Tema: Move up i poker software

Nakon zadnja 2 mjeseca solidne igre na 25 zoom i ne isplačivanja bankrolla, skupio sam 60BI za NL 50. Mislio sam možda skupljati i više pošto sam dosta konzervativan po pitanju bankrolla, ali vjerovatno bi to bilo pretjerivanje, te mislim da ću ubrzo shotati tu 50ku. E sad par puta sam čuo da je taj lvl up sa 25 na 50 najteži od svih prijelaza.

E pa sad u fazi priprema me zanima što mogu očekivati od regova tamo osin veće agresivnosti, trebam li raditi neki specijalni adjusting, braniti više steal i resteal? Mislim da sam na 25ici branio i preširoko. Imam neke normalne state 25/20/2.7 3bet 9, cbet 60 itd.

Volio bi čuti neka vaša mišljenja i savjete u vezi tog prijelaza.

Mislim se bili kupio notecaddy i koliko je on od koristi šta se tiče tih noteova šta automatski zapisuje? Vidio sam i za badgeve da ih nije moguće koristiti na starsu, i još neke gluposti, više nemam pojma šta točno. Ali ovaj datebase analysis sa http://www.notecaddyprotools.com/dbanalysis mi se svidio.

PIO, da ili ne? Ima li mi potrebe već sad učiti te GTO lineove ili da pričekam NL 100, pošto ja više igram onako exsploititive stil oslanjajući se na HUD state.

10

Re: Move up i poker software

Ja ću ti dati savjet, jer sam prije nekih 2 god ja prešao sa nl20 na 50. Meni je to bio najteži skok, s obzirom da sam nakon toga,sve limite bitao full brzo(a imam pravilo od 100BI move up).

Igrači su osjetno bolji, nije stvar samo u agresivnosti, nego razumiju rangevsrange na određenom(istina nižem) nivo-u, logički razmišljaju, znaju kad je +ev napraviti neki play, koriste i razumiju blokere, blufcatchaju bolje, više 3betaju manje foldaju vs 3bet, itd.

Ono što ti također želim reći je, da se ne smiješ bojati, i nemoj misliti da je to sad neki drugi poker, nije, igrači su generalno bolji ali imaju masu leakova. Moj problem je bio, jer jednostavno mi nisu ništa foldali, a do tada sam navikao da dobijem  fold ako znam da je igrač generalno slab u tom spotu, na nl50 su me počeli prelako callati(jer u mnogo situacija nisam repao previše i to su prepoznavali), dok na nižim limitima nisi se trebao toliko brinuti koliko dobro repaš nešto, dovoljno je bilo da znaš gdje su slabi i piliš po tome, mene je izludilo koliko su me lako callali,  i što je najgore protiv moje agresije, sve su to bili dobri callovi(teoretski gledano). Trebalo mi je par mjeseci da se naviknem na to, da se naučim adjustati, i balansirati, te sam najduže vrijeme proveo na tom nl50. Kasnije, kad sam shvatio što radim krivo (a i kad sam  naučio više o strategiji i teoriji, krenuo s overbetanjem), napravio sam im dosta problema, jer sam dosta thin valuebetao, overbetao kad su capped, bolji si balansirao frekvenije, pogazio sam ih, jer su nastavili callati kao prije, a cijena je bila duplo skuplja npr., a ovebetao sam dosta light protiv određenih igrača, posebno kad su bili ne balansirani u c/r.

Tako da, nemoj se brinuti previše, i najbolji regovi su prepuni leakova, užasno loše brane overbet, overfoldaju u masi spotova, nisu agresivni u još vise njih, itd. Note caddy će ti dobro doći, ali moraš i sam voditi notese(moji najbolji notesi, i readove dolaze od mene, i obzervanja protivnika,gledaj s čime dolaze na sd u nekim spotovima, gledaj kad ne blefaju s vrhunskim blokerima, kad ne blefaju busted flush, što c/r, koliko nastavljaju line c/r bet bet,da li im je b/c/b line samo za value, kako brane check oop, itd., iako rangevski - note caddy će ti dosta pomoći).

Pio je predobra stvar, ali cijeli taj GTO je daleko od prakse, dobro ga je znati, ali da ti je to must - nije. Bolje uči rangevsrange, kako turn utječe, prepoznavanje koja je karta dobra za nas - koja nije, gradi jake rangeve općenito, koristi overbet, nauči igrati oop(jak checking range), promatraj protivnike i zapisuj si sve što možeš iskoristiti, i onda razmišljaj kako to iskoristit.

Nadam se da sam ti pomogao, samo hrabro, igraj, radi, uči, razmišljaj, i rezultati neće izostati.

70

Re: Move up i poker software

Hvala Mello na savjetima,
idem napasti tu 50ku pa šta bude, za početak ću smanjiti broj stolova sa 4 na 3, eventualno 2, da se mogu bolje fokusirati, analizirati igru, uzimati notes. Javim se za tjedan dana otprilike da kažem kako je prošlo.

Pozz

10

4

Re: Move up i poker software

Sretno na NL50...
mislim da smo dosta handova odigrali prošle godine na NL16  ako se ne varam i ostavio si dojam dobrog rega.
Ja isto gledam da uzmem  note caddy pa me baš zanima da li se isplati ovo uzimat za ZOOM.
Ako ima neko da igra samo zoom i koristi note caddy da potvdi da ovo vrijedi 74,77$. Mislim koliko treba ruku skupit na igračima da bi dobio neke dobre notove koje možeš iskoristit.

