151

Re: Poker i porez

Nema nikakvih novosti. Samo ti isplaćuj.

00

Re: Poker i porez

roba59 napisao:

Nema nikakvih novosti. Samo ti isplaćuj.

Znači pošalje se na recimo neteller i sa netellera na karticu i nema problema. Roba59 ti vjerojatno živiš od pokera već jedno vrijeme, tj. to ti je jedini izvor prihoda pa možeš tu podijeliti na koji način ti dižeš lovu ako nije tajna i jesi li ikada imao problema s poreznom bankom ili drugim institucijama koje bi za to bile nadležne?

00

153

Re: Poker i porez

skrill - > bankomat

Nikad nikakvih problema.

00

154

Re: Poker i porez

koja je bolja opcija za isplatu skrill ili neteller?

je mozda neko probao isplacivat EUR sa skrilla na zabinom deviznom bankomatu?

ja imam neteller u USD i mislim da se dosta gubi kod konverzije valuta prilikom isplate na bankomatu. bi bilo mozda povoljnije da se napravi devizni racun u USD i da se isplacuje sa netellera direktno na racun u banci?

00

155

Re: Poker i porez

na zabinom deviznom bankomatu mozes dizat samo zabinim karticama

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Poker i porez

Da li netko moze malo više napisati o utjecaju novog Općeg poreznog zakona na nas? Pitanje se naravno odnosi na igrace koji igraju na europskim sajtovima (Pokerstars.fr, Winamax..) s kojih je lovu moguće povlačiti samo na tekući. Prema novom zakonu, banka ce od 1.1.2017. biti duzna Poreznoj slati stanja svih racuna, ukljucujuci i tekuci (devizni/kunski).

"(1) Banke su dužne Ministarstvu financija dostavljati podatke o prometu svih kunskih i deviznih računa pravnih osoba, fizičkih osoba koje obavljaju registriranu djelatnost obrta i slobodnih zanimanja i građana, uključivo i podatke o prometu tekućih računa i štednih uloga.

(2) Podatke iz stavka 1. ovoga članka banke su dužne dostavljati putem raspoloživih informacijskih tehnologija mjesečno ili tromjesečno, kumulativno za razdoblje od 1. siječnja do posljednjeg dana izvještajnog razdoblja.

(3) Na poseban zahtjev Ministarstva financija banke su dužne za pojedine osobe podatke iz stavka 1. ovoga članka dostaviti i u drugim rokovima osim onih propisanih stavkom 2. ovoga članka te podatke o prometima svih ostalih računa.

00

Re: Poker i porez

Mislim da je ovo tek pocetak apsolutne kontrole financija, a to znaci da ce nas moci j... za svaki euro koji ti sjedne na racun. Poznavajuci brzinu sustava porezne uprave kod nas, to ce vjerojatno bit totalna blamaza, ali imat ce sve nase financije na pladnju i ne bi se cudio da nam pocnu slat dopise doma za obavijesne razogovore ili tako nesto. Ja osim pokera, radim i za online firmu prijavljenu u UK i primam placu od njih, za koju oni placaju porez vani, ali meni ne pada na pamet da dam jedan cent ovim kriminalcima kod nas. Krajnja opcija ce mi bit selidba van.

02

Re: Poker i porez

darthgr06 napisao:

Mislim da je ovo tek pocetak apsolutne kontrole financija, a to znaci da ce nas moci j... za svaki euro koji ti sjedne na racun. Poznavajuci brzinu sustava porezne uprave kod nas, to ce vjerojatno bit totalna blamaza, ali imat ce sve nase financije na pladnju i ne bi se cudio da nam pocnu slat dopise doma za obavijesne razogovore ili tako nesto. Ja osim pokera, radim i za online firmu prijavljenu u UK i primam placu od njih, za koju oni placaju porez vani, ali meni ne pada na pamet da dam jedan cent ovim kriminalcima kod nas. Krajnja opcija ce mi bit selidba van.

U principu, čini se da sve ide u tom smjeru iako je teško (odnosno zapravo vjerojatno uopće nije) moguće očekivati potpunu kontrolu nad svim građanima - manjak ljudstva (pametnog). Iako je ova mjera donesena kao "borba protiv rada na crno" činjenica jest da je državama koje su u dugovima i muče se s rastom (a HR je ponovo donio proračun iznad očekivanog budžeta) puno lakše i kratkoročno isplativije uzeti što se može od svojih građana umjesto ići na mjere koje će dugoročno osigurati rast/boljitak (dugoročne mjere je garantiraju pobjedu na idućim izborima i ostanak na vlasti, nažalost). Međutim, tako je kako je i nitko od nas srećom ne živi od politike smile

Osobno bih potražio neki drugi način isplate, čisto zbog mirnog sna, iako ne očekujem da će se išta, barem za "niže isplate" promijeniti do daljnjega..

