih osnova i postavit dobro temelje. Uzalud njemu pisat nesto ko plicirano kao gore navedeno ako on to necw moc iskoristit. Daleko od toga da ti gore notesi nisu jako dobri, ali za nekog pocetnika  su zbunjujuci kada i sam jedva prati 4-6 stolova aktivne igre. Trebao bi si recimo sa coachem raspravit koje stvari da trazi kod protivnika da notea i tako jednu po jednu stvar recimo dodavat pa ce eventualnod oc do 5 redova notea al opet, treba naucit abecedeu pa pisana slova pa onda pisat pjesme pa romane smile svi savjeti gore su super samo se svaki igrac treba pronaci u kojem je stadiju i od kud krenut onda smile

10

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Moze pisat banalno noteove za pocetak, nesto sto mu je cudno ili sumnjivo ili odskace od "std" playa (kao sto je netko gore to vec napisao), pisati sam svojim rjecnikom bez ikakvih kompliciranih fraza ili tome sl., i na kraju mjeseca pregledat notes sta je upisano i procijeniti da li mu to pomaze ingame ili ne, ako ne moze procijenit dati nekom ko se bolje razumije - prijatelj, coach, tkogod. Da se ne stignu noteovi pisat u potpunosti se ne slazem, kao sto si rekao stormplay - neka igra 4-6 stolova i manje ako treba i prati igra i radi notese, koji ce kasnije biti jos kvalitetniji i ev++++ su i imo donose vise $ od svih hudova na svijetu... Ja znam cesto na 10-12 stolova sitoutat, ne radi toga jer ne mogu popratit igru, nego zato jer pisem na jednom od stolova note, pamtim da na nekom drugom moram napisat note pa u svoj tvoj zbrci pocnu padat sitout-ovi, sto je naravno moja greska sa previse stolova, ili jednostavno hocu miniesej na svakom igracu big_smile, nista drugo.

10

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.p … 73#p131173

Na jučerašnjem coachingu je coach roba59 obradio osnove equilaba te pokazao opet kako mu nije problem odvojiti par sati za početnike kako bi unaprijedili svoju igru i stekli nove vještine...ajmo reći da je prvi dio problema ovog posta riješen, još samo kad bi netko screenshatao neke notese da vidim bio bi zadovoljan smile

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Stormpay napisao:

Slazem se takoder da noteova nikad dosta ali opet ponavljam, treba objektivno gledat kome se daju savjeti. Nivea recimo si puno iskusniji i ti se snalazis u svojim noteovima. Isto kao u skoli profesor tako i ovdje moras bit u mogucnosti sagledat situaciju sa druge perspektive. Ako nije nikada pisao noteove, mora pocet od najosnovnijih osnova i postavit dobro temelje. Uzalud njemu pisat nesto ko plicirano kao gore navedeno ako on to necw moc iskoristit. Daleko od toga da ti gore notesi nisu jako dobri, ali za nekog pocetnika  su zbunjujuci kada i sam jedva prati 4-6 stolova aktivne igre. Trebao bi si recimo sa coachem raspravit koje stvari da trazi kod protivnika da notea i tako jednu po jednu stvar recimo dodavat pa ce eventualnod oc do 5 redova notea al opet, treba naucit abecedeu pa pisana slova pa onda pisat pjesme pa romane smile svi savjeti gore su super samo se svaki igrac treba pronaci u kojem je stadiju i od kud krenut onda smile

Slažem se sa tobom te također apeliram na tebe pošto si tako pristupačan da mi se javiš PM sa skype imenom pa možemo malo o notesima popričati smile

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Takodjer imas i drugu opciju za notove ako imas zelju da ih upisujes.
Tu mislim na pisanje notova nakon sesiona kad pravis reviuw.
Ja bi ih osobno radije tako pisao nego za vrijeme igre.

10

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

rounder1984 napisao:
Intelligent investor napisao:

@rounder1984 jel imaš neki screenshot notesa?

Jel koristite equilab?


Ne pisem previse notese. Ako nesto upisem to je uglavnom za bet sizeinge. Vecinom da znam koji ljudi potaju i overbetaju za value, a koji za bluff.

Equilab sam vecinom koristio u startu dok smo razradjivali rangeve. Nakon nekog vremena popamtis vecinu stvari.

Za to ti ne treba note. Imaš jednostavno pitanje koji daje uvijek najbolji odgovor: Je li protivnik balansiran takvim lineom/sizeom?
S obzirom da sam netko tko je nekad pisao jako puno note-ova taj odgovor skračuje puno tankinga.
Mislim da bi ti bilo korisnije napisati note tipa ''napada cappane range-eve''.

