Tema: Midstakes struggle

Bok svima,

dugo sam na forumu, nisam nikad bio posebno aktivan, al u trenutnom downswingu sam odlucio da bi to mogao malo promijeniti, postati neke handove i nadam se pobuditi neke rasprave te pritom i napredovati.

U zadnje vrijeme se puno dobrih stvari dogodilo na forumu, pokazalo se da u nasoj maloj sredini ima itekako dobrih igraca i svima bi ovim putem htio zahvaliti na jako korisnim videima, meni je definitivno bio gust pogledati sve, svaka cast decki.

Ukratko o meni, bio kod Robe na cpf-u prije nekih 3 godine, moveupao od nl10-100 u godinu dana, zadnjih 2 sam na nl100+, s tim da trenutno igram nl200 i nl400. Cijelu svoju poker karijeru sam bio mass multi tabler, igrao vecinom 12 stolova i imao winrate oko 1bb/100, sto je uz jako dobre RB dealove za mene bilo vise nego zadovoljavajuce. Nikad se nisam zamarao time da budem najbolji igrac na limitu, kako mi je roll dozvoljavao move-upao sam, bez pretjerane brige o tome dal beatam limit. Stvorio sam roll da mogu igrati i nl500+, limit koje sam neko vrijeme i igrao (kao i NL1000) na nekim jako soft stranicama, medutim zadnjih par mjeseci sam shvatio da bi se ipak trebao zadrzati na nl200,400 i pokusati ga beatati sa nekim solid wr. Fisheva je sve manje, soft stranica sa dobrim rb jos manje i ako se planiram s ovim i dalje baviti, a planiram, moram postati dobar winner, a prestati biti los reg i RB igrac.

Tako je i krenulo, u zadnjih par mj prosle godine sam to odlucio, smanjio br stolova na 6, podigao wr na nekih 4bb/100 na solidnom sampleu, radio dosta off table (iako premalo, jer i dalje sam forsirao satnicu, tj. nesto sto mi je bilo vrlo bitno dok sam bio primarno RB igrac). I onda je krenuo downswing, u zadnjih 25k handova sam spusio 29 BI. Nije to nista strasno, bmr-a se drzim, bilo je ovakvih swingova i prije (i puno gorih, jer s wr od 1bb/100 je normalno imati velike swingove) ali ovaj me nekako dosta pogodio, jer sam ocito mislio da sam bolji igrac nego sto jesam i da ce varijanca s mojim poboljsanim wr-om imati manje utjecaja nego sto se pokazalo.

No nema veze, necu duljiti, ovaj blog ne planiram koristiti za plakanje i postanje bad beatova vec za postanje zanimljivih handova iz svojih sessiona koji ce se nadam nastaviti odlican trend povecane aktivnost na ovom forumu.

1. hand
https://www.weaktight.com/h/58a74dfcd39043e40b8b467b

mwp, 2 rega, ne ocekujem od BTN da ima AJ u rangeu jer s tim ne beta flop (mozda 2 komboa u  heart  i  diamond ), 66 mislim da 3beta na flopu, znaci ostaje mu J9s, KQ,  i  eventualno 1 kombo TT (ak to ne 3beta preflop) od handova koji me beataju. meni se najvise svida ship turn, kaj mislite?

2. hand
https://www.weaktight.com/h/58a74f76d39043757b8b4579

Na Axx nemam raiseing range pa callam flop. Mozemo li ovo callati na riveru? Ne vidim hand koji beatam osim AK ako ga zeli tako odigrati, a i ja cu imati flusheva u rangeu pa ne trebam brinuti da overfoldam ovdje, al opet on isto ne bi trebao imati previse flusheva u rangeu jer je izolirao (KQs,QJs, mozda jos 98s, K9s, Q9s, J9s i sl, ali mislim da to nece svako iso raiseati), setove moze shoveati ali sto ce ga callati?

Poceo sam masivno overfoldati river jer ljudi ne blefaju dovoljno i onda ovak u downswingu imam feeling da sve sto radim je dolazak do rivera i fold. Znam i sam da pool nije prek noci postao bolji nego da je to downswing i da ne treba poceti vise callati, ali opet brine me da sam u nekim spotovima pre nitast...

