Tema: PLOvljenje u mutnom

Pozz svima.. Aj' da probam neki projekt pa da se samoinicijativno prikljucim budjenju foruma, a i da sebe probam natjerati da ustrajem.
Ukratko o meni: poker poceo igrati negdje tamo davne 2008, probao sve i svasta i nekako se najbolje snasao na MTTSNGs, 2009 se priljucio jednoj stranoj staking grupi, 2011 sam poceo stejkati sto radim i dan danas. Vec dvije godine prakticki neigram nista regularno jer sam se posvetio samo stakingu i podizanju svoga malog nasljednika ( dusa tatina  big_smile   ) no sad imam zelju i malo vise vremena nauciti igru koju sam oduvijek zelio nauciti i s kojom flertam sve ove godine, a nikako da ju zbarim do kraja. Pa eto doslo je vrijeme i da to probamo. Kako naslov kaze rijec je o Pot Limit Omahi...

Nisam totalni noob sto se same igre tice, ali nisam ni posebno dobar, rekao bih da sam trenutno za PLO malo manji fish nego sam bio sve ove godine. Iako primarno stejkam za MTTs, zadnjih 6mj stejkam i jednog PLO igraca ( stranca ) koji igra sve do plo 500z i plo5c do 1k i koji ce mi u ovom projektu pomagati maksimalno.. Probat cu postati grafove, kometirati ruke, svoje statse, snimiti mozda koji video zajedno s tim igracem etc etc...

Mozda malo naivno, ali bankroll mi dozvoljava pa cu krenuti sa PLO100..igrat cu PS cisto radi posla ( da mi nerade probleme oko transfera etc ), ali i par euro i azijskih sajtova sa strane...

Nemam nista protiv niti formiranja neke skype PLO grupe pa mi se svi koji ste zainteresirani javite na pvt i nesto cemo vec dogovoriti.

Pa da pocnemo............... do slusanja

30

Re: PLOvljenje u mutnom

Eh napokon i jedan PLO projekt, bas me zanima kako ce ici. GL!

00

3

Re: PLOvljenje u mutnom

sretno sa projektom. Moze li se znati tko je igrac kojeg stejkas za 5card posto pool nije velik?

00

4

Re: PLOvljenje u mutnom

Ty... da, nije tajna... blackops02 ( Nizozemska )

00

Re: PLOvljenje u mutnom

zanimljivo...i ja igram 5card, i nerijetko imam blackopsa za stolom smile
btw, gl s projektom wink

00

6

Re: PLOvljenje u mutnom

Tyty behemont i svi ostali...

Dan, dva prije nego sam objavio temu zapravo poceo sam s ovim malim projektom. Slagao sam HUD, provjeravao sam radi li sve, odigrao prvih 1k ruku... HUD sam slozio uz pomoc Jnandeza89, s njim cu takodjer odraditi i par coachinga.

HUD izgleda ovako:

Name / Total Hands
-------------------------
Total VPIP // Total PFR // Total 3B // Total 4B Range
--------------------------------------------------------------------
EP R1st // MP R1st // CO steal // BNT steal // SB steal
-------------------------------------------------------------------
Flop CB IP // Flop CB OOP // Flop CB 3B pot // Flop CB sngl raised pot
---------------------------------------------------------------------------------------
Flop Fold to CB IP // Flop C/F to CB OOP // Flop Fold to CB - 3B pot // Flop fold to cbet -Sngl Rsd pot
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Flop Call CB IP // Flop C/C CB OOP // Flop Call CB -3B pot IP // Flop Call CB Sngl Rsd pot IP // Flop Raise CB IP
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Flop C/R CB OOP // Skip Flop CB and C/F OOP // Skip Flop CB and C/C OOP
----------------------------------------------------------------------------------------------
Turn CB IP // Turn CB OOP // Turn Raise CB IP // Turn C/R CB OOP
-----------------------------------------------------------------------------------
River CB IP // River CB OOP // River Bet - Fold // River C/R CB OOP // River Fold to CB
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
BB Fold to BTN steal // BB Fold vs SB steal // BB resteal // BTN resteal vs CO steal // SB Fold to BTN steal //SB resteal

A evo i tih prvih 1k ruku koje su totalno irelevantne ali nebi imao nista protiv da i nakon 100k ili 300k ruku ove linije budu nastavile tocno ovim putanjama.  Necemo se zanositi. Prvi znaci tilta i ode to sve u PM  lol  ...

https://i.gyazo.com/1f1205714e9014dee2171bdbd5033594.png


Obzirom da sam imao vec pokoji coaching s jnandezom i oprilike mi je rekao sto bi trebao biti GTO ja vec sada znam da sam jedno 14 svjetlosnih godina udaljen od toga ali potrudit cemo se maksimalno da jednog lijepog i suncanog dana dodjemo  na izvor i napijemo se vode.

Vjerujte mi kad kazem da pojma nemam sta je dobro, kad i zasto, sve mi je mutno jos uvijek i nesiguran sam. Ali tu smo da naucimo ... Ni ovaj HUD ja ni sam neznam koliko ce mi trebati vremena da ga pohvatam i steknem naviku da ga gledam i iscitavam, a obv trebat ce mi i dosta ruku da se svi ti statsi popune i budu iole relevantni.

