Tema: Pomoc za pocetak

Pozdrav ekipa, evo prije par dana sam se prikljucio forumu kad sam odlucio malo ozbiljnije krenuti sa pokerom te sam krenuo "uciti" neke osnovne stvari kako bi mogao krenuti sa igrom. Prosao sam uglavnom sve teme iz rubrike strategije za koje sam smatrao da ce mi biti korisne te sam pogledao sva videa sa foruma vezano za HM statistiku. Smatram da sam kroz ovih par dana stekao nekakvu sliku kako sve to funkcionira no jos mi par stvari nije jasno pa se nadam da ce netko ovdje imati volje pomoci  tongue
Znaci planiram krenuti igrat na pokerstarsu 6max NL2 za pocetak 1-2 stol cisto da vidim kako sve to funkcionira(dal je pokerstars okej za pocetak posto je najveca konkurencija ili to na tako malim limita jos nema veze?) itd.
Sad zanima me koji range handova bi trebao igrati ovisno od pozicije... Vidio sam da se predlaze sa BTN/CO igrati 22 -> AA,AXs,svaki suited conector,A10o+,KQo,KJo.. Sad me zanima dali je to npr dovoljan range za sve pozicije pa npr od tog range na early pozicijama igram samo pocket parove i neke jace ruke(pr.AA,AK,KQs itd.) pa sa pozicijom povecavam postotak od tog zadanog rangea ili bi trebao u startu imat veci range(slika ispod)? Sto se tice HM koji HUD bi trebao imati tj koju statistiku za pocetak? I jos jedno pitanje stavljanje protivnika na odredeni range znam da tu nema nekih pravila a sobzirom da sam pocetnik dal je okej da u equilab unesem VPIP i na taj nacin odredim moguci range protivnika?

Eto to bi bilo to nadam se da ce se nac netko voljan odgovoriti mi  smile

http://www.igreklik.com/slike/images/29693180071051430424_thumb.png

00

Re: Pomoc za pocetak

Open range ovisi o poziciji s koje otvaraš.

Evo ti otprilike % koji bi bili optimalni po pozicijama:
UTG: 15%
MP: 18%
CO: 25%
BTN: 50%
SB: 50%

I to vrijedi samo kad nitko još nije ušao u pot.

Za određivanje rangea protivnika.. Da, tako otprilike funkcionira, samo dodaš i oduzmeš ruke koje se čine logičnim da ih igra, odnosno ne igra.

00

Re: Pomoc za pocetak

Znaci mislis od ovog rangea na slici po pozicijama taj postotak?

00

Re: Pomoc za pocetak

Ne razumijem pitanje i na što se odnosi.

00

Re: Pomoc za pocetak

znaci npr UTG: 15% mislis 15% od ovog rangea koji sam ja stavio ili opcenito 15% od svih handova?

00

Re: Pomoc za pocetak

Od ukupnih handova.

00

Re: Pomoc za pocetak

Što se NL2 tiče mislim da ti je i najbolje krenut na Pokerstarsu iz razloga da nemaš problema sa prometom. Na većini siteova ga nebi imao pošto igraš NL2 dva stola ali bi se desilo da čekaš po pola minute do minute dok na starsima samo upališ (što ti za početnika vjer i super da dođeš i odma igraš a ne da čekaš) te nečeš imat probleme sa softwareom pa kad se digneš kroz limite i navikneš se na sve počneš razmišljat o siteovima koji su najbolji što se tiče RB/prometa/fish:reg ratio i slično.
U početku ne bih komplicirao i ostao tu di si i da ne mješaš puno siteova, nema veze dal je to Microgaming, starsi, 888 al tamo di prvo dođeš ostani na njima i ne brini o tome nego o igri. Trebao bi bit u mogućnosti beatat NL2 kroz sve siteove, kada dođeš do NL50-100 onda već možeš razmišljat da na nekom siteu beataš taj limit a na nekom drugom ne smile

