Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

@damir12
Razmišljao sam o njima, ali mrzim način isplate sa FR stranica. Obavezno uplata/isplate preko Netellera. Što se tiče mog nick ja ga sada neću javno izreči neko nadam se i vjerujem da će moj rezultati sami otkriti moj nick.

@Stormpay
Točno to. Ako me recimo zadesi downer istovremeno, pod manjim sam stresom i ne koči me ukoliko recimo igram dobro u svom pokušaju moveupa na NL2k jer ne moram tako brzo move down napraviti. Samim time ne budem morao obavezno prodavati akciju za većinu online evenata.

@samodobri
Ne znam koliko dobro poznaš Istru, ali generalno uz rijeku Mirnu. Kad budem našao parcelu objaviti ću slike.

20

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Bok ekipo,

Da ukratko opišem kako je Svibanj prošao. Pa krenimo prvo MTT-evima.

Odigrao većino SCOOP L i M i neke Powerfest turnire zavšrio sve skupa negdje oko 1,5k u minusu. Nisam nezadovoljan, moglo je bolje definitivno, ali eto što je tu je. Uostalom bila je ovo škola koja mi je pokazala koliko sam u nekim situacijama previše cash game heavy orijentiran s određenim playevima.Mislim da kad ih analiziram nisu to neke velike greške ili neke nisu uopće greške u bb,ali zasigurno nisu naj +EV i vjerojatno dosta variance heavy.
Uostalom taj MTT lifestyle naveo me na razmišljanje. Mi cash game igrači smo relativno ''fine guze'' jer možemo biti puno fleksibilniji na dnevnoj bazi, uzimati pauze svakih xy minuta, quittati kad god ne mislimo da igramo dobro i uz to sve imamo puno više i pouzdanije winning mjesece. Cijenu koju mi plaćamo za ovakav lijepi lifestyle jest mnogostruko jača i intenzivija konkurencija.
E sad kako sam igrao taj SCOOP serijal bio sam MTT-evac bar 50% vremena i moram priznati, da iako su MTT-evci lošiji ne bih mjenjao cash za MTT dok god ne moram jer je lifestyle užasan. Mislim stvarno je tough tipa odigrati 12h session i u kojem si svaki sat ima točno 5min da obaviš sve što moraš, da bi na kraju dana pregledao i analizirao sve HH+učio i radio nešto novo na igri i to sve nakon što si možda izgubio flip vrijedan masu para. Mislim da je to jedan od razloga zbog čega je u MTT-evima igra toliko behind jer je stvarno većinu jest vrlo ne zahvalan posao.
Što se tiče moje daljne MTT karijere, odlučio sam se za site gdje budem igrao te male MTT-eve kako bih se tehnički što bolje spremio za WCOOP. Cilj je steči što više iskustva u MTT/ICM situacijama kako bih na WCOOP radio što manje grešaka i ja se nadam budem sagradio nekakav BR.

Što se tiče cash igre odigrao sam 92h i ostvario nešto više od 19k$. Mislim nije novčano najbolji mjesec u godini, ali sam tako rasturio u igri. Baš sam osjetio da sam uvelike napredovao, iako se možda kroz brojke to i ne vidi. Jednostavno obožavam taj osjećaj kad ti igra evoluira na neku novu razinu. Baš me zanima kako bude ispao lipanj.

Eto, to bi bilo ukratko to za prošli mjesec. Ostalo mi je da ostavim slike i graf. GL!

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20569-586/Session%20Part%201_zps0szcw9im.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20569-586/Session%20part%202_zpsk9v087sb.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20569-586/May%202016%20Graph_zpsroaugle8.png

TOTAL CHALLENGE:  382 132.99$(POSLJEDNJI UPDATE) + 15 659.77$(WINNINGS 17 DANA) + 4 067.81$(RakeBack)  =  401 860.57$/ 500 000$

71

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ljudi,

Evo vrijeme je da se javim. Eto prvi put s lošijim(za mene) vijestima. Ukratko, po mom dobro starom običaju, kad krene nogomet u lipnju(a i inače) tradicionalno su moji rezultati nešto lošiji. Kao da je taj Lipanj mjesec u kojem ja nekako ''prolupam'' u poslovnom smislu i odlučim da imam neke druge prioriteta. Tako da na kraju krajeva sam odigrao mizernih 70 sati, runnao lošije, mass tableo previše zobg mota ''ako ne možeš sate rokati onda bar volumen'' i dobio na kraju krajnji rezultat od 5k$. Za mene je to relativno loš rezultat jer mi je minimum uvijek 10k$, ali eto kad živiš u HR, pa pretvoriš sve u kune, onda se i malo utješiš da je OK rezultat(nezdravo razmišljanje aka u ovom slučaju BS). Nekako je trebalo do toga doći jer lijenost se ne uspije uvijek kazniti jer postoji taj faktor varijance, ali kad tad je ovaj hladan tuš morao doći tako da,eto, uvijek treba malo bolno,gorkog osjećaja kako bi napredovao.