On the side note: Ako oni plaćaju porez od tvoje plaće vani ni ne moraš (zakon o dvojnom oporezivanju), a ako ne plaćaju (što je vjerojatno) to znači da ti primaš bruto prihod i dužan si platiti svoj dio državi kroz porez i doprinose - ne plaćanjem svojih obaveza nažalost izjednačavaš se "s našim kriminalcima" (ja sam prije imao identičnu situaciju i nakon plaćanja kao privatna osoba vrlo sam brzo, za svoj slučaj, došao do zaključka da je meni puno isplativije pokrenuti d.o.o. pa uzmi i tu opciju u obzir wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Poker i porez

Ova odluka ne bi bila loše da je povezana sa ostalim potrebnim stvarima, ali je, kao što je aceshigh rekao, samo mjera hitnog krpanja rupa iz proračuna.

Već duže vrijeme isplaćujem preko skrill kartice van Hrvatske, koliko sam upućen, oni ne bi trebali imat podatke o visini mojih primanja jer je Skrill iz Škotske ili tak nešto i ne daju podatke? Ili da se počnemo pakirat za majku Bosnu?

00

160

Re: Poker i porez

iAcesHigh napisao:

ja sam prije imao identičnu situaciju i nakon plaćanja kao privatna osoba vrlo sam brzo, za svoj slučaj, došao do zaključka da je meni puno isplativije pokrenuti d.o.o. pa uzmi i tu opciju u obzir wink


kak to?

00

Re: Poker i porez

niveaformen napisao:

Već duže vrijeme isplaćujem preko skrill kartice van Hrvatske, koliko sam upućen, oni ne bi trebali imat podatke o visini mojih primanja jer je Skrill iz Škotske ili tak nešto i ne daju podatke? Ili da se počnemo pakirat za majku Bosnu?

Da, ma nije problem za sajtove koji podrzavaju Skrill, vec za EU sajtove preko kojih je moguća isključivo isplata na bankovni račun.

iAcesHigh napisao:

Osobno bih potražio neki drugi način isplate, čisto zbog mirnog sna, iako ne očekujem da će se išta, barem za "niže isplate" promijeniti do daljnjega..

Isplata na bankovni račun je tu jedina opcija.

00

162

Re: Poker i porez

niveaformen napisao:

Već duže vrijeme isplaćujem preko skrill kartice van Hrvatske

Zasto van hrvatske?

00

163

Re: Poker i porez

behemont napisao:
niveaformen napisao:

Već duže vrijeme isplaćujem preko skrill kartice van Hrvatske

Zasto van hrvatske?

da ga drzava ne vidi  smile

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

164

Re: Poker i porez

Pa nije bas da drzava provjerava isplate s bankomata??

00

165

Re: Poker i porez

vj zato jer ak isplati u slo u eurima dobije vise nego ak ispalcuje na bankomatu kod nas u kn

00

166

Re: Poker i porez

behemont napisao:

Pa nije bas da drzava provjerava isplate s bankomata??

ne provjerava ali se vidi sa podataka kartice tko je isplatio, gdje i koliko

hoce li i te podatke traziti pa te kao gradjanina sa HR adresom pitati podrijetlo novca i sl, kako je krenulo nebi se cudio

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
00

Re: Poker i porez

zviko napisao:
iAcesHigh napisao:

ja sam prije imao identičnu situaciju i nakon plaćanja kao privatna osoba vrlo sam brzo, za svoj slučaj, došao do zaključka da je meni puno isplativije pokrenuti d.o.o. pa uzmi i tu opciju u obzir wink


kak to?

porezni razredi, troškovi i dodatni način zarade jednom kad sam imao legit način naplate usluga (koje prije nisam davao jer nisam htio uzimati novac na crno)...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

168

Re: Poker i porez

Evo cijeli članak: http://www.index.hr/vijesti/clanak/bank … 39493.aspx

Primijetite da piše: Iako su poreznici i do sada dobivali podatke o prometima po računima, banke Poreznoj nisu morale slati i podatke o tekućim računima i štednim ulozima, no izmjenama Zakona ubačen je članak 114. koji obuhvaća i te vrste bankovnih računa.

Znači da su banke i prije slale informacije, samo će sada to raditi valjda na mjesečnoj bazi.

00

169

Re: Poker i porez

iAcesHigh napisao:
zviko napisao:
iAcesHigh napisao:

ja sam prije imao identičnu situaciju i nakon plaćanja kao privatna osoba vrlo sam brzo, za svoj slučaj, došao do zaključka da je meni puno isplativije pokrenuti d.o.o. pa uzmi i tu opciju u obzir wink


kak to?

porezni razredi, troškovi i dodatni način zarade jednom kad sam imao legit način naplate usluga (koje prije nisam davao jer nisam htio uzimati novac na crno)...

jel mozes malo detaljnije (moze i pm ak neces javno)?
mislim ovaj dio na crno, pa generalno ak primas lovu kao osoba ili kao obrt i plaćaš porez na nju ili kao d.o.o i onda d.o.o. plaća porez ne mijenja legalnost kolko ja znam samo plaćaš veći porez ako ostvaruješ dobit u d.o.o.

00

170

Re: Poker i porez

Dečki, može malo detaljnije oko ovoga?

