Re: Nivea blog

To su moja trenutna razmišljanja o ženama, nije huge sample, ali solidan. Prije par godina sam razmišljao drugačije. Za par godina ću sigurno drugačije mislit. Slažem se sa vašim razmišljanjima, ali jednostavno ne uspijevam prihvatit žensku prirodu, što je moj leak.

Imam brata od 19 godina. Trenutno je u fazi "najpametniji sam na svijetu". Zna sve, ali rezultata nigdje. U takvim situacijama pokušam se sjetit sebe u tim godinama, i shvatim da sam bio isti. I da je teško išta promijenit dok ne nauči iz svojih grešaka tj. dok sam ne osjeti "aha" trenutak. Ponekad isfrutriran njegovim glupostima mu kažem "Nema goreg nego kad misliš da si pametan, a glup si".

Jučer sam početkom dana bio na 25h grinda za ovaj tjedan. Cilj je bio 33h, a imao sam i utakmicu popodne. Raznoraznim isprikama tokom tjedna sam se uspio dovest u situaciju da sam kratak 8h, a po rasporedu sam trebao imat slobodnu nedjelju.

Srećom imam dobrog prijatelja Galeta koji mi je otkrio da sam glup (iako sam mislio da sam pametan).

Tjedan je završio na 32h i 10min jer je prošla ponoć. Iako sam igrao session poslije utakmice jako loše i bio mrtav umoran, uspio sam bit u plusu 4€. A bit će i rakebacka. Ali nije ni bitna lova, ona će doć. Bitan je osjećaj sreće. Kad znaš da si dao 100% od sebe. Prije nego sam zaspao prošlo mi je glavom, zamisli da svaki dan daješ 100% od sebe.

20

Re: Nivea blog

Nisam cesto na forumu ali dodjem tu i tamo najvise da bacim oko na temu.
Drago mi je da se sve dobro razvija i sretno dalje!!

10

Re: Nivea blog

Andre_787 napisao:

Nisam cesto na forumu ali dodjem tu i tamo najvise da bacim oko na temu.
Drago mi je da se sve dobro razvija i sretno dalje!!

+1
GL!

00

Re: Nivea blog

@andre @kiki  Hvala!

Jučer je bila jedna life situacija gdje sam izuzetno ponosan na svoju reakciju.

Imao sam dogovor vidjet se sa djevojkom. Kasnila je 20ak min. Gotovo uvijek kasni i njezin odgovor je jednostavna sam takva. Promatrao sam njezino ponašanje kad je trebala ić na druge dogovore gdje je isto kasnila i moje pojednostavljeno razmišljanje je da je to zbog osjećaja pažnje, ali to je druga tema.

Dogovor je bio u 22.15h, a u 23h sam obično u krevetu, često već i spavam tad. Jako sam burno izreagirao na kašnjenje i naravno da je došlo do svađe. A onda sam postao svjestan. Postao sam svjestan  da dajem tih 20min toliku pažnju jer će se dogodit da će mi nedostajat tih 20min sna, što dovodi do ili nedostatka sna i lošeg osjećaja sljedeći dan ili izlaska iz rutine buđenja u 7h. Možda to nekom djeluje bezveze, ali meni se 8h sna pokazalo jako bitno, isto kao i držanje rutine jer onda kreće uzročno-posljedična veza koja na kraju utječe na poker i nogomet, a to mi je broj 1. Postao sam i svjestan da je tih 20min postalo 40min jer smo se svađali. Postao sam svjestan da svađa neće ništa riješit jer sam već pokušao na taj način više puta. Postao sam svjestan da se trebam adjustat i predvidjet takve stvari...

Na kraju sam od svađe koja neće ništa promijenit napravio ugodno druženje te sam dobio ispriku i obećanje da se to više neće dogodit (iako znam da hoće, ali ne toliko često). Znanjem iz knjiga i meditacije uspio sam vrlo negativnu situaciju prebacit u vrlo pozitivnu.