E sad što se tiče MTT igre, mislim da sam ih odigrao 5, ako. Ne bih imao što o njima spominjati da koji slučajem nije bilo deep runa na SM. Međutim jedna veća greška zbog prokletog cash mindseta(savršen blocker i bla bla bla....) i eto me short iz kojeg se više nisam uspio oporaviti. Nekako jako sam picky s tim MTT-evima jer imam osjećaj da greške imaju veću težinu(u kasnijoj fazi) od cash igre. Ukratko proveo dosta vremena radeći off table pa budemo vidjeli.

Što se tiče zemlje zapeo malo u pregovorima oko cijene parcele, odnosno problema rješavanja dovođenja struje. Nekako ni meni ni njemu se ne žuri, tako da bih mogao reći da su pregovori relativno spori. Ponude rješenja su tu, pa da budemo vidjeli kako će se to razviti.

I za kraj htio bih izraziti zabrinutost vezano uz nedavne promjene na PS. Mislio sam da će roba objaviti vijest kako bih lakše komentirao, ali eto, htio bih se svejedno dotaknuti teme. Znači ukratko za one koje nisu upućeni, PS je odlučio prestati nuditi svoje usluge Izraelcima i Slovencima,a cijelu tu ''operaciju'' odlučili su objaviti 3-7 dana prije. E sad dvije stvari iskaču od kojih je jedna duža:

1. Vijest za Sloveniju objavljuju 1.07.2016.,a na snagu stupa 4.07.2016., a između toga je vikend, pa vjerojatno većina vas ukoliko bi se odlučili preseliti ne bi mogla to pravno i logistički rješiti na vrijeme, da neometano nastavite sa radom.

2.Evo nas do druge velike činjenice. Uvijek sam govorio da osim kokurencije i poker sobe, današnji pokeraš ima neprijatelja u obliku države.  E sad s obzirom da je ovo duže budem razglabao na 2 dijela:

a) Pokerstars se nada će se vratiti na slovensko tržište jer je Slovenija u procesu reguliranja tržišta koje se očekuje početkom 2017. Znači li to da kad mi budemo pokrenuli postupak regulacije da ostanemo i mi zakinuti za nekoliko mjeseci sa PS(a moguće i druge online poker sobe),a sve to 3 dana prije??

b) Slovenija je jedna od TOP 10 država na svijetu u kojoj poker sobe malo zarađuju jer Slovenije(negdje sam vidio staru tablicu) jer ima previše winnera s obzirom na to što losing playeri uplaćuju u toj državi(tipa na toj listi na vrhu su Malta, Tajland, Bjelorusija) i sama po sebi teško da bi sebi bila dostatna(tipa Party ne dopušta registraciju Slovenci već godinama, već samo Bwin). Mi smo isto tu negdje,ali mislim da nismo u TOP10. E sada dešava se da će većina regova pobjeći u neku drugu zemlju, a fishevi ne mogu više igrati tako da dolazimo da u aktivnom com poolu ima skoro jednak broj regova, a sve manje fisheva zbog reguliranosti. WR padaju. 

c) Tip regulacije bit će za nas krucijalan, jer ako zapnemo tipa poput Češke koja je došla do sulude točke(stupa na snagu početkom 2017.) da odlučuje, osim ogromnih poreza i ograničiti maksimalni B na 200HRK onda smo sjebani. Ako pak završimo kao Rumunji to je zadovoljavajuće, dok bi scenarij Portugala bio žalostan. Ukratko regulacije najviše prijete onima koji ne mogu biti fleksibilni po pitanju napuštanja države,a to će vjerojatno biti oni koji obavljaju posao pokeraša kao daddy.