Vcrs cu odraditi prvi session otkad sam otvorio temu pa ocekujem i prvih 20tak ruku, sto ocitih sto manje ocitih, ali u isto vrijeme ruku za koje ja necu znati sto je ispravno pa cu ih odmah zalijepiti ovdje ...

20

7

Re: PLOvljenje u mutnom

gi85 napisao:

Obzirom da sam imao vec pokoji coaching s jnandezom i oprilike mi je rekao sto bi trebao biti GTO ja vec sada znam da sam jedno 14 svjetlosnih godina udaljen od toga ali potrudit cemo se maksimalno da jednog lijepog i suncanog dana dodjemo  na izvor i napijemo se vode.

Vjerujte mi kad kazem da pojma nemam sta je dobro, kad i zasto, sve mi je mutno jos uvijek i nesiguran sam

Podcjenjujes sam sebe bez razloga. Jos ako ce te coachati blackops02 i Jnandez nema nikakve sanse za neuspjeh  smile

00

Re: PLOvljenje u mutnom

glgl giman!

00

9

Re: PLOvljenje u mutnom

tx mac.... evo jedan hand kojeg sam zasrao danas malo igrajuci dok mi je mali odradjivao popodnevno spavanje.


https://www.boomplayer.com/22742965_1BDC80DB29

Sad nezz jel to jos neki sindrom holdema ali meni je ovaj flop bio idealan za semi bluff ..kao ajmo to nosit odmah, a ako neprodje mogu uvijek improvat na turnu odnosno riveru. I tu sam odmah pomislio da je flop c/r osudilo ovaj hand na propast do rivera. Jer nakon sta sam rejzao flop i misao turn javila mi se odmah genijalna ideja da nastavim betat i reprezentam set, a na riveru kad se vec spario board i jos mi ostao pot bet iza bilo mi je jedino logicno nastavit i pokrit oci...znaci u ovom handu mi je vj samo defend BBa dobar  big_smile ...

" Flop is where it went wrong indeed. You have the perfect call hand on the flop. Id raise any set top2 + overs and inside wraps with no sd value. Or some double gutters.
Also problem is u isolate urself vs a strong range on the flop + you dont need protection. Id call turn, lots of draws out there. And we have the right amount of equity against his turnbetting range. Not excited to call tho, but we have too
Turn id never raise btw. Thats suicide. "  Ovo je odgovor blackopsa...

Znaci da ako imam setove u rejzing rangeu na flopu onda to i nebi trebalo biti toliko katastrofalno lose i cinjenica da je callao river vise znaci da nemoze bacit 2nd nut flush nego ista drugo. ?!!?!?  roll

00

Re: PLOvljenje u mutnom

šef ti je reko sve za tvoj play, jel reko išta za villainov? on calla overpair bez J s backdoor FD na flopu, ne djeluje mi to ko dobar play. a za blef - malo toga repaš, bilo bi zanimljivo vidjeti jel bi on zvao s golim KK ko i s K high flush, koliko god blesavo zvuči al mislim da isto beata s KK i K high flush, gubi od setova i beata 578 wrap.

00

11

Re: PLOvljenje u mutnom

call flop je daleko najbolji play s tim handom na tom boardu. Ako te 3b na flopu je katastrofa. hand ti ima jako los EQ vs njegovog 3b rangea tako da raise/get it in je lose a raise/fold takodjer. imas i 2 bdfda. Ovdje je daleko bolje raisati handove tipa 4589, 7763.
Imas statse na protivniku? Dosta ovisi i kako ti igras(dal si agresivan, koliki ti je %raise cbet, river bet...)Ako je aggro i dosta barella onda bi ponekad flatao setove. na riveru ce dosta cesto imati Flush jer kad calla turn  tesko da calla sa suhim AA-QQ(dio tih handova bi trebao check/callati ili b/Foldati). Nece ti foldati flush jer kad river dodje 6 reppas doslovno J6, 44 i 66 sto je jako malo handova a i ovaj hand mu je prakticki top range-a jer setove , J6 i J9 ce c/shipati turn. tako da ako folda ovo folda sve handove na ovom riveru.

Ali glavna greska u handu je raise flop. hand ti je prejak da bi ga raise/foldao a preslab da se stackas.

Sto se tice villianovog playa dosta ovisi kako gi85 igra, ali mislim da je bez obzira na to lose. Ja bi na njegovom mjestu c/callao ako je gi85 agresivan i voli stabati ili cbetao/foldao protiv pasivog protivnika. cbet/call mi je najgori play. kad vec calla turn i river je standard

Zadnji popravljao Q8 (15-02-2017 23:43:17)

00

12

Re: PLOvljenje u mutnom

Jedino dobro u svemu ( osim defenda preflop ) je cinjenica da sam odmah i sam skuzio da sam napravio gresku na flopu i cekao potvrdu. Jasno mi je sad da ne repam 66 vise a i da J4 i J6 vj vise ni ne nastavljam betati na turnu sto me prakticki ostavlja na JJ i 44 jedino.

