26

Re: Midstakes struggle

Wow. Računica nema smisla. Gledam i nist ne kuzim.
Al najvaznije je da ne gledas range vs range kad ides shipati nego hand vs range. Kaj ti znaci kaj QQ+ i AK dobro stoje protiv njegovog calling range-a za tvoje 77?

Ak folda samo 30% vremena, onda ni jedan blef nije dobar ship.

00

27

Re: Midstakes struggle

Sheed napisao:

Ak je value heavy npr. da mu je 3,5% za value, 1,5% za blef. Znaci value range mu je TT+ i AK.
Znaci ja 3bet do 10, on 4bet do 27bb, ja shove svojih preostalih 90bb. U 30% slucajeva on folda i dobivam 37bb (to je 11,1bb), a u ostalih 70% mi treba 45% equitya. Znaci ukupno mi treba 42,6% sto bi bio range 77+ i AK. I to je opet onda ono kaj me zanima, dal su mi tu bolje 77 i 88 ili AQ?

Ak folda 30% vremena, a calla s TT+ i AK, jedini profitabilni jamovi su ti JJ+ i AK.

Sheed napisao:

12. hand

https://www.weaktight.com/h/58bdda69d390434c0b8b4616

Villain je unknown, 20 handova sam s njim odigrao. Bio sam siguran da imam najbolji hand na riveru s obzirom na akciju i jako me iznenadio njegov x/shove. Zanima me dal on moze pretvoriti neki hand u blef (QT) s obzirom da ja tu nemam nikad full osim 55 i KQ i KT i to su mu najbolji blokeri ili JJ iako to sto blokira s tim skalu mi ne izgleda prerelevantno ovdje? Clear fold ili?

Clear fold.

Sheed napisao:

13. hand

https://www.weaktight.com/h/58bdda7dd39043170c8b47c3

Koji je najbolji cbet sizeing ovdje? 60%? Do sad mi je standard bio 1/3, poceo sam to mijenjati OOP i onda sam dosta nesiguran kako sto odigrati? Ako cbetamo 60% koji je plan dalje

Zašto ne želiš cbetat 1/3 ovdje?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

28

Re: Midstakes struggle

roba59 napisao:

Al najvaznije je da ne gledas range vs range kad ides shipati nego hand vs range. Kaj ti znaci kaj QQ+ i AK dobro stoje protiv njegovog calling range-a za tvoje 77?

E tu je moja greska, sad sam skuzio. Ja sam gledao da hand koji ima 40% equitya u ovom slucaju donosi +4bb, tak da sam onda gledao range koji ima 40% equitya vs njegovog a ne hand vs njegov range. Jer jbg, TT+ i AK ima 50% eq vs njegov range (logicno), al samo TT vs taj range ima 34%. Ok, sad mi je jasno, tnx...

gmiko napisao:

Zašto ne želiš cbetat 1/3 ovdje?

A zato kaj sam vidio u jednom videu da je 1/3 najgori sizeing u 3bp OOP i da ga mozemo koristiti na dvije vrste boardova od kojih ovo nije jedan od tih. Tebi je tu 1/3 standard?

00

29

Re: Midstakes struggle

Sheed napisao:

A zato kaj sam vidio u jednom videu da je 1/3 najgori sizeing u 3bp OOP i da ga mozemo koristiti na dvije vrste boardova od kojih ovo nije jedan od tih. Tebi je tu 1/3 standard?

Da, standard mi je. U 3betanom potu ljudi masivno overfoldaju na flopu i još lošije igraju turnove (nakon overfolda na flopu overfoldaju opet - a čak i oni najbolji igrači koji su radili u PIO specifično vs 1/3 cbeta i imaju spremnu dobru strategiju za defend flopa, sad su na turnu sa još širim neprirodnim defense rangeom i overfoldat će, a čak i da to nije slučaj, EV razlika između 1/3 i perfektne cbet strategije je gotovo neznatna). Plus, rejzaju flop previše i s lošim rangeom (a nije im na većini flopova praktički uopće dozvoljen raise).

Doduše, ovo je squeezani pot. Tu nemamo overfold hotspot kao u običnom 3betanom potu, ali je ovdje 1/3 GTO sizing tako da ako odstupaš od njega ako ne radiš exploit - radiš grešku. Dobra stvar je što iako nemamo hotspot na flopu, ovdje imamo još veći hotspot za overfold na turnu nego u 3betanom potu.

PIO flop strategy s malim i velikim sizingom za tvoj hand:

https://i.gyazo.com/8381be8f88d724c94ef633d079cd92e6.png

BTW koji/čiji si to video gledao i što je točno navedeno kao razloge da je to najgori sizing?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

30

Re: Midstakes struggle

U zadnjih 10-tak dana samo radim na sajzinzima i stab sajzinzima. Prošao sam gotovo sve strukture, i sve pozicije.

Konkretno, na ovoj strukturi boarda, nema osjetne razlike Ev-a, stoga možeš betati 1/3 na axx flopovima generalno u 3bet.pot., također i zbog razloga koje je Goran naveo.

Primjetio sam da najbolji regovi(koji igraju 1k na micro koriste Alexovu strategiju), ali ipak ima dosta boardova gdje on ne preporučuje cbet 1/3, a po meni je bolje(kao npr.ovaj board), prvo iz razloga jer EV koji se gubi je zanemariv, a drugo je što ćeš ga itekako nadoknaditi  iz razloga koje je Goran napisao.