Sve u svemu samo neka moje razmišljanja koja se nalaze u mom blogu. Hehe, srećom za sada imamo još uvijek jaka turbolentna politička vremena, pa se eto, baš i ne stigne raditi.

Da ne dužim više jer sam se raspisao:
http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20587-601/Session%20Part%202_zpsou4jeav6.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20587-601/Session%20Part%201_zpsk0a37tud.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20587-601/June%202016%20Graph_zpsmj51vtme.png

TOTAL CHALLENGE:  401 860.57$(LAST UPDATE) + 1 138.71$(WINNINGS 15 DAYS) + 4 607.34$(RakeBack)  = 407 606.62$/ 500 000$

00

429

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Poz Hans,

Prvo da kažem da pratim tvoj blog od početka i stvarno šešir do poda.
Imam samo pitanje u vezi ovog djela koji si napisao:

b) Slovenija je jedna od TOP 10 država na svijetu u kojoj poker sobe malo zarađuju jer Slovenije(negdje sam vidio staru tablicu) jer ima previše winnera s obzirom na to što losing playeri uplaćuju u toj državi(tipa na toj listi na vrhu su Malta, Tajland, Bjelorusija) i sama po sebi teško da bi sebi bila dostatna

Pa zar poker sobi nije svejedno da li je netko winner ili loser s obzirom da žive od rake-a?

Na kraju želim ti i dalje sjajne rezultate i sretno sa parcelom.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Misli se na to koliko ljudi isplacuju. Naravno da im je svejedno dal je netko winner ili loser, ali naravno da bi oni radje da sav novac se "izgubi" u rakeu, nego da regovi redovito isplacuju novac.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Chainvkci napisao:

Misli se na to koliko ljudi isplacuju. Naravno da im je svejedno dal je netko winner ili loser, ali naravno da bi oni radje da sav novac se "izgubi" u rakeu, nego da regovi redovito isplacuju novac.

Ali regovi koji redovno isplaćuju placaju puno više rake od fisha koji uplati par puta 20$ i odustane od pokera.

00

432

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Da, ali oni bi da nitko ne isplacuje i da se sva lova izrejka.

U globalu gledajuci, posto je sve manje love na sajtu (vise se isplacuje nego uplacuje), manje je i stolova na kojima se igra pa je manje i ukupno rejka odnosno manje zarade sajta.

00

433

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Regovi koji redovno isplacuju rakeaju vise od fisha to je istina, al od kud je taj novac dosao kojeg reg rakea? Od njega nije jer on nije uplatio nego od fisha koji je uplatio, zato siteovi gledaju i traze ljude koji uplacuju a ne koji rakeaju nuzno.
Regovi koji redovno isplacuju su ljudi koji vade novac iz njihovog sistema dok bi oni rade nekog tko stalno uplacuje i stavlja novac u igru. Ne smeta njih sto regovi crushaju i imaju profit i rakeaju puno vise od fisheva, al regovi nisu ti koji stavljaju novi iliti vanjski novac u sistem da se kroz igru dalje vrti , žišku Vatroslav? smile

Bas ovo sto je Roba napisao, zbog redovnih isplata sve je manje love na sajtu overall, ne dira njih sto reg rakea jer netko ce uvijek izrakeat ali sto je vise love na sajtu i igraca, vise ce se rakeat jer ce biti i vise igara i stolova.

Zadnji popravljao Stormpay (07-07-2016 13:42:44)

00

434

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

roba, Storm shvatio sam što želite reći, ali ne znam kako će PS profitirat i imat veći promet i profit ako ne bude Slovenaca.
Pa bit će definitivno manje prometa/rake-a, a veću isplatu će napraviti umjesto slovenca neki rus, kanađanin švabo....
Barem mi tako logika nalaže. Možda sam u krivu pa me netko razuvjeri smile

00

435

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Nisu slovence izbacili jer im ne rade zaradu. Nego jer imaju zakon po kojem nesmiju igrati online, a kako Stars zeli na americko trziste izbacuju zemlje u kojem je poker grey area.

00

436

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

roba59 napisao:

Nisu slovence izbacili jer im ne rade zaradu. Nego jer imaju zakon po kojem nesmiju igrati online, a kako Stars zeli na americko trziste izbacuju zemlje u kojem je poker grey area.

To već ima puno više smisla smile

00

437

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Nisam ja ni pricao o tome zasto su izbacili slovence nego odgovorio na vjecno pitanje zasto vise vole fisha koji uplati $20 dolara i ode sa sitea nego regulara koji to izrejka smile a za slovence si dobio odgovor, ima smisla to da .