Dosta za prvi post, cujemo se  smile

Zadnji popravljao Sheed (17-02-2017 21:56:46)

30

Re: Midstakes struggle

Moje skromno mišljenje:

1 Hand:

Flop raise ok. Na turnu nastavljaš svoju igru
sa pola pota bet. On tu ima Fd draw, Q i 10 blokiras.
Set 6 bi reraise radio. AJ bi 3bet radio. Na river ako nema
A ili J ili zatvaranja FD u kari bet 33% i fold na raise ili
call raise naravno ako padne Q ili 10.

2 Hand

Ja radim iso sa svim malim pocket pairs. Nikada call limp.
Jer na kraju si ti caller i nemaš inicijativu. Nikada sa ovako
drawy flop ne radim call sa setom i nikako ne igram
slow play. Tu jači raise od 58,88 $ recimo i call shove.
Ovako si se zapetljao i sada je čisti fold jer on ima FD.

Evo iskreno sam rekao. Drugi će sigurno to puno bolje i
mene mozda ispravit.

pozz

Zadnji popravljao samodobri (18-02-2017 11:22:14)

00

Re: Midstakes struggle

1. ship na turnu je najgori play. Callaju te samo jači handovi.
K je loša karta za nas, a dobra za protivnika. Dala mu je neke jake handove, a drugim handovima je povećala equity. Ako je dobar protivnik, ovo bi chekirao, ako pa je pasivan reg za kojeg znam da neće blefati na grdom riveru onda bi betao.

2. Zašto nemaš raising range?
Ne sviđa  mi se tu call s tim dvojkama jer ima dosta turnova na kojima nećeš moći rejzati. As played flop, turn i river su standard.

10

Re: Midstakes struggle

+1 za ovo kaj roba kaže

00

5

Re: Midstakes struggle

Hvala svima na odgovorima.

U prvom handu sad vidim da je najbolji play xc, PIO cak neki dio QT i folda na njegov bet. K pogada njegov range i tu bi trebao x range onda...

2. Zašto nemaš raising range?

Zato kaj sam mislio da limpam preweak range da bi mogao imati raising range ovdje. Limp behind su mi ti neki mali PP 22-55 i to je to, ostalo su suitana smeca koja ne zelim izolirat. S takvim rangeom sam mislio da mi je najbolje izbacit raising range jer bi vjerojatno morao raiseat cijeli range ak raiseam 22 i 55. Ne slazem se da je ovo jako drawy board jer sam ga ja zapravo smatrao jako safe kad je fish odustao. Kao sto sam napisao ne ocekujem da iso raiser ima previse FDova u rangeu i zasto bi mu isao davati do znanja da imam jak hand ovdje (jer cak i da raiseam sve FDove koje imam u ovom limp rangeu to ce cesto biti combo drawovi ili par+draw plus ta dva seta znaci jako jak range, tj. ne bi trebao imati flatting range jer nemam kaj staviti u njega onda a to mi se bas ne svida i protiv toga bi on zapravo trebao overfoldati)?

Mislim da je glavni problem tu sto sam se ipak odlucio limpat behind fisha, mogu jednostavno izolirat svoj cijeli opening range na CO i onda nemam ovakvih nebuloza... 

Evo i novih handova

3. hand
https://www.weaktight.com/h/58ab5435d39043eb678b4656

vs fish, imam jednog od najboljih bluff catchera al problem mi je u tome kaj fishevi ne betaju thin, ne 3barrel bluffaju cesto i ne znam kako bi interpretirao river sizeing da si je odlucio ostaviti tih 15bba (strong ili weak line).

4. hand
https://www.weaktight.com/h/58ab558ed39043ef768b478e

vs reg s kojim igram dosta, zna da sam jako agro 3betor s btn-a, koliko moram defendat ovdje? plan za river ako odlucimo callat? raise flop OOP u 3bet potu mu je 21 na 16handova (imam sample od 3k)

PIO 3beta na flopu dio pola komboa A5, na turnu shippa polovicu od toga kaj nam je ostalo a polovicu calla. Kaj radite u praksi?

00

Re: Midstakes struggle

Nemam problema sa limp behindom ako mislim da su regovi dovoljno loši da ne exploitaju da to radiš sa lošim rangeom.

3. TT. Zašto ne cbet?  Imaš hrpu loših turnova, BB će bit iskren zbog fisha, a uostalom, imaš value hand vs fisha.

4. Koji range mu daješ?

00

7

Re: Midstakes struggle

3. TT. Zašto ne cbet?  Imaš hrpu loših turnova, BB će bit iskren zbog fisha, a uostalom, imaš value hand vs fisha.

U pravu si, puno bolje je cbetat flop, pogotovo ovako kad je fish zadnji. Ja sam nekako mislio da mi je bolje zadrzat pot manjim OOP u mwp jer je board dosta wet i bit ce hrpe turnova koje cu morati x i sta cu onda? Ovako sam mislio da BB nece wide betat zbog fisha (tu se slazemo) a za fisha sam mislio da ce odigrati pasivno. Al, sad vidim da je bolji bet da prislim BBa da odigra iskreno, a onda turn mogu x/decide ili nastavit vbetat fisha...

