Tema: Računalo za grind

Trenutačni komp mi maltene umire, brejka sve češće i češće, ne mogu snimati kako igram i cjelokupna situacija i živciranje oko kompa je -EV.

Uložio bi u računalo 1000€(rekli su mi ljudi koji se bolje razumiju od mene da za toliko novaca sam miran duže vrijeme), kupovao bi ga u dijelovima, pa ako tko ima neku sugestiju kakve specifikacije računala su jako dobre za grind neka napiše da vidim što kupujem.

Jedino što znam zasada da bi trebao uzeti i7 procesor.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Računalo za grind

SSD obavezno!

00

Re: Računalo za grind

Dosta ti je i5 procesor, ssd obavezno uzmi, grafička ne treba jaka.

00

Re: Računalo za grind

Napisacu ti svoju konfiguraciju koju sam uzeo prije 3-4 mjeseca, za gaming je vrhunska a sta tek reci za grind (mozes otvoriti beskonacno stolova big_smile ), platio sam je 1460 km, to je nekih 730 eura. Dijelove sam isto pojedinacno uzimao. Na ovo mozes (bilo bi jako pozeljno) dodati jos SSD na kojem bi drzao windows te pt4 i poker client.

procesor -  I5 Skylake 6500
maticna - Asus H110M-K
ram - Kingston Hx Fury 8GB DDR4 2133MHz
hdd - Wd Blue 1TB
graficka - Gigabyte GTX1060 WF2 6GB
kuciste - Ms Voyager
napajanje - CM B2 500W

00

Re: Računalo za grind

roba59 napisao:

Dosta ti je i5 procesor, ssd obavezno uzmi, grafička ne treba jaka.


+1

00

Re: Računalo za grind

i5 procesor
8gb rama
ssd 128gb
graficka sto jeftinija (osima ako ne mislis zaigrat neku igru povremeno) a uvijek si ju mozes i kasnije kupit ako ti bas zatreba
napajanje 450-500w brand name

a ostalo kaj ti ostane ulozi u kvalitetan monitor ili 2:D

10

Re: Računalo za grind

paradigm napisao:

i5 procesor
8gb rama
ssd 128gb
graficka sto jeftinija (osima ako ne mislis zaigrat neku igru povremeno) a uvijek si ju mozes i kasnije kupit ako ti bas zatreba
napajanje 450-500w brand name

a ostalo kaj ti ostane ulozi u kvalitetan monitor ili 2:D

Dobro nemoj kupiti bas neki krš od graficke jer za cca 300 kuna vise dobijes dosta bolju.
Posto uzimas do 1k€ ja bi ipak uzeo za te novce i7 procesor svakako.

00

Re: Računalo za grind

-i7 procesor
-8gb rama (minimum) -ja imam 16gb rama i jedan mi je slot riknio i mogu ti reci da od ovih 8 sto je ostalo cesto bude iskoristeno 80%
-SSD
-solidna graficka

Sve ovo moze za 1k€ bez problema...

00

9

Re: Računalo za grind

Ja prodajem http://www.njuskalo.hr/lenovo-prijenosn … s-22242120

Kupljen prije godinu i pol za 13k kn, koristen iskljucivo za poker

Ak te zanima javi se...

00

Re: Računalo za grind

Nemam toliki budzet nazalost...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Računalo za grind

Za 1k€ kupis sta hoces. Bolje uzet i7 nego graficku. Ako ne igras igre, grafa ti ni ne treba. Integrirana je sasvim ddovoljna.

00

Re: Računalo za grind

https://www.adm.hr/product.asp?product= … e=36791ADM

Jel ovo okej?

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

13

Re: Računalo za grind

http://www.bug.hr/forum/board/slaganje- … x?sort=act

lijepo udes u zeljeni cjenovni razred i uzmes najbolju konfu za pare koje imas a ne uzimat neke gotove konfe

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
10