00

438

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Stormpay napisao:

Nisam ja ni pricao o tome zasto su izbacili slovence nego odgovorio na vjecno pitanje zasto vise vole fisha koji uplati $20 dolara i ode sa sitea nego regulara koji to izrejka smile a za slovence si dobio odgovor, ima smisla to da .

Ne bih se složio al ajde..... 'malo' karikiraš  big_smile

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ekipo,

Evo da ukratko javim vezano uz srpanj. Bio je to zapravo zanimljiv mjesec jer sam krenuo u njega s jako dobrim sessionom koji me onako lagano zanio. Potaknut iskustvima od prijašnjih godina, već mi je sve nekako djelovalo ''ovo će biti lako'' i ja mindsetom već odlučio otplivati na more. Međutim, odjednom malo po malo sve krene u suprotnom smjeru i odjednom mi prijeti drugi mjesec zaredom da ne ostvarim svoji minimalni zacrtani mjesečni cilj od 10k$. Odjednom sam se morao isčupati iz tog svog lijenog ljetnog raspoloženje i krenuti ozbiljno raditi kako bi spriječio katastrofu za moje standarde. Brže bolje sam zagrijao stolicu i uspio izvuči mjesec, ali bilo je to sve skupa bome napeto i svakako psihološki podosta stresno.

E sad, kako to izgleda u brojkama. Kad podvučem crtu mogu prijaviti 12k$ post RB u 105h igre u 20 dana. Ono što je značajno jest činjenica da je količina off table worka bila mnogo više nego u prethodnim mjesecima čisto jer me uhvatio bad run. Upravo je ovo zadnje jedni pozitivan aspekt ovog mjeseca. Stvarno ništa drugo nije vrijedno spomena. Činjenica da kad zapapri da sam sebi mogu dokazati da mogu biti ''dobri stari Hans'' ostavlja me sa nekakvim pozitivnim osjećajem.
Što se tiče MTT-eva nemam baš ništa za ''prijaviti'' osim činjenica da sam ih odigrao manje broj prstiju na rukama. Jedino što mogu dodati jest da sam našao napokon MTT coach-a koji mi odgovora pa se nadam budućuj uspješnoj suradnji.

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20602-621/Session%20Part%201_zpsxpu1rt55.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20602-621/Session%20Part%202_zpscaagklnd.png

http://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20602-621/July%202016%20Graph_zpswkv5usda.png


TOTAL CHALLENGE:  407 606.62$(LAST UPDATE) +  8 861.17$(WINNINGS 20 DAYS) + 3 365.38$(RakeBack)  = 419 833.17$/ 500 000$

To bi bilo to od mene. Javim se negdje u drugom tjednu rujna. To tada GL i uživajte u ljetu. cool

100

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Bok ekipo,

Evo mene natrag s updateom. Nekako sam se napokon vratio iz te Španjolske gdje nisam igrao uopće. Da stvar bude bolja, nisam imao baš ni neta što je bilo zanimljivo iskustvo s obzirom da sam naviknut konstatno biti online. No dobro krenimo redom.

Za kolovoz mogu  prijavit bolesnu satnicu jer sam zaradio 22k$ post RB za 92h rada. Jednostavno me ulovio odličan run više nego što sam ja odigrao veličanstveno i majstorski. Tako da po tom pitanju baš i nemam se čime pohvaliti, ali moram priznati baš je lijepo leglo za kraj ljeta, pogotovo s obzirom da zadovoljan možeš otići na godišnji.

Mogu se pohvaliti sa prvim FT gdje sam izgubio HU. Mislim tip mi je ponudio deal, ali s obzirom da smo bili 70BB deep smatrao sam da imam edge u odnosu na međutim on je na kraju slavio jer sam se BS da bi solver C jer sam relativno visoku u mom rangeu zanemareći činjenicu da većina MTT ljudi nisu baš u stanju odigrati XR i izbarelati stack samo tako, a kamoli HU. No dobro, što je tu je, bilo je fora iskustvo, a bitno je da sam imao nekoliko ICM situacija.