4. Koji range mu daješ?

Solid reg, opena 27 na CO, fold to 3bet 45% (s tim da sigurno vise brani IP nego OOP), znaci  neki std calling range a to bi bio:

JJ,TT,99,88,77,66,55,AQ,AJs,ATs,A9s,A8s,KQ,KJs,KTs,K9s,QJs,QTs,JTs,J9s,T9s,98s,87s

Zadnji popravljao Sheed (22-02-2017 11:16:28)

00

Re: Midstakes struggle

Sheed napisao:

Zato kaj sam mislio da limpam preweak range da bi mogao imati raising range ovdje. Limp behind su mi ti neki mali PP 22-55 i to je to, ostalo su suitana smeca koja ne zelim izolirat. S takvim rangeom sam mislio da mi je najbolje izbacit raising range jer bi vjerojatno morao raiseat cijeli range ak raiseam 22 i 55. Ne slazem se da je ovo jako drawy board jer sam ga ja zapravo smatrao jako safe kad je fish odustao. Kao sto sam napisao ne ocekujem da iso raiser ima previse FDova u rangeu i zasto bi mu isao davati do znanja da imam jak hand ovdje (jer cak i da raiseam sve FDove koje imam u ovom limp rangeu to ce cesto biti combo drawovi ili par+draw plus ta dva seta znaci jako jak range, tj. ne bi trebao imati flatting range jer nemam kaj staviti u njega onda a to mi se bas ne svida i protiv toga bi on zapravo trebao overfoldati)?

Raising range ovisi o handovima koje možemo raiseati za value.. Ako imaš handove u rangeu koje može raiseati za value (setovi u ovom slučajevu) onda samo na to dodaš bluff handove. U ovom handu, najbolji kandidati bi bili 33 i 44 za raise za blef.

00

9

Re: Midstakes struggle

Da, al onda sam value heavy sto ce svaki protivnik znat i on ovdje ima easy fold jer ja prakticki nikad nemam blef (33 i 44 je premalo a i to ima equity). Znaci trebao bi dodati jos blefova a to bi bili onda losi FDovi sto znaci da nikad nemam calling range jer onda nemam nista za callati a to nisam htio, a cak i ako ne ubacim FDove u raising range, sto imam u calling rangeu? moze me izbarrelat svaki put.

Znam da ces mi napisati da ne trebam brinuti o balanceu tu, ali tad sam tako razmisljao, jednostavno ak raisem kao da sam okrenuo karte i pokazo mu kaj mam...

00

10

Re: Midstakes struggle

Evo jos par handova, nadam se da ce se jos pokoji clan foruma ukljucit u komentiranje  big_smile

5. hand

https://www.weaktight.com/h/58ad8e2dd39043b8778b469c

Villain je reg 30/21/2,1 ft3bet 44, CO open 29. bet vs missed turn i river 46/58. fold to cbet 43/20/56

Flop cbetam sa vecinom rangea. Turn x je standard, river? PIO ovo ovako odigrava i calla river zanima me koliko u praksi ocekujemo od villaina da bude agresivan na ovom runoutu i dal ovo callamo? Ako gledamo s balance strane, ovo mi je najbolji hand s kojim na ovaj nacin dodem do rivera (uz AA i KK)

6. hand

https://www.weaktight.com/h/58ad8e47d390430f108b4841

Villain je 30/21/2,3 reg, ft3b 46, na MP open 19%, ft3bet 52%. U 3bp fold na cbet flop i turn 36/29. Bet vs missed oko 40 po svim streetovima.

Mislim da na turnu imamo odluku da bet turn ili xc turn. Ja sam se odlucio za bet (protection i value), ali zato sam u problemu na riveru jer mislim da nemam bet za value, a ak xc on bi morao nesto pretvoriti u blef sto ne vidim da regovi na NL200 u praksi rade. Ako xc turn ovo je easy call na riveru, tako da mi se sada retroaktivno vise svida taj line. PIO odigrava pola bet turn, pola xc, u oba slucaja xc river. Kaj mislite?

