Tema: blog-Mrva

Pozdrav svima.

Evo i ja već duže vrijeme razmišljam da li otvoriti svoj blog ili ne pa sam se odlučio da ga ipak otvorim iz više razloga. Prvenstveno  želim raditi sažetke i pratiti svoj razvoj i na neki način ostati motiviran bez obzira kako se stvari budu odvijale.
Da u  kratko predstavim svoja poker iskustva. Poker igram tri godine, ali ajmo reći dvije godine intenzivnije. Igrao sam dugo sng 180 2,5 ponešto 180-8 te 180-3,5r…Na početku je bilo sve super. U neko kratko vrijeme (8-9 mjeseci) uspio sam sa bankom od 50$ doći do 2500$ (na volumenu od 5-6k turnira) ali nakon nekog vremena sve je stalo i varijanca je postajala sve grublja i grublja bez imalo milosti, pa sam počeo gubiti živce i odlučio da se prebacim na cash game…Počeo sam od nl2 i igru beatao bez nekih većih problema, isto tako i nl5. Zadnjih 3 mjeseca sam se ustalio na nl10 i nisam baš previše zadovoljan sa svojom igrom (Na nekih 100k handova uspio ostvariti oko 3bb/100- na zoom pokerstars).
Pošto duže vrijeme ne vidim neki napredak u svojoj igri odlučio sam se prijaviti kod robe i gmika za cfp. Za sad sam imao jedan kratki uvodni coaching i jedan grupni. Ovim putem želim im uputiti sve  pohvale  jer fakat imaju živce i strpljenja odgovarati na kojekakva pitanja, te se ponavljati u nedogled i to u 3h ponoći ili u bilo kojem djelu dana, tako da im skidam kapu na strpljenju.  So guys stay cool .
Što se tiče bloga, plan mi je pisati review svakih 10-15 dana možda i češće, ovisno o volumenu koji napravim.
Ciljevi za 1. mjesec:
-    Odigrati što više handova (min 50k) . u 90 dana trebao bi počistiti bonus od 300$ na bwinu. Ovaj dio će biti dosta teško ispuniti s obzirom da sam na poslu od 8-16h i igram tek od 19-20h. Neću si postaviti hands/day jer nekad igram više nekad manje, ali otprilike 2000/day
-    Pokušati usvojiti što više znanja i informacija od coachinga i primijeniti ih u igri.
-    Raditi na analizi ruku, i sagledati sve greške koje sam napravio taj dan.
-    Postati neke zanimljive situacije za diskusiju

40

Re: blog-Mrva

3bb/100 na zoomu je poprilicno ok uz dovoljan volumen i neki RB pogotovo za samouka u danasnje vrijeme kad smo generalno svi lijeni big_smile Sretno i dalje uz coaching ces sigurno sad napredovati ako si se nasao na mrtvoj točci !

00

Re: blog-Mrva

Stormpay napisao:

3bb/100 na zoomu je poprilicno ok uz dovoljan volumen i neki RB pogotovo za samouka u danasnje vrijeme kad smo generalno svi lijeni big_smile Sretno i dalje uz coaching ces sigurno sad napredovati ako si se nasao na mrtvoj točci !

Tnx, da sample je bio cca 100k hands zoom na pokerstarsu
Vidjet cemo kako ce biti. U savkom slucaju javim se sa rezultatima nakon 1. mjeseca.

00

Re: blog-Mrva

Pozdrav ljudi,

Evo prvo isprika od mene što se tek sad javljam sa 1. review-om.
Iza mene je 1. mjesec gdje je bilo svega i svačega. Moram priznati da za sad nisam najzadovoljniji sa svojom igrom. Posebno sa bluffcatchanjem svojih mid strength handova na riveru. Također mi je očajna igra na BB-u (-52bb/100), i to moram prvenstveno popraviti. Uz nešto slabiji play,ipak na rezultat je utjecala i brutalna varijanca koja me šamarala i s lijeve i s desne pa odozada, i kako god stigne pa sam runnao 12,5 BI ispod EV-a. Bilo je nešto i setupova, ali tu se ionako ništa ne može. Skupio sam čak 3 stop lossa u kojima sam lagano i tiltao, tako da i mindsetu ima prostora za napredak .
3. mjesec rezultati:
60674 hands
Profit: -142,15$ (-2,35bb/100)
Rake: 499$
Rakeback (ne znam koliko je točno na bwinu ali po nekim informacijama mislim da je 15% pa ću taj postotak uzeti u obzir.) : 74,85$
Bonus: 124$
Rezultati ukupno za 3.mj.: -142,15(profit)+74,85(rakeback)+124(bonus)= +56,7$
Novi saldo: 310(početni saldo) +56,7=366,7$

Graf:
http://i.imgur.com/VAemcIi.png


Eto to je to za sad. Ubuduće ću pokušati  biti aktivniji na blogu i javljati se svakih 7-10 dana odnosno ovisno koliko će biti volumena.