Vidim da ljudi na forumi jako priželjkuju da ja završim ovaj 500k Challenge ove godine. Na početku me sama ideja nije baš motivirala, ali sada kad sam vidio neku novu parcelu, smatram da je idea baš prikladna. Čekao da me obavijesti o m2 i cijeni, ali baš mi se dojmila i nadam se da ćemo se uspijeti dogovoriti. Moram priznati da završiti ovaj projekt do kraja godine zvuči zanimljivo s obzirom da bi praktički imao na raspolaganju samo 3.5 mjeseca jer opet idem negdje na tjedan dana. Tako da ono vidjet ću kako se ovaj mjesec bude razvio pa zatim budem razradio plan.  Do tada ostavljam vam sličice ispod i javim se početkom listopada. To tada GL!

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20622-642/Session%20Part%201_zpsb5voudlp.png

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20622-642/Session%20Part%202_zpshxba95i1.png

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20622-642/August%202016%20Graph_zpsmvg0noh4.png

TOTAL CHALLENGE:  419 833.17$(POSLJEDNJI UPDATE) +  18 818.82$(WINNINGS 21 DAN) + 3 848.62$(RakeBack)  =  442 500.61$/ 500 000$

90

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz svima,

Prošli mjesec nema ''skoro'' ništa za prijaviti(lol, zvuči kao da sam na poreznoj lol ). Ukratko bio sam najavio da ću malo igrati, ali toliko malo nisam ni sam očekivao. Toliko malo da me sram postat graf, ali dobro što je tu je. Krenuo u ovaj mjesec bolje, tako da će sljedeći update biti 2 mjeseca u jednom. Jako sam aktivan na drugim aspektima života osim pokera, ali sad treba opet zagrijati stolicu.

Do tada, GL!

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Bok ekipo,

Evo da se napokon javim s nekakvim ''materijalom'', bar što se pokera tiče. Ovaj put toliko toga da ne znam ni otkuda da krenem. Znači, u rujnu sam odigrao možda 10 sati sveukupno i manje od 5k ruku. Baš me bilo i sram postati graf na forumu i update generalno.

Međutim, ovaj mjesec je krenuo u sasvim drugom smjeru nego što sam zamišljao i u roku od par sati već sam bio skoro -10k$. Odjednom sam počeo osjećati pritisak s obzirom na javni projekt do kraja godine dostići 500k$, a ja u  možebitnom lifetime low-u. Taj pritisak se manifestirao kod mene u opsesiju i dobri starim moto ''ne može mene varijance udariti koliko ja mogu raditi/igrati'' ,a iz toga svega izrodio se najbolji mjesec(u svim smislima) u godini:
- 195 sati igre
- Odigrao svaki dan tijekom listopada
- Ne brojno off table sati
- igrao na svom rođendanu, ali kao i uvijek od kad sam pro nema tog winning dana na vidiku lol
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rezultat: +30k$ mjesec post RB

E sad, ovaj nastavak neće svima biti shvatljiv i zanimljiv, međutim volio bih podjeliti neka svoja razmišljanja.
Ima jedno pitanje koje me muči, zašto meni uvijek treba neki specijalan moment da bih ja opet bio onaj ''stari Hans''? Zašto ne mogu uvijek biti takav? Mislim da sam koliko toliko našao nekakvo svoje rješenje u glavi koji nekima  bude čudno.

Ukratko ovaj mjesec sam potpisao ugovor vezan uz svoju parcelu:
http://www2.pic-upload.de/img/32031557/IMG_20161029_164052.jpg
Odjednom projekt mi je pred nosom, ali za razliku od inače ne mogu ga kupiti s trenutnim primanjima u narednom mjesecu(-ima)(npr. auto mjesec, stan u 6-7 mjeseci). Zbog te činjenice moja su se ostvarenja činila mala, što me na neki način izraziro motiviralo.
Već sam pisao o tome da mjesto i standard život mogu utjecati na motivaticiju, pa recimo u HR postići mjesečno 10k jest puno veći standard nego u npr. Njemačkoj.S obzirom da 10k ima toliku ''težinu'' kod nas nekako se lako kad tad nekako ''usidriš'' jer (osim ako ne živiš super baller lifestyle) ti generalno teško da ih možeš spiskati u HR.
S tom nekako svježom moaterijalnom motivacijom + mindset motivacijom u obliku velikog zadatka, dobio sam dobru kombinaciju za uspješan off i on table rad koje je rezultirala odličnim rezultatom iako u AI situacijama me nije išlo. Da ne zaboravim spomenuti i zahvaliti Goranu(mandza17) koji svojim početcima u cash vodama mene ''tjera '' na preispitavanje onog što znam i ne znam. smile