Ovo se može prebacit i na poker. Dok tiltamo nismo svjesni. A kad nismo svjesni ne možemo iskoristit znanja koja nisu nesvjesna. Ne mogu iskoristit znanje "Rezolucije" iz MGOP i sam sebe izvest iz ralja tilta. Ne mogu se sjetit novih sizinga koje sam radio, novih poteza, provjerit protivnikov hud, čak nekad se ne mogu sjetit ni akcije do rivera.

Ajmo svi bit svjesni smile

Zadnji popravljao niveaformen (07-04-2016 10:46:36)

00

105

Re: Nivea blog

Postoji vrlo jednostavno riješenje za takve koji uvijek kasne. Uvijek dogovoriš susret 20-30 min ranije nego si mislio.  tongue  cool

20

106

Re: Nivea blog

https://gyazo.com/a58a42ee8998bef847321ad7f26ee963  // ..ili si pronadji ovu knjigu i znat ces sve o zenama  big_smile  ...imam jednog u grupi koji kaze da je sve shvatio i da jedini zna sa zenama. Mozda pomogne  big_smile  tongue

00

Re: Nivea blog

@gi  Pročitao sam pola knjige i mogu reć da je odlična! Preporuka svima...

Jučer sam igrao 10h. Mislim da sam zadnji put igrao toliko prije jedno 3-4 godine. Jako sam sretan zbog toga. Vratila mi se volja za poker, improveao sam dosta, ispravio dosta leakova, osjećam se odlično za stolovima. Podigao sam tjedni volume sa 25-30 na 35h, ovaj tjedan je cilj 36h i na dobrom sa putu. To je i razlog zašto sam smanjio aktivnost na forumu jer ne želim zaostati za planom.

Ono što sam primijetio je da odkad palim nl100 da previše pratim rezultate. Kako sam zdonko prvih 5bi, pa izvuko sa sljedećih 5bi, ostala mi je navika provjeravanja. Jučer sam primijetio da mi to uzima jako puno energije te da želim to promijenit, tako da ću si dat challenge od 21 dana negledanja cashiera, a poslije toga bih gledao 1x mjesečno. Jedna od isprika zašto nisam to radio je skrill cashback, što djeluje solidna isprika jer dobijem svaki mjesec 100-200e od tog, ali dugoročno ovo više znači. Druga isprika je što mogu previše zgubit kod shootanja. A da jednostavno napravim previše buyinova pa da ako i runnam najgore moguće i zgubim 50-60bi opet je to max pola rolla!?

Ustvari je nebitno koje limite igramo, bitan je pristup. Nema šanse da netko tko ulaže puno sati i radi ispravno ne uspije. Pratim streamove od WCGRidera, inače najbolji hu igrač na svijetu. Počeo je na nl2 prije 7-8 godina. Sad mu nitko ne želi sjest. Čovjeku najkraći stream 8h, bilo ih je par od 10h. Jučer je rekao da je poslije streama od 11h, igrao nl10k sa junglemanom. Meni je top session u zadnjih 5 godina 10h, njemu je to svakodnevnica. Zato je tu di je.

0/21 cashier

30

Re: Nivea blog

Jučer mi dolazi jedan član rodbine u posjetu. Parkira Audi A6 u dvorište. Jako lijep auto. Izlazi van, košulja, cipele, traperice.
Izljubi se sa mojom majkom. Proveo je oko sat vremena pričajući o svom poslu, nekakav je šef. Ima 30ak ljudi ispod sebe, ima dobru plaću, ali često putuje itd Pomogao je bratu nać bolji posao (teško je nać gori od konzuma). Odlazi i opet izljubi moju majku.