Zadnji popravljao Mrva77 (05-04-2016 00:09:21)

30

Re: blog-Mrva

Pozdrav,

Prošlo je prvih 7 dana u travnju.
Nemam se za sad s čim pohvaliti. Odmah na početku prva 2 dana su bila stop loss gdje sam napravio 3-4 glupa calla što me koštalo $$ a prvenstveno živaca , te nakon toga uzimam pauzu i hladan tuš . U slijedećim danima sam se scoolirao, i igrao nešto bolje tako da sam dio izgubljenog vratio.
Još uvijek nisam zadovoljan sa svojom bb pozicijom na kojoj gubim dosta, doduše nešto manje nego prije ,ali previše (-48bb/100), iako je sample u 7 dana još uvijek mizeran tako da možda nije ni mjerodavno. Vidjet ćemo na kraju mjeseca.
Što se varijance tiče još uvijek nije na mojoj strani pa sam za sada u ovih 7 dana 4BI-a ispod EV-a.

Graf (1.4.-7.4.):

http://i.imgur.com/vOl3ggP.png

4. mjesec rezlutati:
Hands: 15251
Profit: -35,84$ (-2,35bb/100)
Rake. 129$
Rakeback: 19,35
Bonus: 31$
Novi saldo: 366,7$- 35,84$ +19,35$ +31$=381,21$
UK. Profit: 71,21$

Zadnji popravljao Mrva77 (08-04-2016 11:07:29)

00

Re: blog-Mrva

Na bb-u po defaultu gubis 100bb/100 jer dajes 1 blind u igru sto znaci da -48/100 je zapravo winning bb igrac gledajuci prosjek. Nisam siguran kolko se winratei na bb-u krecu al s obzirom na limit mozda moze i bolje , to tvoji coachevi znaju puno bolje pa slobodno pitaj za winrate na bb-u smile

Al definitvno nebi glavu zamarao oko toga kao da je najveci prob ikad, mozda jednostavno branis neke handove koje kasnije ne znas kako odreagirati van pozicije is licno. Slazem se da treba bb braniti siroko ali đaba ti branjenje ak postflop nemas plan definiran za bb vs btn play hehe to je mjesto gdje mozes winrate jako dici al s druge strane nije mjesto zbog kojeg bi ti na microsima bio u minusu overall a imas -48bb/100 smile jer vec tu zaradujes 52bb na 100bb postavljenih na stol znaci winnas

Zadnji popravljao Stormpay (08-04-2016 12:04:31)

00

Re: blog-Mrva

Stormpay napisao:

Na bb-u po defaultu gubis 100bb/100 jer dajes 1 blind u igru sto znaci da -48/100 je zapravo winning bb igrac gledajuci prosjek. Nisam siguran kolko se winrateu na bb-u krecu al s obzirom na limit mozda moze i bolje , to tvoji coachevi znaju puno bolje pa slobodno pitaj za winrate na bb-u smile

Da, da sve foldamo na bb logično je da imamo -100bb/100 ali mislim da bi se tu dalo puno zaraditi ako znamo što radimo i da bi bio zadovoljan sa nekih -30-35bb/100 (barem to-pričam o NL10) . Pričao sam sa coachevima o ovome i zaista bi se trebalo improvati ovdje.

Meni ovo zadaje dosta problema jer do sada se nisam ovdje nalazio sa tako wide range-om koji  su mi preporučeni od coacheva. Hoču reći da sam do sad imao bolji winrate ovdje jer sam callao puno manje i igrao postflop puno uže. Ali pošto je meni postflop play još dosta weak se ne snalazim baš najbolje posflop i ne osječam se ugodno sa tako širokim range-om na flopu i turnu. Ali svakako budem još to tražio na coachingu da prođemo i analiziramo-siguran sam da dosta griješim bb vs buton i bb vs sb pogotovo.

10

Re: blog-Mrva

Pozdrav svima,
Evo od zadnjeg update-a je prošlo 7 dana. Situacija nije loša ali nije ni bajna. Bitno je da sam se iščupao iz kratera u koji sam upao na početku mjeseca kad sam izgubio 10BI-a u 2 dana. Zelena linija je konačno provirila iznad BE-a. Nešto sam malo u plusu ovaj mjesec, ali se tješim da je još pola mjeseca ispred mene.
Volumen je standard i tu se ne žalim s obzirom na posao te obaveze doma. Nisam najzadovoljniji sa off table poslom kojeg sam trebao obaviti a nisam zbog volumena kojeg  tjeram. Ubuduće ću malko kompenzirat na volumenu da bi dobio malo više vremena za off table stvari.
Varijanca ni ovaj mjesec nije na mojoj strani mada je milosrdnija nego prošli mjesec pa se ne žalim.
Što se tiče bb pozicije koju sam spominjao u prethodnom postu, moram reći da je situacija nešto bolja pa mi je sad winrate na bb-u -42/100 što je bolje nego prije, ali ne još kako bih ja htio da bude.