Od sljedećeg mjeseca, budem igrao NL400+, većinom SH, iako mi se čini da ima određen broj SH regova koji briju da su dobri u HU pa eto odluče malo zaigrati. Njih definitivno ne budem puštao iz vidika.
Za kraj prvi puta nakon dugo vremena 4 slike:


http://www2.pic-upload.de/img/32024318/SessionPart1.png

http://www2.pic-upload.de/img/32024319/SessionPart2.png

http://www2.pic-upload.de/img/32024321/SessionPart3.png

http://www2.pic-upload.de/img/32024320/GraphSeptember_October2016.png

TOTAL CHALLENGE:  442 500.61$(LAST UPDATE) +  24 808.58$(WINNINGS 20 DAYS) + 7 015.78$(RakeBack)  =  474 324.97$/ 500 000$

To bi bilo to. Javim se u prosincu.GL!

120

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Hans ti si velika inspiracija svim smrtnicima koji su tek na početku svog poker puta.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Novci ni u jednom poslu nisu dovoljna motivacija. Znanstveno dokazano! Trebalo mi je dugo da to shvatim. Izazovi tipa "napast hs" ili "5bb wr na nekom limitu" ili "razvalit SH regove koji hoće igrat HU" djeluju motivirajuće, a novci dođu skupa s tim.

Svaka čast na tolikim satima, stvarno si prava inspiracija!

Kaj je sa MTT projektom?

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

@samodobri
Drago mi je da je jedan od ciljeva bloga ispunjen! smile

@niveaformen
Gle radi se o tome da novac može biti nekakva točka koja predstavlja uspjeh. Mislim ja sam uvijek brijao i brijem po EV WR tako da mi sve djeluje kao igrica više, ali s druge strane kad vidim lošije i gore igrače od mene koji rade više pare jer oni fino bumhuntaju dok ja nastojim beatati NL200 s min 8bb dođe mi da se zapitam tko je ovdje pametniji. Ajde da mi govorimo o nekakvoj pozitivnoj ekonomiji,onda OK, ali ja to više vidim kao nešto grabi dok se može jer uskoro će NL2k bit ''nosebleed''.
Isto kad gledaš ova  starija ekipa, ima sigurno određeni broj njih koji su zaradili daleko više od mene,a sad bi gubili sigurno 10bb HU. Nekako mislim da uvijek moraš kombinirati tehničke ciljeve s novčanim, iako često kao što si rekao dolaze skupe, tehnički cilj the može zanijeti da ne maksimiziraš svoju ''potencijalnu'' zaradu.

Drugo nemojmo zaboraviti da se kod nas lakše zadovoljavaš. Da li ja igram NL600 ili NL5k, ja to u Hrvatskoj ne primjetim baš. Level uspjeha je relativno sličan.
E sad, kad sam bio Švedskoj ili Švicarskoj nisam imao osjećaj da sam postigao nešto zadivljujuće. 10kEUR je samo 3x puta veće od nekakve prosječne plaće(kod je to min 15x),troškovi života su veći, ne mogu kupiti stan za pola godine itd. Tada znaš da si jedino postigao nešto veliko,  ako igraš HS. Standard života može biti motivacijski faktor.

Što se tiče MTT projekta, trenutno je na mirovanju jer mi lifestyle užasan. Mislim sad se trenutačno komešam da igram salite za nekakve tourove kako bih igrao više live, ali online budem palio tu i tamo koji, ako mislim grindati duže, ali inače želim još uživati u privilegijama cash pro-a. smile

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Pozz ekipo,

Prije svega, sve najbolje u Novoj Godini. Puno sreće(obavezno :) )  i uspjeha u 2017. od mene.

E sad što se tiče update-a, prijeći ću odmah na činjenice. Mogu prijaviti 27K$ profita u nekih 130 sati igre u 2 mjeseca što nije puno. Razlog je što sam imao nekoliko dužih putovanja, a blagdani su bili tu. Sve u svemu satnica je ispala dobra i WR visok.