7. hand

https://www.weaktight.com/h/58ad8e67d3904355748b45d1

Villain reg 31/24/2,1  SB open 48, ft3bet 35. fold to cbet flop 3. Na agresivnijoj strani, dosta overbeta turn i river, do sada nakon turn overbeta ne blefa river kad missa, 2 puta sam callao river overbet i imao je nutish hand. Nasa odluka na riveru?

8. hand

https://www.weaktight.com/h/58ad8e3bd39043403b8b482a

Isti reg iz gornjeg handa, jako je agro vs missed 52/48/45 po streetovima pa sam odlucio xc. River?

00

11

Re: Midstakes struggle

2. hand - Ako protivnik ima easy fold "jer nikad nemaš blef", zašto nikad nemaš blef? smile

5. hand - od svih handova koje si postao mislim da je ovaj najizgledniji da villain može imat dost blefova i turnat u blef možda neke handove tipa 54s/55 etc. - ali opet teško. Znači ak recimo shipa tu T9, 54 i 55 onda je call. Čim par komboa maknemo je fold. U igri bi odlučio po ostalim statsima, ako na temelju njih ne vidim dobar razlog za call, onda je mislim i AQ ok fold. Neće sigurno pool ludovat tu kad pool s druge strane ne folda valjda ni jedan Ax tu.

6. hand - mislim da si izabrao dobar line. Ne sviđa mi se check call jer ne vidim što pretvara u blef 2 streeta (a nemamo protection, Ax handovi checkbackaju kao i handovi tipa 66/44 od kojih imamo value) i river je mislim tako odigrano opet clear fold. Ako PIO mixa, to je zbog balansa, a protiv poola ili konkretnog protivnika uvijek je jedan play bolji od drugog. U ovom slučaju ja bih rekao bet, razlog zašto si rekao sam, a to što na riveru nemamo value bet i ne možemo XC je nebitno. Value bet ne moramo imati sa svakim turn betting handom, a river XC nemamo jer ljudi premalo blefaju, tak da smo odigrali GTO na turnu i exploit foldali na riveru.

7. hand - kad smo capped i villain overbeta normalno je misliti da trebamo dosta bluff catchati. Ali realno, to nije slučaj. To je uglavnom širi value range koji nije balansiran s blefovima. Ak nemaš negdje u sampleu da je ikad overbet blefao na riveru, mirne duše fold (a i ako jest, upitno je protiv koga i s kojim readom te da li je to iznimka ili pravilo). Kod river overbeta, ne znam da li sam ikad vidio nekoga da je balansiran s tim lineom (pa ni otb nije).  Naravno, postoji šansa da nas netko vidi kao weak igrača i da nas exploita ali to je stvarno rijetkost i brzo ćeš to primijetiti.

8. hand - ovdje mislim da ima još manje šanse da blefa nego u handu prije jer ak je radio exploit line na turnu nije mu prošlo (callao si overbet), pa ne vjerujem da na riveru ima mnogo blefova, a na toj teksturi boarda možeš imati dosta jak check call range i mislim da, ako nema neki specifični read na tebi, ne očekuje da foldaš 9x+ tu prečesto.

BTW ako pričamo o river spotovima ne navodiš ključne statse. Ako nemamo sample onda je tak i tak praktički sve fold na riveru bazirano kak player pool igra, ali ako imamo onda bi bilo dobro znati AF po streetovima, WTSD/W$SD/WWSF, river bet, W$SD po bet sizingu na riveru etc.

Zadnji popravljao gmiko (23-02-2017 14:02:13)

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

12

Re: Midstakes struggle

Sheed napisao:

Da, al onda sam value heavy sto ce svaki protivnik znat i on ovdje ima easy fold jer ja prakticki nikad nemam blef (33 i 44 je premalo a i to ima equity).

Kako premalo? Pa na flopu trebaš imati 2 blefa za 1 value, a pošto imaš 6 komba valuea s setovima, onda ti treba 12 komba blefova što je točno 33 i 44.

Sheed napisao:

sto imam u calling rangeu? moze me izbarrelat svaki put.

Za branjenje je raising range puno važniji nego calling range (jer možemo 2 blefa imati za 1 value dok ćemo većinom te blefove morati foldati).
Ali ni to nije bitno u ovom handu. Ti si ovdje limp callao zbog fisha što znači da ti on tu daje tom playu +EV, a ne reg. I protiv njega te ne mora brinuti da ćeš mu foldati previše. A ionako ti je limp call range jako weak pa i zbog toga ne možeš puno braniti.