Pitam poslije mamu da kaj veli na njega. A onda kreće... Prekrasan mladić, ima lijep posao, fino se ponaša, vidiš kak si ti mogao... Moram priznat da sam stiltao. Tilta me to što sam mogao imat sve to, čak i više sa pokerom, a nisam, jbg, uči se iz pogrešaka. Ipak, sreća da sam postao svjestan. Kako vanjština vara ljude. Kako to sve lijepo izgleda, a ustvari je prevara.

Naime, taj Audi je službeni auto koje često mijenja. Iako taj čovjek ima stvarno dobru plaću za hr prilike, trećinu ostavi za stan u drugom gradu, jede sranja jer radi po cijele dane, nesretan je jer je daleko od kuće, a ostatak plaće većinom spizdi na preskupu odjeću/obuću i izlaske vikendom kad dođe tu. Također čekam već par mjeseci da mi vrati posuđene novce. Ali taj čovjek ispada gospodin i ja bih se trebao ogledati o njega.

Ovakve stvari me stiltaju i bacaju u depru. Dijelom zbog mojih neuspjeha, a najviše zbog toga kako vidim kako glupo svijet funkcionira i kako ljudi gledaju na stvari. Ali srećom meditacija pomogne i kad se logika uključi, nasmijem se.


Imam malo problema sa gledanjem cashiera, jer mi ne autobuyina i moram kliknut da buyina 100bb umjesto 30bb, a cashier je odmah iznad, ali se učim da ne obratim pozornost na stanje.

2/21 cashier

10

Re: Nivea blog

Napisao si da gledaš streamove od "WCGRidera".

Jer možeš molim te staviti link.

Hvala.

00

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

a najviše zbog toga kako vidim kako glupo svijet funkcionira i kako ljudi gledaju na stvar]

ovo +1000. K tome su drustvene mreze i opsesivno koristenje istih izokrenule neke vrijednosti

Polk i Fees: https://www.twitch.tv/upswingpoker

Zadnji popravljao Andre_787 (17-04-2016 20:55:47)

00

Re: Nivea blog

Prošlo je 9 dana negledanja cashiera. Zanimljivo je to koliko bi borbe bilo da nisam donio tu odluku, napisao je i jednostavno odlučio neću gledat. Razmišljao sam intezivno prva 2-3 dana provjerit taj cashier, pogotovo jer su bili loši dani. Poslije toga me jednostavno ne zanima. Maknuo sam i iz hema bb win, pa reviewam handova da stavim over 20bb i prođem većinu hh, razmislim jesam dobro odigrao i zadovoljan sam.

Jučer sam vidio jednu odličnu sliku https://scontent-mrs1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-0/s480x480/13007244_867858830026373_4252437644948885420_n.jpg?oh=ba724b05dc0866e3b8a3026ca6920f00&oe=5772975A

Sjetio sam se proteklih trenerskih događanja. Preuzeo sam momčad dečki 12 i 13 godina na početku ove sezone u novom klubu. Klinci dobri, doveo sam još 3-4 najbolja igrača iz okolnih manjih klubova, nadam se borbi za 1. mjesto i ne skrivam to. Na jesen smo skupili 8 bodova u 12 utakmica (od mogućih 33 jel)!?! Ne mogu vjerovat, jako sam razočaran, iako ne igramo loše, ali eto, ne možemo pobjedit.

Pitam druge trenere, pa kolko vi trenirate, velika većina 3x tjedno, 2-3 kluba kao i mi 4x tjedno. Dobro radimo na treningu, ali na utakmici katastrofa. Nema smisla...
Dođe zima, drugi daju odmore po mjesec dana, a mi nastavimo 4x tjedno. Krenuo u ponavljanje najosnovnijih stvari i lagana nadogradnja kad sam vidio da su radili bez greške.
Došlo proljeće, 7 utakmica, 5 pobjeda i 2 neriješana protiv 1. i 3. na tablici uz totalnu dominaciju na svakoj utakmici i od toga većinu utakmica igrao bez 2 najbolja igrača, dakle ekipa mi je slabija od jesenske za min. 30% (na papiru).