Open range jednostavni pa lako nadogradiš al da imaš sliku:
EP: 55+, AK, AQ, AJ, ATs, KQ, KJs, QJs, JTs, 98s, 87s
MP: 22', AK, AQ, AJ, AT, KQ, KTs, QJs, QTs, JTs, 98s, 87s
CO: 22+, svi broadwayi, AK, AQ, AJ, AT, A9, A8, A7s-A2s, 9Ts, 98s, 87s, 76s
BTN: 22+, svi broadwayi, svi asevi, svi suiteani connectori, svi suiteani one gapperi,, K5s+, Q6+, J7s+, K8o+, Q8o+, J8o+, 65o+, 97o+
SB: isto kao btn

broadwayi : broad karta je karta veća od 'T', znači pod broadway karte mislim kada su obje 'T' ili jače
connectori: karte koje su jedna do druge kao npr 76, 87
one gapperi: karte koje između imaju jedno mjesto kao 97, 86

Ovo su malo ajmo reć "dosadniji " rangevi iz glave (neka me netko ispravi al eto iz glave sma ih nabrzinu pucao) ali ti rangevi ti nebi trebali davat probleme za početak pa čitaj po netu i vidi dal više voliš igrat aggro ili tight i slčno al ovo je tight range koji ce te drzat vecinom van problema sto se preflop igre tice wink

P.s. kod pisanja rangeva nisam pisao klasičnim stilom nego da litaš po redu i lakše točno po redu si u equilabu ili negdje to sve označavaš. kada uz recimo AK nemaš nista to mislim na AK i suitan i offsuit, ako pise AKs mislim iskljucivo na AK suitani a ne offsuit, tako da dobiješ dojam koliko igraš offsuit a kolko više igraš suitane karte. A '+' znači da od te karte sve jače u toj kategoriji znaci ako je AT+, onda se mislim AT AJ AQ AK, ako je 55+, misli se 55,66,77 itd itd.

Zadnji popravljao Stormpay (21-09-2016 10:14:09)

00

Re: Pomoc za pocetak

Hvala na iscrpnom odgovoru smile imam jos jedno pitanje sto se tice HM2 statsi mi se ne refreshaju sami tokom igre(znaci statistika mi pise al na svakom igracu je ista i nemjenja se) sad neznam u cemu je problem? pokerstars mi je stavljen na engleski...

00

Re: Pomoc za pocetak

Stavi screenshot.

00

Re: Pomoc za pocetak

http://i.imgur.com/KIVrMSvs.png

Evo tako krene i ostane cijelo vrijeme

00

11

Re: Pomoc za pocetak

Moraš igrati da bi ti statsi radili.

00

Re: Pomoc za pocetak

ahahhahaha ma nemoj  big_smile igram ja po pol ure i duze i nista se nemjenja sve ostaje ovako ko na slici  hmm

10

13

Re: Pomoc za pocetak

Ja ti odgovaram po tome šta vidim. A na toj slici ne igraš.

Jesi namjestio na starsu da ti sejva HH?

00

Re: Pomoc za pocetak

Da na ovoj slici neigram skrino sam cisto za primjer al i kad igram mi tako bude i nemjenja se.. Jesam i namjestio sam da bude isto vrijeme na pokerstarsu HM i kompu isto i nista

00

15

Re: Pomoc za pocetak

Sve si namjestio kak tu piše: http://hm2faq.holdemmanager.com/questio … tars+Setup

Sigurno si primjetio da te pitam sitnice koje ti se čine kao gluposti jer su očite. To je zato jer je najčešće problem u jednoj sitnici koju si zaboravio namjestiti.

10

Re: Pomoc za pocetak

Sve je tako jedino dal je moguce da radi problem ako sam napravio mapu di cu sejvat HH znaci nesevja mi se u mapu koja bude po defaultu nego sam je ja napravio... Naravno addo sam je tamo na site setup u HM2

Zadnji popravljao Psihopat88 (21-09-2016 19:32:39)

00

17

Re: Pomoc za pocetak

Vidiš da nije sve tako...

http://uploadslike.com/image.php?di=8TFE

00

Re: Pomoc za pocetak

Evo uspio sam rjesit dodo sam taj svoj folder ali ga nisam oznacio sa kvacicom sad radi big_smile jedino mi jos nije jasno ovo kod stats posljednja dva broja di pise 23.0-28.2 rijec je o WTSD.range ?

Zadnji popravljao Psihopat88 (21-09-2016 19:54:41)

00

19

Re: Pomoc za pocetak

http://forums.holdemmanager.com/general … anges.html

00

Re: Pomoc za pocetak

Hvala  smile

00