00

13

Re: Midstakes struggle

2.hand. kao bluff možeš dodati i 45s, na riveru ne vjerujem da tim sajzom uopće value beta ak, posebno ne na ipokeru, da bi callao morao bi blufati s kq ili kj(tipa s k u boji), a sad da sam vidio da na ipokeru, na tom limitu netko radi takve stvari, nisam.

5.hand. da nije ipoker, callam, jer dobar protivnik će te floutati sa svim kombo-ima 910s,te bfd 10js,q10s,j9s,kjs itd, isto tako će pretvoriti u blef hand tima 56,67 78, jer generalno na ovaj line na ovoj strukturi boarda ima plus ev,stab turna i shove rivera. Ali to regovi s ipokera ne znaju, i ne rade, te sam znao doći u ovom spotu na showdown sa tipa 99, i vidjeti da mi chekira aj,i da ne blefa tipa qjs. Tako, da na ipokeru znam da ovu strukturu neće bi preagresivni, iako ti je aq super hand i pri vrhu ranga, protiv weak regova sa ipokera možeš ovo foldati.

6.hand. sve super, ne vidim da befa river u ovom spotu.

7.hand. sam si napisao sve, ako je vidio da mu callaš overbet, ako je imao nuts, ako nije blefao kad je misao, ne vidim zašto uopće razmišljamo o callu(uz to većina blefova u ovom spotu c/r flop, hand tipa a10 s a u boji ili aj, će prije c/r oop preuzeti inicijativu sa dosta eq i blokerom). Tako da, u ovom spotu bi gledao isto koliko protivnik c/r, neki normalan protivnik u ovom spotu c/r blefove najčešće na flopu , što znači da samim ovim linom ostaje bez blefova na riveru, i samim time imaš laganu odluku.

8.hand. ovdje mi treba više podataka, prvo koliko openaš sb - kakav ti je cbet oop u tom spotu, drugo kakav je 3beting range tog rega-te koliko %calla, treće kakav ti je c/call općenito(općenito kako braniš overbet), kako tvoj protivnik vidi tvoj check call, ako te vidi kao capped,tj. da ne chekiraš 99 ili overparove, odnosno 3x(ili da ni nemaš puno 3x handova, zato me zanima koliko %openaš, ako otvaraš a3o mnogo znači), onda jedini jaki hand ti je 55. Ovdje se ne slažem s Gmikom, jer mislim da ako je agresivan s overbetovima, imat će ti 46,67,78(a brani sve to i off) te može imati stvarno dosta blefova, posebno ako misli da većinom isfoldava max 9x-tipa hand,što će većinom biti slučaj. Ovako kao što si opisao situaciju, callam river.

Uz to, htio bi napisati da navedeš statse koje je i Gmiko napisao, ako nemaš neke svoje readove(a trebao bi ih imati). Populacijski gledano, Gmiko najbolje zna, i ako kaže da je sve fold, onda je, ali mislim da bi se trebao više posvetiti notesima, o tome smo pričali već, i vjerujem da je to posljedica multitablanja, ali jedan tvoj situacijski read, dinamički read, znači više nego hud statsi, ovo je bitnije na microgamingu, pošto tamo ljudi mijenjaju nadimke(pa ćeš živjeti od svojih readova jer u hudu nećeš skupiti dovoljno podataka da donosiš kvalitetne odluke), dakle iako čovjek promijeni nadimak, tvoji readovi će ostati na tom igraču ako ga označiš.

Zadnji popravljao MelloB (23-02-2017 18:22:05)

10

14

Re: Midstakes struggle

Mello Mello...

https://i.gyazo.com/b53a6c9c615f0594f45fa09e60bb421a.png

Prijavi se na PokerPro Coaching
10

15

Re: Midstakes struggle

Hahahaha, prejako.

Ja bi samo ovo "......call rivers" preimenovao u "fold" smile

00

16

Re: Midstakes struggle

Ako nemamo sample onda je tak i tak praktički sve fold na riveru bazirano kak player pool igra

Ovo je nes kaj mi je ful tesko prihvati u ovom downswingu, jer kao kak sam napisao u prvom postu imam osjecaj da samo dolazim do rivera i folda i to je nesto sto je jako frustrirajuce.