Graf (01.04.-15.04.):
http://imgur.com/xnL7eju

4. mjesec rezultati:
Hands: 27.112
Profit: +17,71
Rake: 214,75
Bonus: 62

Nakon ponovne analize za rakeback i ostalog moram reći da sam krivo računao u prethodnim mailovima pa ću sad sve ispraviti. Nisam bio uzeo u obzir bonus od pokerpro-a koji je od 8-15% ovisno o rake-u. Rake race neću još uzimat u obzir.

Dakle ukupno od početka projekta:

Profit: -123,88
Rake: 713
Rakeback: 142,6 (20% umjesto 15%)
Depozit bonus: 186
Poker Pro Bonus: 57,04
Sveukupno Profit: +261,76$

Zadnji popravljao Mrva77 (15-04-2016 10:21:24)

10

Re: blog-Mrva

Pozdrav svima,

Vrijeme je za novi update. Kao prvo moram reći da se konačno jako dobro osjećam za stolovima, i da  nemam više nekakav pritisak te vidim da imam određeni edge nad nekim regularima  protiv kojih često prije nisam znao kako da odigram optimalan potez. Jednostavno srezao sam neke greške koje sam prije radio na minimum.
Zadovoljan sam i sa off tabling-om gdje sam nešto više vremena analizirao neke stvari, ali pošto je tu otišlo nešto sati, volumen je nešto manji nego inače.
Pohvalio bih također i dealer-a koji konačno malo bolje miješa (valjda sam mu dosadio sa kritikama) karte pa me pomazila malko i varijanca, ništa specialno ali eto. Ovaj mjesec sam 1,5Bi-a iznad ev-a.
Konačno sam zadovoljan i sa svojom bb pozicijom gdje gubim -28bb/100.

Evo nešto i u brojkicama i slikicama:
4. mjesec:
Hands: 39107
Profit iz igre: 107$
Rake: 310$
Rakeback: 62$
Depozit bonus: 93$
Poker pro bonus: 25$
Ukupno ovaj mjesec: 287$
Sveukupno: 122$(ožujak)+287$(travanj)=409$

4. mjesec result:
http://imgur.com/7fDQCGA
http://imgur.com/LUSGZ9h
http://imgur.com/Gu5fLJf

Zadnji popravljao Mrva77 (22-04-2016 08:59:04)

10

10

Re: blog-Mrva

Pozdrav svima,

Došao je kraj 2. mjesecu pa da se kratko osvrnem na protekli mjesec koji je najbolji do sad   tongue  .
Kao što sam već pisao mjesec je počeo užasno gdje sam u prva 2 dana doživio 2 stop los-a dana u kojima sam izgubio 10 BI-a. I nakon toga je ipak sve krenulo nabolje  iako konačni rezultat nije ništa posebno dobar. Na kraju 10 BI-a plusa.

Nisam baš najzadovoljniji sa volumenom gdje sam skupio cca 50k ruku, pa tako nisam uspio počistiti 100% deposit bonusa, nego samo 80%, ali sam bar ispravio bb poziciju gdje sam ostvario -26,69bb/100.

Ne znam kako ostali grindate ali ja trenutno igram 4-5 stolova (monitor 22“) samo, ali bi ubuduće možda počeo koristiti ninju i povećao volumen sa +2 do 3 stola. Ako netko ima neki dobar prijedlog slobodno neka napiše nešto po tom pitanju.
Još uvijek nisam zadovoljan sa svojim mindsetom gdje se događa to da ako session krene krivim tokom ne igram svoju A igru i prosipam više nego što bih trebao. Često mi dođe da bih si najradije opalio šljagu koja bi me otrijeznila. Ovaj dio moram pod hitno promjeniti.

Brojke/slova/slike za 4. mjesec:

Hands: 49536
Profit iz igre: 100,11$
Rake. 399$
Rakeback: 79,8$
Deposit Bonus: 124$
Pokerpro bonus: 31,92$
Ukupno 4. mjesec: 100,11+79,8+124+31,92=335,8$
Sveukupno:  122$(ožujak) +335,8$(travanj)=457,8$

http://imgur.com/6tIPMfe
http://imgur.com/1ukUgzF
http://imgur.com/EdePNdi

To je to za sad do slijedećeg update-a. Sretno svima za stolovima.

Zadnji popravljao Mrva77 (02-05-2016 11:07:14)

20