@ Doctor Evil rekao je da je on na njegovom mjestu da bi c/c flop i c/c turn i onda i river jer imam samo dva handa za value ( setove JJ i 44 ), a sve ostalo pretvaram u bluff... a to i O8 pise ( Hvala na komentaru )

Zadnji popravljao gi85 (16-02-2017 01:17:44)

00

13

Re: PLOvljenje u mutnom

Zaboravio napisati @ Q8 ... nisam imao nikakve statse, 17 ruku ili tako nesto

Zadnji popravljao gi85 (16-02-2017 01:26:47)

00

14

Re: PLOvljenje u mutnom

Evo jos jedan hand:


https://www.boomplayer.com/22752098_C8B7411AE0

Meni kao fishu se cinilo da ovaj flop pogadja njegov SB calling range i kako sam imao 3rd nutFD odlucio sam se na check back. VJ bi cbetao jaci FD, ali sam mislio da negdje moram podvuci crtu izmedju cbeta i check backa pa mi se Qh cinio kad ta granica. Posto imam QQ turn i tesko je da on moze imati nut str8 odlucio sam betati i prezentati kao da ja to imam i river blank takodjer naravno. E sad njegov call mi se cinio malo loose ali idk. vilain je reg..ja bi mu trebao biti jos uvijek nepoznat i posto sam na nitty stranu jos uvijek nekako mi nije stimalo.

Blackops: "Id pbb cbet. If ur fd was weaker I like the check back a lot. Ott and otr you play it well
His call otr without a 10 blocker is too loose "

Zadnji popravljao gi85 (16-02-2017 15:24:44)

00

15

Re: PLOvljenje u mutnom

ovo je zoom?

flop mi se svidja check back. turn bi betao i chekirao river. Beatas solidan broj handova koje callaju turn tipa AKJTss, AKQJ a callaju te setovi, T7, po meni i J9, pogotovo ako ima hand tipa KJT9, JTT9.
Ne igram zoom pa moguce da grijesim i da ljudi jednostavno rijetko blefiraju, ali meni se c/F sa 99 na riveru cini jaaako los(pogotovo sto ima Qblocker) Ovaj komentar blackopsa da je preloose call bez T blockera. prakticki onda on nema ch/call range osim seta s blockerom(i to najboljim blockerom) za skalu a to je po meni puno pretight. Jedino ako ti igras tako tight, tipa 20/15 i da imas agg 1.5 a vjerujem da ne igras tako

Mislim da bi bilo dobro da stavis svoje statse da mozemo procijeniti kako igras i kako ljudi igraju protiv tebe pa bi bilo puno lakse i komentirati handove. I ako imas neki ok sample na protivniku stavi i njegove statse  wink

Zadnji popravljao Q8 (16-02-2017 17:20:33)

00

16

Re: PLOvljenje u mutnom

Da zoom je..ja nemam sample nikakav, tek 1.3k ruku overall na plo100 i prema njima sam tight dosta 19/13/7/3.6 ... a znam da je on reg samo jer imam 200 ruku na njemu i pokupio labele i notse od opsa. Cim budem imao neki sample postat cu i statse uz handove obv.

00

17

Re: PLOvljenje u mutnom

Pozz... zaredala se putovanja i pracenja igraca po live turnirima, a u isto vrijeme blackops je uzeo pauzu od igre dok se useli u novi stan i usput rijesi par ispita na faxu pa sam zabusavao od grinda. Istina je da sam mogao uz sve to grindati, ali se nisam mogao natjerati. Da nebude dosadan post mali update s tih putovanja, zadnjih 5 tjedan smo shipali 4 turnira ( 17K€ , 10K€, 38K€ i 6K€ )..ovaj zadnji i najmanji sam osvojio sam  tongue ...Sad je  kratka pauza i ugl. se igra online pa cu se probati iznova natjerati na grind. Imam osjecaj da bi mi lakse bilo kopati kanale nego ponovo grindati u fulu ali morat cu , ako nista, onda bar da se ne osramotim ovdje kad sam vec otvorio projekt. Prvotni cilj mi je bio igrati zoom cisto da skupim sto vise ruku mogu u sto kracem vremenskom roku kako bi imao materijala za offtable rad na igri, ali to se pokazalo blesavo jer sam stalno igrao na autopilotu i nisam se trudio razmisljati dok igram. Stoga cemo sad prijeci na regspeed stolove i igrati na par laksih euro i azijskih sajtova..Ne vise od 4 stola odjednom i ukljuciti mozak dok igram. Isto tako posto se vodila neka diskusija na forumu oko prehrane i dijeta, prosirit cu ovaj projekt i na taj dio jer se sam dovodim u "red" takodjer pa mozda nekome pomogne ili ga motivira da se i sam uhvati u borbu s kilama. Necu postati svaki dan, ali trudit cu se bar jednom tjedno..

30

Re: PLOvljenje u mutnom

And we await your reports big_smile gl

00