6. i 7. hand sam foldao, vidim i po vama je to najbolji play, dok sam 5. i 8. callao, 5. je imao A8s, a 8. K3s, sto samo potvrduje ovu quoutanu tezu od gmika a to je da pool ne blefa dovoljno river.

ovdje mi treba više podataka, prvo koliko openaš sb - kakav ti je cbet oop u tom spotu, drugo kakav je 3beting range tog rega-te koliko %calla, treće kakav ti je c/call općenito(općenito kako braniš overbet), kako tvoj protivnik vidi tvoj check call, ako te vidi kao capped,tj. da ne chekiraš 99 ili overparove, odnosno 3x(ili da ni nemaš puno 3x handova, zato me zanima koliko %openaš, ako otvaraš a3o mnogo znači), onda jedini jaki hand ti je 55.

SB openam oko 50%, s tim da protiv njega openam 40%, al mislim da on to ne primjecuje. Cbet OOP mi je oko 20%, na SBu malo veci oko 30%. Njegov 3bet SB vs BB je 17%, call 52%, fold 31%. moji xf je po streetovima 36, 48, 74 (overfoldam na 3barrel i na overbet). Mislim da me vidi capped (jer overparove vecinom xR, ali AA i KK ne, al to on ne zna sigurno). Ali po svemu sto sam do sad vidio od njega vise igra svoj range nego sto igra exploit mog...

dakle iako čovjek promijeni nadimak, tvoji readovi će ostati na tom igraču ako ga označiš.

Ovo nisam pojma imao, znaci ti notove biljezis u samoj aplikaciji a ne u HMu? Ja uvijek u HMu jer po siteovima svi imaju razlicit nacin pisanja noteova i onda mi je lakse uvijek u HUDu to napisati, dok na siteu samo obiljezavam bojama igrace tako da prije neg kaj mi se pojavi HUD znam kakav je stol na koji zelim sjesti...

Hvala svima na odgovorima, kasnije postam nove handove...

10

17

Re: Midstakes struggle

Evo i novih handova:

9. hand

https://www.weaktight.com/h/58b1c03ad390435d5f8b478d

Kak ovdje gledate na njegov sizeing? Misclick ili? Nemam readova, reg je 28/21, EP open 21 ft3bet 50. 4bet range mu je 5, na 1,3k handova ni jednom nije 4betao sa EP (0/3).  Inace se ne stackam sa QQ v UTG, al nemam calling range na CO vs UTG tak da 3betam svoj cijeli range tu i callam 4bet, ovdje call ne dolazi u obzir pa me zanima jel foldate ovo ili shoveate?  Jasno mi je da ovo ne radi s losijim handom od mog, da mu slazem range stavio bi KK+ i AKs protiv cega je ovo clear fold, dal sizeing mijenja sto?

10. hand

https://www.weaktight.com/h/58b1c050d390435d5f8b47b9

Ubacio sam NL100 zbog downswinga, nemam handova o vecini igraca. Preflop fold? As played?  Turn sizeing mu je odvratan, ne znam kaj s njim zeli postic.

11. hand

https://www.weaktight.com/h/58b1c06ed39043d1038b4912

Mozemo li ovdje shoveat river? Ocu se izolirat samo protiv boljeg?

Zadnji popravljao Sheed (25-02-2017 19:48:29)

00

18

Re: Midstakes struggle

9.hand. imao sam par situacija s ovolikim 4betom, i to upravo jučer jednu, kk shipao i ak me callao. Stvarno ne znam što misliti o tome linu, jedino to što reg neće nikad blefati s tim sajzom.

10.hand. check flopa i ovako jaki sajzing turna mi govori da želi nadomjestiti value koji nije dobio na flopu, jako rijetko ljudi blefaju u ovom spotu, a sigurno ne beta slabije od tebe. Meni se sviđa stab flopa sa aj ovdje, iako mi je i check sasvim ok. Mislim da kad rade ovaj line s ovim sajzom - da river nikada neće biti check, i najćešće što bi vidio u ovakvim spotovima bilo bi qq.

11.hand. kako ne shovati na tom riveru?? Nemože imati aqs koji je u cold calling rangu uvijek, ti imaš k. hoće li netko foldati set na tvoj shove? Mene zovu sa setom u ovoj situaciji uvijek, ako ti uvijek foldaju ovdje, shovaj aa,kk uvijek na ovom runoutu(s a i k u boji)- a možeš to proširiti na tipa jj pa i 1010.