No više od samih novaca i činjenice da sam završio projekt, u ta mjeseca najviše su mi se dojmile dvije stvari:
Prva je bila live igra na ''višim limita''. U sklopu svoje neke europske turneje stao sam u Pragu gdje sam igrao live cash na EUREKA feestivalu(za one koje ne znaju to je nekakv EPT Mid Stakes MTT Live serijal). Za MTT nisam imao želje, ali cash je bio zanimljiv jer me mnogo toga naučio. Igrao sam generalno nekakav NL800 i bilo mi je to prvo nekakavo live iskustvo(na tako ''visokim'' limitima). Ono što sam primjetio i podvukao crtu na kraju jest da su live i online cash nešto poput hakla i prave košarke. Sličnost je naziv igre, ali atributi koji se koriste za pobjeđivanje djeluju mi drugčiji. Online poker se većinom svodi na tehnički aspekt igre koji je ključan za biti winning player, to live tehnički aspekt može pasti u drugi plan i sama psihologija/meta game pada u prvi plan. Mislim vidio sam mnogo online igrača koji podcjenjuju live,a sad sam upoznao i obrnutu stranu, live igrači podcjenjuju online igrače. Činjenica jest da sam doživio da me neki Live 1k&2k reg(najveći limiti u njegovom regular casinu), ja mislim bar, pošteno ownao. Možda jest runnao dobro, ali on je uvijek bio tu, kad sam bio slab pritiskao je, kad sam bio jači ostavljao je. I to ne samo mene, nego je cijeli stol uništavao, a da stvar bude bolje to je bio najteži stol koji sam igrao u sva 4 dana. Mislim ja sam na kraju izašao zadovoljan u profitu za sva 4 dana, ali taj tip mi se baš dojmio i ostavio mi iskustva pravog live reg koji te konstatno skenira. Osim toga, nekako taj live se puno radi o momentu jer u 8 sati igre sam odigrao možda 250 ruku , što bi bilo 4 regular stola online sat vremena. Također, kako  mogu razmišljati o long termu, kad u sva 4 dana nisam imao niti jedan sličan spot protiv istog protivnika. Osim toga kao fol ima dobre B frekvence na R pa sam kao balansiran(u glavi) jer sam naučio u PIO, kad imam tell da malčice dublje dišem kad blefiram. Onda sam ja sebi u svom long term scenariju +EV i super balansirao dok je realnost da sam u praksi -EV i ne balansiran.
Mene je taj meta game/psihološki aspekt jako intrigirao i cilj mi je postao savladati taj aspekt igre stoga sam odlučio da ću nastojati igrati live barem 1 u 3 mjeseca jer sam siguran da,iako live cash još uvijek za mene nije toliko profitabilan kao online, dugoročno mislim da će se bolje HS partije naći live, a ja želim koliko toliko biti spreman.

Prije nego što prijeđem na drugi dio ostaviti ću pokoju sliku:

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20679-706/Session%20Part%201_zpsslzcg8hc.png

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20679-706/Session%20Part%202_zpsitb24ql7.png

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20679-706/Graph%20November-December%202016_zpsndoh98a9.png

TOTAL CHALLENGE:  474 324.97$(POSLJEDNJI UPDATE) +  22 790.74$(WINNINGS 28 DANA) + 5 060.18$(RakeBack)  = 502 175.89$/ 500 000$

S obzirom da sam ovim updateom uspješno završio svoj 500k projekt ostavit ću ispod i graf, međutim nemam pojma koliko ruku fali.

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20679-706/Overall%20Challenge_zpsgaluvflv.png

2016 Report

Što zapravo reći osim činjenica da sam u 2016 ostvario svoj rekordan rezultat od oko 194k$ post RB u otprilike 1170 sati igre.  Naravno da sam monetarno jako sretan, međutim svojim razojem nisam. Mislim da je rezultat ispao dobar jer sam runnao dobro na visokim limitima zato i kažem da smatram da je u ovoj godini bilo puno više za izvuči i da sam generalno bio lijen i demotiviran. No što je tu je, novac je tako i onako ono prema čemu me se mjeri, pa ću ta razmišljanja o nedovoljno razvoju morati zdrobiti u sebi i okrenuti prema budućnosti, što me dovodi do druge stvari koje sam gore spomenuo.

https://i1380.photobucket.com/albums/ah183/HansTheGreat/250k-500k/Days%20679-706/Graph%202016_zps9gqggnce.png