Poanta priče je da sam očekivao napredak kao na lijevoj slici, a bio je kao na desnoj. Imao sam dobre igrače koji nisu igrali timski, bili su moćni individualno, ali nisu se znali dodat niti kretat poslije dodavanja. Isto tako je poker poanta da mi svi odlučimo 2-3 dana stisnut u equilabu, HEMU, crevu i očekujemo "e sad ću imat 3bb veći wr". Napredak se ostvaruje konstatnim radom, prođemo 1 spot gdje poboljšamo wr za 0.02 overall. I u jednom trenutku, kad poboljšamo 150 takvih spotova, evo nam 3bb veći wr.

Casheir 9/21

20

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Poanta priče je da sam očekivao napredak kao na lijevoj slici, a bio je kao na desnoj. Imao sam dobre igrače koji nisu igrali timski, bili su moćni individualno, ali nisu se znali dodat niti kretat poslije dodavanja. Isto tako je poker poanta da mi svi odlučimo 2-3 dana stisnut u equilabu, HEMU, crevu i očekujemo "e sad ću imat 3bb veći wr". Napredak se ostvaruje konstatnim radom, prođemo 1 spot gdje poboljšamo wr za 0.02 overall. I u jednom trenutku, kad poboljšamo 150 takvih spotova, evo nam 3bb veći wr.

True that.

niveaformen napisao:

Jučer mi dolazi jedan član rodbine u posjetu. Parkira Audi A6 u dvorište. Jako lijep auto. Izlazi van, košulja, cipele, traperice.
Izljubi se sa mojom majkom. Proveo je oko sat vremena pričajući o svom poslu, nekakav je šef. Ima 30ak ljudi ispod sebe, ima dobru plaću, ali često putuje itd Pomogao je bratu nać bolji posao (teško je nać gori od konzuma). Odlazi i opet izljubi moju majku.

Pitam poslije mamu da kaj veli na njega. A onda kreće... Prekrasan mladić, ima lijep posao, fino se ponaša, vidiš kak si ti mogao... Moram priznat da sam stiltao. Tilta me to što sam mogao imat sve to, čak i više sa pokerom, a nisam, jbg, uči se iz pogrešaka. Ipak, sreća da sam postao svjestan. Kako vanjština vara ljude. Kako to sve lijepo izgleda, a ustvari je prevara.

Naime, taj Audi je službeni auto koje često mijenja. Iako taj čovjek ima stvarno dobru plaću za hr prilike, trećinu ostavi za stan u drugom gradu, jede sranja jer radi po cijele dane, nesretan je jer je daleko od kuće, a ostatak plaće većinom spizdi na preskupu odjeću/obuću i izlaske vikendom kad dođe tu. Također čekam već par mjeseci da mi vrati posuđene novce. Ali taj čovjek ispada gospodin i ja bih se trebao ogledati o njega.

Ovakve stvari me stiltaju i bacaju u depru. Dijelom zbog mojih neuspjeha, a najviše zbog toga kako vidim kako glupo svijet funkcionira i kako ljudi gledaju na stvari. Ali srećom meditacija pomogne i kad se logika uključi, nasmijem se.


Imam malo problema sa gledanjem cashiera, jer mi ne autobuyina i moram kliknut da buyina 100bb umjesto 30bb, a cashier je odmah iznad, ali se učim da ne obratim pozornost na stanje.