Zadnji popravljao MelloB (26-02-2017 00:43:50)

00

19

Re: Midstakes struggle

MelloB napisao:


11.hand. kako ne shovati na tom riveru?? Nemože imati aqs koji je u cold calling rangu uvijek, ti imaš k. hoće li netko foldati set na tvoj shove? Mene zovu sa setom u ovoj situaciji uvijek, ako ti uvijek foldaju ovdje, shovaj aa,kk uvijek na ovom runoutu(s a i k u boji)- a možeš to proširiti na tipa jj pa i 1010.

Ovo je onaj dio gdje se najslabije snalazim a to je izkonstruirati njegov range (jer ne znam kako igra svoje drawove, tj koji mu je stab flop ovdje u mwp). Isto tako ne znam kako on mene gleda, tj. dal misli da bi ja ovdje cbetao vecinu FDova na flopu ili bi ih xc/xr. Za to bi trebao imati read o igracu a nemam ga, a i ne znam opcenito kako pool ovdje igra.

Isto tako, tko na ovom boardu ima najjaci range od nas trojice i kako bi ja ovdje opcenito trebao odigravati svoje handove? Setove, overparove, nFD, combodrawove, par + draw? Kad sam ubacio u equilab ispada da je BTN tu najjaci, iako svi imamo oko 33% eq (34, 35, 31 redom). Tako da bi ja onda ovdje trebao x range na flopu? Generalno tako i igram, x range, xR combo drawovi, setovi i dio overparova sa  club , xc sve ostalo igrivo. I onda na turnu nemam xR range nego samo xc. Tako da do rivera dodem i sa svim nut flushevima na ovaj nacin.  Al dal on to zna il ce ocekivat da cu ovdje cbetat vecinu toga? To je nes kaj mi sjebe proces razmisljanja jer nemrem procijenit sto od toga je najrealnije...

PIO (ako gledam kao da smo HU) ovaj moj hand djelomicno raisea na flopu, djelomicno na turnu kad pokupi combo draw, a ovaj mali dio s kojim dode do rivera donk/shovea. Ako mu izbacim mogucnost donka na riveru, onda je ovaj hand call, a raisea nut flusheve + pretvara AA sa A club  u blef. PIO na njegovom mjestu ne beta setove ovdje na riveru, nego sve flusheve i JT (koji blokiram). I to je isto ono kaj ne znam dal on xb setove ovdje, mislim da vecina xb ipak, tako da je ovaj hand onda triple xc po svemu zar ne?

Al onda opet ovo kaj si ti naveo, bloker efekt. Kad uzmemo da ja imam KT club , da je dosao Q club  na riveru, on ovdje ima 1 kombo AJ od flusheva i to je to. Ako CC A5-A9s na BTN v UTG onda ima jos 5 komboa, dok KQ, KJ, KT, QJ, QT, JT, T9  club  koji su mu sigurno u rangeu ne moze imati...

Zadnji popravljao Sheed (26-02-2017 15:32:10)

00

Re: Midstakes struggle

Prosječan reg na nl200 ti nikad neće check backati set nakon ove akcije, nego će ga betati upravo ovakvim sajzingom, posebno jer te neće staviti na flush na ovom runoutu te ovim slijedom akcije.

Također ne vidim baš da regovi callaju bnvsutg a5-a9s. Te nikako ne možeš dodijeliti tome dodatnih 5 kombo-a, jer ako i callaju to je s teškim weightom, dok prije niti nemaju te handove u rangu.

U biti jedini hand koji te ruši je Ajs, a ljudi u pravilu teško foldaju setove, ako primjetiš da ti foldaju na shove nakon ove akcije pretvaraj overpairove s blokerima u blefove.

MelloB

00

21

Re: Midstakes struggle

9. hand:

Ovo je najčešće missclick, ali ovdje je fora da je on mislio napraviti 4bet, a 4bet s UTG-a je jak i čak puno igrača ne 4bet blefa s UTG-a. Tako da bi ovo foldao jer protiv range-a imaš cca 40% što nam je premalo s obzirom da smo stavili samo 10bb u pot.

10. hand:
slažem se s mellom

11. hand:
Tu se ne slažem s mellom. FD s naše strane je dobro odigran i nije da će nam protivnici isključiti flusheve s range-a. A nit PIO ne beta set tu, a znamo da ljudi obično betaju manje od PIO-a. Čak i da beta, trebao bi foldati jer ne može (ne treba) sav value range callati protiv shipa. I ne zaboravimo da je flop bio 3way, što znači da će ljudi betati uže range-ve.

Isključivanje većine nut flusheva mi isto nema smisla, jer će na BTNu ljudi cold callati šire, a i možda je neki loš igrač bio u blindovima pa je zato callao.