Znači, pitanje je, hoćemo li nakon 1.1.2017. , moći dizati novce preko Skrilla na bankomatima u Hrvatskoj?

Može li porezna pratiti, tj.imati u uvid stanje našeg računa ili naših transakcija, ako radimo isplatu u HR preko skrilla, odnosno hoćemo li imati problema zbog toga?

U biti zanima me kako će naši poker profesionalci raditi isplate s poker računa?

00

Re: Poker i porez

Meni se čini ovo za Skrill da se u biti ništa ne mijenja. Također mislim da isplata direktno s Stars na račun također ne bude problem, ali isplate sa Skrilla na račun direktno bude problem jer nije jasno točno od kud je novac došao. Ovo zadnje je pogotovo očito u reguliranim tržištima poput Francuske i Italije gdje ljudi nikad ne prebacuju pare na Skrill pa onda na račun jer bi porezna to mogla vidjeti kao opran novac. Tako je meni recimo objasnio moj talijanski bivši student jer on recimo novce koje prebaci na neteller koristi samo za usluge online, a za život direkt Skrill kartica ili na račun direktno.

Drugo, ako samo podižete na bankomatu preko Skrilla ne predstavlja problem jer država i dalje ne zna koliko novca imate(niti će moći znati jer nije da na Skrill kartice piše da ste HR  državljanin). Vi i dalje se  uvijek s cashom  šetate okolo tako da dalje sve po starom, dok ne kupite nešto što bi poreznoj moglo biti zanimljivo poput skupe pokretnine, nekretnine ili uložite značajna sredstva  u pokretanje nekakvog posla.

Tako da ja očekujem da ljudi koji samo i dalje žele živjeti mirno ''under the radar'' će to i dalje moći(dizati sa skrill karticom preko bankomata, direktne isplate sa sobe na račun), dok ljudi koji žele nešto od tog novca napraviti(investirati) postat će zanimljivi institucijama, te će se vjerojatno morati informirati o svoj poreznim pravima.  U biti ja očekujem da ova mjere pogodi(ciljna grupa ove mjere) ljude koji multiroomaja i potrebne su im isplate direkt na račun(poput mene big_smile ).

To su samo moja očekivanja i šprekulacije i nemam još nikakvih dokaza za ova iznesena razmišljanja.

00

172

Re: Poker i porez

Koja je po vama onda najsigurnija opcija kod isplata?

1. Poker acc=> Tekući račun

2. Poker acc=> Skrill => Tekući račun

3. Poker acc=> Skrill => Skrill Mastercard (na bankomatu)

Također isplati li se nabavljat Skrill Mastercard karticu, piše da godišnje dođe 10€? Porezna nema uvid u Skrill račun ali bi mogla imat uvid u podizanje s bankomata?

Zadnji popravljao Steel (30-12-2016 16:44:06)

01

Re: Poker i porez

HansTheGreat napisao:

Također mislim da isplata direktno s Stars na račun također ne bude problem

HansTheGreat napisao:

Tako da ja očekujem da ljudi koji samo i dalje žele živjeti mirno ''under the radar'' će to i dalje moći(dizati sa skrill karticom preko bankomata, direktne isplate sa sobe na račun)

HansTheGreat napisao:

U biti ja očekujem da ova mjere pogodi(ciljna grupa ove mjere) ljude koji multiroomaja i potrebne su im isplate direkt na račun(poput mene big_smile )

Prvo kazes da se ne treba brinuti zbog isplata s poker sobe na racun, a onda zavrsis s time da su ciljna grupa ove mjere ljudi koji isplacuju direktno na racun. Mozes malo pojasnit razmisljanje?

00

Re: Poker i porez

@Steel
Gle sve ovisi o site-u, kakav račun imaš u banci, gdje igraš, koliko si blizu Slovenije itd. Mislim da je 1. i 3. opcija najbolja, međutim ti moraš odlučiti što ti se od te dvije opcije više isplati.

@Manchinator
Mislim da se nisam dovoljno dobro izjasnio u trećem quote-u. Mislio sam da mi koji multiroomamo držimo novce radi mobilnosti i fleksibilnosti na Skrill ili nekom drugom ewalletu. Stoga kad isplačuješ veće iznose ne ideš na bankomat sa Skrill karticom već si novac isplačuješ direktno sa Skrilla na ,u mom slučaju, devizni račun. S obzirom da novac isplačen sa Skrilla nema točno definirano podrijetlo, samim time više će zaintrigirati poreznu nego poker site ->račun. Možda griješim ne tvrdim da znam to sa sigurnošću,već to je to samo moje viđenje situacije.

10

Re: Poker i porez

Da, nema nam druge nego sačekati i vidjeti kako ce se novi Zakon provoditi.

Mene najviše zanima koliko ce ici kopati unatrag kod deviznih tekucih na kojima nadju novac sumnjivog podrijetla, tj. ako nas zovu na razgovor zbog nekog novca koji je sjeo na tekuci devizni poslije 1.1.2017. (i dolazi od pokera), koja je sansa da cemo morat platit porez za sve dobitke zadnjih par godina..

00