Općenito, ako ćeš koristiti strategiju o kojoj si pisao, morat ćeš prilagoditi sve c/r turna(odnosno shipu), i morat ćeš prilagoditi range tom playu, što nije jednostavno, posebno zato jer su ljudi počeli stabati manjim sajzingom turn pa ćeš biti u dosta neprirodnih situacija, kad trebaš shipati tipa 1/3 stab, a nema smisla raditi manji c/r. Ship u tom spotu je jak play, i sigurno pool ne zna igrati protiv toga, ali morat ćeš dosta raditi, te prepoznavati situacije gdje i protiv koga to raditi.

Ono, što sam ja radio, je dodao cbet 1/3 u situacijama gdje sam vidio da se ne gubi previše ev-a, te gdje mislim da će mi protivnik overfoldati turn, ali moraš sam za tebe otkriti što ti konkretno najbolje odgovara. Ako si dobar u explojtu širine range protivnika - zbog 1/3 cbeta, možeš nadoknaditi i premašiti ev koji gubiš. Iako ima situacija gdje je masivna greška cbetati 1/3, i gdje se EV ne može nadoknaditi, ali isto tako sjećam se kad smo pričali da si sam prepoznao koje su to situacije.

Tako, da najbolje što možeš je sam ustvrditi što je najbolje za tebe, jer jako puno faktora ovisi, nije stvar samo u sajzingu, već u strategiji nakon i tvojim sklonostima, gledajući tvoju igru prije preporučio bi ti veće sajzinge.

00

Re: Midstakes struggle

roba59 napisao:

Kako premalo? Pa na flopu trebaš imati 2 blefa za 1 value, a pošto imaš 6 komba valuea s setovima, onda ti treba 12 komba blefova što je točno 33 i 44.

Koja je logika za 2 blefa na 1 value na flopu, zar nije dovoljno 1 blef na 2 value te mu odma dati BE call?

00

32

Re: Midstakes struggle

Tako kaže teorija. 2 blefa za 1 value na flopu, 1:1 na turnu i 2 value-a za 1 blef na riveru.

To je tako jer na kad rejzamo na flopu ima još 2 streeta za igrati, na kojima ćemo opet betati value i moći ćemo blefati.

00

33

Re: Midstakes struggle

14. hand

https://www.weaktight.com/h/58d3afefd3904341428b48a2

Villain je reg, ali novi igrac s kojim sam odigrao svega 200-injak ruku.
Raise flop? Sizeing staba na turnu? Meni je u vecini spotova stab na turnu 1/3, dok na 1/2 pota povecavam kad je board wet, rijetko kad idem iznad tog sizeinga. Imamo li ovdje call? Ja sam racunao da imamo ako villain ima QTo i 67s u rangeu, a to ne znam da ima jer nemam dovoljan sample, iako na 200 handova ima 16% 3bet sa SB v BTN.

15. hand

https://www.weaktight.com/h/58d3b1abd390437c108b4585

Koji je najbolji hand za bluff catch river? Set ili straight blokeri? Racunam da on ovdje nece overbetat sa top setom jer ga nema sta callati dok bi s ostalim setovima to mogao napraviti, pa gledam da mi je bolje imati hand koji ja imam nego npr. A7. onda opet tu je ta skala sa 65, tak da jel mi bolje imati npr. K5/K6s, A5o/A6o ili blokere za setove?

00

34

Re: Midstakes struggle

14.
Ne rejzamo flop u 3betanom smile
Turn je ok, jedino bi veći sizeing stavio. Mada to vjerojatno ne mijenja puno EV handa. Kad smo dobili ship trebamo biti dobri oko 36% vremena... Ak je pasivniji igrač, onda vjerojatno možemo i foldati, al ak može imati pokoji blef ili ako tako igra recimo AA, onda je call.

15.
Blokeri su važni samo kad je odluka blizu. Inače imaš ili čisti fold ili čisti call. Ako blefa više nego bi trebao možeš callati s svim blufcatcherima, a ako pak ne foldaš sve blufcatchere.

00

35

Re: Midstakes struggle

15. Nema boljeg odgovora nego node lockat u PIO njegov river betting range koji misliš da je realan i vidjet kaj preferira. Ali pretpostavljam da na A high boardu nije ni blizu balansiran i da ne moramo ni gledat blokere nego samo foldamo. Pretpostavljam i da bi netko tko je iskusan s overbetanjem overbetao turn na ovom boardu i ovo mi baš izgleda kao da mu je uletio straight na riveru pa je odlučio shipat.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

36

Re: Midstakes struggle

roba59 napisao:

14.
Ne rejzamo flop u 3betanom smile

Može objašnjenje zašto ne rejzamo flop u 3betanom potu?

00

37

Re: Midstakes struggle

Krivo sam napisao...

Ne rejzamo flop u 3betanom IP.

To ne znači da nikad ne rejzamo, protiv određenih protivnika možemo i na nekim najčešće superdrawy flopovima možemo.
Ne rejzamo zato da ostavimo protivnikove blefove u range-u, a pošto smo IP nećemo mu dati free kartu kad chekira, a i protectamo si weak range. Najjednostavnije rečeno, veći EV je calla sa svim handovima.

10