Ja bi tu x/c river, pošto mislim da me neće dovoljno slabijih handova callati.

00

22

Re: Midstakes struggle

Teorijsko pitanje:

100bb stackovi, koji je najveci sizeing 4beta gdje jos uvijek mozemo callati OOP? Igram s jednim regom kojem je standard 4bet size 27bb na BTN vs blindovi gdje opena 2,5bb, ja 3betam do 10, on 4beta do 27. Znam da bi IP cesce trebali callati 4bet dok bi OOP trebali vise 5betati pa me zanima dal radim gresku sto protiv njega imam calling range 4beta?

Ja sam nekak racunao da bi granica bila 30bb, tj. 29bb te da iznad toga vise ne mozemo callati nego samo ship/fold ali htio sam provjeriti. Isto tako, ako odlucimo da nemamo calling range, kako konstruirate shipping range? SB v BTN 3betam 20%, linearan range i inace shippam JJ-KK i AK, dok AA, 77-TT, sve suitane broadwaye, 87s-54s callam. A2-A5s ovisno o villainu nekad callam nekad shippam. E sad ako ne bi imao calling range, shippao bi sve parove znaci 55+, AQ+ i A2-A5s, to ispada 8%. U tom slucaju imam fold to 4bet 60%, sto s obzirom na njegov 4bet sizeing nije eqploitable. Jel ok razmisljam il bi napravili nesto drukcije?

Jel npr. 55 bolji ship od AJ? Jasno mi je da po equityu vs njegovog calling rangea je, al dal je to jedino sto tu trebam uzet u obzir (jer s AJ ipak blokam dio njegovog calling rangea)?

Da ne bude cisto teorijski protiv fiktivnog protivnika, statsi villaina su 28/21, BTN open 45 fold to 3bet na BTN 42, 4bet range na BTN 5.

Sutra postam nove handove...

00

Re: Midstakes struggle

Mislim da sam negdje čuo da je to oko 33% stacka, ali nisam siguran.

Najbolje je da se igraš u solveru sa njegovim rangevima i vidiš kad je bolji 55, a kad AJ.

00

24

Re: Midstakes struggle

Protiv normalnog sizeinga (oko 2.25x) svi handovi koje PIO calla 4bet su 0EV i calla ih samo zato da nebi bio exploitable na 4bete. I to je protiv GTO 4bet range-a koji je balansiran.
Nekom logikom, ako je veći size, mora callati manje handova tako da bi i PIO vjerojatno foldao više. I to, ponavljam protiv balansiranog 4bet range-a.

Kakav mu je range, možeš vidjeti po fold to 5bet statu ako imaš dovoljno velik sample. I onda po njemu razraditi taktiku. Ako previše folda na 5bet, onda možeš gurati handove poput ovih koje si naveo (AJ i 55). Ako pak ne folda, onda je value heavy i ne moraš ni callati s tim handovima OOP.

10

25

Re: Midstakes struggle

roba59 napisao:

Ako pak ne folda, onda je value heavy i ne moraš ni callati s tim handovima OOP.

Ak je value heavy npr. da mu je 3,5% za value, 1,5% za blef. Znaci value range mu je TT+ i AK.

Znaci ja 3bet do 10, on 4bet do 27bb, ja shove svojih preostalih 90bb. U 30% slucajeva on folda i dobivam 37bb (to je 11,1bb), a u ostalih 70% mi treba 45% equitya. Znaci ukupno mi treba 42,6% sto bi bio range 77+ i AK. I to je opet onda ono kaj me zanima, dal su mi tu bolje 77 i 88 ili AQ?

12. hand

https://www.weaktight.com/h/58bdda69d390434c0b8b4616

Villain je unknown, 20 handova sam s njim odigrao. Bio sam siguran da imam najbolji hand na riveru s obzirom na akciju i jako me iznenadio njegov x/shove. Zanima me dal on moze pretvoriti neki hand u blef (QT) s obzirom da ja tu nemam nikad full osim 55 i KQ i KT i to su mu najbolji blokeri ili JJ iako to sto blokira s tim skalu mi ne izgleda prerelevantno ovdje? Clear fold ili?

13. hand

https://www.weaktight.com/h/58bdda7dd39043170c8b47c3

Koji je najbolji cbet sizeing ovdje? 60%? Do sad mi je standard bio 1/3, poceo sam to mijenjati OOP i onda sam dosta nesiguran kako sto odigrati? Ako cbetamo 60% koji je plan dalje

00