Očekujem da sredinom ovog mjeseca krenem igrati samo NL1k+(tu i tamo niže ovisno o prometu i nekakvim potencijalno isplativim ponudama). Od početka rujna držim jako visoke WR i imam osjećaj otkad sam poradio na igri da je vrijeme da se okušam u ''entry HS'' levelima i vidim kuda me voda nosi.
Ono što nisam siguran jest koliko ću i dalje blogati. Odlučiti ću to u sljedećih nekoliko dana, pa ću javno objaviti.
To tada vam želim dobar start u 2017 i sretno na stolovima. :)

130

447

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Vrlo inspirativan graf na kraju  big_smile 
Čestitke!! Nadam se da ćeš i dalje nastaviti s blogom te nas, početnike, motivirati za napredovanje u igri wink

00

448

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Svaka cast! gg sir
I kao sto je gore rekao flegma, sto god odlucio raditi nakon ovog projekta nadam se da ce bit blog smile.

00

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Ovo je insane, motivacija na 1000!!!

Slažem se da je za live potreban drugačiji skillset za uspjeh, ipak, nisam siguran da je nekome ko ima 200k godišnje isplativ. Jer vjerojatno bi morao bi igrat nl5k+ da satnica bude slična, a nezz di ima takvih igara. Možda prije probat neke live MTT sa velikim buyinovima?

Ne znam jesi već pisao to negdje, ali kad si završio coaching sa gordonom, jesi uzeo nekog drugog coacha? Jel tajna tko je to? Imaš li sad coacha?

Gl u 2017., valjda ćeš doć do tog milera smile

00

450

Re: NOVI Projekt: Pogledaj kako pretvaram 50$ u 10k$

Totalno mi se sviđa usporedba live pokera i online sa haklom i košarkom, jer nema veće istine. To su 2 različita sporta, povezana istim osnovnim pravilima.

U live pokeru najveća vještina jest čitanje protivnika odnosno igre, bez obzira recimo na nedostatak teorijskog znanja, dobro čitanje kompenzira doslovno sve.

Koji je najbolji pokeraš na svijetu? Onaj koji bio mogao vidjeti karte protivniku...Stoga, ako vidite karte nekome, ne morate znati nikakvu teoriju, balansiranje rangeva itd. A vidio sam live igrače koji tako dobro čitaju protivnike da je to nevjerojatno. I samim time, nekakvo balansiranje, ili randomiziranje nema nekog prevelikog smisla u live pokeru. Jer live poker je u biti exploytable do krajnjih granica.

Jednostavno, najbolji igrači su oni, koji pritiskaju maksimalno kad osjete slabost, te nije toliko bitno da blefaju s najboljim blokerima, ili da ti blufcathas s kartama koje najbolje blokiraju protivnike value handove. Isto tako, puno više je stone cold blefova, još više thin value betova, definitvno ne moraš dosezati mdf u masi spotova, jer jednostavno protivnike možes staviti na mnogo uži range, itd. Također prije flopa je dosta drugačija situacija, tipa s 4bet blufovima,5bet jamovima, na netu je puno teže bluff shovati, i koristiš blokere ili handove koje kad callani relativno dobro stoje protiv calling ranga. U live pokeru sasvim drugačija meta.

Biti dobar online igrač, znači da ćeš se u mnogo spotova osjećati komfornije, posebno u onim rijetkim spotovima, znati ćeš kako ti range izgleda, i kako bi trebao izgledati, odnosno što bi bilo optimalno, ili barem blizu toga. Imati ćeš jako teoretsku pozadinu, i mislim da je to vrhunski temelj. Također ćeš se moći bezo adjustati, raditi jake teoretske countere, znati mnogo strategija, itd. To je ogroman plus.

Ali biti vrhunski live igrač znači biti jako dobar u psihologiji, biheviorizmu, biti vrhunski "prodavatelj priče", a još bolji istražitelj. Imati ogromna muda kad je potrebno, a s druge strani pobjeđivati svoje ego iz dana u dan. Te vještine nije lako steći. I nemoguće ih je steći teoretski.

Ali slažem se da je live poker budućnost, posebno na tom hs nivou. Uvijek ima ljudi koji će se htjeti okušati protiv profesinalaca, posebno kad je skillset drugačiji, i privlačniji za amatere da se okušaja protiv profesionalaca. Te je biti dobar online igrač samo jedan od preduvjeta za biti dobar live igrač.

A za Gordona bih dodao haha. Zadnje 4 godine on je daleko od ozbiljnog pokera. Te brijem da bi on trebao uzeti coaching od Hansa a ne obrnuto.

00