Ja sam  pisao villain specifične linije za microse tipa B,X,B ili X,B,B . Mislim da sam mR OTT redovito evidentirao pogotovo protiv onih koji to rade merged jer su to prvi oblici adjustinga.

30

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

@ÇHans, znam sta mislis, al to sto kazes se odnosi na regove. Ja to pisem za donkove. Ima bas specificnih donkova koji nisu uopce balansirani po tom pitanju. npr, sad mi pada na pamet jedan lik koji igra regularno i uvijek kad overbeta je blef. nemos vjerovat koliko puta sam covjeka rejzao sa potpunim zrakom.

00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Hvala dečki na savjetima, kad počnem pisati notese piknuti ću neki ss da vidite jel dobro wink

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

http://i.imgur.com/xLYZ41H.png

http://i.imgur.com/ybOcpnl.png
tu nije r već na turnu, a gurao je 2,32$

Kako vam se čini?

Zadnji popravljao Intelligent investor (08-04-2016 13:30:03)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

20

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Prvi note je dobar ak to znači da donka flush draw. Nebi bilo loše ni da napišeš koji flush draw na kojem boardu (npr. donka FD 87 na A32).

Drugi note ne kužim, a i ne vidim da piše koji hand je imao. Ak nisi vidio showdown note ti ništa ne znači jer nemaš nikakvu korisnu informaciju od njega. Spominješ i play na turnu a upisan je samo flop.

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

gmiko napisao:

Prvi note je dobar ak to znači da donka flush draw. Nebi bilo loše ni da napišeš koji flush draw na kojem boardu (npr. donka FD 87 na A32).

Drugi note ne kužim, a i ne vidim da piše koji hand je imao. Ak nisi vidio showdown note ti ništa ne znači jer nemaš nikakvu korisnu informaciju od njega. Spominješ i play na turnu a upisan je samo flop.

Nisam došao do showdowna ni na FD

Znači notesi se pišu većinom poslije showdowna?

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

22

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Intelligent investor napisao:

Nisam došao do showdowna ni na FD

Znači notesi se pišu većinom poslije showdowna?

Ako nisi došao do showdowna kako možeš znati da je imao FD?

Ti si napisao note da je on donkao na boardu na kojem je moguć FD? Kakve koristi imaš od toga točno?

Da, notese pišeš nakon showdowna. Kako možeš zabilježiti nešto ako ne znaš što je imao?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Notesi od danas

http://i.imgur.com/TaRiat1.png
prvi note bi mogao pomoći kad će opet neki draw biti pa ako će betati mogu biti poprilično siguran da će betati upravo taj draw jer sve i svašta beta; drugi note se odnosi na ovaj hand http://www.pokerhand.org/?6789295

http://i.imgur.com/lKLj5DI.png
imao sam AK i ja sam zagurao, tek sad vidim, ali neka...znam da će platiti s AQ na buttonu all in... http://www.pokerhand.org/?6789296

http://i.imgur.com/D3IPcRz.png
doduše više ne igra x4 nego x3, ali s njim imam mislim najviše handova na limitu i većinu blefova mi je isplaćao na wet boardovima, ali sam se zato dobro i naplatio kad sam igrao za value...ima vpip oko 35, ne folda često pa sam si naznačio da takve ne blefam

mišljenja, kritike?? jel ja to dobro radim za početnika? nema puno kratica jer se nebi baš snalazio u njima, ali postupno ću i njih uvoditi

Zadnji popravljao Intelligent investor (11-04-2016 00:59:19)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Kako vam se čine sljedeći notesi, jel bi se možda dalo nešto kraće napisati i koliko vam se čine korisni??

http://i.imgur.com/MCxsahv.png

http://i.imgur.com/rusUSHD.png

http://i.imgur.com/MmSB8v9.png

http://i.imgur.com/NGgUx3S.png

http://i.imgur.com/eWSYxnX.png

Zadnji popravljao Intelligent investor (05-08-2016 01:49:04)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Equilab, notes, statsi, svašta nešto

Meni su ok, ja ih skratim još više.

Npr. bvm TP 1p   ili  bvm 66 on J9x 1/2 1/2 3/4.
Ako to ponovi još koji put, može generalno napisat: bvm pp ip  (i naravno adjustat se sa check/rejzanjem, za početak value handova pa vidiš kak reagira na to, ali vjerojatno će bet/foldat ovakve stvari pa možeš check/rejzat i za blef).
Iako ako ima velik bvm u statsima, moći ćeš zaključit da radi takvo nešto i bez notea.

Poanta notesa je da ti brzo (ingame) shvatiš napisano i najbitnije, kako ćeš se adjustat tome.
Dosta je bitno i brisat noteove s vremenom, pa napisat generalni zaključak, jer kad ih je previše ne stigneš tokom igre sve pročitat.

Stavljaj i dalje primjere koji te zanimaju

10