00

Re: Move up i poker software

krpa napisao:

Sretno na NL50...
mislim da smo dosta handova odigrali prošle godine na NL16  ako se ne varam i ostavio si dojam dobrog rega.
Ja isto gledam da uzmem  note caddy pa me baš zanima da li se isplati ovo uzimat za ZOOM.
Ako ima neko da igra samo zoom i koristi note caddy da potvdi da ovo vrijedi 74,77$. Mislim koliko treba ruku skupit na igračima da bi dobio neke dobre notove koje možeš iskoristit.

Evo jedan moj savjet tebi ako još uvijek igras nl 16. Probaj što prije move upat na 25, ili čak odi igrati odma ako imaš bankroll za to. Smatram da nema neke velike razlike u limitu, čak mislim da je 25 više soft pošto je na 16 znatno manji pool i više reg infested. Ja osobno sam na nl16 imao 3bb/100 dok na 25 imam 8/100. Jest da se moja igra poboljšala zadnjih par mjeseci, ali da je baš tolko evolvirala to teško.

10

6

Re: Move up i poker software

I mene zabrinjava manji pool na NL16 tako da možda i poslušam tvoj savjet. Trenutno mi je plan još barem 30k ruku na NL10 a onda ovisi koliki ću imat roll, bez 30BI ni ne gledam NL25...

00

Re: Move up i poker software

NL 50!
prvi shot!
jebo sam im mamu!
NAJJACI SAM!
http://imageshack.com/a/img924/5559/yHIGLa.png

Zadnji popravljao GlavniKralj (18-02-2017 20:00:19)

60

Re: Move up i poker software

I ti onda nas pitaš za move-up savjet...  big_smile   cool

00

Re: Move up i poker software

San svakog kad radi move up je baš ovo. 10 BI u 3 sata.

Jer te baš išlo s kartama? Statse nisi imao jer tek skupljaš
ruke. Koja ti je bila opčenita strategija. Jesi koristio
over bet puno kako je Melo savjetovao. Vidim po broju
handova da si 4 stola igrao. Jer ovaj iznos osvojen u nekom
deep potu. Postaj takav hand recimo.

Postaj par zanjimljivih handova ako ti se da i svakako
stavljaj izvjestaje kako ti ide. Bilo dobro, bilo loše. Meni
često nakon ovakvih dana bude debeli downswing jer
postanem velik u glavi tj. bahat. Sretno...

pozzz

Zadnji popravljao samodobri (18-02-2017 22:48:31)

20

Re: Move up i poker software

Ma sigurno da me išla karta, 45bb/100 nemože bit realno da ga jebeš, ali isto tako igrao sam svoj A game i šta mi se najviše svidilo nisam bio nimalo money scared.

Nije bilo nekih deep potova, najveci win je bio 150bb deep hand, uglavnom sam dobivao dosta malih i 70-100bb potova postflop, jedini veći preflop hand je bio 100bb deep AK vs QQ gdje sam dobio flip. Dva puta sam foldao QQ, KK preflop, na moj standard 3.5x 3bet i njihov 4bet shove 200bb+.

Handove na dosta igrača sam čak i imao, dosta njih je igralo nl25 do nedavno, a neki još uvijek mixaju.

Nisam nešto značajno mjenjao strategiju, jedino što sam malo ubacio taj overbet u nekim spotovima kako je mello savjetovao, npr. gdje osjetim da je protivnik slab/capped, a imam jake blokere/draw + mogu imati ili imam dosta value comboa. Ali nisam pretjerivao, bilo je možda svega par overbet playeva. Imam standard OR sa EP-CO, steal sa BTN i SB ovisno kolko oni brane. CC, 3bet , 4bet mixam ovisno o igraču i spotu, nekad polarizirano nekad merged.

Meni osobno je lakše igrati nakon ovakog upswinga, manje sam opterećem, puno više samopuzdanja, al ne u smislu da ludjuem za stolovima, nego igram svoj A game, bolje sam fokusiran, lakše quitam kad ne ide, nakon 2-3 bad beata i tako to.

Evo i neki handovi:

1)https://www.weaktight.com/h/58a981dcd39 … 6?simple=1

ovde je ovaj imao easy fold river, al ipak se odlučio na ovakav play vjerovatno iz razloga što je ovdje misalo sve živo i ja imam više blefova nego value comboa, iako on kurca ne repa tu, 8x treba callati.

2)https://www.weaktight.com/h/58a98d28d39 … b?simple=1

3)https://www.weaktight.com/h/58a98dced39 … 5?simple=1

4)https://www.weaktight.com/h/58a98e63d39 … 6?simple=1

ovdje na riveru je plan b/f, ali mi se nesviđa moj sajzing, mislim da je 15$ puno bolje, također mislim da je XC loš.

5)https://www.weaktight.com/h/58a98f2cd39 … 9?simple=1

nisam se mogao natjerati na fold rivera, nakon svog bet sajza, bio sam uvjeren da ima dosta full housa ovdje iako AA nisam očekivao.

Istina je da mi je malo tlaka postati ove handove, prije ću u budućnosti snimiti neki video, a sta se updatea tiče to mogu postati svako toliko.

Očito da sam malo glup i neda mi se tražiti kako napravit link, probao sam sa ovom ikonicom "pokerhand" al ne ide, tako da morate copy paste ako želite vidjeti hand, jbga.

Pozz

Zadnji popravljao GlavniKralj (19-02-2017 15:00:43)

00

11

Re: Move up i poker software

Evo kako napraviti link: http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=8854

Sad sam ti ja unio linkove, al za ubuduće.

10

Re: Move up i poker software

roba59 napisao:

Evo kako napraviti link: http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=8854

Sad sam ti ja unio linkove, al za ubuduće.

Znaci ta ikonica:)

thx

00