Ja sam to nekako na sebi samom najbolje otkrio jer sam po prirodi ''klošar'' i generalno i dan danas nakon što sam ''postigao nešto'' volim taj stil i određene stvari što idu uz nju. I furao ja to neko vrijeme nakon što sam ''nešto postigao'', pa mi išlo na živce kako me ljudi shvaćaju, pa ošao u shopping kupio finu odjeću i odjednom, npr. prilikom traženja stana u ZG, ljudi me drugčije gledaju. Isti osoba samo drugčija odjeća i stav, odmah drugčije rezultati kod ljudi(popusti, veće poštovanje itd.). Površne stvari jako dobro pale na prvi pogled jer kad pogledaš, čovjek u odjelu može uvijek upasti tamo di i nekakav panker(čudno će ga ljudi gledati tipa na punk koncertu), ali panker neće upasti na sva mjesta gdje će čovjek u odjelu upasti(fancy klubovi). 
Mene su također takve stvari ljutile,ali tako nam svijet funkcionira i nema potrebe se na  to ljutititi, već svemu tome trebaš adjustati.  smile

00

Re: Nivea blog

Dobar si igrac amigo, samo ti fali neki cip u glavi. J**e te to vec godinama smile

Vidis da ide kad glavu sredis wink

Samo naprid!

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
20

Re: Nivea blog

@Marko  Hvala!

Jučer sam pogledao cashier nakon 16 dana negledanja. Stavio sam si podsjetnik svakog 1. u mjesecu i tad napravim mjesečnu bilancu. Iako nije sproveden do kraja, challenge je uspio jer sam nakon par dana skroz prestao gledat i razmišljat o cashieru. Igrao sam većinom male stakese i čak i kad je bio najgori session nisam imao potrebu gledat jer sam znao da je stradalo max. 3-4% banke.

Jako pozitivna stvar je da mi se redline značajno poboljšao, pretpostavljam zbog usmjeravanja energije sa cashiera na igru. Nisam siguran koja je najbolja opcija oko cashiera za dalje, vjerojatno 1x mjesečno bi bilo idealno. Ipak, zbog održavanja netellera vip-a i igranja više nl100 ću se prebacit na 1x tjedno.

Što se tiče meditacije nastavljam dalje sa headspaceom. Osjećam se sretnije. A ona knjiga o ženama mi je otvorila oči, shvatio njihovo razmišljanje u nekim, za mene prije tiltajućim, situacijama i mogu reć da sad funkcioniramo izvrsno, a i moj odnos sa drugim ženama je puno bolji.

Sve u svemu, jako lijep i produktivan mjesec sa ukupno čak 140h grinda (16h više nego prošli, a vjerojatno jedan od top mjeseci u karijeri), pročitana knjiga, nešto rada na igri, odličan sportski uspjeh i uz vrlo ugodan socijalni život...

U četvrtak mi odlazi cura na 2 mjeseca, taj period planiram porušiti sve rekorde vlastite produktivnosti i onda uzeti zasluženi godišnji smile

Zadnji popravljao niveaformen (02-05-2016 10:44:19)

20

Re: Nivea blog

Gdje su ti grafovi,nemoj mi samo o psihologijskim avanturama pisati,vjerujem da bi i druge zanimao poneki graf,bar 1x mjesecno.

22

Re: Nivea blog

zemo kak tebi nije jasno da dok god imas 100 drugih stvari kaj radis u zivotu da neces nikad bit dobar u pokeru? quitaj sve ove nogomete, cure, meditacije, gledanje ptica na grani i samo igraj poker. ljudi protiv kojih igras samo igraju poker i ocito da neces nikad bit bolji dok god neces igrat vise od njih.

23

Re: Nivea blog

paziteDace napisao:

zemo kak tebi nije jasno da dok god imas 100 drugih stvari kaj radis u zivotu da neces nikad bit dobar u pokeru? quitaj sve ove nogomete, cure, meditacije, gledanje ptica na grani i samo igraj poker. ljudi protiv kojih igras samo igraju poker i ocito da neces nikad bit bolji dok god neces igrat vise od njih.

Jel misliš da 15 minuta dnevno meditacije negativno utječe na igru?

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Nivea blog

Intelligent investor napisao:
paziteDace napisao:

zemo kak tebi nije jasno da dok god imas 100 drugih stvari kaj radis u zivotu da neces nikad bit dobar u pokeru? quitaj sve ove nogomete, cure, meditacije, gledanje ptica na grani i samo igraj poker. ljudi protiv kojih igras samo igraju poker i ocito da neces nikad bit bolji dok god neces igrat vise od njih.

Jel misliš da 15 minuta dnevno meditacije negativno utječe na igru?

da

01

119

Re: Nivea blog

EXPLAIN

00

120

Re: Nivea blog

Puška je ukratko ovo rekao
"The ONE Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results" od Gary Keller
https://www.youtube.com/watch?v=MnFd34zXbY8


Ja osobno mislim da je meditacija super stvar i da svatko mora nać sebi rutinu koja mu odgovara, ali ima velike istine u biti opsjednut samo sa jednom stvari

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Nivea blog

Da, puška je u pravu. Ako se pod igranje pokera misli i na rad na igri van stolova, a vjerojatno misli. Meditaciju smatram kao rad na igri, pa u tom dijelu ne mislim da je u pravu.

@ruff  Grafovi su nebitni i nisu razlog otvaranja bloga.

10

Re: Nivea blog

I hvala na savjetu, znam da je s dobrom namjerom.

00

123

Re: Nivea blog

paziteDace napisao:

zemo kak tebi nije jasno da dok god imas 100 drugih stvari kaj radis u zivotu da neces nikad bit dobar u pokeru? quitaj sve ove nogomete, cure, meditacije, gledanje ptica na grani i samo igraj poker. ljudi protiv kojih igras samo igraju poker i ocito da neces nikad bit bolji dok god neces igrat vise od njih.

Čemu da odtavi baš sve? Meditacija mu je baš kao što on kaže off table work, a zbog tih 15 minuta nije izgubio baš ništa, zbog čega da ostavi curu s kojom je sad? Mislim da to napravi da bi bio nesretan i da bi mu se to vidilo i u pokeru, a na kraju niko neigra i uči 24 sata na dan, tako da vrjeme dok je sa curom, ili nešto drugo radi mu je vrjeme da se odmori od pokera.

Pitanje za kraj čemu odbacit sve u životu zbog pokera? koji je onda smisao života da bude ostatak života sam u nekoj sobi?

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
40

Re: Nivea blog

@Kenny, nije to bas tako ko sto ti kazes. Ima smisla s jedne strane, al ovo sta je puska rekao je istina. Ako uistinu hoces uspijeti, moras zaboravit na sjajan zivot. Pravi uspjeh trazi odricanje. Sama meditacija od 15min i nije neki problem. Al kad skupis puno stvari koje ti uzimaju po malo vremena to na kraju bude puno vremena i sve zajedno trosi vise nego sam poker ili sta vec je u cem zelis uspijeti.

01

125

Re: Nivea blog

rounder1984 napisao:

@Kenny, nije to bas tako ko sto ti kazes. Ima smisla s jedne strane, al ovo sta je puska rekao je istina. Ako uistinu hoces uspijeti, moras zaboravit na sjajan zivot. Pravi uspjeh trazi odricanje. Sama meditacija od 15min i nije neki problem. Al kad skupis puno stvari koje ti uzimaju po malo vremena to na kraju bude puno vremena i sve zajedno trosi vise nego sam poker ili sta vec je u cem zelis uspijeti.

Slažem se da ako imaš previše toga da gubiš previše vremena, ali hoću reć da nije zdravo za nas ostavit curu, napustit društvo zbog uspjeha u nečem, a na kraju će se to vidit na onome u čemu želiš bit dobar.
Hoću reć izgubit malo vremena na meditaciju, sa dobrim društvom, curom može biti čak i pozitivno jer se u tom vremenu odmoriš od svega

"Unbelievable. People use that word all the time. When a man eats his own head I will hold my hands up n say that's unbelievable" - Guy Martin
20